Jump to content

Tengda S5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ ένα βιντεο απο το δικό μου... Ξέχασα να αναφερθώ στην ταχύτητα πλοήγησης με 3G, και με wifi, αλλα μπορώ να πώ είναι αρκετα γρήγορο...

 

 

ευχαριστουμε για τον κοπο σου,να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ ένα βιντεο απο το δικό μου... Ξέχασα να αναφερθώ στην ταχύτητα πλοήγησης με 3G, και με wifi, αλλα μπορώ να πώ είναι αρκετα γρήγορο...

 

 

 

Μπράβο φίλε μου,μεγάλη υπόθεση να το δουμε live απο καποιον που το πήρε,thanks!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι απο μένα. Επειδή ενδιαφερθηκα για το κινητό η άποψή μου ειναι οτι η RAM του είναι 1GB και αυτό αφορά μάλλον όλους τους κλώνους S5. Δείτε εδώ http://www.needrom.com/mobile/tengda-s5-dapeng-g9000/

 

Δυστυχώς μάλλον είναι αλήθεια. Δείτε το κι εδώ με τη βοήθεια μετάφρασης αφού είναι στα Ιταλικά.

 

Εδώ στα Ισπανικά.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ας μας πουμε κατοχοι οντως 1gb ram εχει ή δυο?

 

εξωτερικα δηλαδη σε antutu και τετοια 2gb θα δεις να λεει..

αν πειραξεις τα αρχεια μεσα που πρεπει θα λεει 1gb μετα..

edit: να πω την αληθεια καποιος που το εχει ας ανοιξει 5-6 προγραμματα να βαλει να παιζει μουσικη ναχει ανοιχτα 539408 widgets για τον καιρο για news για διαφορα ναι μπει να παιξει και να δουμε ποσο % θα ειναι η ram ε αν δεν φουλαρει με βαρια προγραμματα τοτε τζαμπα ανησυχούμε..

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα σημερα το Real Racing 3 και το GT Racing 2. Και τα δυο ειναι μεγαλα παιχνιδια, πλησιαζουν το 1gb σε μεγεθος. Το Real Racing, ενω ανοιξε, ετρεξα στον πρωτο αγωνα για δοκιμη, μολις πηγα να ξεκινησω να παιζω κανονικα, αρχισε να κρασαρει και με πετουσε. Εφτανα στο σημειο που φορτωνε για να αρχισει ο αγωνας, κι υστερα εκλεινε. Μαλλον εχει θεμα το παιχνιδι, ως εφαρμογη. Οποτε το σουταρα. Στον πρωτο αγωνα που ετρεξα παντως, ειχε μερικα μικρα, οχι ιδιαιτερα εντονα κολληματα. Καποιος που θα 'θελε την απολυτη ομαλοτητα στο παιχνιδι πιθανον να τον ενοχλουσε. Το GT Racing 2 απο την αλλη παιζει μια χαρα, σχετικα ομαλα, και χωρις να με πεταει. Και δεν μπορω να πω οτι ειναι και ελαφρυ... Αυτα για τωρα...
taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά googlάρισα το /system/etc/changeram.xml και βρήκα ό,τι είπα πριν. Είναι προσφιλής τακτική των Κινέζων να ψεύδονται για το hardware.

 

Το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο κυκλοφορεί σαν HDC Galaxy S5 G9000 και πωλείται στο Fastcardtech και επίσης σαν Star Galaxy S5 G9000.

 

Ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω πριν ανακαλύψω την.....απάτη.... :lol:

 

Όποιος το έχει ας το ζορίσει λίγο ρε παιδιά να δούμε τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω όμως κάτι από το Fastcardtech, το οποίο το αναφέρει μόνο στο HDC:

The best S5 version Ultra thin body

 

Real MTK6592 Octa Core 1.7GHz

 

Real 2GB RAM + 16GB ROM

 

Real 5.1inch FHD IPS Screen

 

Support GPS and Digital Compass

 

Real Support OTG Function/ Hall Function

 

New version used intel chip board Improve overall performance by 8%

Link to comment
Share on other sites

σε μερικα απο τα links σου λεει - 5.1 Inch 1280 * 720 Pixel HD IPS Screen (System show 1920*1080 Pixel)- 8.0MP Back Camera (interpolation 13.0MP) 2.0MP Front Camera (interpolation 5.0MP

δηλαδη εχει πειραχτει η camera/display για να δειχνει παραπανω?

επισης σε ολα τα μαγαζια οπως μου ειπαν και στο 1buy και στο pandawill στην αρχη τους στειλανε 1 sample/demo Κινητο δοκιμαστικο απλα για να το δειξουν στο κοσμο, αυτο ειχε 2800 μπαταρια, μετα τους στειλανε το κανονικο κινητο αλλα με 3800 μπαταρια γιαυτο και το αλλαξανε υστερα στα μαγαζια.. Και λεω εγω τωρα, μηπως τα κινητα με 1gb ram και γενικα αυτα που δεν εχουν την μπαταρια 2800 ειναι τα δοκιμαστικα που δωσανε γιαυτο και εχουν διαφορα προβληματα?

-

Στην αρχή στο pandawill το είχαν 2800 και μετά το αλλάξανε σε 3800 και τους ρώτησα άλλαξε η μπαταρία του; Και μου είπαν αυτό: hi, akatamakata and evmenis, 2800 is the battery info on cell phone sample from factory and 3800 from the cell phone stock which the factory sent to us two days ago. The facotry just changed the battery info to 3800,so my girl changed it too. We do not have battery tool for testing them,so sorry about it.
Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

σε μερικα απο τα links σου λεει - 5.1 Inch 1280 * 720 Pixel HD IPS Screen (System show 1920*1080 Pixel)- 8.0MP Back Camera (interpolation 13.0MP) 2.0MP Front Camera (interpolation 5.0MP

δηλαδη εχει πειραχτει η camera/display για να δειχνει παραπανω?

επισης σε ολα τα μαγαζια οπως μου ειπαν και στο 1buy και στο pandawill στην αρχη τους στειλανε 1 sample/demo Κινητο δοκιμαστικο απλα για να το δειξουν στο κοσμο, αυτο ειχε 2800 μπαταρια, μετα τους στειλανε το κανονικο κινητο αλλα με 3800 μπαταρια γιαυτο και το αλλαξανε υστερα στα μαγαζια.. Και λεω εγω τωρα, μηπως τα κινητα με 1gb ram και γενικα αυτα που δεν εχουν την μπαταρια 2800 ειναι τα δοκιμαστικα που δωσανε γιαυτο και εχουν διαφορα προβληματα?

-

 

Δεν νομίζω, όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Το interpolation είναι μια τακτική που ακολουθείται κατά κόρον από τους Κινέζους για την "αύξηση" των megapixel, γι' αυτό και οι 13MΡ κάμερες που υπάρχουν στα περισσότερα μοντέλα της αγοράς δεν έχουν καλή απόδοση αφού είναι στην ουσία έως 8ΜΡ και με κακούς αισθητήρες.

 

Όσο για την οθόνη, δεν είχα παρατηρήσει στο link που παρέθεσα το τρικ που αναφέρεται, αλλά κι εκεί μάλλον απάτη παίζει...:lol:

 

Αν είναι δηλαδή 720p πώς θα καταλάβουμε στο μάτι ότι δεν είναι 1080p όταν στο σύστημα φαίνεται έτσι; :what:

 

Ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω αλλά άσε καλύτερα. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, αν καποιος μπορει να προτεινει κατι...

 

Οπως ειχα πει σε προηγουμενη μου αναρτηση, ειχα ενα θεμα με τη μια υποδοχη sim. Συγκεκριμενα με τη δευτερη υποδοχη (micro-sim). Τοποθετω καρτα, αλλα δεν τη διαβαζει... Η ιδια καρτα στην αλλη υποδοχη, η σε αλλη συσκευη αναγνωριζεται κανονικα. Οποτε θεωρρησα οτι ειναι βλαβη στην υποδοχη. Σημερα το πρωι, δοκιμασα την καρτα, ενος φιλου, και την αναγνωρισε κανονικα!!! Η δικη μου καρτα ειναι Cosmote (4G, micro-sim),και του φιλου μου Vodafone(3G, micro-sim). Ειχα δοκιμασει κι αλλη Cosmote(3G, κομμενη), αλλα δεν την διαβαζε ουτε αυτη... Μηπως θα μπορουσε να ειναι οι συχνοτητες της Cosmote το προβλημα; Αλλα παλι, δε θα επρεπε, εστω, να τη βρισκει, αλλα να μην εχει σημα;

 

Καμια προταση κανεις;

taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, αν καποιος μπορει να προτεινει κατι...

 

Οπως ειχα πει σε προηγουμενη μου αναρτηση, ειχα ενα θεμα με τη μια υποδοχη sim. Συγκεκριμενα με τη δευτερη υποδοχη (micro-sim). Τοποθετω καρτα, αλλα δεν τη διαβαζει... Η ιδια καρτα στην αλλη υποδοχη, η σε αλλη συσκευη αναγνωριζεται κανονικα. Οποτε θεωρρησα οτι ειναι βλαβη στην υποδοχη. Σημερα το πρωι, δοκιμασα την καρτα, ενος φιλου, και την αναγνωρισε κανονικα!!! Η δικη μου καρτα ειναι Cosmote (4G, micro-sim),και του φιλου μου Vodafone(3G, micro-sim). Ειχα δοκιμασει κι αλλη Cosmote(3G, κομμενη), αλλα δεν την διαβαζε ουτε αυτη... Μηπως θα μπορουσε να ειναι οι συχνοτητες της Cosmote το προβλημα; Αλλα παλι, δε θα επρεπε, εστω, να τη βρισκει, αλλα να μην εχει σημα;

 

Καμια προταση κανεις;

 

το μονο που μπορώ να φανταστω ειναι το κοψιμο τς σιμ να εχει γινει καπως ωστε να μην το διαβαζει το tengda... το λεω διοτι μια φορα σε 1 κινητο δεν μου διαβαζε την σιμ επειδη ηταν κομμενη καπως παραξενα, με λιγα λογια δεν εκανε επαφη καλη η σιμ με το κινητο

ΑΝ γινεται δοκιμασε μια αλλη cosmote σιμ στην ιδια θυρα που δεν διαβαζει το δικο σου cosmote..

Link to comment
Share on other sites

δείτε,http://www.ahappymango.com/5-0-quot-android-phones/tengda-s5-smartphone-5-1-inch-fhd-mtk6592-2gb-16gb-android-4-2-gesture-sensing.html κλαίμε τα λεφτά η πιάσαμε το λαχείο,το καλό είναι ότι έχει paypal

αφήστε καλύτερα θα κλαίμε τα χρήματα μας μουφα είναι το "καταστημα"

Edited by pulsar
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ισχυει, εγω κλαιω απο τωρα... :-p :-D

 

Το προβλημα με την καρτα νομιζω το ελυσα, πιστευω μονιμα... Εβγαλα νεα καρτα στη Vodafone, την χρησημοποιω στη δευτερη υποδοχη, που τη διαβαζει, και την Cosmote την εβαλα στην πρωτη... Ρυθμισα τις καρτες να διαβαζει τα δεδομενα απο την δευτερη (εχω το 3g στην Vodafone), και προς το παρον δουλευει... Για να δουμε... Μαλλον η υποδοχη εκεινη δε συμπαθει την Cosmote... Χαχαχα

taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ισχυει, εγω κλαιω απο τωρα... :-p :-D

 

Το προβλημα με την καρτα νομιζω το ελυσα, πιστευω μονιμα... Εβγαλα νεα καρτα στη Vodafone, την χρησημοποιω στη δευτερη υποδοχη, που τη διαβαζει, και την Cosmote την εβαλα στην πρωτη... Ρυθμισα τις καρτες να διαβαζει τα δεδομενα απο την δευτερη (εχω το 3g στην Vodafone), και προς το παρον δουλευει... Για να δουμε... Μαλλον η υποδοχη εκεινη δε συμπαθει την Cosmote... Χαχαχα

 

εκανες αγορα απο το εν λογω καταστημα?

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δυο μέρες και μπορω να πω οτι αξίζει τα λεφτά του με το παραπανω. Πριν είχα το umi x2 με 2gb ram και 32gb μνήμη.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Το tengda έχει τρομερό wifi gps και 3g σε σχέση με το umi. Ειναι πολυ πιο γρήγορο αφού είναι octacore. Είναι 1080p. Για τη Ραμ δεν ξέρω εαν είναι 1 η 2 gb αλλά είναι πραγματικα πολύ γρήγορο. Στο antutu μου βγάζει 27000+. Πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για κλώνους εν γένει του S5 έχουμε ξεχωριστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386431

 

Στο παρόν επικεντρωθείτε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο. Φυσικά τα off topic έφυγαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε το tengda s5 πειτε μου λιγο τι αριθμος εκδοσης(build number) εχετε και τι εκδοση kernel τις ημερομηνιες ειδικα.

εμενα φτανει και 40 βαθμους το κινητο οταν παιζω ειναι λογικό ;

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

το tengda s5 ειναι το ιδιο με το star g9000 ?

 

ολα τα g9000 ιδια ειναι μαλλον.. οποιο και να παρεις πισω θα λεει kingelon g9000 και οχι star η tengda η οτιδηποτε αλλο

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος να μου απαντήσει αν έχει 1g ή 2g ram ;

 

"Λέει" 2 αλλά έχει 1 πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

εγω που το ειχα ετρεχα clean master, cm security και ενα αλλο για την μπαταρια και το viber.. αυτα τα ειχα παντα συνεχομενα ανοιχτα σαν διεργασια ε και παραλληλα ετρεχα και παιχνιδια βαρια realracing3 και τετια..οταν εβλεπα στο clean master για το ποσο γεματη ειναι η ραμ επειδη σου λεει ποσο % τρεχει εκεινη την στιγμη ειχα παντα αδεια ραμ πανω απο 40-50% πααντα παρολο που ειχα αυτα τα προγραματα ανοιχτα και το realracing που ειναι πολυ βαρη, ετσι ελεγε εστω, δεν σερνοταν τελος παντων.. παντως ειναι ομορφο κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...