Jump to content

Tengda S5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό με την μπαταρία - και δεδομένου πως οι κινέζοι πολλές φορές άλλα γράφουν και άλλα ισχύουν - νομίζω πως είναι λίγο παραμύθι.

Δεν πιστεύω πως ίδιας ακριβώς διάστασης μπαταρία μπορεί να έχει 1000mAh διαφορά. Μάλλον το αυτοκόλλητο αλλάζει ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την μπαταρία - και δεδομένου πως οι κινέζοι πολλές φορές άλλα γράφουν και άλλα ισχύουν - νομίζω πως είναι λίγο παραμύθι.

Δεν πιστεύω πως ίδιας ακριβώς διάστασης μπαταρία μπορεί να έχει 1000mAh διαφορά. Μάλλον το αυτοκόλλητο αλλάζει ;)

 

Στην αρχή στο pandawill το είχαν 2800 και μετά το αλλάξανε σε 3800 και τους ρώτησα άλλαξε η μπαταρία του; Και μου είπαν αυτό: hi, akatamakata and evmenis, 2800 is the battery info on cell phone sample from factory and 3800 from the cell phone stock which the factory sent to us two days ago. The facotry just changed the battery info to 3800,so my girl changed it too. We do not have battery tool for testing them,so sorry about it.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την μπαταρία - και δεδομένου πως οι κινέζοι πολλές φορές άλλα γράφουν και άλλα ισχύουν - νομίζω πως είναι λίγο παραμύθι.

Δεν πιστεύω πως ίδιας ακριβώς διάστασης μπαταρία μπορεί να έχει 1000mAh διαφορά. Μάλλον το αυτοκόλλητο αλλάζει ;)

 

Η λογική λεει οτι εχεις δίκιο φίλε μου,στο ίδιο μέγεθος 1000mah διαφορα δυσκολο,παρόλα αυτα στη περίπτωση που θες να το παρεις και βλέπεις οτι και αλλοι εδω μεσα το πήραν με μπαταρία 3800,αυτο κηνυγας κι εσυ.σε τετοιο τριπακι μας έβαλε ο κινέζος,με αυτοκόλλητο η οχι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της Dhl και του 1buy.com φρέσκια ενημέρωση...

 

Hi, Georgios

 

Thax for your email.

Sorry, we can only accept DHL shipment as a mode of shipping method.

It is fast and safe.

I hope that you could take it into consideration.

As for the battery, it will come with a 3800mah battery as it is decribe in the page.

If you agreed with us, then you can submit the order online and check out by paypal.

Plz contact me if there are any problems.

Best regards

 

Shenzhen Huikong Technology Co., LTD

http://www.1buy.com

Add:#401 Building A8 74 District, YiYuan Road,Baoan District,ShenZhen China

Tel:86-755-66608459

Skype:http://www.1buy.com

Email:support@1buy.com

Facebook:https://www.facebook.com/about1buy

Twitter:

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την μπαταρία - και δεδομένου πως οι κινέζοι πολλές φορές άλλα γράφουν και άλλα ισχύουν - νομίζω πως είναι λίγο παραμύθι.

Δεν πιστεύω πως ίδιας ακριβώς διάστασης μπαταρία μπορεί να έχει 1000mAh διαφορά. Μάλλον το αυτοκόλλητο αλλάζει ;)

 

Επικοινωνία με seller στο eBay μαλλον σε δικαιώνει φίλε μου

 

Dear georgeinvictus,

 

hi friend

that is not real battery mha , this phone only one battery , battery paper write that , but not real . thanks

 

- skydai363308

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια συζήτησης με πωλητή eBay

 

Dear georgeinvictus,

 

Yes ,2 battery ,real is 1+16G ,thanks phone appear 2+16G ,real is 1+16G.thanks

 

- skydai363308

Click "respond" to reply through Messages, or go to your email to reply

 

 

Υπαρχει περίπτωση να κυκλοφορεί και σε έκδοση με 1 gb μνήμης?

Γενικα μου φαινεται λιγο μυστηριος ο τύπος,πουθενά αλλού δε το εχω δει με 1 gb μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντου το βρηκα με 2, και με 2 μου ηρθε.. :-/

 

Κι εγω ετσι το έβλεπα παντού...μονο αυτός το εχει με 1 gb...

Πάμε για τα παραπάνω και χάνουμε κι αυτα που ξέραμε μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

παντως μια παρουσιαση της προκοπης δεν εγινε,μεσες ακρες,ουτε μια φοτο δεν ανεβηκε,και δεν γινεται μονο σε αυτο το κινητο αυτο,μεχρι να παραλαβει καποιος ειναι ολο ερωτησεις,οταν παραλαβει ξεχναει τα παντα,και δεν ειναι μονο για αυτο το τοπικ η παρατηρηση,ελαχιστοι οσοι συνεχιζουν
Link to comment
Share on other sites

Φιλος, εχεις απολυτο δικιο... Προσωπικα, θα προσπαθησω αυριο να ανεβασω ενα βιντεακι για να δειτε μερικα πραγματα... Συγγνωμη για την αδρανεια μου...
taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω επειδη ψηνομαι να το παραγγειλω κ γω....το βρηκα στο Ebay http://www.ebay.com/itm/New-Tengda-S5-Smartphone-5-1-Inch-MTK6592-16GB-Android-4-2-black-/161315598986?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item258f28b28a ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΝΗΜΗ 2GB??ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ EBAY ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΕ 1GB KAI ΚΑΜΕΡΑ 8MP...EYXARISTW..ΠΟΛΛΑ SITE DEN TO ΕΧΟΥΝ ΠΙΑ..ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ SITE NA TO PARAGGEILW ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ??? Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω επειδη ψηνομαι να το παραγγειλω κ γω....το βρηκα στο Ebay http://www.ebay.com/itm/New-Tengda-S5-Smartphone-5-1-Inch-MTK6592-16GB-Android-4-2-black-/161315598986?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item258f28b28a ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΝΗΜΗ 2GB??ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ EBAY ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΕ 1GB KAI ΚΑΜΕΡΑ 8MP...EYXARISTW..ΠΟΛΛΑ SITE DEN TO ΕΧΟΥΝ ΠΙΑ..ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ SITE NA TO PARAGGEILW ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ???

 

 

 

Το πιο πιθανό ειναι να πουλάει μια αλλη version η ενα διαφορετικό μοντέλο που μοιάζει πολυ με αυτο του θέματος...διάβασε και τα προηγούμενα μηνύματα του thread να δεις...

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

έψαξα σε ψιλoγνωστά sites και μη γνωστά...

κανένας δεν το πουλάει με 3800 μπαταριαμ μονο 1buy και pandawill όταν το είχαν.

 

φιλε να σε ρωτησω επειδη ψηνομαι να το παραγγειλω κ γω....το βρηκα στο Ebay http://www.ebay.com/itm/New-Tengda-S5-Smartphone-5-1-Inch-MTK6592-16GB-Android-4-2-black-/161315598986?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item258f28b28a ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΝΗΜΗ 2GB??ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ EBAY ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΕ 1GB KAI ΚΑΜΕΡΑ 8MP...EYXARISTW..ΠΟΛΛΑ SITE DEN TO ΕΧΟΥΝ ΠΙΑ..ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ SITE NA TO PARAGGEILW ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ???

καποια αλλη "version" πρεπει να ειναι αυτο που δειχνεις.. το κινητο εχει 2gb ram 13mp camera δες τα specs στο 1ο ποστ..

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Η μνημη ειναι στα 2 (2,2 περιπου στο δικο μου!), κι η εσωτερικη 16 (η πραγματικη περιπου 11,5)... Η καμερα εχει αναλυση 13(αν κι η ποιοτητα της ειναι σιγουρα για 8...)
taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

Η μνημη ειναι στα 2 (2,2 περιπου στο δικο μου!), κι η εσωτερικη 16 (η πραγματικη περιπου 11,5)... Η καμερα εχει αναλυση 13(αν κι η ποιοτητα της ειναι σιγουρα για 8...)

Γειά σας κι απο μένα. Επειδή ενδιαφερθηκα για το κινητό η άποψή μου ειναι οτι η RAM του είναι 1GB και αυτό αφορά μάλλον όλους τους κλώνους S5. Δείτε εδώ http://www.needrom.com/mobile/tengda-s5-dapeng-g9000/

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης η καλύτερη τιμή που βρήκα http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Tengda-S5-Smartphone-5-1-Inch-Touch-Screen-FHD-MTK6592-Dual-Core-2GB-16GB/1865311123.html μόνο EUR121!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι απο μένα. Επειδή ενδιαφερθηκα για το κινητό η άποψή μου ειναι οτι η RAM του είναι 1GB

θα μπορούσε αλλα πως εξηγείς το γεγονός ότι βγάζει στο antutu και χρησιμοποιείτε 930 ram από 2000?

8έλω να πω εάν είχε όντως 1gb ram τότε το 930 θα έπρεπε να είναι πολύ πιο μικρό..

μηπως ειχε προβλημα το κινητο που πηρε αυτος απο needrom μονο :P

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα βιντεο απο το δικό μου... Ξέχασα να αναφερθώ στην ταχύτητα πλοήγησης με 3G, και με wifi, αλλα μπορώ να πώ είναι αρκετα γρήγορο...

 

taz2001gr
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα βιντεο απο το δικό μου... Ξέχασα να αναφερθώ στην ταχύτητα πλοήγησης με 3G, και με wifi, αλλα μπορώ να πώ είναι αρκετα γρήγορο...

 

 

ευχαριστουμε πολυ φιλε νασε καλα ;)

αν μπορει καποιος moderator να το βαλει στο 1ο ποστ..

φαινεται αρκετα εντυπωσιακο με αυτα τα ασημι πλαινα :P

μια προσωπικη χαρη θελω αν εχεις καλο ιντερνετ κατεβασε το real racing 3 ειναι πολυ μεγαλο παιχνιδι 1gb σχεδον και τρεξτο να δουμε αν ειναι τελειως ομαλο η αν εχει κολλήματα..στο jiayu G4 advanced που ειχα 4πυρηνο με παλιοτερη gpu απο το tengda ετρεχε σχεδον ομαλα..οχι πολυ καλα δηλαδη εβλεπες που και που το κινητο να ζοριζετε

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...