Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου εμφανίζει αυτη την επιλογή.μόνο αυτό που βλέπεις στην φωτογραφία. Και όταν πάω να πατήσω πάλι για

λήψη νέας φωνής δεν βγάζει καθόλου τα ελληνικά μετά. Έκανα soft και hard reset αλλά τίποτα

 

Edit. Επιλεγμένη είναι η Ελληνικά Γυναικεία Φωνή τελικά τώρα που το βλέπω στις ρυθμίσεις αλλά από ηχο τίποτα

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς λήψη δεν την κατεβάζει;

 

Κατεβάζω κανονικά αυτό που βλέπεις στην εικόνα που έβαλα που βγάζει και το μήνυμα. Μετά όταν πάω στις ρυθμίσεις και βλέπω τις επιλογές για την φωνή είναι η Ελληνικά Γυναικεία Φωνή επιλεγμένη και στο νεα ληψη για την φωνή δεν μου εμφανίζει ελληνικά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να κατεβάσεις μια άλλη φωνή (αγγλικά π.χ.) και να τεστάρεις αν δουλεύει αυτή. Αν δουλεύει διέγραψε και ξανακατέβασε την ελληνική, μήπως κάτι δεν πήγε καλά στη λήψη της. Αν δεν δουλεύει ούτε η αγγλική, ίσως θα πρέπει να απεγκαταστήσεις και να ξαναεγκαταστήσεις το Drive+
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να κατεβάσεις μια άλλη φωνή (αγγλικά π.χ.) και να τεστάρεις αν δουλεύει αυτή. Αν δουλεύει διέγραψε και ξανακατέβασε την ελληνική, μήπως κάτι δεν πήγε καλά στη λήψη της. Αν δεν δουλεύει ούτε η αγγλική, ίσως θα πρέπει να απεγκαταστήσεις και να ξαναεγκαταστήσεις το Drive+

 

Η αγγλική που κατέβασα δουλεύει κανονικά( η announced street names) έβγαλα ξανά έβαλα το here αλλά τίποτα.

 

Edit: Τελικά κατάφερα να το λύσω το πρόβλημα.το έβαλα πίσω στην επίσημη windows 8 με το Nokia recovery tool και δούλεψε κανονικά.και τώρα έκανα και την αναβάθμιση στα 8.1 και όλα καλά!!

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά.το ίδιο θέμα έχω και εγώ.εχω την 8.0 και μου παίζει μόνο η αγγλική όπως του φίλου παραπάνω,...πώς διαγράφω την ελληνική για επανεγκατάσταση?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα ανφέρει και σε άλλη ενότητα, δοκίμασα σε οδηγικές συνθήκες το Speedometer by Sygic.

Στην εθνική Αθήνας Σαλονίκης με τη μηχανή.

Κατ' αρχήν είναι συντροφιά :)

Στο κυρίως θέμα μας.

Έχει αρκετές κάμερες, όχι όλες.

Σε προειδοποιεί μισό χιλιόμετρο πριν.

Το θέμα είναι ότι σε προειδοποιεί και για τις κάμερες της αντίθετης κατεύθυνσης :lol:

Καλούτσικο είναι, αν βάλουν περισσότερες θα είναι πολύ καλό.

Τελικό συμπέρασμα:

Από την παντελή έλλειψη προειδοποιήσεων (Drive), καλή και αυτή η ελλειπής. Κι ας χαμηλώνεις ταχύτητα σε σημεία, που η κάμερα είναι απέναντι :p, κακό δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Δεν ξέρει κανείς πως θα διαγράφω την ελληνική φωνή?!

 

Αν διαγράψεις τους χάρτες και απεγκαταστήσεις την εφαρμογή θα διαγραφεί και η φωνητική καθοδήγηση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έχω κάνει απεγκατάσταση τρείς φορές τις εφαρμογές και πάλι μόνο η αγγλική καθοδήγηση παίζει.Δωστε μου μια ιδέα τι αλλο να,κάμω,πριν το σουτάρω σε κανένα τοίχο και μάθουμε απο πρώτο χέρι την αντοχή του στα κρασ τεστ.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δοκίμασα χθες σε ταξίδι το Speedometer by Sygic. Η εφαρμογή είναι κορυφαία! Σε 5:30 ώρες ταξιδιού κατανάλωσε το 60% της μπαταρίας και η συσκευή ήταν σε φυσιολογικά πλαίσια ζεστή. Περιλαμβάνει ακόμα και πρόσφατα τοποθετημένες κάμερες ταχύτητας και σε προειδοποιεί 600-700 μέτρα πιο πριν για να προλάβεις να κόψεις ταχύτητα!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να πώ εδώ ότι το Here maps και drive βρήκε αμέσως και με πήγε στην Παναγιά την Γιάτρισσα :rolleyes: μια εκκλησία μέσα στο δάσος στην Σπάρτη ενώ τα google maps ούτε καν την είχαν

 

:)

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

θέλω να πώ εδώ ότι το Here maps και drive βρήκε αμέσως και με πήγε στην Παναγιά την Γιάτρισσα :rolleyes: μια εκκλησία μέσα στο δάσος στην Σπάρτη ενώ τα google maps ούτε καν την είχαν

 

:)

 

Κι εγώ Σάββατο απόγευμα σε κάτι βαφτίσια στο δρόμο Πόρτο Ράφτη μου βρήκε την Αγία Τριάδα μια μικρή εκκλησίτσα. Δε το περίμενα με τίποτα να τη βρει ως εκκλησία!

Long live Here Drive!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια. ξερουμε πως μπορουμε να παμε σε καποιο μερος, αν εχουμε gps coordinates? μεσα απο το drive γινεται? ή θελουμε αλλο προγραμμα? και αν ναι, ποιο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ξερουμε πως μπορουμε να παμε σε καποιο μερος, αν εχουμε gps coordinates? μεσα απο το drive γινεται? ή θελουμε αλλο προγραμμα? και αν ναι, ποιο?

ευχαριστω

 

Γίνεται και μέσα από το drive. Αρχικά το βάζεις από τις ρυθμίσεις "εκτός σύνδεσης" και μετά πηγαίνεις στον προορισμό και βάζεις τις συντεταγμένες πχ Ν 37 58, Ε 23 43.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον μου εστειλε ενας φιλος τις συντεταγμενες του. αλλα εινα ισε γεωγραφικο μηκος και πατος σε δεκαδικες μοιρες. της μορφης 23.1234567 - 37.123456

δεν μπορω να το κανω να βρει στιγμα για να παω. πως πρεπει να το γραψουμε στην αναζητηση ξερει κανεις? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον μου εστειλε ενας φιλος τις συντεταγμενες του. αλλα εινα ισε γεωγραφικο μηκος και πατος σε δεκαδικες μοιρες. της μορφης 23.1234567 - 37.123456

δεν μπορω να το κανω να βρει στιγμα για να παω. πως πρεπει να το γραψουμε στην αναζητηση ξερει κανεις? ευχαριστω

 

Όπως είναι χωρισμένα με κόμμα (,) δηλαδή 23.1234567,37.123456

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

και ουτε με τη μορφη Ν 37 58, Ε 23 43. βρισκει τιποτα. μολις το δοκιμασα

 

Το έχεις ρυθμίσει εκτός σύνδεσης, σωστά;

Το δοκίμασα και με τους δύο τρόπους και το βρήκε χωρίς πρόβλημα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι εκτος συνδεσης το ειχα. βασικα μολις με πηρε ο φιλος μου και μου ειπε οτι ειναι σε ενα βουνο σε χωματοδρομο οποτε δεν ειναι στον οδικο χαρτη το σπιτι. οποτε παιζει να μη βρισκει στιγμα που ειναι για αυτο το λογο?
Link to comment
Share on other sites

Και ότι ναναι συντεταγμένες να του δώσεις θα στις εμφανίσει στο χάρτη. Εμενα Φιλοπάππου μου έβγαλε τον φίλο σου με αυτές που έβαλες
Link to comment
Share on other sites

Και ότι ναναι συντεταγμένες να του δώσεις θα στις εμφανίσει στο χάρτη. Εμενα Φιλοπάππου μου έβγαλε τον φίλο σου με αυτές που έβαλες

 

δεν εδωσα τις κανονικες συντεταγμενες, αλλαξα τα ψηφια μετα την τελεια....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...