Jump to content

Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς


 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;

    • Ναι
      0
    • Όχι
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει άραγε αυτός ο χρήστης "by pavlos Date Added: 12/03/2014" που λέει ότι παρέλαβε το ZTE και έχει αφήσει κριτική;:ninja:

http://www.mionbuy.com/zte-nubia-z7-mini-smartphone-4g-lte-50-inch-sharp-fhd-screen-130mp-2gb-16gb-black-p-768.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε αυτός ο χρήστης "by pavlos Date Added: 12/03/2014" που λέει ότι παρέλαβε το ZTE και έχει αφήσει κριτική;:ninja:

http://www.mionbuy.com/zte-nubia-z7-mini-smartphone-4g-lte-50-inch-sharp-fhd-screen-130mp-2gb-16gb-black-p-768.html

 

Δεν νομίζω διότι λέει ότι θα γράψει κριτική στο myphone.com

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

μια απαντηση για το νουμερο 5 ποστ δεν ξερει κανεις να μου πει???

 

νομιζω τα παιδια το πασχα περιπου με το ibuymi περιμεναν να παραλαβουν εγω ημουν<<τυχερος>> κ απλα δεν μου το ειχαν στειλει κ ετσι εκανα γρηγορα dispute κ αν θυμαμαι καλα κ απο paypal κ γινοτανε αυτοματα claim

αν το δει καποιος θα σου απαντησει

Link to comment
Share on other sites

μια απαντηση για το νουμερο 5 ποστ δεν ξερει κανεις να μου πει???

 

Εγώ δεν είχα πάρει tracking number από το ibuymi , έκανα dispute αμέσως μόλις αποκαλύφθηκε η απάτη .

Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να το καθυστερήσει κάποιος το dispute .

Εξάλλου θέλει και κάποιες μέρες η όλη διαδικασία .

Link to comment
Share on other sites

Τα αγγλικά του Παύλου στο mionbmionbuy είναι άθλια δεν παραπεμπουν σε Έλληνα και αναφέρει το forum σαν myphone.com από παντού μπάζει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε αυτός ο χρήστης "by pavlos Date Added: 12/03/2014" που λέει ότι παρέλαβε το ZTE και έχει αφήσει κριτική;:ninja:

http://www.mionbuy.com/zte-nubia-z7-mini-smartphone-4g-lte-50-inch-sharp-fhd-screen-130mp-2gb-16gb-black-p-768.html

 

Κρινοντας απο τα αγγλικα του, προφανως ειναι Κινεζος που βρηκε ενα ελληνικο ονομα στην τυχη.

Link to comment
Share on other sites

Order #1380

Tr RF299246634SG

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 01-12-2014 15:05 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2014 07:08 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-12-2014 17:05 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΠΑΤΡΑ Κ Δ 17-12-2014 09:00 ΠΑΤΡΑ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ Κ Δ 17-12-2014 15:59 ΠΑΤΡΑ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 18-12-2014 08:20 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

ενα umi zero ειχα παραγγειλει με paypal

 

με το που ειδα οτι παει πατρα (17-12-2014) μιλησα με το mionbuy στο live chat κ σε μια ωρα μου επεστρεψαν τα λεφτα στο paypal

 

σημερα απο οτι βλεπω τα screen protectors μου ετοιμαζονται για επαναπατρισμο :lol:

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Το site πλέον δεν υπάρχει...

Εγώ και 2 φίλοι έχουμε 3 παραγγελίες:

Order #1393 ->RF299827210SG , Order #1467->EA057463283CN(είναι με EMS) , Order #1503->RF307418815SG

 

Πάμε για dispute όλοι μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Το site πλέον δεν υπάρχει...

Εγώ και 2 φίλοι έχουμε 3 παραγγελίες:

Order #1393 ->RF299827210SG , Order #1467->EA057463283CN(είναι με EMS) , Order #1503->RF307418815SG

 

Πάμε για dispute όλοι μαζί;

 

Να περιμένουμε μέχρι αύριο η να κάνουμε dispute να τελειώνουμε;;;

Με τι case θα το κάνουμε στην paypal σε όσους δεν ήρθε ακόμα???

Edited by lazagr4
Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα dispute, γιατί να χάσω ακόμα μια μέρα χωρίς κινητό; Αν έρθει τελικά που δεν το νομίζω θα ακυρώσω το dispute ή θα του στείλω τα χρήματα.
Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Το paypal γύρισε το dispute σε claim.

Μου ζήτησε να επιστρέψω τα screen protector και μου έδωσε τη διεύθυνση όπως επίσης να τους στείλω το tracking number το οποίο και έκανα.

3,4 ευρώ χαμένα στα ΕΛ.ΤΑ. για την επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε την δική μου φαση.

Ενω το δέμα μου είναι ακόμα στους ωκεανούς σύμφωνα με το τρακιγκ, μετα απο δεκάδες καθυσηχαστικα μηνύματα ,τους λέω οτι σε 3 ατομα τα δέματα έχουν ηδη γυρίσει πίσω, είναι μια παλιά τακτική απατεωνιας κτλ.κτλ. και πριν μου δώσουν την εταιρη απάντηση, μου κανουν full refund στο paypal και έκτοτε δεν ξανά εμφανίζονται πουθενά σε κανένα εμαιλ

 

Γιαυτό σε κάτι τέτοιους έμπορους μονο paypal

Προσωπικά είχα παραγγείλει ενα umi zero άλλα με αυτά καο με αυτά βλέπω πως και η εταιρία είναι λίγο για τα μπάζα οποτε μάλλον θα μου βγει σε καλό, να πάρω το lenovo warrior, αυτό το λενοβο (920) έχει βγει παραπανω απο σκυλί.

Τους έστειλα Μάιλ στο paypal οτι έχουν να κανουν με απατεώνες, και ελπίζω να μην υπάρχει κανένας να τιυς έχει πληρώσει διαφορετικά...

Link to comment
Share on other sites

3,4 ευρώ χαμένα στα ΕΛ.ΤΑ. για την επιστροφή.

Το PayPal εστειλε μυνημα τις προαλλες οτι καλυπτει τα εξοδα επιστροφης αντικειμενου. Δεν τους ρωτας μπας και στα καλυψουν; Αυτο μου το ειχε στειλει το PayPal και εκανα ενεργοποιηση.

[ATTACH]54266[/ATTACH]

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal εστειλε μυνημα τις προαλλες οτι καλυπτει τα εξοδα επιστροφης αντικειμενου. Δεν τους ρωτας μπας και στα καλυψουν; Αυτο μου το ειχε στειλει το PayPal και εκανα ενεργοποιηση.

[ATTACH]54266[/ATTACH]

 

Μου είχε έρθει και μένα, θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αφου κανατε to dispute,πατησατε στο resolution center κατω απο εκει που λεει action, το respond;Τωρα τι γινεται,πρεπει να κανουμε καποια αλλη ενεργεια η' απλα περιμενουμε το refund απο paypal;sorry αλλα ειμαι ασχετος απ'αυτα...
Link to comment
Share on other sites

Το site πλέον δεν υπάρχει...

Εγώ και 2 φίλοι έχουμε 3 παραγγελίες:

Order #1393 ->RF299827210SG , Order #1467->EA057463283CN(είναι με EMS) , Order #1503->RF307418815SG

 

Πάμε για dispute όλοι μαζί;

 

Πως πάμε για dispute όλοι μαζί;

 

Order #1428

RF300854285SG

Link to comment
Share on other sites

Πως πάμε για dispute όλοι μαζί;

 

Order #1428

RF300854285SG

Σχήμα λόγου το όλοι μαζί,εννοώ να ξεκινήσει ο καθένας την διαδικασία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας μας πουν αυτοί που έκαναν dispute αν πήραν κάποια απάντηση,τι τους είπαν και από ποιόν(mionbuy,paypal).

Επίσης μπορείς να κάνεις dispute χωρίς να έχεις ακόμη παραλάβει,δεν σου λέει το paypal περίμενε πρώτα να δούμε αν και τι θα σου στείλει;

Link to comment
Share on other sites

Σχήμα λόγου το όλοι μαζί,εννοώ να ξεκινήσει ο καθένας την διαδικασία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας μας πουν αυτοί που έκαναν dispute αν πήραν κάποια απάντηση,τι τους είπαν και από ποιόν(mionbuy,paypal).

Επίσης μπορείς να κάνεις dispute χωρίς να έχεις ακόμη παραλάβει,δεν σου λέει το paypal περίμενε πρώτα να δούμε αν και τι θα σου στείλει;

 

Έχω την εντύπωση ότι το paypal δε με αφηνει να κάνω dispute γιατί ο πωλητής "δεν είναι διαθέσιμος να μου μιλήσει".(Στη σελίδα που μου το λέει αυτό αναφέρει ότι διαρκεί 30 ημέρες η διαδικασία ενώ κάτω κάτω έχει escalate σε claim)

Μήπως έχει ανοίξει το dispute αλλά και πάλι ούτε κάποιο σχετικό mail έχω λάβει επιβεβαίωσης ούτε βλέπω κάτι καταχορυμένο στο open cases

Link to comment
Share on other sites

με το που καταλαβουν στο paypal οτι τα περιστατικα δεν ειναι μεμονωμενα το dispute θα γινεται ταχιστα claim
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγω claim και μου απάντησαν με αυτόματο mail ότι εντός 30 ημερών θα έχω απάντηση και ότι αν δικαιωθώ θα παρω το ποσό πίσω.

Το mionbuy δεν υπάρχει πια! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες,

Όσοι έχουν κάνει παραγγελία απο το συγκεκριμένο site και στο tracking το δείχνει να είναι ακόμα dispatched to overseas τι μπορούν να κάνουν?

Να κάνουν dispute στo paypal ή να περιμένουν για όταν φτασει το πακέτο ή αν περάσουν αρκετές μέρες απτη παραγγελία;

Edited by Godzomaster
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...