Jump to content

Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς


 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;

    • Ναι
      0
    • Όχι
      0


Recommended Posts

Ίδια ακριβώς περίπτωση και γω! Παραγγελία 03/05, tracking 05/05, Overseas Dispatched 09/05.Ας ελπίσουμε να είμαστε από τους τυχερούς ή να συμβαίνει κάτι άλλο από το απευκταίο, αλλιώς, αν δεν έχουμε νέα μέχρι την Παρασκευή, dispute....

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα μια εικονική αγορά στο ενλόγω site και έφτασα μέχρι το τέλος της πληρωμής στο Paypal!! Απλώς δεν πάτησα "confirm" και ακύρωσα την παραγγελία. Άρα δεν έχει κλείσει η σύνδεσή του με Paypal.

 

σε παρομοια φαση και εγω απο 9/5 ειμαι dispatched overseas σε 2 παραγγελιες...αλλα μεχρι τωρα το status δεν αλλαζει...θα αλλαξει??ιδου η απορια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε παρομοια φαση και εγω απο 9/5 ειμαι dispatched overseas σε 2 παραγγελιες...αλλα μεχρι τωρα το status δεν αλλαζει...θα αλλαξει??ιδου η απορια!

 

Προφανώς και θα αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Hallo pandawill i want to buy Kingzone k1 2g Ram 16G Rom-Black from you......

1)Can you tell me please if it is in stock right now????

2)Is it posible to send it with singapore post?

3)I will need an Extra battery and a black leather flip(magnetic) case...do you have this accesorise or i have to buy them from some other place?

4)Is there any coupon code for Myphone members?

 

thanks anyway....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα αλλαξει... και θα γινει, τι; Καλο ή κακο; Παντως τον κουμπαρο μου που εκανε dispute, το paypal του εστειλε οτι του εστειλαν το πακετο και μαλιστα με paypal tracking, οποτε ισως πρεπει να κανουμε και λιγη υπομονη μπας και μας ερθει τελικα κατι (μακαρι να μην ειναι αρκουδακι...)
Link to comment
Share on other sites

Θα αλλαξει... και θα γινει, τι; Καλο ή κακο; Παντως τον κουμπαρο μου που εκανε dispute, το paypal του εστειλε οτι του εστειλαν το πακετο και μαλιστα με paypal tracking, οποτε ισως πρεπει να κανουμε και λιγη υπομονη μπας και μας ερθει τελικα κατι (μακαρι να μην ειναι αρκουδακι...)

Ο θεός βοηθός....

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έχουν στείλει τίποτα, 9/5/14 η παραγγελία.

έχει κανείς άλλος πρόβλημα με login στο ibuymi δοκίμασα σήμερα με firefox k opera αλλά πρέπει να υπάρχει πρόβλημα !

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έχουν στείλει τίποτα, 9/5/14 η παραγγελία.

έχει κανείς άλλος πρόβλημα με login στο ibuymi δοκίμασα σήμερα με firefox k opera αλλά πρέπει να υπάρχει πρόβλημα !

 

Δεν εμφανίζεται το site. Πρέπει να είναι down

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτή την στιγμή δεν έχω διαθέσιμο pc προσπάθησα να μπω από το τάμπλετ και δεν μου ανοίγει καθόλου η σελίδα του. Απο δυο διαφορετικούς browsers.

 

Edit: Το site είναι πεσμένο για όλους.

Και όσοι παραλάβετε κινητό και ψηφίσατε και ευχαριστημενοι απο το κατάστημα, να θυμάστε πως δεν έχετε εγγύηση.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν μπορώ να μπω. Τώρα δοκίμασα και απο υπολογιστή. Πάντως τα sites τύπου " is it down" μου γράφουν ότι είναι down για όλους.
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έχουν στείλει τίποτα, 9/5/14 η παραγγελία.

έχει κανείς άλλος πρόβλημα με login στο ibuymi δοκίμασα σήμερα με firefox k opera αλλά πρέπει να υπάρχει πρόβλημα !

Κι εγώ μπήκα με την μία. Μήπως έχεις Capslk ενεργό?

Link to comment
Share on other sites

την ιδια ακριβως διαδικασια ειχε ακολουθησει και το hotinbuy,λογικα πρεπει να ειναι οι ιδιοι γιατι ηξεραν που να στοχευσουν μιας και το εχουν ξανακανει ακριβως το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

για οποιον παραλαβει, δεν νομιζω πως η απουσια εγγυησης ειναι και κατι το φοβερο

Προσωπικα, αγοραζοντας κατι απο Κινα, ξεκιναω με δεδομενο πως ειναι σαν να μην εχει εγγυηση ετσι και αλλιως, απο τη στιγμη που αν την χρειαστεις θα πρεπει να υπολογιζεις μινιμουμ 3 μηνες πηγαιν'ελα + αποστολη εργοστασιο αν χρειαστει + κοστος μεταφορικων (αν το στειλεις μια φορα παλι καλα).

 

Βεβαια εγω δεν αγοραζω και ακριβα κινητα

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

το site ειναι ενεργο κ μπορεις υποθετικα να αγορασεις ακομα αλλα αυτο ειναι αδιαφορο πλεον

αυτοι που εχουν τρακ μακαρι να κανω λαθος αλλα να ειστε ετοιμοι για hotinbuy τακτικη

αληθεια εμφανιστηκε κανενος ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

το site ειναι ενεργο κ μπορεις υποθετικα να αγορασεις ακομα αλλα αυτο ειναι αδιαφορο πλεον

αυτοι που εχουν τρακ μακαρι να κανω λαθος αλλα να ειστε ετοιμοι για hotinbuy τακτικη

αληθεια εμφανιστηκε κανενος ελλαδα?

Οχι ακομα, τα αναμένουμε απο τέλος της εβδομάδας.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα παραγγελια στις 09/05 το πρωι. το στατους δεν εχει αλλαξει ακομα. φυσικα εκανα dispute στις 13 και απλα περιμενω το 10ημερο. θελω να πιστευω πως θα εχει αισιο τελος και γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά πιστεύετε ότι είναι η πιο σωστή αντιμετώπιση του θέματος; Να κάνουμε dispute ενώ έχουμε tracking number και αν όντως έρθει το πακέτο να στείλουμε τα λεφτά πίσω ή αν τελικά είναι όπως το hotinbuy και έχουν στείλει κάτι άσχετο σε άσχετη διεύθυνση να κάνουμε dispute τότε. Απ'όσο έχω δει το PayPal σου δίνει την επιλογή να κάνεις dispute και στις δύο περιπτώσεις. Ας μας πουν οι πιο έμπειροι γιατί τόσα χρόνια στο eBay, ζήτημα να μου έχει τύχει τέτοιο πράγμα μια, δύο φορές.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά πιστεύετε ότι είναι η πιο σωστή αντιμετώπιση του θέματος; Να κάνουμε dispute ενώ έχουμε tracking number και αν όντως έρθει το πακέτο να στείλουμε τα λεφτά πίσω ή αν τελικά είναι όπως το hotinbuy και έχουν στείλει κάτι άσχετο σε άσχετη διεύθυνση να κάνουμε dispute τότε. Απ'όσο έχω δει το PayPal σου δίνει την επιλογή να κάνεις dispute και στις δύο περιπτώσεις. Ας μας πουν οι πιο έμπειροι γιατί τόσα χρόνια στο eBay, ζήτημα να μου έχει τύχει τέτοιο πράγμα μια, δύο φορές.

 

Οι σωστότερες λυσεις εφοσον εχεις παρει tracking ειναι αυτες που αναφέρεις φιλε μου. Και στις δυο περιπτώσεις θα περιμένεις. Εγώ ακολουθώ την δεύτερη.

Αν έχουν περάσει 3-4 μέρες χωρίς tracking, dispute κατευθείαν, και περιμένεις.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Hi.

I do Order#100776423 Date 5/13/14 for Star S1 Black.

Sent e-mails that there are only White!

Why Black site also exists in your stock?

Black that I ordered when will I receive it?

Hellooo...Pandawill listening??
Link to comment
Share on other sites

Από...

2014-05-09 14:22, Despatched to overseas (Country code: GR)

και ακόμα δεν έχει αλλάξει το status. Είναι πολύ ή εμένα μου φαίνεται;

 

Μια χαρά είναι, μπορεί να πάρει αρκετές μέρες ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα είναι ότι τζάμπα περιμένουμε, γιατί κατα 90% κινητό δεν θα πάρουμε.

 

Μαζί σου είμαι, αυτό λέω και εγώ. Το θέμα είναι όμως να ξεμπερδεύουμε, να γίνει refund και να παραγγείλω από αλλού!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...