Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σας λοιπων ψαχνωντας στο διαδυκτιο βρηκα αφτω εγω θα δοκιμασω να το κανω και βλεπουμε αλλα με πρωτη ματια μου φενεται πολλη λογικω

 

Αν έχετε ενημερώσει το Android smartphone σας για τη νέα έκδοση του Android γλειφιτζούρι, στη συνέχεια, μπορείτε να διαπιστώσετε ότι έχετε πραγματικά διαθέσιμη λιγότερη μνήμη, όπως θα πρέπει να έχετε. Θα μπορούσε να είναι ότι σας λείπει μέχρι 10 GB της αποθήκευσης, τα οποία φυσικά θα πρέπει να είναι διαθέσιμες. Η ενημερωμένη έκδοση του νέου firmware Android γλειφιτζούρι είναι ο λόγος γι 'αυτό.

 

Όπως συμβαίνει πάντα με μεγάλα άλματα έκδοση του Android, συμβαίνουν εκεί προβλήματα μετά την ενημέρωση. Αυτό μπορεί να εκδηλωθεί σε διάφορες παραλλαγές. Σε αυτή την περίπτωση είναι η ελαττωματική οθόνη μνήμη αποθήκευσης λάμψης σας.

 

Για να αντιμετωπιστεί αυτό, θα πρέπει να εκτελέσετε μια λεγόμενη επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την ενημέρωση για το Android γλειφιτζούρι. Με την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα τα δεδομένα θα διαγραφούν από το τηλέφωνο και το σύστημα θα πρέπει να επανεγκατασταθούν εντελώς. Αυτό σημαίνει, επίσης, ότι η μνήμη του Android smartphone σας αναγνωρίζεται και πάλι σωστά και μπορεί επίσης η πλήρης κατάστημα μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

 

Ξέρετε τώρα γιατί μετά από μια ενημέρωση για το Android Lollipop λιγότερη μνήμη από ό, τι στο παρελθόν έχει δείξει και πώς μπορείτε να διορθώσετε αυτό το σφάλμα

 

το εκανα μεταφραση στο γκουγκλ δεν εινε τελεια αλλα μορουμε να καταλαβουμε τι λεει.!!!!

 

ΤΟΒΑΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕΣΕΤ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΜΗΝΗ ΣΤΗΝ ΟΘΩΝΗ ΚΑΙ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΗ ΣΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ...ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΩΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΩ ΡΟΜ...ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ..

Edited by rossi2
Link to comment
Share on other sites

Με firmware upgrade μπορώ να ξαναπάω πίσω στην kit-kat?

Ή χρειάζεται να το ρουτάρω πρώτα στην 5.0?

>

EDIT: το ρουτάρισα με την μέθοδο του greg10 αλλά δεν διαβάζει τους drivers το λαπτοπ μου.

Ενώ πριν το αναβαθμίσω σε γλυφιτζούρι τους διάβαζε μια χαρά!

>

Πρέπει να το μπρίκαρα!!

Έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις και κάνει συνέχεια ρηστάρτ, δεν μπένει στο μενού! :(

>

EDIT2: έβγαλα την μπαταρία για μισή ώρα, το άφησα να κάνει όσα ρηστάρτ ήθελε,

πέρασε κανα 10λεπτο και μπήκε κανονικά.

στο xda-delevopers απ'ότι κατάλαβα έχουν αρκετοί πρόβλημα με το γλυφιτζούρι.

>

το 1,42gb και η μη-περιστροφή οθόνης, συνεχίζουν να υπάρχουν.

>

mtk droid δεν το βλέπει.

ρουταρισμένο με την μέθοδο του greg, διαβάζει drivers μετά το factory reset.

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που σας βοηθησα και σας δινω εναν νεο οδηγο, για να αντικαταστησετε το kinguser με supersu.

1.κατεβαζετε την εφαρμογη Android Terminal Emulator απο το play store

2.κατεβαζετε αυτο το αρχειο http://www.mediafire.com/download/hrygydxy85hba1w/Replace_vRoot_with_SuperSu_v2.1.zip , το κανετε αποσυμπιεση και βαζετε το φακελο που βγηκε στην καρτα sd

3.ανοιγετε terminal emulator και γράφετε su

4.πατάτε enter

5. ζητάει root permission και κάνετε allow

6. γράφετε στο terminal

sh /sdcard/mrw/root.sh

πατατε enter

7.κανει restart και ειστε οκ

 

τον οδηγο τον εκλεψα απο τον lorentzos323, ο οποιος τον πηρε και τον μετεφρασε απο το xda (απο που αλλου)

ελπιζω να σας βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που σας βοηθησα και σας δινω εναν νεο οδηγο, για να αντικαταστησετε το kinguser με supersu.

1.κατεβαζετε την εφαρμογη Android Terminal Emulator απο το play store

2.κατεβαζετε αυτο το αρχειο http://www.mediafire.com/download/hrygydxy85hba1w/Replace_vRoot_with_SuperSu_v2.1.zip , το κανετε αποσυμπιεση και βαζετε το φακελο που βγηκε στην καρτα sd

3.ανοιγετε terminal emulator και γράφετε su

4.πατάτε enter

5. ζητάει root permission και κάνετε allow

6. γράφετε στο terminal

sh /sdcard/mrw/root.sh

πατατε enter

7.κανει restart και ειστε οκ

 

τον οδηγο τον εκλεψα απο τον lorentzos323, ο οποιος τον πηρε και τον μετεφρασε απο το xda (απο που αλλου)

ελπιζω να σας βοηθησα

 

καλημερα για να γινη αφτω πρεπει πρωτα να απεγκαταστησωτο kinguser γιατι δοκιμασα τον οδηγω και δεν εγινε αλλα δεν ειχα βγαλει το kinguser....

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλω που βρηκα τυχεα οταν βαζουμε νεα ρομ στο τηλεφωνο συνηθως εχανε το ιμει τις συσκευης και το βαζαμε χειροκινητα.... λοιπων εβαλα το ιμει αλλα δεν πηγα στο radio πηγα στο gps εδωσα τα ιμει στις 2 καρτες ... τα πηρε ολα οκ πριν λιγω ξαναπερασα την ρομ και ως διαμαγιας τα ιμει τα ειδε κανωνηκα δε χαθηκαν.... και αμεσως ειχα σημα....απο ( needrom ) η μεθοδος απλη αλλα κραταει και τα ιμει...ενω πριν που περναγαμε ρομ ταχανε.. Edited by rossi2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα για να γινη αφτω πρεπει πρωτα να απεγκαταστησωτο kinguser γιατι δοκιμασα τον οδηγω και δεν εγινε αλλα δεν ειχα βγαλει το kinguser....

το ξαναδοκιμασα και ολα κομπλε ευχαριστω νασε καλα..!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος οδηγος??γιατι εγω που το περιμενω εχω χαθει.περνει ροοτ δεν περνει.περνει ρομ και αν ναι ποια ειναι πιο σταθερη?επισης αναφερθηκε κανενα προβλημα σχετικα με standalone gps?σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα το περιμενω και θελω να μαθω καποια πραγματα.:D
Link to comment
Share on other sites

το ξαναδοκιμασα και ολα κομπλε ευχαριστω νασε καλα..!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

εκανες απεγκατασταση το kinguser πριν το βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Εδώ και κάνα 15ήμερο η μπαταρία έχει φουσκώσει σε σημείο να μην κλείνει το κινητο...

Το κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Εδώ και κάνα 15ήμερο η μπαταρία έχει φουσκώσει σε σημείο να μην κλείνει το κινητο...

Το κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

Παραγγελνεις άλλη μπαταρία 10 ευρώ έχει

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου ξανα.δεν απαντησε κανεις εαν εχουμε κανενα οδηγο για σωστη ρομ.οπως και να χει καλως σας βρηκα στην παρεα.παρελαβα χτες απο dx επειτα απο 8 ημερες!!!!! στα 72 ευρω η αγορα.μετα απο μια γρηγορη ματια αυτο που με χαλαει ειναι οτι δεν ''φευγουν'' οι αρχικες 5 οθονες καθως και το οτι δεν περνει φακελους στην αρχικη οθονη και οτι δεν μπορουν να δουλεψουν και οι 2 καρτες σε 3g ταυτοχρονα.ομολογω οτι με εξεπληξε αρκετα το κινητο (ευχαριστα) αλλα θα ηθελα και αυτα που τα θεωρω απλα.. Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου ξανα.δεν απαντησε κανεις εαν εχουμε κανενα οδηγο για σωστη ρομ.οπως και να χει καλως σας βρηκα στην παρεα.παρελαβα χτες απο dx επειτα απο 8 ημερες!!!!! στα 72 ευρω η αγορα.μετα απο μια γρηγορη ματια αυτο που με χαλαει ειναι οτι δεν ''φευγουν'' οι αρχικες 5 οθονες καθως και το οτι δεν περνει φακελους στην αρχικη οθονη και οτι δεν μπορουν να δουλεψουν και οι 2 καρτες σε 3g ταυτοχρονα.ομολογω οτι με εξεπληξε αρκετα το κινητο (ευχαριστα) αλλα θα ηθελα και αυτα που τα θεωρω απλα..

με εναν αλλο launcher πχ nova θα τα εχεις αυτα που θελεις, τωρα για 2 sim 3g δυσκολα να βρεις τηλεφωνο να το εχει ταυτόχρονα και θα το πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελνεις άλλη μπαταρία 10 ευρώ έχει

Είσαι Θεός αγόρι μου.

Χαίρω πολύ παρηγγειλα και την Έχω ήδη ωαλει.

Το θέμα είναι να δώσω και την φουσκωμενη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραγγελνεις άλλη μπαταρία 10 ευρώ έχει

Χαίρω πολύ...

Το θέμα είναι πως θα βγάλω καθαρή αυτή που εχω πρόβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι Θεός αγόρι μου.

Χαίρω πολύ παρηγγειλα και την Έχω ήδη ωαλει.

Το θέμα είναι να δώσω και την φουσκωμενη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαίρω πολύ...

Το θέμα είναι πως θα βγάλω καθαρή αυτή που εχω πρόβλημα ...

Πρόσεχε πως γράφεις γιατί αυτά που λες δεν βγάζουν νόημα. Γράψε καθαρά για να καταλαβαίνει ο κόσμος. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι θες να πεις ;και προς τι η ειρωνεία ;επειδή σου απάντησα στο ερώτημα σου ;

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δοκιμασει αυτο linguistgr και σου δουλεψε; Γιατι το ειδα κι εγω στο internet αλλα λενε οτι ειναι για το Doogee 550. Τελως παντων ειπα να το δοκιμασω. Οταν πηγα στο SpeechEnchacement να αλλαξω το common parameter σε Normal mode βρηκα 24 parameters οχι μονο 7. Αλλαξα τις 0-6 και την 7 και οταν μιλησα μου ελεγαν οτι με ακουγαν με εκο.

Φιλε μου τι εκανες και επανηλθε?αλλαξα ολες τις επιλογες οπως λεει αλλα ο συνομιλητης ακουει την φωνη του με εκο....

Link to comment
Share on other sites

εχω πάρει το κινητό για μια φίλη μου εδώ και έξι μήνες.ολα δούλευαν τέλεια και ήταν ευχαριστημένη απόλυτα μέχρι που ξαφνικά χάνει το σήμα και κάνει αναζήτηση αλλά δεν βρίσκει.αυτο το κάνει συνεχως.μιλησα με vickmall που το είχα πάρει μου είπαν να κάνω επαναφορά αλλά τίποτα.μετα πέρασα την τελευταία kitkat με flash tool όπως μου είπαν δούλεψε για μισή μέρα και ξανά τα ίδια.λετε να είναι hardware το πρόβλημα;καμια άλλη ιδέα;lollipop δεν δοκίμασα έβγαζε error στο unzip.παρεπιπτωντος το μαγαζί απάντησε άμεσα σε οτιδήποτε τους ρώτησα. p.s. το κάνει και στις δυο SIM slots,τα imei είναι οκ
Link to comment
Share on other sites

εχω πάρει το κινητό για μια φίλη μου εδώ και έξι μήνες.ολα δούλευαν τέλεια και ήταν ευχαριστημένη απόλυτα μέχρι που ξαφνικά χάνει το σήμα και κάνει αναζήτηση αλλά δεν βρίσκει.αυτο το κάνει συνεχως.μιλησα με vickmall που το είχα πάρει μου είπαν να κάνω επαναφορά αλλά τίποτα.μετα πέρασα την τελευταία kitkat με flash tool όπως μου είπαν δούλεψε για μισή μέρα και ξανά τα ίδια.λετε να είναι hardware το πρόβλημα;καμια άλλη ιδέα;lollipop δεν δοκίμασα έβγαζε error στο unzip.παρεπιπτωντος το μαγαζί απάντησε άμεσα σε οτιδήποτε τους ρώτησα. p.s. το κάνει και στις δυο SIM slots,τα imei είναι οκ

 

καλημερα εγω για το ιμει σχετικα με το σημα εκανα αφτω απο το need rom και εινε ολα οκ... εχω βαλει λολιπποπ και δοκιμασα να κανω επαναφορα και δεν εχασε παλι τα ιμει...... πιστευω να σε βοηθησα

 

TRY THIS FIRST

1) open dialer and type *#*#3646633#*#* this code will take you to engineering mode

2) now select "GPRS" and write IMEI

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τα imei είναι οκ μάλλον hardware είναι το πρόβλημα.αν βρω άκρη θα περάσω την lollipop και αν δεν φτιάξει το στέλνω Κίνα.οσοι πέρασαν λολιποπ πως την ξεζιπαραν;
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι οταν μιλαω στην αλλη γραμμη η δευτερη γραμμη δειχνει κλειστη!!!.ετσι πρεπει να ειναι??δεν ειναι ενεργες και οι δυο γραμμες?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...