Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι συχνο το φαινομενο να βαζω τον φορτιστη και να μην φορτιζει το κινητο.... Πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω τον φορτιστη και να βγαλω μπαταρια για να παρει μπρος... Τι να φταιει και τι μπορω να κανω;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να παραγγείλω το συγκεκριμένο από το pandawill γιατί είχα παραγγείλει επίσης πέρυσι ένα άλλο και μου είχε βγει πολύ καλό (το εχω σε άριστη κατάσταση μέχρι τώρα).

Θα ταλαιπωρηθω όπως βλέπω με το WiFi και τη μπαταρία του συγκεκριμένου κινητού? Όπως διαβάζω και στα post σας??? Αν είναι για 50 € παραπάνω να πάω σε άλλη λύση τότε...:cool:

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση προς ολους τους ιδιοκτητες του τηλεφωνου εχουν την πειραγμενη με ελληνικα rom και κανουν κανονικα update over the net η εχουν την αγγλοκινεζικη rom και με αυτην αναβαθμιζουν μεσα απο το τηλεφωνο μεσω ιντερνετ ? Για bluetooth kai to wifi τι βαθμο θα εβαζαν κατω απο την βαση ?ευχαριστω για την βοηθεια ειμαι ετοιμος για αγορα αλλα......
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση προς ολους τους ιδιοκτητες του τηλεφωνου εχουν την πειραγμενη με ελληνικα rom και κανουν κανονικα update over the net η εχουν την αγγλοκινεζικη rom και με αυτην αναβαθμιζουν μεσα απο το τηλεφωνο μεσω ιντερνετ ? Για bluetooth kai to wifi τι βαθμο θα εβαζαν κατω απο την βαση ?ευχαριστω για την βοηθεια ειμαι ετοιμος για αγορα αλλα......

Το bluetooth είναι Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο. Για να ακούσεις ραδιόφωνο από tune in όπως κάνω εγώ, πρέπει το κινητό να το έχεις μπροστά σου.Αν το βάλεις στην τσέπη χάνεται.Το Wi-Fi είναι οκ για μένα.

Link to comment
Share on other sites

To Bluetooth 8 Γιατι δε μετεφερα αρχεια αρχικα. Τελικα με μια εφαρμογη δουλευει μια χαρα. Για το WiFi 6 γιατι δεν πιανει οσο καλα θα επρεπε. Συνολικα στο τηλ. 8 γιατι ατην ουσια το μονο μειονεκτημα του ειναι το WiFi που δεν πιανει καλα. Πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα ως τωρα
Link to comment
Share on other sites

To Bluetooth 8 Γιατι δε μετεφερα αρχεια αρχικα. Τελικα με μια εφαρμογη δουλευει μια χαρα. Για το WiFi 6 γιατι δεν πιανει οσο καλα θα επρεπε. Συνολικα στο τηλ. 8 γιατι ατην ουσια το μονο μειονεκτημα του ειναι το WiFi που δεν πιανει καλα. Πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα ως τωρα

 

Φίλε μου στην μπαταρία πόσο θα του έβαζες? Η κοπέλα μου το έχει και δυσκολεύεται αν βγάλει ολόκληρη μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα οριακα με βγαζει. Παντως το προβλημα ειναι η οθονη που ειναι ενεργοβορα. Αν το χρησιμοποιεις κυριως ως τηλ. κραταει 2 μερες. Αλλα αν το δουλευεις ως ταμπλετ μπορει και μιση μερα. Επειδη συνηθως ειμαι παντα κοντα σε φορτιστη, δεν το θεωρω μεγαλο προβλημα. Ας πουμε λοιπον ορι βαζω 7...
Link to comment
Share on other sites

Ως προς την μπαταρία σε μένα τουλάχιστον κάνει το εξής περίεργο, αφού γεμίσει στο 100% η στάθμη πέφτει πολύ γρήγορα στο 70%, αν το ξαναβαλω για φόρτιση από το 70 και πιάσει για δεύτερη φορά το 100% αδειάζει πλέον με πολύ χαμηλότερο ρυθμό και μεγαλώνει αρκετά τον χρόνο χρήσης:confused:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ OFFICIAL ROM ΑΓΓΛΟΚΙΝΕΖΙΚΗ ΥΠΟΘΕΤΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ψάχνω αυτές τις μέρες και έχω προβληματιστεί ... Πέρα από την μπαταρία υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα , πολύ σοβαρό που να μην λύνεται ;;; Υπάρχει περίπτωση να βγει καλύτερη μπαταρία για αυτό το κινητό ;;;; Μήπως είναι καλύτερο το dg500c ;;;; Edited by Melos3
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι πραγματικά ένα ισχυρό πλην. Αν και γράφει για 2000mah δεν πρέπει να είναι ούτε 1500!

Για να βγάλει άνετα τη μέρα, με νορμαλ χρηση, θέλει greenify και κλείσιμο του WiFi , όταν δεν χρησιμοποιείται.

Ένα δεύτερο αρνητικό είναι η αφή δύο σημείων και κυρίως η μη αναγνώριση των σημείων όταν βρίσκονται στην ίδια οριζόντια γραμμή.

Το τρίτο το αδύναμο WiFi.

Και τέταρτο το GPS που είναι μέτριο προς κακό και προφανώς χρειάζεται root για να βελτιωθεί (την διαδικασία root που έχει αναπτυχθεί στο σχετικό thread του xda, αν και είμαι έμπειρος χρήστης, την θεωρώ αρκετά δύσκολη και ασαφή ως προς την διατύπωση και γι αυτό δεν την έχω ήδη κάνει).

Στα θετικά οι καλές κάμερες, η ταχύτητα, η KitKat, οι συμμαζεμένες διαστάσεις, η δυνατότητα να χρησιμοποιηθεί η google camera και ο Google experience launcher, το back touch (μόνο για τις φωτογραφίες, κατά τ'άλλα, περισσότερο μπερδεύει) και φυσικά όλα τα παραπάνω σε συνδυασμό με την πολύ χαμηλή τιμή.

Μετά από κοντά ένα μήνα που το δουλεύω η άποψη μου για το αν αξίζει είναι από το ουδέτερο και προς τα θετικά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το bluetooth δουλεύει μια χαρα απο την αρχη στέλνω αρχεία σε αρκετά καλό χρόνο.Gps μέτριο. wifi εντάξει μέσα στο σπίτι και στις καφέτεριες δεν είχα πρόβλημα.Δυνατό ηχείο.Γρήγορο, κιτκατ,Αρκετά καλές κάμερες.Ελαφρύ ωραιά αίσθηση στο χέρι.Φλας μια χάρα.3g κομπλέ.Οσο για την μπαταρία καλήτερα να κλείνετε το τηλέφωνο τη νύκτα οταν το φόρτιζετε κρατάει η μπαταρία πιο πολύ.Δεν εχει κρασαρει ποτέ.Multitask εξερετικά γρήγορο.Παίζει ολες τις εφαρμόγες.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το bluetooth δουλεύει μια χαρα απο την αρχη στέλνω αρχεία σε αρκετά καλό χρόνο.Gps μέτριο. wifi εντάξει μέσα στο σπίτι και στις καφέτεριες δεν είχα πρόβλημα.Δυνατό ηχείο.Γρήγορο, κιτκατ,Αρκετά καλές κάμερες.Ελαφρύ ωραιά αίσθηση στο χέρι.Φλας μια χάρα.3g κομπλέ.Οσο για την μπαταρία καλήτερα να κλείνετε το τηλέφωνο τη νύκτα οταν το φόρτιζετε κρατάει η μπαταρία πιο πολύ.Δεν εχει κρασαρει ποτέ.Multitask εξερετικά γρήγορο.Παίζει ολες τις εφαρμόγες.

Για αποστολή αρχείων είναι μια χαρά το Bluetooth.Για σύνδεση με Bluetooth headset και ομιλία μέσω αυτού ή ακρόαση μουσικής, είναι για κλάματα...

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο μου ήρθε ΟΚ αλλα απο την πρωτη φορά που τελειωσε η μπαταρια ΔΕΝ φορτιζει και ΔΕΝ ξεκιναει...

Ειναι νεκρο....

Λαμπακι που αναβει οταν φορτιζει δεν εχει;;;;;

Πως να αντιμετωπισω το προβλημα;

Hard reset υπάρχει;

Βοήθεια παρακαλώ

τελικά τι έκανες

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.:)

χτες παρήγγειλα το dg800 valencia στα 108$ από το pandawill .

σήμερα που έψαξα λιγάκι παραπάνω σε κριτικές προβληματίστηκα με το θέμα της μπαταρίας.

μιας και είναι Κυριακή και δε βλέπω να διεκπεραιώνεται η παραγγελία μου σήμερα , μήπως να την ακυρώσω και να κοιτάξω για κάτι άλλο?

ισως το tianhe h920+ turbo στα 100$ ή το ανώνυμο X1 MTK6589 στα 85$ ή το JIAYU G3C στα 125$?

αυτό που μ'ενδιαφέρει κυρίως είναι να είναι όσο το δυνατόν αξιόπιστο , γρήγορο και η μπαταρία να κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες με μέτρια χρηση . πολλά μεγκαπίξελ,ιντσες και τρελές αναλύσεις έπονται σε σημασία

 

ευχαριστώ

Edited by Ru5ty
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.:)

χτες παρήγγειλα το dg800 valencia στα 108$ από το pandawill .

σήμερα που έψαξα λιγάκι παραπάνω σε κριτικές προβληματίστηκα με το θέμα της μπαταρίας.

μιας και είναι Κυριακή και δε βλέπω να διεκπεραιώνεται η παραγγελία μου σήμερα , μήπως να την ακυρώσω και να κοιτάξω για κάτι άλλο?

ισως το tianhe h920+ turbo ή το ανώνυμο X1 MTK6589 στα 85$?

αυτό που μ'ενδιαφέρει κυρίως είναι να είναι όσο το δυνατόν αξιόπιστο , γρηγορο και να κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες με μέτρια χρηση . πολλά μεγκαπίξελ,ιντσες και τρελές αναλύσεις έπονται σε σημασία

 

ευχαριστώ

Οι δύο ημέρες με smartphone είναι αρκετά δύσκολο να επιτευχθούν. Μόνο συσκευές με μεγάλη μπαταρία, μπορεί να το καταφέρνουν. Μια τέτοια είναι το thl 4400. Όμως ανήκει σε άλλη κατηγορία τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βρίσκομαι έξω κατά τη διάρκεια της μέρας, είναι σχεδόν αδύνατο να κοιτάξω την οθόνη, δεν φαίνεται τίποτα, μα απολύτως τίποτα. Δεν υπάρχει η δυνατότητα προσαρμογής σε τέτοιες φωτεινές συνθήκες;
Link to comment
Share on other sites

μήπως να προτιμήσω το jiayu g3c το οποίο έχει μπαταρία 3000mAh?

έχει κανένας εμπειρία με αυτο?

 

Στο αντίστοιχο νήμα γράφουν για έλλειψη υποστήριξης ελληνικών.

Link to comment
Share on other sites

Στο αντίστοιχο νήμα γράφουν για έλλειψη υποστήριξης ελληνικών.

 

το έχω δει , αλλά δε με απασχολεί, προτιμώ τα menu στα Αγγλικά:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...