Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 κάποιο νήμα για λειτουργικά θέματα smartwatch υπάρχει εδώ στο φόρουμ,η είναι αυτό εδώ;πχ εννοώ,για εικόνες που βάζουμε στην πρόσοψη του smartwatch ,θέλω κάτι να ρωτήσω.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ωραία τότε.Αν και ξεφεύγω από το θέμα,θα ρωτήσω.Εχει η σύζυγος μου,ένα smartwatch το dizo watch d ,και μπαίνοντας στην εφαρμογή από το playstore, μπορεί και αλλάζει φόντο στην οθόνη του ρολογιού.Με ρωτάει αν υπάρχει εκτός playstore τέτοιο πράγμα με περισσότερα φόντα,και αν ναι πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανένα νέο για το αν θα δώσουν οι Ελληνικοί πάροχοι esim επιτέλους και για ρολόγια;
Προσέξτε μην μου απαντήσει κάποιος ότι εμένα μου δουλεύει.
Επίσημα λέμε και να τα πουλάνε και οι ίδιοι οι πάροχοι τα ρολόγια(που δεν γίνεται μέχρι στιγμής γιατί δεν υπάρχει επίσημα).

Edited by skiabox
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

η μέγιστη αυτονομία των samsung watches ποια είναι;γιατί έχω καλομάθει με το huawei και τις 12 μέρες... δεν με μοιάζουν μετρήσεις συνέχεια. μόνο όταν θέλω εγώ θα μετρήσω παλμούς κλπ. το βράδυ κλείνω και το άναμμα με το καρπό.
απλά λόγω κινητού samsung θα έχει καλύτερη συνεργασία σίγουρα



Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το xiaomi s1 active,και από χθες δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις.Ερχονται οπότε θυμούνται και από όπου θυμούνται.Το έχω 1,5 μήνα.Το έκανα επαναφορά-επανεκκίνηση,κατάργηση ζεύγους,αποσύνδεση αλλά τπτ.Τι να κάνω?Ξέρει κανείς τι να φταίει?Λέτε να έχει πρόβλημα?Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Xrixal said:

Καλησπέρα.Εχω το xiaomi s1 active,και από χθες δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις.Ερχονται οπότε θυμούνται και από όπου θυμούνται.Το έχω 1,5 μήνα.Το έκανα επαναφορά-επανεκκίνηση,κατάργηση ζεύγους,αποσύνδεση αλλά τπτ.Τι να κάνω?Ξέρει κανείς τι να φταίει?Λέτε να έχει πρόβλημα?Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο κινητό έχεις; Ειδικά εάν έχει MIUI, έχεις βάλει την εφαρμογή του S1 active να ξεκινάει αυτόματα, με φουλ δικαιώματα και να μην κάνει εξοικονόμηση μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το samsung galaxy a52s.Δεν έχει mioui.Πριν 2μερες λειτουργούσε κανονικά.Σημερα παρατήρησα ότι τα μνμ έρχονται κανονικά.Οι κλήσεις έρχονται.Δεν έρχονται τα Gmail,ούτε τα μνμ από το φόρουμ.Τι να κάνω φίλε μου?Αν το πάω από εκεί που το πήρα λες να το διορθώσουν?Ευχαριστώ για την απάντηση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγω παντος εχω δοκιμασει και αλλαξει αρκετα ρολογια , κατεληξα στο Amazfit GTR4 (46mm) τα θετικα 

1.εξωτερικα ειναι πανεμορφο
2.μενου με ομορφα εικονιδια και ΠΛΗΡΕΣ παραμετροποιησιμο
3.η εφαρμοφη τα σπαει !
4.πολυ καλες ενδειξεις 
5. για τους φιλους iphonakides το μοναδικο "after market" ρολοι που ειναι 100% συμβατο , και στην εφαρμογη και στην συσκευη 

Οποιος ενδιαφερετε για αγορα ρολογιου ας το δει ,αξιζει !

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

εγω παντος εχω δοκιμασει και αλλαξει αρκετα ρολογια , κατεληξα στο Amazfit GTR4 (46mm) τα θετικα 

1.εξωτερικα ειναι πανεμορφο ✔️
2.μενου με ομορφα εικονιδια και ΣΧΕΤΙΚΑ παραμετροποιησιμο
3.η εφαρμοφη τα σπαει ! ✔️
4.πολυ καλες ενδειξεις 
5. για τους φιλους iphonakides το μοναδικο "after market" ρολοι που ειναι 100% συμβατο , και στην εφαρμογη και στην συσκευη ✔️

Οποιος ενδιαφερετε για αγορα ρολογιου ας το δει ,αξιζει !

Μεγάλη αυτονομία μπαταρίας!
Εξαιρετικός watch face editor
Δείχνει το up time στην εφαρμογή Zepp

Συμφωνώ με τα περισσότερα...
Διαφωνώ με τους sensors (4). Το είχα 1 χρόνο και ο heart rate sensor σε προπονήσεις και στο περπάτημα έδειχνε ότι να ναι...
Σε περιπτώσεις που έπρεπε να έχω 130 παλμούς, έδειχνε 160+ με αποτέλεσμα να χαλάει τα στατιστικά θερμίδων, PAI κτλ...
Και ναι, το φορούσα 2 δάχτυλα πάνω απο τον καρπό, και το είχα σφιγμένο όσο έπρεπε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DimitrisAndNiki said:


Διαφωνώ με τους sensors (4). Το είχα 1 χρόνο και ο heart rate sensor σε προπονήσεις και στο περπάτημα έδειχνε ότι να ναι...
 

εχασες επεισοδια , με τα τελευταια update εστρωσε παρα πολυ !

Εαν βαλουμε οτι ειναι σε ολα αυτα τα + και οτι διαθετει διπλο gps  τοτε το κανει must!

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το gt2 huawei που εχω το amazfit GTR4 θα μου προσφερει κατι το εντυπωσιακα νεο ?αξιζει η μεταβαση?κινητο εχω samsung εαν εχει σημασια

Link to comment
Share on other sites

 

27 minutes ago, ilka71 said:

σε σχεση με το gt2 huawei που εχω 1 το amazfit GTR4 θα μου προσφερει κατι το εντυπωσιακα νεο ? 2 αξιζει η μεταβαση? 3 κινητο εχω samsung εαν εχει σημασια

1. Όχι
2. Όχι
3. Όχι. Η μετάβαση αξίζει μόνο σε Galaxy watch αν έχεις σκοπό να κερδίσεις πολλά με τίμημα την μπαταρία...

3 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

εχασες επεισοδια , με τα τελευταια update εστρωσε παρα πολυ !

Εαν βαλουμε οτι ειναι σε ολα αυτα τα + και οτι διαθετει διπλο gps  τοτε το κανει must!

Ναι, το GPS του είναι εξαιρετικό

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DimitrisAndNiki said:

 

1. Όχι
2. Όχι
3. Όχι. Η μετάβαση αξίζει μόνο σε Galaxy watch αν έχεις σκοπό να κερδίσεις πολλά με τίμημα την μπαταρία...

Ναι, το GPS του είναι εξαιρετικό

samsung watch θα παω οταν φτιαξουν ενα με 5 μερες μπαταρια τουλαχιστον!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ilka71 said:

samsung watch θα παω οταν φτιαξουν ενα με 5 μερες μπαταρια τουλαχιστον!

Θα περιμένεις πολύ φαντάζομαι 🙃

Εγώ έχω ένα Huawei GT3 Pro, το οποίο είναι το #2 στην κατηγορία των πιο αξιόπιστων ρολογιών...
Σπέρνει από κάθε άποψη, απλά δεν κάνει πληρωμές (δεν με απασχολεί).

Όταν είδα τις δυνατότητες του Galaxy watch 5, έπαθα πολιτισμικό σόκ...
Το να κάνεις παπάδες με ένα ρολόι, με τίμημα να το βάζεις στην φόρτιση μισή ώρα την μέρα (την ώρα που κάνεις ντούζ ή τρώς) πιστεύω αξίζει τον κόπο (και γίνεται αυτό το μισάωρο μέρος της καθημερινότητας σου, δεν σε απασχολεί, δεν το σκέφτεσαι, μια ρουτίνα όπως το πλύσιμο των δοντιών).

Anyway, δική σου η απόφαση, πάρε ότι σε ευχαριστεί...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DimitrisAndNiki said:

Θα περιμένεις πολύ φαντάζομαι 🙃

Εγώ έχω ένα Huawei GT3 Pro, το οποίο είναι το #2 στην κατηγορία των πιο αξιόπιστων ρολογιών...
Σπέρνει από κάθε άποψη, απλά δεν κάνει πληρωμές (δεν με απασχολεί).

Όταν είδα τις δυνατότητες του Galaxy watch 5, έπαθα πολιτισμικό σόκ...
Το να κάνεις παπάδες με ένα ρολόι, με τίμημα να το βάζεις στην φόρτιση μισή ώρα την μέρα (την ώρα που κάνεις ντούζ ή τρώς) πιστεύω αξίζει τον κόπο (και γίνεται αυτό το μισάωρο μέρος της καθημερινότητας σου, δεν σε απασχολεί, δεν το σκέφτεσαι, μια ρουτίνα όπως το πλύσιμο των δοντιών).

Anyway, δική σου η απόφαση, πάρε ότι σε ευχαριστεί...

ναι σιγουρα η χρηση -και σε συνδυασμο με το samsung κινητο- θα ειναι απολαυση απλα το σκεφτομαι με την μπαταρια!βεβαια και απο ομορφια δεν λενε τιποτα τα samsung watches νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, DimitrisAndNiki said:

Θα περιμένεις πολύ φαντάζομαι 🙃

Εγώ έχω ένα Huawei GT3 Pro, το οποίο είναι το #2 στην κατηγορία των πιο αξιόπιστων ρολογιών...
Σπέρνει από κάθε άποψη, απλά δεν κάνει πληρωμές (δεν με απασχολεί).

Όταν είδα τις δυνατότητες του Galaxy watch 5, έπαθα πολιτισμικό σόκ...
Το να κάνεις παπάδες με ένα ρολόι, με τίμημα να το βάζεις στην φόρτιση μισή ώρα την μέρα (την ώρα που κάνεις ντούζ ή τρώς) πιστεύω αξίζει τον κόπο (και γίνεται αυτό το μισάωρο μέρος της καθημερινότητας σου, δεν σε απασχολεί, δεν το σκέφτεσαι, μια ρουτίνα όπως το πλύσιμο των δοντιών).

Anyway, δική σου η απόφαση, πάρε ότι σε ευχαριστεί...

Define "παπάδες".

Σοβαρά ρωτάω, γιατί και μόνο εξαιτίας της τιμής δεν του έχω δώσει ιδιαίτερη προσοχή...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

Define "παπάδες".

Σοβαρά ρωτάω, γιατί και μόνο εξαιτίας της τιμής δεν του έχω δώσει ιδιαίτερη προσοχή...

Η Τιμή του είναι πολύ normal σε σχέση με άλλα, κατά την ταπεινή μου γνώμη...
Όταν λέω παπάδες εννοώ ότι κάνεις απο το ρολόι ότι κάνεις με το κινητό... ή αλληλεπιδράς μαζί του (πχ μπορείς να κάνεις snooze το ξυπνητήρι που χτυπάει απο το κινητό που ξέχασες στην άλλη άκρη του δωματίου, μπορείς να ορίσεις ρουτίνες, να τσεκάρεις τα email σου κτλ κτλ).
Μάζευα σαν τρελός λεφτά να πάρω το GT3 Pro με το μπρασελέ απο τιτάνιο (κουκλί), και όταν είδα φίλο να ασχολείται με το SG5 αγάθεψα... Βέβαια είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός... Ίσως όλα αυτά που σου αναφέρω να είναι περιττές χλιδές...
Εγώ ζήλεψα τον έλεγχο του ξυπνητηριού και την μέτρηση της πίεσης (και πιθανότατα θα εκτιμούσα και άλλα αν το είχα στον καρπό μου)...

Είμαι 100% σίγουρος ότι το επόμενο μου θα είναι το Galaxy (εκτός κι αν κάνει κανένα τρελό "μπραφ" η Huawei) ...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ilka71 said:

samsung watch θα παω οταν φτιαξουν ενα με 5 μερες μπαταρια τουλαχιστον!

Ενταξει και οι 3 μερες παλευετε , τι να πουν και οι iphonakides  που βγαζει το apple watch 18 ωρες αυτονομια (ουτε μερα) 😄

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, fotisbasm_ said:

Ενταξει και οι 3 μερες παλευετε , τι να πουν και οι iphonakides  που βγαζει το apple watch 18 ωρες αυτονομια (ουτε μερα) 😄

είναι 3 όμως; εγώ το βράδυ μόνο απενεργοποιώ το lift to wake . το θέλω μόνο για ειδοποιήσεις. ούτε τρέξιμο ούτε ούτε ύπνο κλπ 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ilka71 said:

είναι 3 όμως; εγώ το βράδυ μόνο απενεργοποιώ το lift to wake . το θέλω μόνο για ειδοποιήσεις. ούτε τρέξιμο ούτε ούτε ύπνο κλπ 

Εύκολα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:

και μιλάμε για το watch 6 ε; 

Για το 5αρι μιλάω (που το έχει φίλος). Δεν έχω άποψη για το 6αρι, προφανώς θα είναι καλύτερο...

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2024 at 11:36 ΜΜ, Xrixal said:

Καλησπέρα.Εχω το xiaomi s1 active,και από χθες δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις.Ερχονται οπότε θυμούνται και από όπου θυμούνται.Το έχω 1,5 μήνα.Το έκανα επαναφορά-επανεκκίνηση,κατάργηση ζεύγους,αποσύνδεση αλλά τπτ.Τι να κάνω?Ξέρει κανείς τι να φταίει?Λέτε να έχει πρόβλημα?Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φιλε μου το ιδιο συμβαινει και στο Watch 2 pro δεν μπορεις να επιλεξεις απο ποιες εφαρμογες θελεις να εχεις ειδοποιησεις ,οποτε ειναι μαλλον θεμα της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ρολογακι που έχω πάρει έχει και τέσσερα παιχνιδάκια μέσα.ενταξει λόγω μεγέθους της οθόνης παρότι για ρολόι είναι μεγάλη,δεν μπορείς να παίξεις πολύ ώρα,είναι πάντως  διασκεδαστικό να παίζεις .

IMG_20240215_123927~2.jpg

IMG_20240215_123853~2.jpg

IMG_20240215_123842~2.jpg

IMG_20240215_123914~2.jpg

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...