Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, το Microwear H2 φαίνεται μια ολοκληρωμένη υλοποίηση smartwatch.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει δουλέψει και να έχει άποψη για τις δυνατότητες ειδοποίησης;

Στο site της εταιρείας αναφέρει ότι υποστηρίζει την Ελληνική γλώσσα οπότε λογικά δεν θα πρέπει να έχει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Gmail, viber, messenger κτλ.

https://m.gearbest.com/smart-watch-phone/pp_729086.html?wid=1433363

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα. Εχω το Garmin fenix 3 και θελω να ρωτησω πριν παρω την ζωνη να μου πειτε τι να διαλεξω ποια ζωνη και πως συνδεονται αυτα τα δυο. Μεσω Bluetooth η wife??? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το παραπάνω ρολόι να μας πει πως κ αν κατάφερε να το συνδέσει στο κινητό? Προσπαθώ 2 μέρες τώρα να το συνδέσω με διάφορες εφαρμογές κ στην καλύτερη περίπτωση κάνει αποσυνδέσεις κάθε 1 ένα λεπτό κ στην χειρότερη δεν συνδέεται ποτέ. Όπως το πιάσει δηλαδή. Κάθε βοήθεια δεκτη

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω ένα smartwatch το οποίο να μπορώ να βλέπω αρχεία pdf σε αυτό. Το πιο φθηνό δε με πειράζει. Ξέρετε αν το υποστηρίζουν όλα; Έχετε να προτείνεται κάτι; Ευχαριστώ! Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο smartwatch (φθηνό) που να μπορεί να διαβάσει αρχεία pdf.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα το microwear h1. Και πιο όμορφη και φουλ αδιάβροχο

Καλησπέρα, το Microwear H2 φαίνεται μια ολοκληρωμένη υλοποίηση smartwatch.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει δουλέψει και να έχει άποψη για τις δυνατότητες ειδοποίησης;

Στο site της εταιρείας αναφέρει ότι υποστηρίζει την Ελληνική γλώσσα οπότε λογικά δεν θα πρέπει να έχει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Gmail, viber, messenger κτλ.

https://m.gearbest.com/smart-watch-phone/pp_729086.html?wid=1433363

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Λοιπόν, ψάχνω ένα Smartwatch, το οποίο να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Απαραίτητα:

 

-) Να έχει Android Wear 2.

 

-) Να μπορεί να μπει στο νερό.

 

Προαιρετικά:

 

-) Να έχει σχετικά καλή μπαταρία.

 

-) Να είναι σχετικά εμφανίσιμο.

 

-) Να είναι εύκολη η αλλαγή σε λουράκια.

 

Δε με καίει αλλά δε θα με χαλούσε:

 

-) Να παίρνει κάρτα SIM.

 

-) Να μπορεί να παίξει και μουσική μέσω Bluetooth ακουστικών.

 

Δε με νοιάζει το κομμάτι του activity.

hi
Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολα είναι τα παρακάτω που ζητάω:

 

-Android Wear OS 2

-Να μπορεί να μπει ακόμα και στη θάλασσα.

-Τιμή έως 300€

 

Υπάρχει κάτι;

hi
Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολα είναι τα παρακάτω που ζητάω:

 

-Android Wear OS 2

-Να μπορεί να μπει ακόμα και στη θάλασσα.

-Τιμή έως 300€

 

Υπάρχει κάτι;

 

Δυστυχώς μόνο σε Samsung θα σου έλεγα... Αντε και τα Xiaomi. Οπότε ξέχνα το Android Wear (χωρίς να σημαίνει ότι είναι κακά τα άλλα). Αν θες για θάλασσα θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε κατηγορία fitness bands.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως είχα παλιότερα το πρώτο Moto 360. Είχε τα θεματάκια του αλλά το Android Wear, ήταν μακράν καλύτερο από ό,τι άλλο έχω δοκιμάσει.

 

Μόνο και μόνο που είχε τους χάρτες του Google σε βελάκια με δόνηση κάθε φορά, είναι ασύγκριτο εργαλείο, ειδικά για το μηχανάκι.

 

Δυστυχώς, μου χάλασε από δική μου απροσεξία.

 

Πήρα μετά (κι έχω ακόμα) το Amazfit Pace της Xiaomi. Παρόλο που έχει πολλά, δεν είναι Android Wear. Και το χειρότερο είναι πως έχω το OnePlus One 3t. Το chip του Bluetooth είναι το ίδιο με το WiFi. Οπότε, όποτε έχω συνδέσει το ρολόι η ταχύτητα στο internet πέφτει δραματικά. Είναι γνωστό πρόβλημα.

 

Λέω να πάρω πάλι το Moto 360. Δε βρίσκω άλλη λύση.

hi
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως είχα παλιότερα το πρώτο Moto 360. Είχε τα θεματάκια του αλλά το Android Wear, ήταν μακράν καλύτερο από ό,τι άλλο έχω δοκιμάσει.

 

Μόνο και μόνο που είχε τους χάρτες του Google σε βελάκια με δόνηση κάθε φορά, είναι ασύγκριτο εργαλείο, ειδικά για το μηχανάκι.

 

Δυστυχώς, μου χάλασε από δική μου απροσεξία.

 

Πήρα μετά (κι έχω ακόμα) το Amazfit Pace της Xiaomi. Παρόλο που έχει πολλά, δεν είναι Android Wear. Και το χειρότερο είναι πως έχω το OnePlus One 3t. Το chip του Bluetooth είναι το ίδιο με το WiFi. Οπότε, όποτε έχω συνδέσει το ρολόι η ταχύτητα στο internet πέφτει δραματικά. Είναι γνωστό πρόβλημα.

 

Λέω να πάρω πάλι το Moto 360. Δε βρίσκω άλλη λύση.

 

Tα Huawei Watch 1/2?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ας ανοίξουμε μια συζήτηση για τα παιχνιδιάρικα F4 των 15,50 ευρώ από την αγορά της Κίνας! Και άσε τους άλλους με τα Mi Band!!

Έκανα παραγγελία το F4 σε Μαύρο - Κόκκινο F4 για να το συνδυάσω με το Lava Red 5T της Oneplus!

Όσοι άλλοι το έχουν αγοράσει, καλό είναι να ανταλλάξουμε απόψεις και ιδέες για το αντικείμενο....

 

Material: Silica

Function: Passometer,Sleep Tracker,Heart Rate Tracker,Alarm Clock,Remote Control,Activity Tracker,Message Reminder,Call Reminder

Style: Sport

Screen Type: OLED

Model: F4

Band Detachable: Yes

Application Age Group: Adult

Touch Screen: Yes

Waterproof Grade: Professional Waterproof

Case Material: Steel

Compatibility: All Compatible

Screen Style: Rectangle/Square-shape

Main Screen: 0.96 inch OLED display

Battery capacity: 230mAh

Feature1: Smart wristband

Feature 2: :Heart rate Fitness Tracker

Green Products: CE Recognition Qualified

 

* Platform Nordic NRF51822

* 0.96 inch OLED Capacitive touch screen

* IP68 waterproof (waterproof in 30 meter water)

* Built-in 130mAh battery, standby time about 7-10 days

* Heart Rate Blood pressure Blood oxygen Detection: Support Second-generation dynamic heart rate monitoring, all-day monitoring of your heartbeat (This function is for reference only and can not be used for medical data)

* GPS Movement trajectory

* Weather, Altitude, Air pressure, UV

* Bluetooth Push: Support (Caller, SMS Messenger, app news reminders)

* Pedometer: Support (Exercise step, calorie consumption, movement mileage record)

* Multi Sport Mode: Basketball, badminton, mountaineering, swimming, running, riding, table tennis, Football mode

* 2 mix color Silicone Strap, Removeable straps

* BT4.0, Support IOS & Android

* APP name: ''FunDo'', you can download it at google play or app store

* More functions: Blood pressure, Blood oxygen, heart rate, Calories, UV, Air pressure, Altimeter, Movement trajectory, Auto-wake up, Call/SMS reminder, Sedentary Reminder, Sleep quality measurement, Weather, Remote Camera, Sport mode, Alarm clock, Pedometer and so on

2ystKH.jpgHighlights:

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Με 3 νέους αισθητήρες είναι το μοναδικό Band για πραγματικές μετρήσεις υγείας σε ύπνο και καρδιά και όχι μόνο.

Από την αγορά της Κίνας το αγόρασα στα 35 ευρώ....

 

Brand Name: KaiHai

Compatibility: All Compatible

Language: French,German,Russian,Japanese,Italian,Korean,English,Spanish,Portuguese

Style: Sport

Function: Week,Message Reminder,Passometer,Alarm Clock,Blood Oxygen,Fitness Tracker,Call Reminder,Remote Control,Sleep Tracker,Heart Rate Tracker,Push Message,Social Media Notifications

Application Age Group: Adult

Model: P9

Screen Style: Rectangle/Square-shape

Band Material: Rubber

Screen Type: OLED

Touch Screen: Yes

Case Material: Alloy

Waterproof Grade: Life Waterproof

Band Detachable: Yes

Language: Vietnamese

 

HRV&SpO2 SMART BRACELET BAND Description

real time Heart rate Monitor

real time HRV test

infrared light monitoring reliable monitoring of blood oxygen (Black skin can monitore too)

sleep apnea monitor

respiratory rate

Steps

Calorie

Distance

Sleep Monitor

Sedentary reminder

Caller ID (display caller ID and person name)

Alarm Clock Remind

SMS Remind (SMS information Display on bracelet screen)

APP remind (wechat,facebook,twitter,linkedln,whatsapp,line,instagram,snapchat,skype,gmail)

GPS tracking ,Speed and pace (bracelets need to connect the phone)

remote contro

Countdown

Stopwatch

Sedentary remind

APP name is "H Band"

Kindly Note:

For Android Phone, OS must be 4.4 or above and Bluetooth must be V4.0

For ios phone, iOS must be 8.0 or above and Bluetooth must be V4.0

mGXJRB.jpg

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Παραθέτω το link για αγγελία που έβαλα.

Αν δεν είναι σωστό ζητώ συγγνώμη και οι διαχειριστές ας την κατεβάσουν.

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=468871

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ψάχνω ένα Smartwatch, το οποίο να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Απαραίτητα:

 

-) Να έχει Android Wear 2.

 

-) Να μπορεί να μπει στο νερό.

 

Προαιρετικά:

 

-) Να έχει σχετικά καλή μπαταρία.

 

-) Να είναι σχετικά εμφανίσιμο.

 

-) Να είναι εύκολη η αλλαγή σε λουράκια.

 

Δε με καίει αλλά δε θα με χαλούσε:

 

-) Να παίρνει κάρτα SIM.

 

-) Να μπορεί να παίξει και μουσική μέσω Bluetooth ακουστικών.

 

Δε με νοιάζει το κομμάτι του activity.

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πως αν παίρνει κάρτα sim κλπ για να λειτουργέι ως standalone δεν μπορείς να αλλάξεις τα λουράκια, διότι εκεί μέσα βρίσκονται οι κεραίες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε το F4 band!

...και όσα υπόσχεται ...τα κάνει και με το παραπάνω!

Ελληνικά στα μηνύματα και στις ειδοποιήσεις.

Έγχρωμη οθόνη...και πιο όμορφο στην πραγματικότητα από την παραπάνω εικόνα!

Υ.Γ. Η εφαρμογή στο κινητό τέλεια....και με άμεση λειτουργία στα αγγλικά και όχι όπως στο Μi Band 3 βγάλε - βάλε ελληνικά....και πράσινα άλλογα! Αναβάθμιση του firm άμεσα!

Το ωραίο είναι ότι ανάβει η οθόνη μόνη της όταν την στρέφεις στο πρόσωπο για να δεις την ώρα και δεν χρειάζεται να την αγγίξεις!!!!

Η δοκιμή στην αδιαβροχοποίηση θα γίνει αύριο στην θάλασσα! Καλό καλοκαίρι!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
-Android Wear OS 2

 

Με το ζόρι και χωρίς πολλά πειράγματα θα σου βγάζει μία (1) ημέρα αυτονομίας. Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε διευκόλυνε αυτό.

 

Καλημέρα σκέφτομαι να αγοράσω το amazefit 2 .το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις ;

 

Είναι εξαιρετικό για τα χρήματά του και σίγουρα το πιο value for money της αγοράς. Για συγκεκριμένες πληροφορίες μπορείς να ρωτήσεις εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το ζόρι και χωρίς πολλά πειράγματα θα σου βγάζει μία (1) ημέρα αυτονομίας. Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε διευκόλυνε αυτό.

 

 

 

Είναι εξαιρετικό για τα χρήματά του και σίγουρα το πιο value for money της αγοράς. Για συγκεκριμένες πληροφορίες μπορείς να ρωτήσεις εδώ.

Ευχαριστώ.!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το καταπληκτικό ιατρικό band.

Κάνει άριστα και γρήγορα όλα όσα υπόσχεται...και σ' αφήνει έκπληκτο με την απόδοση των λειτουργιών του!

Το soft στο κινητό (Η Βand) είναι αρκετά ικανοποιητικό - όχι όμως κάτι το εξαιρετικό.

Έγινε αμέσως η αναβάθμιση του firm και όλα λειτουργούν -από την πρώτη στιγμή- στα αγγλικά.

Μονόχρωμα τα γράμματα (θα μπορούσα να είχα επιλέξει και το έγχρωμο) στο ρολόι (άσπρα) και ωραίο το firm του!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση μιας εβδομάδας διαπίστωσα:

1) Μια σχετική δυσκολία στο entry soft του ρολογιού.

2) Πλήρης αδιαβροχοποίηση (και στην θάλασσα)

3) Όχι και τόσο βολικό το λουράκι του

4) Κάνει όσα υπόσχεται...είτε με σύνδεση ως ζεύγος είτε ως bluetooth

5) Μεταφέρονται εύκολα και γρήγορα όλες οι μετρήσεις της ημέρας

6) Άψογη καταμέτρηση στο κολύμπι, ύπνου....

7) Το touch στο ρολόι θέλει μια προσπάθεια παραπάνω...

8) και σε σχέση με το Mi band 3 είναι πιό όμορφο στο firm του διότι όλα γίνονται με τα έγχρωμα, μεγάλα και ευανάγνωστα εικονίδιά του! Διακρίνονται εύκολα και άμεσα κάτω από τον ήλιο και μέσα στο νερό!

Πιστεύω ότι έτσι θα έπρεπε να είναι το firm τέτοιων ρολογιών και όχι όπως του Mi Band 3!

Στο επόμενο διάστημα θα κάνω σύγκριση με το ιατρικό που έχω για να δω αν οι μετρήσεις του είναι πραγματικές....

Οι καλύτερες λειτουργίες είναι τα σπορ και οι συνεχόμενες 3 μετρήσεις καρδιάς...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει ένα οικονομικό σμαρτφον

Χρήση να μπορώ να μιλάω όταν οδηγώ δηλαδή. να αντικαταστήσω τα ακουστικά

Αυτό με ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...