Jump to content

[Επίσημο] LG G Flex


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό έχει fm radio? Τα μισά site λένε ναι, τα υπόλοιπα όχι :blink:

Φυσικά και έχει...τι το πέρασες; Samsung;;;: eek:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις. Αν το αναβαθμισεις το τηλεφωνο θα πηγαινει καλυτερα και αυτο ειναι στανταρ.

Να μου πεις ποσο καλυτερα που ειδη παει σφαιρα χωρις lag και αλλες καθυστερήσεις.

Κι ομως σαν πλεον κατοχος G3 και εφοσων ειχα και το flex καθως και αλλα κινητα που εχω τεσταρει Ν3, S4, S5, Z2, κτλ εχω να πω οτι το GFlex σε ταχυτητα τα κατατροπωνει.

Εμπας περιπτωση το μονο που θα δεις χειροτερο μετα την αναβαθμιση ειναι τα benchmarks που θα μειωθουνε. Δηλ καθαρα ψυχολογικο διοτι σαφως θα πηγαινει καλυτερα παντου.

 

Σ’ ευχαριστώ για την απάντηση

Τα benchmarks δεν τα δίνω καμιά σημασία, ούτε καν τα reviews (που κάποια βγάλανε το flex μέτριο). Αντιθέτως δίνω μεγάλη σημασία στην άποψη των χρηστών και σ’ αυτές βασίστηκα για να πάρω το flex, σχεδόν πουθενά δεν άκουσα παράπονα! Τώρα πόσο καλύτερα να πηγαίνει ένα κινητό που ως τώρα δουλεύει άψογα? Επειδή είμαι της άποψης «ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει» λέω να παραμείνω στη jellybean μέχρι να διακρίνω -έστω και το παραμικρό- πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα.την αναβαθμιση σε kit kat με το που ανοιξα το τηλεφωνο και δεν εχω κανενα προβλημα συνεχιζει να πηγαινει σφαιρα και η μπαταρια δινει ρεσιταλ αυτονομιας.
Link to comment
Share on other sites

αν θέλετε δείτε ένα βίντεο που έφτιαξα για ένα τραγούδι για το συγκρότημα μου με το G FLEX :) στην αρχή τράβαγα με φουλ ανάλυση αλλά μετά διαπίστωσα ότι στον υπολογιστή μου ουτε να το επεξεργαστώ μπορούσα ούτε να το δω χωρίς σπασίματα

 

 

Πέρασες σχεδόν έξω από το σπίτι μου, χαχα!

Edited by libitas
Link to comment
Share on other sites

Proximity sensor

Εχω την εντυπωση πως υπαρχει προβλημα με τον αισθητηρα εγγυτητας..δεν αναβει η οθονη οταν απομακρυνω το τηλεφωνο απο το αυτι μου και ετσι δεν μπορω να κλεισω την κληση,μονο απο το πισω κουμπι ενεργειας..εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Proximity sensor

Εχω την εντυπωση πως υπαρχει προβλημα με τον αισθητηρα εγγυτητας..δεν αναβει η οθονη οταν απομακρυνω το τηλεφωνο απο το αυτι μου και ετσι δεν μπορω να κλεισω την κληση,μονο απο το πισω κουμπι ενεργειας..εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο;

Βασικα πριν βγαλεις συμπερασματα κατεβασε το cpuz απο το μαρκετ και κοιτα τα sensors. Οταν εσυ θα βαζεις το δακτυλο αυτο θα αλλαζει τιμη.

Μετα αν θες δοκιμασε και ενα hard reset διοτι μπορει να ειναι και θεμα λειτουργικου

Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm η αν θέλει να το γράψει εδώ την διαδικασία για να περάσω τη european official 442.....
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm η αν θέλει να το γράψει εδώ την διαδικασία για να περάσω τη european official 442.....

Κατεβασε την Official EU που θελεις και αλολουθα αυτον τον οδηγο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Και απο εδω κατεβασε το KDZ

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G+Flex%2FStock%2F

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.σκέφτομαι να δώσω το oneplus one μου και μα πάρω το flex!τι λέτε? Αξίζει?το μέγεθος δε με ενοχλει

 

Γιατί να δώσεις το One Plus One; Δεν είσαι ικανοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και μάλιστα πολύ.αλλά αυτό το flex είναι έρωτας ρε παιδιά.τρομερή γκατζετια αυτή η κυρτότητα,το ανθρακι χρωμα του και η 6ιντση οθοναρα...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και μάλιστα πολύ.αλλά αυτό το flex είναι έρωτας ρε παιδιά.τρομερή γκατζετια αυτή η κυρτότητα,το ανθρακι χρωμα του και η 6ιντση οθοναρα...

 

 

Άρα είσαι ικανοποιημένος με το OnePlus One, απλά θέλεις και το G Flex. Σε ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 και προβληματίζομαι. Με χαλάει που το OnePlus One δεν έχει ραδιόφωνο αλλά έχει 3 gb ram και είναι αυτό που είναι...

Link to comment
Share on other sites

Άρα είσαι ικανοποιημένος με το OnePlus One, απλά θέλεις και το G Flex. Σε ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 και προβληματίζομαι. Με χαλάει που το OnePlus One δεν έχει ραδιόφωνο αλλά έχει 3 gb ram και είναι αυτό που είναι...

Προσωπικα καμια σχεση το ενα με το αλλο. Το flex ειναι απο αλλο πλανητη. Μην τρελλαθουμε κι ολας. Το one+ ναι ειναι γρηγορο αλλα με ενα λειτουργικο αδειο ενω το flex ειναι γρηγορο με ενα λειτουργικο γεματο. Βγαλε συμπερασμα. Το gflex αυτην την στιγμη που μιλαμε κατατροπωνει σε ταχυτητα πολλες ναυαρχιδες οπως G3 M8 S5 Note3 και αλλα. Δοκιμασμενο μεχρι εκει που δεν φανταζεσαι. Απλα η αγορα του θέλει προσοχη λογω το οτι καποια παρουσιαζουνε απο την πρωτη στιγμη που το ανοιγεις ghosting.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του πώς μπορώ να καταλάβω το ghosting ;

 

Kαι επίσης από σήμα πως πάτε ; Ήταν το μόνο μου παράπονο απο το G2

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις στον browser μια σελιδα με γραμματοσειρες και στο home screen ενα wallpaper λιγο ανοιχτου χρωματος. Ασε για κανα λεπτο να φαινονται οι γραμματοσειρες και πατα home button. Aν εχει ghosting θα φαινονται ακομα οι γραμματοσειρες στην homescreen. Εννοειται οτι εχει απο widget η apk τα βγαζεις για να μπορεσεις να ξεχωρισεις καλυτερα.

Γι αυτο για μενα καλα ειναι να το παρεις κατευθειαν απο το καταστημα δοκιμαζοντας το διοτι οι συσκευασιες στις περισσοτερες περιπτώσεις δεν είναι σφραγισμενες.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάχτηκε στα πλαίσια έχει πρόβλημα->ορίστε το κινητό αντικατάστασης 'Η έχει πρόβλημα->να το δει ο τεχνικός->ναι έχει πρόβλημα->δυο εβδομάδες μετά ορίστε το κινητό αντικατάστασης και σε ποια μαγαζιά συγκεκριμένα.

 

Αν μπορείς να διαφωτίσεις θα έχεις ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αλλάχτηκε στα πλαίσια έχει πρόβλημα->ορίστε το κινητό αντικατάστασης 'Η έχει πρόβλημα->να το δει ο τεχνικός->ναι έχει πρόβλημα->δυο εβδομάδες μετά ορίστε το κινητό αντικατάστασης και σε ποια μαγαζιά συγκεκριμένα.

 

Αν μπορείς να διαφωτίσεις θα έχεις ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Μεσα στην εβδομαδα αλλαχτηκε αλλα τους εξηγησα πως να το δουνε διοτι στο πρωτο που είχα στειλει δεν το βλεπανε οποτε αργησε λιγο περισσοτερο. Το δευτερο ενός φιλου μου που το παραγγειλα εγω το εστειλα ονοματικα σε αυτον τον τεχνικο που ειχε αναλαβει το δικο μου και αλλαχτηκε κατευθειαν. Εννοειται με καινουριο και στις δυο περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμα πάντως εγω δεν ειμαι τελείως ευχαριστημένος διότι υπάρχουν φορές που ζορίζεται να πιάσει σήμα και αλλες που με καλούν και δεν εχω καθόλου διπλα στο κρεβατι ας πουμε οταν κοιμαμαι.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κινητό(δυστυχώς) είχε καμιά εικοσαριά καμένα πίξελ, όπως είπε ο τεχνικός της εταιρείας και φαινόταν σαν σκοτεινή κουκκίδα στο μέγεθος κεφαλιού καρφίτσας. Δεν το είχα δεί τις πρώτες 4 μέρες γιατί είχα πάνω την προστατευτική διαφάνεια του εργοστασίου μέχρι να έρθει η κανονική.

Όταν έβγαλα τη μεμβράνη και το είδα με έπιασαν τα νεύρα αλλά ευτυχώς αλλάχθηκε στα πλαίσια της εγγύησης.

Σε λιγότερο από εβδομάδα(μένω Ιωάννινα και το κινητό πήγε Αθήνα στο service της LG), είχα το κινητό πίσω και τέλειο χωρίς την παραμικρή αμυχή.Ένα ευχαριστώ για την άψογη εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...