Jump to content

[Επίσημο] LG G Flex


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δεν είναι σίγουρο φίλε μου δυστυχώς...κανονικά δεν θα έπρεπε καν να συζητάμε τηλέφωνο 900 ευρώ αρχικής τιμής, και ενός χρόνου συσκευή, για το αν θα πάρει την lollipop αλλά δυστυχώς η LG δεν σεβάστηκε καθόλου αυτός που την εμπιστεύτηκαν και της τα ακούμπησαν...καμιά ενημέρωση δεν υπάρχει ούτε για το πότε, ούτε για το αν την πάρει πότε. ΔΥΣΤΥΧΏΣ

Πριν πάρω το g3 το σκεφτόμουν και τώρα ρωτάω για μια συνάδελφο που τελικά το πήρε. Πραγματικά είναι κρίμα γιατί το τηλέφωνο πραγματικά είναι διαμάντι... Δείχνει δυστυχώς να μην σέβεται τον καταναλωτή σε αυτή τη περίπτωση και θα έπρεπε τουλάχιστον να έχει κάνει μια ανακοίνωση... Όχι πως έχει θέμα με κιτ κατ ίσα ίσα λειτουργεί υποδειγματικα...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στο φόρουμ!

 

Μετά από 2 μήνες χρήσης του flex οφείλω να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Το θεωρητικά μεγαλύτερό του μειονέκτημα -αυτό της «μέτριας» ανάλυσης- μάλλον αποδεικνύεται στο μεγαλύτερο πλεονέκτημα αφού εξασφαλίζει ταχύτατη και απροβλημάτιστη λειτουργία και αυτονομία…φαινόμενο!

Όσο για το θέμα των αναβαθμίσεων που απασχολεί τόσους εδώ μέσα τι να πω? Ότι εγώ το έχω ακόμα σε jellybean? Πραγματικά δε βρίσκω το λόγο να αλλάξω κάτι που λειτουργεί ΤΕΛΕΙΑ, τουλάχιστον στα χέρια μου και σύμφωνα με τις ανάγκες μου.

Μια ερώτηση τώρα για το φόρουμ. Η πλαστική του οθόνη πως πάει από αντοχές? Χρησιμοποιείτε κάποιο screen protector? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο?

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Ένα από τα δυνατά σημεία του κινητού είναι η τέλεια αίσθηση που προσφέρει στην αφή (συμβάλλει και η κυρτότητα σ' αυτό). Φοβάμαι μήπως χαθεί με τη χρήση ζελατίνας…

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σε ολους.

Σκεφτομαι και εγω να αγορασω το flex, αλλα για να το παρεις σε νορμαλ τιμη πρεπει να παρεις branded της vodafone.

Εχει αγορασει καποιος για να μου πει αν υπαρχει διαφορα στη λειτουργια η καποιο αλλο προβλημα; Καποια αλλη αλλαγη στην εμφανιση;

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Σκεφτομαι και εγω να αγορασω το flex, αλλα για να το παρεις σε νορμαλ τιμη πρεπει να παρεις branded της vodafone.

Εχει αγορασει καποιος για να μου πει αν υπαρχει διαφορα στη λειτουργια η καποιο αλλο προβλημα; Καποια αλλη αλλαγη στην εμφανιση;

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Παρτο και του περνάς μια άλλη ρομ χωρίς το logo της Vodafone αν σε ενοχλεί. Πάντως δεν θα έχει κανένα πρόβλημα απλά μπορεί να σου έχει καμία εφαρμογή προεγκατεστημενη της Vodafone και όταν το ανοίγεις θα δείχνει το σήμα της. Κατά τα άλλα καμία διαφορά. Είναι άριστο το κινητό και θα σε αφήσει πλήρως ικανοποιημενο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρτο και του περνάς μια άλλη ρομ χωρίς το logo της Vodafone αν σε ενοχλεί. Πάντως δεν θα έχει κανένα πρόβλημα απλά μπορεί να σου έχει καμία εφαρμογή προεγκατεστημενη της Vodafone και όταν το ανοίγεις θα δείχνει το σήμα της. Κατά τα άλλα καμία διαφορά. Είναι άριστο το κινητό και θα σε αφήσει πλήρως ικανοποιημενο.

 

σε ευχαριστώ πολύ.

ψάχνω τώρα μήπως το βρω σε μία φυσιολογική τιμή.

έκανα τη χαζομάρα και περίμενα πολύ.

τώρα πια έχει αρχίσει να εξαντλείται.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ.

ψάχνω τώρα μήπως το βρω σε μία φυσιολογική τιμή.

έκανα τη χαζομάρα και περίμενα πολύ.

τώρα πια έχει αρχίσει να εξαντλείται.

Ε θα ξαναφερουν. Χτες που κοίταζα ένα μαγαζί το είχε 320€ αλλά σήμερα έχουν εξαντληθεί. Μην βιαστεις σίγουρα θα φέρουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε θα ξαναφερουν. Χτες που κοίταζα ένα μαγαζί το είχε 320€ αλλά σήμερα έχουν εξαντληθεί. Μην βιαστεις σίγουρα θα φέρουν

 

δεν είμαι τόσο σίγουρος πλέον ότι θα το ξαναφέρουν.

ήδη στο skroutz το έχουν μόνο δύο μαγαζιά και με κάποιες εταιρείες που μίλησα μου είπαν ότι η ζήτηση για το κινητό είναι (γενικώς) μικρή.

θα δείξει. σύντομα θα έχω νεότερα και ελπίζω να τα γράψω σε αυτό το thread!!

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι τόσο σίγουρος πλέον ότι θα το ξαναφέρουν.

ήδη στο skroutz το έχουν μόνο δύο μαγαζιά και με κάποιες εταιρείες που μίλησα μου είπαν ότι η ζήτηση για το κινητό είναι (γενικώς) μικρή.

θα δείξει. σύντομα θα έχω νεότερα και ελπίζω να τα γράψω σε αυτό το thread!!

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/lg/459386-lg-gflex-1-32-gb-%CE%B2%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CF%83/

 

Δες αυτό 20 ημερών τηλέφωνο είναι καινούργιο σχεδόν και καλή τιμή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/lg/459386-lg-gflex-1-32-gb-%CE%B2%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CF%83/

 

Δες αυτό 20 ημερών τηλέφωνο είναι καινούργιο σχεδόν και καλή τιμή

 

Καλημέρα.

 

σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου, αλλά δεν μπορώ τα μεταχειρισμένα.

ξέρω ότι αξίζει, αλλά είναι σαν να μου κόβεις τη μισή χαρά όταν δεν ανοίγω εγώ πρώτη φορά το κουτί.

 

μάλλον καταλήγω στο e-shop.

είναι πολλά τα λεφτά για ένα τόσο παλιό κινητό (κοντεύει να κοστίζει όσο και το flex 2), αλλά τι να κάνω που είναι το πρώτο κινητό που αγάπησα μετά από καιρό!?!?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου, αλλά δεν μπορώ τα μεταχειρισμένα.

ξέρω ότι αξίζει, αλλά είναι σαν να μου κόβεις τη μισή χαρά όταν δεν ανοίγω εγώ πρώτη φορά το κουτί.

 

μάλλον καταλήγω στο e-shop.

είναι πολλά τα λεφτά για ένα τόσο παλιό κινητό (κοντεύει να κοστίζει όσο και το flex 2), αλλά τι να κάνω που είναι το πρώτο κινητό που αγάπησα μετά από καιρό!?!?

Πόσο το έχει το eshop?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το έχει το eshop?

 

399 (επιτρεπεται να γραφουμε τιμες και μαγαζια?). Πολλα ειναι αλλα δεν εχω σκοπο να ξαναπαρω συντομα κινητο.

Το θελω ρε γμτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Mε βάση όσα έχουν γραφτεί για αυτό το κινητό - αν δεν πέσεις σε ελαττωματική οθόνη- το 1ο Flex καραλέει σα συσκευή.

Αλλά σε αυτά τα λεφτά μπαίνεις σε άλλα χωράφια. Ξεκάθαρα.

 

Ζύγισε τα και πάρε την απόφαση σου.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ευτυχής κάτοχος του G Flex!

Τελικά το πήρα αρκετά φθηνότερα. μου βγήκε γύρω στα €350.

Δεν το λες λίγο, αλλά είπαμε, το ήθελα καιρό τώρα το κινητό.

 

Πρώτες εντυπώσεις;

Γιγάντιο αλλά συνηθίζεται (μετά από 3 ώρες ενασχόληση, το G2 μου φάνηκε σαν παιχνιδάκι).

 

Οθόνη λίγο χειρότερη από ό,τι περίμενα. σε φουλ φωτεινότητα είναι ΟΚ. Χαμηλότερα βγάζει κάτι ξεθωριασμένο. Α, και παρεμπιπτόντως, έχει λίγο θέμα ghosting μου φαίνεται. Όχι κάτι ακραίο, αλλά όταν άφησα επίτηδες για 2 λεπτά το google play ανοικτό, μετά έβλεπα σκιές στο σκούρο wallpaper. Το καλό είναι ότι σύντομα οι σκιές εξαφανίζονται, οπότε όλα καλά γιατί ειλικρινά βαριέμαι να ασχολούμαι.

 

μΜπαταρία αθάνατη, και σκέψου να έρθει και στα ίσια της. Το παρέλαβα στο 46% στις 8 το απόγευμα και πραγματικά μέχρι τις 12 δεν κατάφερα να την αδειάσω. Την έχω αφήσει στο 19% για να την φάω σήμερα.

 

ρεζουμέ;;;

Όλα όμορφα. Τα κινητά που έχω πραγματικά αγαπήσει είχαν όλα από ένα προβληματικό κομμάτι (όλα siemens, το s25 χαλούσε συνεχώς το πληκτρολόγιο, το sl45 απελπιστικά αργό για τις δυνατότητες που ήθελε να σου δώσει, το sx1 απαράδεκτα δύσχρηστο μου, το είχαν κλέψει πριν το συνηθίσω!). Ας είναι το πρόβλημα του G Flex η όχι άριστη οθόνη.

 

Θα τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ευτυχής κάτοχος του G Flex!

Τελικά το πήρα αρκετά φθηνότερα. μου βγήκε γύρω στα €350.

Δεν το λες λίγο, αλλά είπαμε, το ήθελα καιρό τώρα το κινητό.

 

Πρώτες εντυπώσεις;

Γιγάντιο αλλά συνηθίζεται (μετά από 3 ώρες ενασχόληση, το G2 μου φάνηκε σαν παιχνιδάκι).

 

Οθόνη λίγο χειρότερη από ό,τι περίμενα. σε φουλ φωτεινότητα είναι ΟΚ. Χαμηλότερα βγάζει κάτι ξεθωριασμένο. Α, και παρεμπιπτόντως, έχει λίγο θέμα ghosting μου φαίνεται. Όχι κάτι ακραίο, αλλά όταν άφησα επίτηδες για 2 λεπτά το google play ανοικτό, μετά έβλεπα σκιές στο σκούρο wallpaper. Το καλό είναι ότι σύντομα οι σκιές εξαφανίζονται, οπότε όλα καλά γιατί ειλικρινά βαριέμαι να ασχολούμαι.

 

μΜπαταρία αθάνατη, και σκέψου να έρθει και στα ίσια της. Το παρέλαβα στο 46% στις 8 το απόγευμα και πραγματικά μέχρι τις 12 δεν κατάφερα να την αδειάσω. Την έχω αφήσει στο 19% για να την φάω σήμερα.

 

ρεζουμέ;;;

Όλα όμορφα. Τα κινητά που έχω πραγματικά αγαπήσει είχαν όλα από ένα προβληματικό κομμάτι (όλα siemens, το s25 χαλούσε συνεχώς το πληκτρολόγιο, το sl45 απελπιστικά αργό για τις δυνατότητες που ήθελε να σου δώσει, το sx1 απαράδεκτα δύσχρηστο μου, το είχαν κλέψει πριν το συνηθίσω!). Ας είναι το πρόβλημα του G Flex η όχι άριστη οθόνη.

 

Θα τα λέμε

Καλορίζικο φίλος!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το μονο θεματάκι που μου εχει βγαλει η συσκευή εδω και ενα χρονο που την εχω ειναι με το σήμα. δεν εχει τοσο δυνατό σημα η κεραία εκτος κι αν το εμποδίζει η θήκη της συσκευής αν και δεν νομίζω γτ εχω διαβασει και απο αλλους κατόχους πως εχουν το ιδιο θέμα.

και επίσης οταν μιλας στο τηλέφωνο πολλες φορες κόβεται το ίντερνετ και συνδέεται ξανα οταν τερματίσεις τη κλήση.

Κατα τα άλλα ακομα το αγαπώ και δεν το αλλάζω με τπτ!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

 

Το κινητό όταν μου ήρθε πριν κανα μήνα είχε το πρόβλημα του Ghosting. Το έστειλα στο Service και ήρθε πίσω μια χαρά από άποψη οθόνης!

όόόόόλα τα άλλα από εκεί και πέρα είναι ρολόι.

 

Το μόνο "θεματάκι" μου είναι ότι όταν το αφήνω κάτω, ακούγεται ένας ήχος από το ήψος της μεριάς της κάμερας(εσωτερικός) σαν μια μικρή μπιλίτσα φανταστήτε που χτυπάει. Με ξενερώνει λιγάκι και δεν μπορώ και να το περιγράψω κάπως αλλιώς... Έχει κανείς καμία ιδέα? (το κάνει επίσης εάν το ψιλο"χτυπίσω" γύρω από την κάμερα με το δάχτυλο)

 

BTW. Πήρα 15 ευρώ την Formula απο το eshop και ήταν απαράδεκτη. Το κινητό δεν χώραγε κάν μεσα να το αγκαλιάσει με όλη την επιφάνεια των πλαινών της, και πέρα από αυτό, και να το αγκάλιαζε, αφήνει ΌΛΕΣ τις γωνίες εκτεθημένες. Μόνο για το θεαθήνε! ...προσωπική εμπειρία λοιπόν για αυτή τη θήκη η χειρότερη!

Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

4η μερα με το κινητο και εχω δυο ερωτησεις:

 

1. Εχω ενα θεματακι ghosting οπως εγραψα και στο προηγουμενο μηνυμα μου, αλλα εξαφανιζεται σε φουλ φωτεινοτητα. Ειναι φυσιολογικο αυτο; γενικα το οποιοδηποτε αποτυπωμα (σε μικρη φωτεινοτητα) φευγει γρηγορα. Παντως η οθονη δεν ειναι κατι σπεσιαλ περα απο το απολυτο μαυρο της.

 

2. Ειναι φυσιολογικη η καταναλωση της μπαταριας; εχω 4:15 οθονη με 42% υπολοιπο, και παρ' ολα αυτα το μεγαλυτερο μερος της καταναλωσης ειναι "συστημα android" (31%) και οχι οθονη (19%). Ισως να συνηθισα το G2 που τα πραγματα ηταν αναποδα. Παντως το νουμερο ειναι εντυπωσιακο για αστρωτη μπαταρια.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ghosting η θα εχεις η δεν θα εχεις..δεν γινεται να έχεις λίγο η λιγότερο από κάποιους άλλους από ότι έχω καταλάβει οπότε imo στείλε το στο service!!

 

Η μπαταρία ειναι σκυλί ...και η οθόνη μιας και δεν fullHD σαν του G2 δεν καίει τόσο!

Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια...πριν καμια ωρα ισως και παραπανω εκλεισε το κινητο απο μονο του και δεν ανοιγει. προηγουμενος δεν τον ειχα χρησιποποιησει αρκετα ωστε να ειναι ζεστο οποτε δν ξερω πιο μπορει να ειναι το προβλημα. μπαταρια ειχε και το ξανα εβαλα για λιγη ωρα ακομα αλλα παλι τπτ. η συσκευη ειναι κρια αλλα δεν ανοιγει. ξερεις μηπως κανεις τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τι έγινε ρε παιδιά; που είστε; αλλάξατε όλοι κινητό;

 

συνεχίζω να απολαμβάνω το flex μου και (κυρίως) την μπαταρία του.

ένα από τα πιο πρόσφατα αποτελέσματα (δυστυχώς δεν έχω screenshot) έχει ως εξής:

φόρτιση στο 9%

51h αναμονή

7:40 οθόνη.

 

νοτ μπαντ.

το μόνο δεν απολαμβάνω είναι η φωτογραφική τη νύχτα. μάλλον χάλια το αποτέλεσμα. τη μέρα ωστόσο είναι κορυφαία.

 

επίσης, μήπως έχουμε κανένα νέο αναφορικά με lollipop; τα πέρασα μόλις στο G2 που έδωσα στη γυναίκα μου και ζήλεψα.

παρεμπιπτόντως, στο flex έχω παραμείνει στη jb. αποδίδει εξαιρετικά και φοβάμαι τη μετάβαση σε KK.

Link to comment
Share on other sites

Το thread έχει νεκρώσει εδώ και καιρό...μάλλον δεν υπάρχουν προβλήματα προς επίλυση :). Μετά από 5 μήνες χρήσης δεν έχω το παραμικρό παράπονο από το flex, αποδείχθηκε πολύ ανώτερο από τις προσδοκίες μου. Κρίμα που δεν το χαίρονται περισσότεροι (εικάζω λόγω ghosting και HD ready). Είπα εξαρχής ότι θα παραμείνω στη jellybean ως ότου στραβώσει κάτι σε αυτό το καταπληκτικό κινητό. Ως τώρα όλα άψογα οπότε μόνο για lolipop θα το σκεφτώ, εφόσον υπάρξει κάποια θεαματική(?) προσθήκη...
Link to comment
Share on other sites

Το thread έχει νεκρώσει εδώ και καιρό...μάλλον δεν υπάρχουν προβλήματα προς επίλυση :). Μετά από 5 μήνες χρήσης δεν έχω το παραμικρό παράπονο από το flex, αποδείχθηκε πολύ ανώτερο από τις προσδοκίες μου. Κρίμα που δεν το χαίρονται περισσότεροι (εικάζω λόγω ghosting και HD ready). Είπα εξαρχής ότι θα παραμείνω στη jellybean ως ότου στραβώσει κάτι σε αυτό το καταπληκτικό κινητό. Ως τώρα όλα άψογα οπότε μόνο για lolipop θα το σκεφτώ, εφόσον υπάρξει κάποια θεαματική(?) προσθήκη...

 

Έλα και σώσε από τη μοναξιά!!!

Πάντως επικοινώνησα με την LG Γερμανίας (το κινητό είναι γερμανικό) και μου είπαν πως δεν υπάρχει οριστική ενημέρωση για το αν θα γίνει αναβάθμιση σε lollipop. Αν και πλέον το βλέπω χλωμό.

Κρίμα, γιατί όντως είναι διαφορετικά και όμορφα. Το G2 μου φάνηκε σαν να είναι καινούριο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Έλα και σώσε από τη μοναξιά!!!

Πάντως επικοινώνησα με την LG Γερμανίας (το κινητό είναι γερμανικό) και μου είπαν πως δεν υπάρχει οριστική ενημέρωση για το αν θα γίνει αναβάθμιση σε lollipop. Αν και πλέον το βλέπω χλωμό.

Κρίμα, γιατί όντως είναι διαφορετικά και όμορφα. Το G2 μου φάνηκε σαν να είναι καινούριο τηλέφωνο.

 

Δε θα διαφωνήσω, μια αλλαγή είναι πάντα ευπρόσδεκτη ειδικά αν έχεις για καιρό το κινητό. Εγώ σε 5 μήνες δεν το βαρέθηκα ακόμα. Και πραγματικά δε βρίσκω κάποιο πρόβλημα στο κινητό...ενδεχομένως κάποια βελτίωση στην κάμερα ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...