Jump to content

Σκονη μεσα απο την οθόνη


Ultron
 Κοινοποίηση

Έχετε σκονη στο LG G2?  

59 members have voted

  1. 1. Έχετε σκονη στο LG G2?

    • Ναι
      4
    • Οχι
      42
    • Δεν εχω ιδεα....
      13


Recommended Posts

Εχει κανεις αυτο το προβλημα?

 

Στην αρχη νομιζα ηταν βρωμιτσα.

Μετα καμμενο pixel

Αλλα τελικα ειναι ενας κόκκος σκονης κατω στα αριστερα της οθονης.

 

 

 

υ.γ πολυ σπαστικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις αυτο το προβλημα?

 

Στην αρχη νομιζα ηταν βρωμιτσα.

Μετα καμμενο pixel

Αλλα τελικα ειναι ενας κόκκος σκονης κατω στα αριστερα της οθονης.

 

 

 

υ.γ πολυ σπαστικο.

βαλε ενα screenshots να δουμε

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω αυριο τραβωντας απο κινητο φιλου,γιατι το νεξους 7 με την 1,3 μπροστινη δεν φαινεται.

 

Το αστειο ειναι πως δεν το έριξα κατω να πεις πως τρανταχτηκε..

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω αυριο τραβωντας απο κινητο φιλου,γιατι το νεξους 7 με την 1,3 μπροστινη δεν φαινεται.

 

Το αστειο ειναι πως δεν το έριξα κατω να πεις πως τρανταχτηκε..

 

εχω κ εγω πανω αριστερα αλλα μαλλον ειναι λιγο ξεθωριασμα..δεν εινσι γρατζουνια

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εμενασκονη :mad::mad::mad:

 

Στην αρχη νομιζα ηταν πιξελ αλλα φαινεται ακομα και αν ειναι απενεργοποιημενο το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά όχι στο μέρος της οθόνης έχω και εγώ ένα ξεθώριασμα... Δεν παίζει να είναι γρατζουνιά από μέσα φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά όχι στο μέρος της οθόνης έχω και εγώ ένα ξεθώριασμα... Δεν παίζει να είναι γρατζουνιά από μέσα φαίνεται...

 

και εμενα πανω αριστερα..θα προσπαθησω να βγαλω μια φωτο να δειτε..ειναι απο μεσα,δεν ειναι γρατζουνια παντως..ξυπνησα ενα πρωι κ μου ειχε ξεθωριασει,,αλλαγη digitizer σε λιγο καιρο κ θα το παρω σε μπλε λεω!!!εχει κανει κανεις αλλαγη digitizer???

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ε είμαι γκαντέμης τελικά... Όπως και στο nexus s έτσι και εδώ πάνω δεξιά κιτρινισε η οθόνη... Πιθανόν λόγω θερμοκρασίας... Άμα αναγκαστικά θα μου αλλάξουν και το digiter.. Από Δευτέρα θα πάρω τηλ για service...
Link to comment
Share on other sites

Ε είμαι γκαντέμης τελικά... Όπως και στο nexus s έτσι και εδώ πάνω δεξιά κιτρινισε η οθόνη... Πιθανόν λόγω θερμοκρασίας... Άμα αναγκαστικά θα μου αλλάξουν και το digiter.. Από Δευτέρα θα πάρω τηλ για service...

 

στο s4 εχω ενα μικρο ξεθωριασμα πανω αριστερα..μεχρι στιγμης δεν εχει εξαπλωθει...σιγουρα θα αλλαξεις digitizer ειναι μαζι με display

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα κι εγώ δύο γραμμές θαμπες στο πάνω και στο κάτω μέρος της οθόνης με τα ψησίματα του Πάσχα, μάλλον από ζέστη και στάχτη.. Δεν αλλάζω digitizer και οθόνη για αυτό το πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

το πλησιασες κοντα στη φωτια κ ζεσταθηκε αρκετα? φανταζομαι δν σε καλυπτει η εγγυηση σε αυτο ετσι δν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Εμενασκονη :mad::mad::mad:

 

Στην αρχη νομιζα ηταν πιξελ αλλα φαινεται ακομα και αν ειναι απενεργοποιημενο το κινητο..

 

Από πότε το παρατήρησες αυτή τη κουκιδα απ την αρχή ή το έχεις καιρό απλά τώρα το πήρες χαμπάρι?? Αν είναι όντως σκόνη και στο μάτι είναι πολύ ενοχλητικό τότε πήγαινε να στην αλλάξουν αν περνάει στην εγγύηση γιατί είναι κουλό το πως έγινε...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

και σε optimus g ειχα ακουσει για σκονη σε οθονη και την αντικατεστησαν. απο βδομαδα λογω αδειας θα το παω και εγω σερβις και η οθονη μ εχει κιτρινησει αρκετα παραπανω απο την αρχη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν αγοραζεις κινητο κ εχει σκονη στην οθονη π ειναι κατασκευαστικο λαθος, οπως αν εχει καμμενο πιξελ το doa δεν σε καλυπτει? Αν ειναι μεσα στις 7 ημερες δεν ειναι απαραδεχτο να το πας στο σερβις να σου το ανοιξουν κ να σου αλλαξουν ολη την οθονη ενω μπορει το μαγαζι να στο κανει αντικατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν αγοραζεις κινητο κ εχει σκονη στην οθονη π ειναι κατασκευαστικο λαθος, οπως αν εχει καμμενο πιξελ το doa δεν σε καλυπτει? Αν ειναι μεσα στις 7 ημερες δεν ειναι απαραδεχτο να το πας στο σερβις να σου το ανοιξουν κ να σου αλλαξουν ολη την οθονη ενω μπορει το μαγαζι να στο κανει αντικατασταση?

Το σέρβις εγκρίνει την αντικατάσταση αφού το ελέγξει ότι έχει ελάττωμα, το κατάστημα κανονικά δεν το κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Το σέρβις εγκρίνει την αντικατάσταση αφού το ελέγξει ότι έχει ελάττωμα, το κατάστημα κανονικά δεν το κάνει..

 

ναι ομως το επισημο σερβις της LG δεν μπορει να εγκρινει αντικαστασταση ποσο μαλλον να δωσει επισημο χαρτι οτι προκειτε για κατασκευαστικο λαθος οταν η συσκευη ειναι παραεισαγωγης (γαλλικη 16giga). Εκεινοι μονο μπορουν να προχωρισουν σε επισκευη αφου ισχυει κανονικα η εγγυηση. Αν ηταν λεει ελληνικη συσκευη θα γινοταν κανονικα αντικασταση. Τωρα ομως πρεπει να σταλει στο αντιστοιχο τμημα στην Γαλλια να πιστοποιηθει εκει το λαθος κ μετα να προχωρισει το μαγαζι σε αντικαταταστη! :mad:

Link to comment
Share on other sites

ναι ομως το επισημο σερβις της LG δεν μπορει να εγκρινει αντικαστασταση ποσο μαλλον να δωσει επισημο χαρτι οτι προκειτε για κατασκευαστικο λαθος οταν η συσκευη ειναι παραεισαγωγης (γαλλικη 16giga). Εκεινοι μονο μπορουν να προχωρισουν σε επισκευη αφου ισχυει κανονικα η εγγυηση. Αν ηταν λεει ελληνικη συσκευη θα γινοταν κανονικα αντικασταση. Τωρα ομως πρεπει να σταλει στο αντιστοιχο τμημα στην Γαλλια να πιστοποιηθει εκει το λαθος κ μετα να προχωρισει το μαγαζι σε αντικαταταστη! :mad:

 

Ποιο μαγαζί στα είπε αυτά; Ψέματα γιατί δεν θέλουν να κάνουν DOA σου είπαν. Το DOA στο κάνει το κατάστημα. Αν δεν έχει σερβις το ίδιο το στέλνει για έλεγχο στην αντιπροσωπεια. Θα τους έρθει πίσω διορθωμένο αλλά αν το έχεις γυρίσει μέσα σε 7 μέρες αν έχουν DOA θα πρέπει να μην σου δώσουν αυτο, αλλά καινούργιο, σφραγισμένο.

Το DOA έχει να κάνει με το κατάστημα και όχι με την εγγύηση της αντιπροσωπειας.

Δεν έχει σχέση από που είναι η συσκευή εφόσον είναι ευρωπαϊκής προέλευσης και ισχύει το DOA θα έπρεπε να στο αντικαταστησουν με σφραγισμένο.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

ναι ομως το επισημο σερβις της LG δεν μπορει να εγκρινει αντικαστασταση ποσο μαλλον να δωσει επισημο χαρτι οτι προκειτε για κατασκευαστικο λαθος οταν η συσκευη ειναι παραεισαγωγης (γαλλικη 16giga). Εκεινοι μονο μπορουν να προχωρισουν σε επισκευη αφου ισχυει κανονικα η εγγυηση. Αν ηταν λεει ελληνικη συσκευη θα γινοταν κανονικα αντικασταση. Τωρα ομως πρεπει να σταλει στο αντιστοιχο τμημα στην Γαλλια να πιστοποιηθει εκει το λαθος κ μετα να προχωρισει το μαγαζι σε αντικαταταστη! :mad:

Λάθος, δεν πρέπει να το στείλουν στη Γαλλία για έλεγχο.

Το ελέγχει η lg στην Ελλάδα και εφόσον έχει ελάττωμα δίνει έγκριση στο κατάστημα που το αγόρασες για αντικατάσταση και έτσι θα επιλέξεις καινούριο ή ακριβώς το ίδιο κινητό ή κάποιο άλλο, από το κατάστημα που αγόρασες (αν είναι ακριβότερο θα πληρώσεις τη διαφορά).

Και ναι μιλάμε για κινητά ευρωπαικής εισαγωγής και όχι Ελληνικής.

Link to comment
Share on other sites

Με την υποστηριξη της LG που μιλησα με εκπροσωπο μου ειπε ξεκαθαρα οτι η Procordia δεν μπορει να μου δωσει καποιο επισημο χαρτι οτι εχει βλαβη απο την κατασκευη του αφου δεν ειναι ελληνικο κ θα πρεπει να το κανει το αντιστοιχο τμημα στη γαλλια. Μαλιστα μ ειπαν οτι τα ελληνικα G2 τυχγαινουν καλυτερης αντιμετωπισης κ μπορουν να αντικατασταθουν αυτοματως απο την LG. Τα υπολλοιπα μονο το μαγαζι μπορει να κανει την αντικατασταση DOA.

H Procordia μ ειπε πως δεν συνεργαζεται με το συγκεκριμενο μαγαζι στο skroutz παρα μονο με μεγαλα μαγαζια, κ δν μπορει να προβει σε ενεργιες τυπου να ενημερωσει το καταστημα για την βλαβη.

Το καταστημα για να κανει δεκτο το DOA παταει πανω στο οτι το τηλεφωνο πρεπει να ειναι νεκρο για να στο αλλαξει ενω στην περιπτωση μου π εχει σκονη στο κεντρο της οθονης το υποβαθμιζει με την δικαιολογια οτι το σερβις το καθαριζει κ το επισκευαζει.

Παραλληλα για να μην προβει σε αντικατασταση της συσκευης προτεινει να το στειλει το ιδιο το μαγαζι στο σερβις η σε δικο του για να δουν την βλαβη.. Υποστηριζει οτι θελει ενημερωση απο το επισημο σερβις της LG οτι η συσκευη εγκειται σε DOA κ αφου λαβει αυτο το χαρτι μετα θα προβει σε αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει οτι θελει ενημερωση απο το επισημο σερβις της LG οτι η συσκευη εγκειται σε DOA κ αφου λαβει αυτο το χαρτι μετα θα προβει σε αντικατασταση.

Αυτό που σου λέει το μαγαζί είναι αυτό που λέμε και αυτό είναι το σωστό.

Το κατάστημα αναλαμβάνει να το στείλει στην εταιρία και αν η εταιρία δώσει το οκ ότι είναι ελαττωματικό, εγκρίνεται η αντικατάσταση την οποία σου δίνει το κατάστημα στη συνέχεια.

Θα το στείλει στην Lg Ελλάδας έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει το μαγαζί είναι αυτό που λέμε και αυτό είναι το σωστό.

Το κατάστημα αναλαμβάνει να το στείλει στην εταιρία και αν η εταιρία δώσει το οκ ότι είναι ελαττωματικό, εγκρίνεται η αντικατάσταση την οποία σου δίνει το κατάστημα στη συνέχεια.

Θα το στείλει στην Lg Ελλάδας έτσι?

 

Αυτό ακριβώς . Δεν σε νοιάζει τι θα το κάνει το κατάστημα το κινητό, που θα το στειλει ή οτι αλλο. Αν εκει που το στειλουν τους πουν οτι ειναι προβληματικο ειναι υποχρεωμενοι να στο αντικαταστησουν. Δεν μιλάς με καμία αντιπροσωπεία. Μόνο με το καταστημα που το πηρες. Αν σου πουν ιστοριες, τους λες και εσυ οτι θα κινηθείς νομικά και θα ανοίξεις και thread γι'αυτους σε ολα τα γνωστα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου το λέει μαγαζί είναι αυτό που λέμε και αυτό είναι το σωστό.

Το κατάστημα αναλαμβάνει να το στείλει στην εταιρία και αν η εταιρία δώσει το οκ ότι είναι ελαττωματικό, εγκρίνεται η αντικατάσταση την οποία σου δίνει το κατάστημα στη συνέχεια.

Θα το στείλει στην Lg Ελλάδας έτσι?

 

Θελω να πιστευω οτι θα το στειλει στην lg.. τωρα ομως για να μην το κανουν αντικατασταση μπορουν να μ πουν οτι το σερβις τους ειπε αλλα.. η να μ το φερουν πισω επισκευασμενο! πο την αλλη αν.αργησει το σερβις παιζει να περασει το doa κ μετα να μ.λενε αλλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...