Jump to content

Σκονη μεσα απο την οθόνη


Ultron
 Κοινοποίηση

Έχετε σκονη στο LG G2?  

59 members have voted

  1. 1. Έχετε σκονη στο LG G2?

    • Ναι
      4
    • Οχι
      42
    • Δεν εχω ιδεα....
      13


Recommended Posts

Η λογική του ότι το doa υφίσταται μόνο αν εξ αρχής το κινητό είναι νεκρό και δεν ανοίγει είναι παράλογο και πολύ σπάνιο.. Αυτές της βλακειες λένε και αν το κινητό έχει κάτι άλλο κάνουν τους Κινέζους ντροπή... :mad:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παιδια οταν πηρα το g2 στην 8ημερα πειρα χαμπαρι οτι ειχε καθετες γραμες η οθονη περνω τηλ στο σκρουτζομαγαζο μου αν μου το φερνες την 7ημερα θα σου εδινα αλλο.το στελνω στη lg μονο επισκευη λεει μπορουμε να του κανουμε δεν ειναι ελληνικο οκ λεω μου αλλαζουν οθονη ερχεται ειχε παλη καθετες γραμες οχι τοσο εντονες .περναει εναν μηνας και σερφαριζα στο γοογλε βγενει αριστερα στην οθονη μια κητρινηλα το στελνω παλι ξανα αλλαξαν οθονη αυριο μου ερχεται.αν ξαναχαλασει θα τους πω να το κρατισουν και μου δωσουν ενα νοκια 3210
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δν ξερω.. απο το ιδιο.μαγαζι πηρε φιλος μ πριν μια εβδομαδα κ.ηταν τελειο. Εμενα ειχε μεσα σκονη. Οχι κατι φοβερο αλλα στον ηλιο φαινοταν. Για Τα λεφτα π δινω θελω να ειναι τελειο κ οχι προβληματικο. Τωρα τι θα γινει με το.μαγαζι δν.ξερω.. θα απαιτησω αντικατασταση αλλιως τα λεφτα μου πισω. Edited by xirosiman
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια οταν πηρα το g2 στην 8ημερα πειρα χαμπαρι οτι ειχε καθετες γραμες η οθονη περνω τηλ στο σκρουτζομαγαζο μου αν μου το φερνες την 7ημερα θα σου εδινα αλλο.το στελνω στη lg μονο επισκευη λεει μπορουμε να του κανουμε δεν ειναι ελληνικο οκ λεω μου αλλαζουν οθονη ερχεται ειχε παλη καθετες γραμες οχι τοσο εντονες .περναει εναν μηνας και σερφαριζα στο γοογλε βγενει αριστερα στην οθονη μια κητρινηλα το στελνω παλι ξανα αλλαξαν οθονη αυριο μου ερχεται.αν ξαναχαλασει θα τους πω να το κρατισουν και μου δωσουν ενα νοκια 3210

 

Κάτι λίγο offtopic αν ξέρει κάποιος. Φαντάζομαι στην procordia δέχονται επισκευή εντός εγγύησης μόνο με το ΙΜΕΙ ή έστω με την φωτοτυπία απόδειξης ;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λίγο offtopic αν ξέρει κάποιος. Φαντάζομαι στην procordia δέχονται επισκευή εντός εγγύησης μόνο με το ΙΜΕΙ ή έστω με την φωτοτυπία απόδειξης ;

 

ας εχεις την αποδειξη μαζι σου. θα σου βγαλουν εκει φωτοτυπια π θα την κρατησουν αυτοι

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι είχε παρουσιάσει πρόβλημα με οθόνες.

Ερώτηση για τι παρτίδα μιλάμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι είχε παρουσιάσει πρόβλημα με οθόνες.

Ερώτηση για τι παρτίδα μιλάμε?

Για ποιο από όλα τα προβλήματα μιλάμε; τα g2 έχουν πάρα πολλά προβλήματα με κάθετες γραμμές που φαίνονται κυρίως σε παλαιότερες εκδόσεις 401και πίσω... Αυτό με τη σκόνη που αναφέρεται εδώ πρώτη φορά το ακούω εγώ και ελάχιστοι το έχουν... Και με το κιτρίνισμα της οθόνης μόνο εγώ και άλλοι 2-3νομίζω την έχουμε πάθει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι είχε παρουσιάσει πρόβλημα με οθόνες.

Ερώτηση για τι παρτίδα μιλάμε?

εγω προσωπικα 404 παρτιδα αλλα οταν λεμε σκονη ηταν κατι ελαχιστο μεσα στην οθονη.. δν μπορω να πω οτι ολη η παρτιδα θα ειναι ετσι! απλα ετυχε..

Link to comment
Share on other sites

βγηκε 404 παρτιδα κιολας?το κοιταζω κ εγω για καθετες δεν βλεπω τπτ
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

βγηκε 404 παρτιδα κιολας?το κοιταζω κ εγω για καθετες δεν βλεπω τπτ

 

ναι κανονικα κ ερχεται με kitkat εγκατεστημενη.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε 404 παρτιδα κιολας?το κοιταζω κ εγω για καθετες δεν βλεπω τπτ

 

Είναι σε κάποια που φαινονται περισσότερο και σε κάποια λιγότερο. Και στο δικό μου δεν φαίνονται. 403 παρτίδα. Δοκίμασε κάτω από τον ήλιο, βλέποντας υπό κλίση την οθόνη του κινητού.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε κάποια που φαινονται περισσότερο και σε κάποια λιγότερο. Και στο δικό μου δεν φαίνονται. 403 παρτίδα. Δοκίμασε κάτω από τον ήλιο, βλέποντας υπό κλίση την οθόνη του κινητού.

 

Παιδιά μην αγχώνεστε, εάν είστε από αυτούς που φαίνεται θα το καταλάβετε κατευθείαν ,ούτε ήλιο ,ούτε προσπάθεια θέλει.

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ε ειμαι πολυ γκαντεμης τελικα! Πηγα παρελαβα μου αλλαξαν digiter πισω καπακι μου εβαλαν πλακετα 404 τωρα δεν εχω ουτε τριγμους στο καπακι ολα καλα με την οθονη, το κινητο εγινε unbranded,,ευχαριστημενος εφυγα απο το μαγαζι χαζευα το κινητο μεχρι να γινει η πρωτη κληση! Το ηχειο "τσαχαριζει" σε εξευτελιστικο βαθμο σε σημειο να μην καταλαβαινω τι μου λενε.θα παω παλι πισω στο service αυριο...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που πηρα πριν 3 μερες το κινητο βλεπω τις ασπρες καθετες γραμμες, μονο μεσημερι με νταλα ηλιο καθετα εντελως (καθετα στον ηλιο οχι στο προσωπο μου). Δε θεωρω μη φυσιολογικο υπο τετοιες συνθηκες να φαινονται. Ας ελπισω βεβαια να μην μου παρουσιαστουν προβληματα στη συνεχεια.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που πηρα πριν 3 μερες το κινητο βλεπω τις ασπρες καθετες γραμμες, μονο μεσημερι με νταλα ηλιο καθετα εντελως (καθετα στον ηλιο οχι στο προσωπο μου). Δε θεωρω μη φυσιολογικο υπο τετοιες συνθηκες να φαινονται. Ας ελπισω βεβαια να μην μου παρουσιαστουν προβληματα στη συνεχεια.

Κανονικό είναι. Ακριβώς έτσι είναι και εμένα. Πήγα και σε πολυκατάστημα και στο ντεμο τους g2 στο ισόγειο που έχει αρκετό φωτισμό κατάφερα να τις δω με πλάγιασμα, ενώ στον πάνω όροφο στο ντεμο με λιγότερο φωτισμό με πολλή προσπάθεια και πλάγιασμα τις είδα.

Δεν με έχει ενοχλήσει ποτέ στη χρήση του κινητού κι αφού είναι το φυσιολογικό, ειμαστε μια χαρα γιατι το κινητο ειναι πολυ δυνατο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για ποιο από όλα τα προβλήματα μιλάμε; τα g2 έχουν πάρα πολλά προβλήματα με κάθετες γραμμές που φαίνονται κυρίως σε παλαιότερες εκδόσεις 401και πίσω... Αυτό με τη σκόνη που αναφέρεται εδώ πρώτη φορά το ακούω εγώ και ελάχιστοι το έχουν... Και με το κιτρίνισμα της οθόνης μόνο εγώ και άλλοι 2-3νομίζω την έχουμε πάθει!

Κι εγω με κιτρινισμα στην πανω αριστερη γωνια. Πολυ μα πολυ σπαστικο. Το κακο ειναι οτι ειναι ευρωπαικο 32αρι απο expansys οποτε σκεφτομαι αν αξιζει να μεινω χωρις κινητο για αρκετες μερες ή οχι.

Εσυ ποτε το παρατηρησες το κιτρινισμα και φαινεται να μεγαλωνει ή ειναι σταθερο;

Σ'ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα ξαφνικά μάλλον μετά από φόρτιση.... Βέβαια εγώ λόγω δουλειάς έπαιζα πολλές φορές έχοντας το στη φόρτιση και μάλλον από εκεί την έπαθα. Στο χαρτί που μου έδωσαν από το σέρβις δεν έγραφε για αντικατασταση οθόνης αλλά μπροστά εξωτερικού καλυματος μάλλον digiter. Το κιτρίνισμα μεγαλώνει οπότε καλό είναι να το πας...!
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα ξαφνικά μάλλον μετά από φόρτιση.... Βέβαια εγώ λόγω δουλειάς έπαιζα πολλές φορές έχοντας το στη φόρτιση και μάλλον από εκεί την έπαθα. Στο χαρτί που μου έδωσαν από το σέρβις δεν έγραφε για αντικατασταση οθόνης αλλά μπροστά εξωτερικού καλυματος μάλλον digiter. Το κιτρίνισμα μεγαλώνει οπότε καλό είναι να το πας...!

Σ' ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση φιλε. Ξενερωσα τωρα. Πρεπει να το στειλω Αγγλια. Κι εγω το φορτιζα και εβλεπα ταυτοχρονα βιντεακια. Ειδες καμια διαφορα μετα την αλλαγη στο digitizer; Ειτε εμφανισιακα με το δεσιμο στην υπολοιπη συσκευη ειτε στην αισθηση και την αποκριση;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φορτιση και παιχνιδια εν ωρα φορτισης το κινητο ειναι μια ωρολογιακη βομβα!!η καλυτερη φορτιση γινεται κλειστο!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση φιλε. Ξενερωσα τωρα. Πρεπει να το στειλω Αγγλια. Κι εγω το φορτιζα και εβλεπα ταυτοχρονα βιντεακια. Ειδες καμια διαφορα μετα την αλλαγη στο digitizer; Ειτε εμφανισιακα με το δεσιμο στην υπολοιπη συσκευη ειτε στην αισθηση και την αποκριση;

 

μου αλλαξαν πλακετα μπροστινο και πισω καπακι (ειπα οτι εχω και αποσυνδεσεις στο gps) οποτε δεν μπορω να σου πω!:p

Βεβαια μ εβαλαν ελλατωματικη πλακετα και ακομα δεν μ εχουν παρει να μ την ξαναλλαξουν!

 

 

φορτιση και παιχνιδια εν ωρα φορτισης το κινητο ειναι μια ωρολογιακη βομβα!!η καλυτερη φορτιση γινεται κλειστο!!!

 

και στο προηγουμενο μου κινητο samsung nexus s εχω κιτρινισει 3 οθονες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση....

 

Λέτε να μου αλλάξουν άραγε το μπροστά της οθόνης(digitizer?) που έχει έναν τεράστιο κόκκο σκόνης?

 

Και αν ναι αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση....

 

Λέτε να μου αλλάξουν άραγε το μπροστά της οθόνης(digitizer?) που έχει έναν τεράστιο κόκκο σκόνης?

front glass θα σου αλλαξουν.εκτος κ αν πειραχτει το digitizer

 

Και αν ναι αξίζει?

βεβαια θα στο αλλαξουν.procordia το πηγες?σκονη πως παρουσιαστηκε?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

βεβαια θα στο αλλαξουν.procordia το πηγες?σκονη πως παρουσιαστηκε?

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Δεν το πήγα. Απλά θέλω να ξέρω αν με καλύπτει π.χ η εγγύηση...

 

Την 2+ μέρα έβγαλε έναν τεράστιο κόκκο σκόνης κάτω αριστερά.

 

Ούτε πέσιμο Ούτε τίποτα.

 

 

Απλά φοβάμαι μην έχει σημάδια που ανοίχτηκε ή αν το αντικαταστησουν βάλουν καμιά οθόνη προβληματική ή με καμμένα πιξελ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Δεν το πήγα. Απλά θέλω να ξέρω αν με καλύπτει π.χ η εγγύηση...

 

Την 2+ μέρα έβγαλε έναν τεράστιο κόκκο σκόνης κάτω αριστερά.

 

Ούτε πέσιμο Ούτε τίποτα.

 

 

Απλά φοβάμαι μην έχει σημάδια που ανοίχτηκε ή αν το αντικαταστησουν βάλουν καμιά οθόνη προβληματική ή με καμμένα πιξελ

προβληματικη οθονη λιγο δυσκολο να σου βαλουν..δηλ την ανοιξες την οθονη?θα το πας procordia και θα τους πεις το προβλημα σου..θα στην αλλαξουν lcd +digitizer+front glass

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

προβληματικη οθονη λιγο δυσκολο να σου βαλουν..δηλ την ανοιξες την οθονη?θα το πας procordia και θα τους πεις το προβλημα σου..θα στην αλλαξουν lcd +digitizer+front glass

 

Δεν έκανα τίποτα με την οθόνη.

 

Απλά μετά από 10 ωρες χρήσης συνηδειτοποιησα ότι υπάρχει ένας τεράστιος σπαστικός κόκκος σκόνης.

 

Απλά επειδή το κινητό είναι Κομπλέ ελπίζω να μην προκύψει πρόβλημα (και καλά φτιάξουν το ένα χαλάσουν το αλλο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...