Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχονται αυτοί και το παίρνουν;

Το ίδιο έκανα κι εγώ πριν από λίγα λεπτά, αλλά μου έβγαλε μήνυμα να τυπώσω το αίτημα με τον αριθμό επισκευής και να το στείλω μαζί με το προϊόν. Δε μου λέει που. Έτσι γενικά κι αόριστα. Υποθέτω σε οποιοδήποτε Κέντρο Τεχνικής Υποστήριξης.

Μου έβγαλε ένα πρόβλημα με την οθόνη το j7 2017.

 

Καλυτερα να πς στην smartec αν δεν θελεις να μεινεις χωρις τηλεφωνο μερες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έρχονται αυτοί και το παίρνουν;

Το ίδιο έκανα κι εγώ πριν από λίγα λεπτά, αλλά μου έβγαλε μήνυμα να τυπώσω το αίτημα με τον αριθμό επισκευής και να το στείλω μαζί με το προϊόν. Δε μου λέει που. Έτσι γενικά κι αόριστα. Υποθέτω σε οποιοδήποτε Κέντρο Τεχνικής Υποστήριξης.

Μου έβγαλε ένα πρόβλημα με την οθόνη το j7 2017.

Ναι έστειλαν τεχνικό 3 φορές ήρθε ο άνθρωπος μια άλλαξε κάτι στην τηλεόραση αλλά δεν δούλεψε μετά την πήρε και μια που την έφερε. Έβγαλα φωτογραφία και την απόδειξη αγοράς και όλα κομπλέ. Επαρχία είμαι δεν θα βόλευε να μεταφέρω 55αρα τηλεόραση.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

ποτε ξανα σαμσουνγκ για κανενα λογο.

να αρνουνται να ανοιξουν κινητο εντος εγγυησης, το οποιο ουτε ανοιγει ουτε φορτιζει (αρα προβλημα πλακετα ή μπαταρια) παρα μονο με αλλαγη οθονης και επιβαρυνση 160 ευρω. κι αυτο γιατι εχει καποιες γρατζουνιες η οθονη στην ακρη.

ουτε ευρω στη συγκεκριμενη εταιρεια απο εδω και περα.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

ποτε ξανα σαμσουνγκ για κανενα λογο.

να αρνουνται να ανοιξουν κινητο εντος εγγυησης, το οποιο ουτε ανοιγει ουτε φορτιζει (αρα προβλημα πλακετα ή μπαταρια) παρα μονο με αλλαγη οθονης και επιβαρυνση 160 ευρω. κι αυτο γιατι εχει καποιες γρατζουνιες η οθονη στην ακρη.

ουτε ευρω στη συγκεκριμενη εταιρεια απο εδω και περα.

Γρατζουνιες η μικροσπασημματα?
Link to comment
Share on other sites

γρατζουνιες και ξεφλουδισμα στις ακρες, τι διαφορα εχει? εχω ενα κινητο που δεν ανοιγει και εχω χασει ολα τα δεδομενα μου, δε με ενδιαφερει αν θα χαλασει η οθονη ή τα χρωματα της επειδη για να το ανοιξουν πρεπει να χαλασουν τις ακρες (να μη πουμε οτι κατασκευαστικα αυτο ειναι τραγικο, αλλα τελος παντων).

 

απο τη στιγμη που μου ζητανε 160 ευρω για αντικατασταση οθονης ενω το κινητο δεν ανοιγει λογω πλακετας, τα 2 χρονια εγγυησης ειναι ανυπαρκτα για μενα. γι᾽ αυτο και στο μελλον τα ευρω που θα δουν απο μενα και οποιον γνωριζω και με ρωταει για κινητα θα ειναι επισης ανυπαρκτα. τα ιδια και για την αλλη κωμικη εταιρεια που λεγεται σονυ.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

γρατζουνιες και ξεφλουδισμα στις ακρες, τι διαφορα εχει? εχω ενα κινητο που δεν ανοιγει και εχω χασει ολα τα δεδομενα μου, δε με ενδιαφερει αν θα χαλασει η οθονη ή τα χρωματα της επειδη για να το ανοιξουν πρεπει να χαλασουν τις ακρες (να μη πουμε οτι κατασκευαστικα αυτο ειναι τραγικο, αλλα τελος παντων).

 

απο τη στιγμη που μου ζητανε 160 ευρω για αντικατασταση οθονης ενω το κινητο δεν ανοιγει λογω πλακετας, τα 2 χρονια εγγυησης ειναι ανυπαρκτα για μενα. γι᾽ αυτο και στο μελλον τα ευρω που θα δουν απο μενα και οποιον γνωριζω και με ρωταει για κινητα θα ειναι επισης ανυπαρκτα. τα ιδια και για την αλλη κωμικη εταιρεια που λεγεται σονυ.

Σε ποιο επισημο σερβις εγινε αυτο φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι...εχω ενα s6 edge. Με εγγύηση.. Είναι στους 19 μήνες.και από ότι κατάλαβα εχω καμμενο πιξελ. Ενα καρουμπαλακι πανω δεξια στην οθονη. προφανώς δικαιουμε αντικατάσταση οθόνης...το θεμα είναι που ειναι καλύτερα κ άμεσα. Αθήνα μένω.πειραια για την ακρίβεια. Smartec??ευελπιδων;;τι προτείνετε;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι...εχω ενα s6 edge. Με εγγύηση.. Είναι στους 19 μήνες.και από ότι κατάλαβα εχω καμμενο πιξελ. Ενα καρουμπαλακι πανω δεξια στην οθονη. προφανώς δικαιουμε αντικατάσταση οθόνης...το θεμα είναι που ειναι καλύτερα κ άμεσα. Αθήνα μένω.πειραια για την ακρίβεια. Smartec??ευελπιδων;;τι προτείνετε;;

 

Η smartec εχει service 1 ωρας .Δεν ξερω οmως αν καλυπτει ενα pixel μονο η samsung

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. εμένα είναι ένα τακ μεγαλύτερο από αυτό...θεωρω πως είναι παραπάνω ένα πιξελ. Τι λετε;

 

http://www.4GP.ME/bbtc/1510730845731.jpg[/img]

Edited by steliosnats
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Θέλω να αλλαξω digitizer στο tablet samsung tab E .Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα ; Εκτός samsung διότι σε αυτό το μοντέλο αλλάζει και την οθόνη.Οθονη δεν χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Η smartec εχει service 1 ωρας .Δεν ξερω οmως αν καλυπτει ενα pixel μονο η samsung

 

Κι εγώ smartec ψηφίζω. Ενημέρωσε και εμας αν στο καλυπτουν για 1 pixel να ξέρουμε (κουφια η ώρα:p)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια φιλου του εχει καψει ενα πιξελ, το καλυπτει ετσι?

 

στη θεσσαλονικη ο Αβραμιδης στην Καραμανλη ειναι οκ? ευχαριατω

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γειά σας. Είμαι νέος εδώ και δεν ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί το θέμα. Αρχικά έχω το Samsung Galaxy S8 και μετά από πτώση δημιουργήθηκαν πολλές γρατζουνιές στην οθόνη με την κάτω δεξιά γωνία να τείνει να σηκωθεί από το πλαίσιο. Επίσης στο καπάκι της μπαταρίας έχει ένα μικρό σπάσιμο στην κάτι δεξιά γωνία. Το ερώτημα μου είναι ότι από την στιγμή που θα αλλάξω οθόνη (μιας και είναι μαζί με το πλαίσιο) και καπάκι μπαταρίας θα υπάρχει θέμα με την αδιαβροχοποίηση; Μέχρι τώρα το έβαζα κάτω από την βρύση και πολλές φορές το βουτουσα μέσα σε νερό (σε γλυκό νερό πάντα). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι νέος εδώ και δεν ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί το θέμα. Αρχικά έχω το Samsung Galaxy S8 και μετά από πτώση δημιουργήθηκαν πολλές γρατζουνιές στην οθόνη με την κάτω δεξιά γωνία να τείνει να σηκωθεί από το πλαίσιο. Επίσης στο καπάκι της μπαταρίας έχει ένα μικρό σπάσιμο στην κάτι δεξιά γωνία. Το ερώτημα μου είναι ότι από την στιγμή που θα αλλάξω οθόνη (μιας και είναι μαζί με το πλαίσιο) και καπάκι μπαταρίας θα υπάρχει θέμα με την αδιαβροχοποίηση; Μέχρι τώρα το έβαζα κάτω από την βρύση και πολλές φορές το βουτουσα μέσα σε νερό (σε γλυκό νερό πάντα). Ευχαριστώ!

 

Αν πας πσς επισημο service θα εχει την αδιαβροχοποιηση και θα παραμεινει στην εγγυηση αν εχει ακομα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.απεκτησα από ανταλλαγή το s9+ .από skroutz το είχε το παλικάρι σφραγισμένο ελληνικής προέλευσης. Το θέμα είναι ότι μου έδωσε λάθος απόδειξη και γράφει πάνω g955fd αντί για g965. Με το emei θα μπορώ να πάω για επισκευή η θα έχω πρόβλημα χωρίς απόδειξη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.απεκτησα από ανταλλαγή το s9+ .από skroutz το είχε το παλικάρι σφραγισμένο ελληνικής προέλευσης. Το θέμα είναι ότι μου έδωσε λάθος απόδειξη και γράφει πάνω g955fd αντί για g965. Με το emei θα μπορώ να πάω για επισκευή η θα έχω πρόβλημα χωρίς απόδειξη?

 

Η αποδειξη δεν γραφει το ΙΜΕΙ ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορία, αλλαγή πλακέτας σημαίνει και αλλαγή imei;

 

Ακομα κι αν αλλαζει σου δινουν βεβαιωση για την αλλαγη για να ισχυει η εγγυηση .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς αλλάχτηκε όντως η πλακέτα. Μου έκανε νερά πολλά, παντού έχανε το σήμα τον τελευταίο μήνα ή έδειχνε νεκρά data. Samsung γλυφάδας. Λίγο ψυχρή(όχι αντιεπαγγελματική) αντιμετώπιση από τον μπροστινό στο γραφείο, αλλά η δουλειά έγινε μέσα σε 24 ώρες

eff2142797d55b58f7e785f30487bf21.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜΕΙ αλλαξε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Συγγνωμη που γραφω κ εδώ αλλα δεν πηρα απαντηση στο νημα της συσκευης.Εχω το Νοτε 5 μεταχειρισμενο.Χωρις εγγυηση φυσικα.Για 4 μηνες που το εχω στην κατοχή μου δουλευε αψογα! Πριν μια εβδομαδα νεκρωσε εντελως.Το εστειλα Αθηνα σε ένα σερβις που βρηκα κ του αλλαξαν μπαταρια αλλα ματαια.Κατι με τα κυκλώματα του μου ειπαν ότι φταει.Κατα 99% το κινητο πεθανε:( Θα προσπαθησουν μια ακομα φορα μηπως κ το φτιαξουν αλλιως θα μου επιστραφει.Αυτο που θελω να ρωτησω είναι αν το στειλω στην σαμσουνγ θα το φτιαξουν κ αν ναι με τι κοστος περιπου?

Δυστυχως δεν εχω άλλο τηλεφωνο να χρησιμοποιησω κ ουτε μπορω να αγορασω άλλη συσκευή αυτή την στιγμη! Τα φωτα σας παρακαλω

Ευχαριστω πολύ,

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...