Jump to content

Συναγερμοί


Oracle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινουριο αυτοκινητο και ψαχνομαστε παλι!

Λοιπον ο εργοστασιακος χρεωνεται 320 ευρω.

Να τον βαλω ή να παρω κατι aftermarket? :confused:

Κσι ποια μαρκα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ανάλογα την μάρκα του αυτοκινήτου ,εργοστασιακό ν'αποφύγεις το ραβε ξήλωνε και την τυχόν μη καλή λειτουργία του από λάθος άσχετου τεχνικού.
Link to comment
Share on other sites

οτι συναγερμο και να βαλετε αν το εχουν βαλει στο ματι το πηρανε...εγω εβαλα ενα απλο απλο μπιπ μπιμ ιου ιου :lol: να μου κλεινει τα παραθυρα οταν βγαινω απο το καρο,κουμπακι για την αντλια βενζινης σε σημειο δικο μου,αν ανοιχτει χωρις το κλειδι αναβει ολα τα φωτα με την πλαφονιερα και παταει την κορνα και κουμπακι για το ντιστριμπιτερ συν διακοπτη για τη μπαταρια....δικιας μου επινοησης και μπορει να το σπασουν να το κανουν κοματια αλλα δεν το παιρνουν....

πως γινεται να σφυραει το αμαξι και να αναβει φωτα επεσε λιγο πατεντα αλλα δεν μπορω να πω εδω στο φορουμ...αν ψαχτειτε λιγο και εχετε το μικροβιο του ηλεκτροτεχνιτη μπορειτε να το κανετε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνομαι και γω να πάρω καινούριο και καλό συναγερμό.

Δίνω μέχρι 350€.

Μου έχουν προτείνει από Ηχοκίνηση τον Hornet 745.

Έχετε ακούσει τίποτα για αυτόν?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

οτι συναγερμο και να βαλετε αν το εχουν βαλει στο ματι το πηρανε...εγω εβαλα ενα απλο απλο μπιπ μπιμ ιου ιου :lol: να μου κλεινει τα παραθυρα οταν βγαινω απο το καρο,κουμπακι για την αντλια βενζινης σε σημειο δικο μου,αν ανοιχτει χωρις το κλειδι αναβει ολα τα φωτα με την πλαφονιερα και παταει την κορνα και κουμπακι για το ντιστριμπιτερ συν διακοπτη για τη μπαταρια....δικιας μου επινοησης και μπορει να το σπασουν να το κανουν κοματια αλλα δεν το παιρνουν....

πως γινεται να σφυραει το αμαξι και να αναβει φωτα επεσε λιγο πατεντα αλλα δεν μπορω να πω εδω στο φορουμ...αν ψαχτειτε λιγο και εχετε το μικροβιο του ηλεκτροτεχνιτη μπορειτε να το κανετε

 

Ναι αλλα βλέπω ότι δεν έχεις την δυνατότητα αν στο κλέψουν 1) να ειδοποιηθεις ότι στο πήραν, 2) να βλέπεις που βρίσκεται το όχημα σου και με πόση ταχύτητα πηγαίνει 3) να μπορείς να κάνεις κάτι απομακρυσμένα:cool:, π.χ να τους κόψεις τα ρεύματα εν κίνηση κ να κλειδωθεί το αμάξι-ηλιοροφές κ.λ.π... Και όλα αυτά δικής μου πατέντας, και σε προλαβαίνω γιατί θα το πεις, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλουσ

Σκέφτομαι να βάλω συναγερμό στο αυτοκίνητο μου (BMW) και ειμαι αναμεσα σε 2.

 

Στην πρωτη περιπτωση βρηκα κάποιον που θα μου περασει εναν MED και θα λειτουργει με το κλειδι του αμαξιου, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗς ΘΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ στο κινητο με κληση,οταν παραβιαστει το αμαξι,ενω θα απενεργοποιει το ρευμα απο το αμαξι. (600 ευρω)

 

Στη δευτερη περιπτωση, ειναι ενας viper, ο οποιος θα λειτουργει με δικό του τηλεχειριστηριο, θα μλοκαρει το αμαξι και θα ειδοποιουμε στο τηλεχειριστηριο του σε περιπτωση παραβιασης.Επισης θα χτυπαει με ενα μπιμ σε περιπτωση που ειναι καποιοσ πολυ κοντα στο αυτοκινητο για να τον προειδοποιει.

 

 

Θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με την επιλογη του συναγερμου.

Να προτιμησω τον ,МED που θα με ενημερωνει στο κινητο και δεν θα εχω εξτρα χειρηστηριο(μιας που θα ειναι στο κλειδι)

 

η

 

να βαλω το VIPER που θα με ενημερωνει στο εξτρα χειριστηριο που θα μου δωσουν;

 

Περιμένω τις ααντησεισ σας

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλουσ

Σκέφτομαι να βάλω συναγερμό στο αυτοκίνητο μου (BMW) και ειμαι αναμεσα σε 2.

 

Στην πρωτη περιπτωση βρηκα κάποιον που θα μου περασει εναν MED και θα λειτουργει με το κλειδι του αμαξιου, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗς ΘΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ στο κινητο με κληση,οταν παραβιαστει το αμαξι,ενω θα απενεργοποιει το ρευμα απο το αμαξι. (600 ευρω)

 

Στη δευτερη περιπτωση, ειναι ενας viper, ο οποιος θα λειτουργει με δικό του τηλεχειριστηριο, θα μλοκαρει το αμαξι και θα ειδοποιουμε στο τηλεχειριστηριο του σε περιπτωση παραβιασης.Επισης θα χτυπαει με ενα μπιμ σε περιπτωση που ειναι καποιοσ πολυ κοντα στο αυτοκινητο για να τον προειδοποιει.

 

 

Θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με την επιλογη του συναγερμου.

Να προτιμησω τον ,МED που θα με ενημερωνει στο κινητο και δεν θα εχω εξτρα χειρηστηριο(μιας που θα ειναι στο κλειδι)

 

η

 

να βαλω το VIPER που θα με ενημερωνει στο εξτρα χειριστηριο που θα μου δωσουν;

 

Περιμένω τις ααντησεισ σας

 

Σας ευχαριστώ!

 

Κοιτα , πιστευω οτι το θεμα δεν ειναι αν θα κουβαλας ενα εξτρα μπρελοκ αλλα η ασφαλεια του αυτοκινητου,δηλαδη αμα στο σηκωσουν και εχεις τον συναγερμο ενσωματομενο στο κλειδι τι θα πεις?ευτυχως που δεν μου εμεινε το εξτρα μπρελοκ???η ασφαλεια και σ σωστοτερη καλυψη της περουσιας σου ειναι το θεμα,αν ο δευτερος ειναι καλυτερος απο τον πρωτο χαλαλι το κουβαλημα του εξτρα μπρελοκ δεν πρεπει να σκεφτεσαι την βολικοτητα,η ασφαλεια προεχει.και σιγα τα λαχανα αν εχεις ενα μικρο μπρελοκ μαζι με κλειδι.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλά αυτοί οι συναγερμοί με τις οθόνες είναι πολύ βολικοί γιατί βλέπεις στην οθόνη αν έχεις κλειδώσει το αυτοκίνητο.:D

Εγώ το είχα άγχος παλιότερα, αλλά όχι πια!:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον κατ'αρχην.

Για δορυφορικο μου ειπε ο τυπος που πηγα οτι δεν αξιζει διοτι το αμαξι ειναι ασφαλισμενο για κλοπη.

Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός πουπηγα και ρωτησα δουλευε στην bmw και μου ειπε οτι οι συναγερμοι που χρησιμοποιουν ειναι οι MED(ιταλικοι). Επισης μου ειπε οτι αν βαλω εξτρα χειριστηριο δεν θα δουλευει καλα.

Αντίθετα ο αλλος μου ειπε οτι δεν μπορει να ενσωματωσει τον συναγερμο στο κλειδι και θα βαλει τον viper(αμερικανικο) που ειναι πολυ καλος συναγερμος!

και οι δυο θα με ενημερωνουν ....ο ενας στο κινητο και ο αλλος στο χειριστηριο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συναγερμός που κλειδώνει το τιμόνι?Μήπως κάνεις λάθος?

 

αν υπαρχει λεει..ρωτα και εμενα τι επαθα στο mercedes ου με εναν gemini συναγερμο που ειχα.τα ειδα ολα.βασικα νομιζω οτι ολοι οι συναγερμοι οταν ενεργοποιηθουν εν κινησει κλειδωνουνε το τιμονι.επισης αλλη μια φορα ειχε ξεκινησει ενω ητανε κλειστο και κλειδωμενο το αμαξι να χτυπαει ο συναγερμος και μαζι αρχισε να δουλευει και το clima.πανικος.τον εβγαλα και ησυχασα.παντως gemini δεν συνιστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα κάτωθι για ένα συναγερμό αυτοκινήτου.

1) Αν είναι αρκετά καλός?

2) Αν η αρχική συσκευασία έχει κοντρόλ μέσα? (νομίζω ότι έχει 2 απ΄ όσο είδα στις φώτο του site του κατασκευαστή. Απλά δεν μου τα έδωσαν και μου είπαν ότι κάνουν του αυτοκινήτου)

3) Αν θα μπορούσαν να ενεργοποιήσουν με αυτό το μοντέλο να ανεβαίνουν και τα τζάμια, ή απλά βαριόντουσαν ή απλά δεν συνέδεσαν κάτι?

 

 

 

Έβαλα αυτό http://aus.defa.com/en/aus_can.html

Και αυτό είναι το manual του http://aus.defa.com/en/documents/8078-F.pdf

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα και αυτή τη φορά θέλω να ρωτήσω όποιον έχει γνώση από συναγερμούς με GPS/GSM TRACKING.

Έχω βρει κάποια καλή πρόταση, σε πολύ φτηνή τιμή όπου σύμφωνα με τα δεδομένα του, μπορεί με το παραμικρό πρόβλημα, παραβίαση, σήκωμα κλπ να κλειδώσει πόρτες και μοτέρ, να στείλει sms στο κινητό με στίγμα και άλλα τέτοια ωραία.

Επίσης μέσω τηλεφώνου μπορεί να κλείσει μοτερ (αν και δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι αυτό) και γενικά ακούγεται καλή φάση.

Δουλεύουν αυτά τα κόλπα ρε παιδιά?Ή είναι μόνο για να τα διαβάζεις και να χαίρεσαι?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα και αυτή τη φορά θέλω να ρωτήσω όποιον έχει γνώση από συναγερμούς με GPS/GSM TRACKING.

Έχω βρει κάποια καλή πρόταση, σε πολύ φτηνή τιμή όπου σύμφωνα με τα δεδομένα του, μπορεί με το παραμικρό πρόβλημα, παραβίαση, σήκωμα κλπ να κλειδώσει πόρτες και μοτέρ, να στείλει sms στο κινητό με στίγμα και άλλα τέτοια ωραία.

Επίσης μέσω τηλεφώνου μπορεί να κλείσει μοτερ (αν και δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι αυτό) και γενικά ακούγεται καλή φάση.

Δουλεύουν αυτά τα κόλπα ρε παιδιά?Ή είναι μόνο για να τα διαβάζεις και να χαίρεσαι?

 

Υπαρχει καποιο σχετικο link να δουμε ??? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστω.

Πολυ καλο φαινεται....Με "γαργαλιζει" για το νεο μου CRV που παιρνω την Τεταρτη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο να είναι! Είναι με gps πλοηγο επανω, εχεις καμμια φωτο του ταμπλό να ανεβάσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο να είναι! Είναι με gps πλοηγο επανω, εχεις καμμια φωτο του ταμπλό να ανεβάσεις?

 

Ευχαριστω.

 

Φωτο θα εχω απο Πεμπτη που θα βαλω οθονη Kenwood 7029 με tv tuner και navibox με destinaor 7.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο βγήκε το navibox απο την Outsourcing?

 

Θα βγει 520 ευρω τοποθετημενο με touch control στην οθονη που εχει καπου 30 ευρω.Φυσικα μαζι με το destinator 7.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το 7029 εχει touch απο την μαμα του νομιζω. Η κανω λάθος? Dual zone κατάσταση ετσι?Το dest γιατι δεν το βαζεις εσυ να γλιτωσεις κοστος?
Link to comment
Share on other sites

το 7029 εχει touch απο την μαμα του νομιζω. Η κανω λάθος? Dual zone κατάσταση ετσι?Το dest γιατι δεν το βαζεις εσυ να γλιτωσεις κοστος?

 

Μου ειπαν οτι χρειαζεται καποιο καλωδιο για touch... ναι dual zone clima.

 

Το destinator νομιζω ειναι πακετο με την συσκευη.Μακαρι να μην ηταν. Tο εχω και νομιμο απο tibo pna.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...