Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μικτή χρήση 3g και wi-fi με αρκετό downloading μεγάλων αρχείων (torrent, play).

 

Το downloading στο background δεν αφήνει τη συσκευή να μπει σε deep sleep mode, λογικό να εχεις αυξημένη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα σας εχουν ρωτησει καμια 200ρια φορες κατι τετοιο.

Αλλα θα ρωτησω και εγω ακομα μια.

Επειδη ειμαι απο s3 και υστερα Note 2 και ειχα αξιοπρεπεστατες καμερες το βραδυ.

Μπορει καποιος να μου πει τι ψαρια πιανει το oneplus one σε βραδυνες φωτο και βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα σας εχουν ρωτησει καμια 200ρια φορες κατι τετοιο.

Αλλα θα ρωτησω και εγω ακομα μια.

Επειδη ειμαι απο s3 και υστερα Note 2 και ειχα αξιοπρεπεστατες καμερες το βραδυ.

Μπορει καποιος να μου πει τι ψαρια πιανει το oneplus one σε βραδυνες φωτο και βιντεο?

 

Είναι καλύτερο και από τα δύο που ανέφερες. Μακράν...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε βράδυ δεν έχω δοκιμάσει. Επειδή το S3 ήταν το προηγούμενο μου τηλέφωνο, το Opo έχει μια χαρά κάμερα.

 

Να ρωτήσω, ξέρει κανείς η ρύθμιση στην μπάρα επάνω "αναδυόμενες ειδοποιήσεις ενεργές/μη ενεργές" ξέρει κανείς τι αφορά;

 

Επίσης ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο είναι τα ringtones και αν υπάρχει η δυνατότητα να στείλω ένα σε ένα φίλο μου;

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Σε βράδυ δεν έχω δοκιμάσει. Επειδή το S3 ήταν το προηγούμενο μου τηλέφωνο, το Opo έχει μια χαρά κάμερα.

 

Να ρωτήσω, ξέρει κανείς η ρύθμιση στην μπάρα επάνω "αναδυόμενες ειδοποιήσεις ενεργές/μη ενεργές" ξέρει κανείς τι αφορά;

 

Επίσης ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο είναι τα ringtones και αν υπάρχει η δυνατότητα να στείλω ένα σε ένα φίλο μου;

Οι ειδοποιήσεις οταν ειναι ανοιχτη η οθονη βγαινουν σε παραθυρακι πανω..Καλο ειναι,εγω το χρησιμοποιω.

Οι ηχοι κλησεις βρίσκονται στο system/media/audio/ringtones και μαλλον θελει root για να δεις το φακελο αυτό.Αν εισαι ρουτ στελνεις πανευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Βόηθα με λίγο γιατί δεν το κατάλαβα. Όταν είναι ανοιχτή, όχι κλειστή, η οθόνη οι ειδοποιήσεις βγαίνουν σε παραθυράκι επάνω. Για πες παραδείγματα ειδοποιήσεων για να το δοκιμάσω, γιατί για sms, whatsapp, viber έχω pop-up window.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Νέος κάτοχος του φοβερού κινητού. Απίστευτο τηλέφωνο..

 

Λοιπόν, έχω το κινέζικο version, έβαλα CM11S rooted με Franco Kernel...

 

Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιοι από σας έχουν έχουν την ακόλουθη συμπεριφορά που περιγράφεται στο thread της XDA.

Battery charging icon gone pls help

 

Προσπαθώ να καταλάβω που οφείλεται!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την στοκ εφαρμογή για mail της CM ? Έχω βάλει 2 λογαριασμούς να συγχρονίζει κάθε 15 min( exchange k gmail ) και βλέπω οτι κανει άπειρα wakelocks , μου κρατάει την συσκευή awake συνέχεια. Ακριβως το ίδιο setup είχα στην στοκ mail εφαρμογή του Sense στο HTC one m7 και δεν μου έκανε έτσι. Any ideas ?
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την στοκ εφαρμογή για mail της CM ? Έχω βάλει 2 λογαριασμούς να συγχρονίζει κάθε 15 min( exchange k gmail ) και βλέπω οτι κανει άπειρα wakelocks , μου κρατάει την συσκευή awake συνέχεια. Ακριβως το ίδιο setup είχα στην στοκ mail εφαρμογή του Sense στο HTC one m7 και δεν μου έκανε έτσι. Any ideas ?

 

Κι εμένα στην αρχή μου έβγαζε τρέλα wakelocks και κατανάλωση το exchange services αλλά έστρωσε. Όλα αυτά με ένα λογαριασμό Hotmail.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα ,πως μπορω να δω αν φοράει το κινητό την τελευταια Ρομ σήμερα το πήρα έρχομαι απο νοτε 3 και με χει νευριασει το touch του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,γνωριζουμε τελικα τι παιζει με την κιτρινιλα που εχει στην οθονη?σκεφτομαι να το αγορασω,απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,γνωριζουμε τελικα τι παιζει με την κιτρινιλα που εχει στην οθονη?σκεφτομαι να το αγορασω,απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?

 

Η κιτρινίλα από ότι έχω διαβάσει έχει ως εξής:

Γενικά στην παραγωγή το κινητό πρέπει να κάτσει λίγες μέρες για να "κάτσει" η κόλλα κλπ.

Αυτοί, επειδή βρέχει invites και με κάθε μια αγορά έρχονται τρεις νέες αγορές μετά (δηλαδή τριπλασιάζεται η ζήτηση), δεν προλαβαίνουν να τα αφήσουν λίγες μέρες να ωριμάσουν και τα στέλνουν κατευθείαν.

Γι' αυτό έχει κιτρινίλες.

 

Αν το πάρεις λογικά από Κίνα (αν δεν σε πειράζει ο 1, vs 2 εδω (Ευρώπη) χρόνος εγγύησης) μπορείς να ζητήσεις να τρέξουν και hardware check να είσαι safe, δεν θα έχεις πρόβλημα νομίζω....

 

Παίδες καλησπερα ,πως μπορω να δω αν φοράει το κινητό την τελευταια Ρομ σήμερα το πήρα έρχομαι απο νοτε 3 και με χει νευριασει το touch του

 

Τι πρόβλημα έχεις;

Κάνε update, μήπως ληθεί....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η αυτονομία σου. Εγώ stock root στην 33 και στο 15% είμαι μόλις με 4 ώρες οθόνη, με φωτεινότητα οθόνης περίπου 60%. Βέβαια έχω και χρήση 3g. Στην αναμονή δε χάνει σχεδόν καθόλου, 2-3% σε 8 ώρες και το wakelock detector μου δείχνει 0% hold awake. Τι πάει στραβά δε μπορώ να βρω. Ίσως να έπεσα σε ελαττωματική μπαταρία.

 

Πως τα βγάζετε ρε παιδιά αυτά τα 2-3% όλο το βράδυ; Κάθεστε και κλείνετε τα πάντα ;

 

Εγώ πέφτω στάνταρ 9-10% το βράδυ (οκτάωρο) . Ανοικτά 3G, wifi, bluetooth και ρύθμιση ξυπνητήρι. Εχω ρυθμίσει το widget του καιρού (αυτό που είχε από μαμά στην κεντρική σελίδα) να κάνει ανανέωση μια φορά στο τρίωρο.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα βγάζετε ρε παιδιά αυτά τα 2-3% όλο το βράδυ; Κάθεστε και κλείνετε τα πάντα ;

 

Εγώ πέφτω στάνταρ 9-10% το βράδυ (οκτάωρο) . Ανοικτά 3G, wifi, bluetooth και ρύθμιση ξυπνητήρι. Εχω ρυθμίσει το widget του καιρού (αυτό που είχε από μαμά στην κεντρική σελίδα) να κάνει ανανέωση μια φορά στο τρίωρο.

Για ποιο λογο να έχεις το βράδυ δεδομενα και ειδικά 3g ανοιχτα;έχεις κ WiFi ανοιχτό. Λογικό ειναι να σου φαει. Οποιαδήποτε συσκευή θα σου φάει με όλα ανοιχτά. Εδώ λάπτοπ κλειστό είναι κ καίει μπαταρία λίγο κ δεν θα καιει το κινητό;;εννοειτε τα έχουμε κλειστά μιας κ όταν κοιμάμαι δεν χρειαζεται να χτυπάει το viber και το Facebook.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με παρεξήγησες. Δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με κανένα κατινοσάϊτ :lol: Δεν κτυπάει τίποτα το βράδυ.

 

Απλά τα αφήνω ανοικτά γιατί θεωρώ αστείο να θυμάμαι κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ να ανοιγοκλείνω τσεκάκια λες και παίρνω τα χάπια μου. :lol:

 

Αν είναι λογικό το 9-10% με όλα ανοικτά, ΟΚ καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Με παρεξήγησες. Δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με κανένα κατινοσάϊτ :lol: Δεν κτυπάει τίποτα το βράδυ.

 

Απλά τα αφήνω ανοικτά γιατί θεωρώ αστείο να θυμάμαι κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ να ανοιγοκλείνω τσεκάκια λες και παίρνω τα χάπια μου. :lol:

 

Αν είναι λογικό το 9-10% με όλα ανοικτά, ΟΚ καλώς.

Όχι δεν σε παρεξηγω,απλά είναι άσκοπο να είναι το βράδυ όλα αυτά ανοιχτά. Όλο και κάτι θα υπάρχει σε εφαρμογή να ρυθμιζεις ποτε να ανοίγουν και να κλείνουν αυτά που θες. Για να κερδίζεις μπαταρία βασικά ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ίσως να γίνεται με αλλαγή profile .

 

Αλλά αυτό με χαλάει σε όλα αυτά, ότι το πιθανότερο είναι να το ξεχάσω να το αλλάξω το πρωί, και θα ψάχνω να βρίσκω γιατί δεν συνδέεται στο αυτοκίνητο.....

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ξυπνητήρι έχω από αυτά που είπες. Και βέβαια το τηλέφωνο δέχεται κλήσεις κανονικά. Κάποιοι το βάζουν σε flight mode και δεν καταναλώνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τσεκαρα γραφει οτι εχω την 33r ειναι πολλη σπαστικο πας να ρολαρεις την οθονη πανω κατω πχ (fb,tapatalk)και πιανει οτιδηποτε ρολαρεις το χετε και σεις εντονα αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...