Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νταξ τώρα, δεν έχω λόγια

παραδέχονται πλέον ανοιχτά ότι είναι πρόβλημα που αφορά όλα τα τηλέφωνα

 

 

 

*"with certain software setups" ακα δεν έχουν CM που κάνει reset τον kernel για να κρύψει το πρόβλημα

 

φυσικά και δεν επιστρέφω το τηλέφωνο :p, μιας και είναι γα***το, αλλά απλά για να μην κρυβόμαστε πίσω από λέξεις

Εγώ τους το στελνω πίσω... (Rma απο τον Αυγουστο). Δεν παλεύετε το touch.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ τους το στελνω πίσω... (Rma απο τον Αυγουστο). Δεν παλεύετε το touch.

 

και καλά θα κάνεις. εγώ από την άλλη δεν έχω πρόβλημα για να πω την αλήθεια (δεν παίζω καν παιχνίδια οπότε το mutitouch δεν με καίει)

μάλλον πρέπει να έχεις πέσει σε παρτίδα....

κατά τα άλλα ήμουν σχεδόν σίγουρος την ώρα που παράγγειλα ότι το θέμα είναι HW και δεν λύνεται αλλά μπαλώνεται αφού είχα διαβάσει τα thread στο xda που έκαναν κόσκινο το τηλ και το κώδικα. το πρόβλημα είναι της synaptic και δεν είναι απλά του driver της αλλά μάλλον πιο βαθύ. Φυσικά δεν έχω τις γνώσεις να το κρίνω αλλά διαβάζοντας master devs που αγόρασαν το τηλ (οι μισοί στο xda έχουν/είχαν το τηλ) με αναλυτικότατες και εμπεριστατωμένες αναλύσεις εξηγούσαν το πρόβλημα, ε το περίμενα να είναι τελικά όπως τα έλεγαν

το ghost typing λογικά πρέπει να είναι ότι χειρότερο μπορεί να σου τύχει, γιατί στα άλλα μπορεί να κάνεις τα στραβά μάτια (η να μην το υποψιαστείς καν εάν δεν το ξέρεις)

 

τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, γιατί εάν κάνω claim στο paypal θα πάρει μήνες και δεν ξέρω μην πάρω καμία χειρότερη παρτίδα

έχω ακόμα μια βδομαδα να το σκεφτώ :lol:

το μόνο σίγουρο είναι ότι εάν το nexus 6 είναι τελικά στις 5.2" το 1+ θα αλλάξει κάτοχο

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αλλάξει τίποτα η synaptic και δεν το έχουν οι νέες παρτίδες

 

δεν είναι τόσο απλό, θα πρέπει να αλλάξουν τα transistor,τα ρεύματα, τα κυκλώματα άρα μιλάμε για άλλο προϊών που σαν συνέπεια θα θέλει νέο γραμμένο από την αρχή κώδικα

το ιδανικό θα ήταν να αλλάξουν σε άλλη εταιρεία αλλά εκεί για μια νέα εταιρεία σαν την opo θα είχε τεράστιο κόστος να σπάσει συμβόλαια

στο ebay πάντως κυκλοφορούν ήδη άλλα digitizer για 1+ (όχι synaptic) που υποσχονται ότι δουλεύουν όλα κανονικά

δεν έχω δει να το έχει κάνει κάποιος όμως, βασικά δεν το έχω ψαξει

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τόσο απλό, θα πρέπει να αλλάξουν τα transistor,τα ρεύματα, τα κυκλώματα άρα μιλάμε για άλλο προϊών που σαν συνέπεια θα θέλει νέο γραμμένο από την αρχή κώδικα

το ιδανικό θα ήταν να αλλάξουν σε άλλη εταιρεία αλλά εκεί για μια νέα εταιρεία σαν την opo θα είχε τεράστιο κόστος να σπάσει συμβόλαια

στο ebay πάντως κυκλοφορούν ήδη άλλα digitizer για 1+ (όχι synaptic) που υποσχονται ότι δουλεύουν όλα κανονικά

δεν έχω δει να το έχει κάνει κάποιος όμως, βασικά δεν το έχω ψαξει

Κοίτα Εγώ ρώτησα τον dev της slimsaber, που έχω αλισβερίσι λόγω S2 και με είπε ότι έχει την γνωστή κιτρινίλα, δεν ανέφερε κάτι για το touch.τώρα εάν με είπε ψέμματα νταξ.ο μόνος λόγος που το καθυστερώ είναι αυτός(και αν βγει το Ν6 σε μικρότερες ίντσες)

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μα το είπα, το touch πρέπει να το κάνεις το πρόβλημα να εμφανιστεί...

βασικά δεν ξέρω καν τι παιχνίδια είναι αυτά που θέλουν 8 και 10 δάχτυλα :confused:

το κίτρινο στο δικό μου τουλάχιστον (13/9/2014) δεν ξέρω εάν το έχω η όχι. εγώ δεν το βλέπω η καλή μου το βλέπει, ο γιος δεν το βλέπει και πάει λέγοντας και με τους φίλους

εάν βάλεις soft keys δεν το βλέπει κανείς και ησυχάζεις :lol:

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

μα το είπα, το touch πρέπει να το κάνεις το πρόβλημα να εμφανιστεί...

βασικά δεν ξέρω καν τι παιχνίδια είναι αυτά που θέλουν 8 και 10 δάχτυλα :confused:

το κίτρινο στο δικό μου τουλάχιστον (13/9/2014) δεν ξέρω εάν το έχω η όχι. εγώ δεν το βλέπω η καλή μου το βλέπει, ο γιος δεν το βλέπει και πάει λέγοντας και με τους φίλους

εάν βάλεις soft keys δεν το βλέπει κανείς και ησυχάζεις :lol:

Εγώ ρε φίλος κατάλαβα ότι πας να γράψεις μήνυμα και πιάνει ότι να ναι, παράδειγμα σε φέρνω έτσι.Δεν με νοιάζει για το κίτρινο, δεν το σκέφτομαι καν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το ghost typing και όσοι το έχουν η έσπασαν τα τηλ η τα έσπασαν :lol:

όχι δεν το έχω :up:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z_djasHx4KY

 

παρεμπιπτόντως είμαι χρήστης swype

Edited by martinoff
One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το ghost typing και όσοι το έχουν η έσπασαν τα τηλ η τα έσπασαν :lol:

όχι δεν το έχω :up:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z_djasHx4KY

 

παρεμπιπτόντως είμαι χρήστης swype

Μόνο που το είδα νευρίασα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα περιμένω 38r... Γκρρρ... :)

 

Κάτι που παρατήρησα πάλι στο YouTube βλέπω Maximum ανάλυση 720p. Συμβαίνει και σε εσάς;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι, μου είπαν πως το 16gb Λευκό για Ευρώπη πλέων δεν μπορείς να το παραγγείλεις, γνωρίζεται ισχύει όντως κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι, μου είπαν πως το 16gb Λευκό για Ευρώπη πλέων δεν μπορείς να το παραγγείλεις, γνωρίζεται ισχύει όντως κάτι τέτοιο?

Από Κίνα λες;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε πτώση στην ποιότητα του σήματος με την 38; Δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο (έκανα 3-4 προσπάθειες και μετά έπιασε) και το 3G κολλάει αρκετά. Ή λέτε να τα παίζει ο πάροχος;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι έχει χειρότερο σήμα κινητής μετά την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις μάλλον συζητούνται στο άλλο τόπικ, αλλά εγώ θα πρότεινα αυτοσυγκράτηση στις παρατηρήσεις μας εκτός αν είμαστε σίγουροι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μου ηρθε σημερα ενα invite για το Oneplusone παω να το κανω claim και μου λεει οτι δεν ερχεται ελλαδα...και το τσεκαρα και απο το καλαθι μετα...τι γινεται??εχει κανεις ιδεα τι πατεντα γινεται εδω??ευχαριστω πολυ!οι σελιδες του τοπικ ειναι απειρεσ εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο..σορρυ αν το εχετε ξανακουσει !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μου ηρθε σημερα ενα invite για το Oneplusone παω να το κανω claim και μου λεει οτι δεν ερχεται ελλαδα...και το τσεκαρα και απο το καλαθι μετα...τι γινεται??εχει κανεις ιδεα τι πατεντα γινεται εδω??ευχαριστω πολυ!οι σελιδες του τοπικ ειναι απειρεσ εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο..σορρυ αν το εχετε ξανακουσει !

Υπάρχει ειδικό θέμα για τις παραγγελίες, διαβάζεις στο πρώτο ποστ τον οδηγό του asot. Δεν χρειάζεται το tunnel bar, απλά κάνε login στο opo store Γερμανίας όπως λέει ο οδηγός.

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα να βαλω ''γρηγορες κλησεις'', να παταω πχ το 2 και να κανω κληση στον χ το 3 και να κανω κληση στον y και παει λεγοντας αλλα δεν το βρισκω, υπαρχει πουθενα αυτη η επιλογη στην 38r ?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Νέος κάτοχος και εγώ με 1+ 1 κατασκευής 17/9.

Σήμερα με ΟΤΑ 38R

ερωτήσεις / παρατηρήσεις:

 

1. Μου φαίνεται ότι έχει υπερβολικά χαμηλό ήχο κατά την διάρκεια κλήσεων. To παρατήρησε κανείς;

2. Δεν έχει toggle για αυτόματο 2g/3g switch που πιθανώς να σχετίζεται με την ποιότητα της κλήσης άρα και με το 1.

3. Έκανε ένα random reboot ενώ το κρατούσα στο χέρι μου. Τι παρατηρείτε εσείς;

 

Κατά τα άλλα, προερχόμενος από HTC ONE m7, μπορώ να πω οτι είναι καλή για πρώτη προσπάθεια αλλά με παιδικές ασθένειες.

Link to comment
Share on other sites

1. Μου φαίνεται ότι έχει υπερβολικά χαμηλό ήχο κατά την διάρκεια κλήσεων. To παρατήρησε κανείς;

2. Δεν έχει toggle για αυτόματο 2g/3g switch που πιθανώς να σχετίζεται με την ποιότητα της κλήσης άρα και με το 1.

3. Έκανε ένα random reboot ενώ το κρατούσα στο χέρι μου. Τι παρατηρείτε εσείς;

 

Κατά τα άλλα, προερχόμενος από HTC ONE m7, μπορώ να πω οτι είναι καλή για πρώτη προσπάθεια αλλά με παιδικές ασθένειες.

1. Σε εμένα με την 38 ο ήχος στο ακουστικό κατά τη διάρκεια κλήσης θα έλεγα πως έχει δυναμώσει.

2. Το έχω κανονικά το toggle είναι θέμα ρύθμισης. Αν εχεις επιλέξει ``προτιμώμενο δίκτυο lte'' δεν σου εμφανίζει την επιλογή για toggle.

3. Εύχομαι να ήταν τυχαίο και να μην επαναληφθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...