Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,

 

Σκέφτομαι να μεταβώ στο 1+1 μετά από μια πολυετή και επεισοδιακή (προς το τέλος) σχέση με την HTC και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

Αρχικά, σε περίπτωση που το πάρω μεταχειρισμένο, πέρα από την κιτρινίλα που εμφάνιζαν κάποια ( παλαιότερα; ) μοντέλα, υπάρχει κάτι άλλο που θα πρέπει να προσέξω;

 

Δεύτερον, μια γελοία ίσως ερώτηση, αλλά επειδή έχω ξεπεράσει πια την εμμονή μου με custom roms, θα προτιμήσω να παραμείνω με μαμά rom και recovery ώστε να δέχομαι αναβαθμίσεις, αλλά ταυτόχρονα θέλω να χρησιμοποιώ root. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα, έστω και μέσω temp root (με ενεργοποίηση σε κάθε reboot ας πούμε); Ξέρω, μπορώ κάλλιστα να του αλλάξω τα φώτα και μετά να περνάω τις επίσημες OTA χειροκίνητα από το xda, αλλά αν υπάρχει η δυνατότητα για την οποία ρωτάω θα την προτιμήσω ;)

Κάτι να προσέξεις δεν υπάρχει για το κινητό. Όσο αναφορά τις αναβαθμίσεις, τώρα πιο γρήγορα τις παίρνεις με τις ρομ παρά με τις εργοστασιακές χαχά., πράγματι. Είναι ένα κινητό που ασχολούνται πολλοί devs και θα ασχοληθούν ακόμα περισσότεροι στο μέλλον. Μπορείς και ανά πάσα στιγμή να γυρίσεις στη εργοστασιακή εννοείται αλλά και out of the box το κινητό τα σπάει!

Είμαι υπέρ ευχαριστημένος πραγματικά από όλα του εάν βοήθησα. Όσο για την τελευταία σου ερώτηση δεν ξέρω γιατί δεν έμεινα ούτε μέρα με την εργοστασιακή.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες,

 

Σκέφτομαι να μεταβώ στο 1+1 μετά από μια πολυετή και επεισοδιακή (προς το τέλος) σχέση με την HTC και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

Αρχικά, σε περίπτωση που το πάρω μεταχειρισμένο, πέρα από την κιτρινίλα που εμφάνιζαν κάποια ( παλαιότερα; ) μοντέλα, υπάρχει κάτι άλλο που θα πρέπει να προσέξω;

 

Δεύτερον, μια γελοία ίσως ερώτηση, αλλά επειδή έχω ξεπεράσει πια την εμμονή μου με custom roms, θα προτιμήσω να παραμείνω με μαμά rom και recovery ώστε να δέχομαι αναβαθμίσεις, αλλά ταυτόχρονα θέλω να χρησιμοποιώ root. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα, έστω και μέσω temp root (με ενεργοποίηση σε κάθε reboot ας πούμε); Ξέρω, μπορώ κάλλιστα να του αλλάξω τα φώτα και μετά να περνάω τις επίσημες OTA χειροκίνητα από το xda, αλλά αν υπάρχει η δυνατότητα για την οποία ρωτάω θα την προτιμήσω ;)

όπως σου απαντήθηκε παραπάνω , να προσθέσω μόνο ότι ναι μπορεις να κάνεις μόνο ροοτ ,απλά θα χάνεται μετά από κάθε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει να εμφανιζονται τα νέα SMS και στο lock screen. Δεν έχω τίποτα απόρρητα, δεν με πειράζει. Με πειράζει όμως ότι ξυπνά την οθόνη και την αφήνει αναμμένη επ'άπειρον... Δε θα έπρεπε να σβήνει και να ανάβει μόνο το notification led;
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει δουλειά στην oneplus ...

 

http://oneplus.net/careers

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει δουλειά στην oneplus ...

 

http://oneplus.net/careers

 

Μπορεί ακόμα να είναι μικρή εταιρεία αλλά μου αρέσει η φιλοδοξία τους και οι στόχοι που έχουν θέσει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ακόμα να είναι μικρή εταιρεία αλλά μου αρέσει η φιλοδοξία τους και οι στόχοι που έχουν θέσει.

Όντως.Μακάρι κάποια μέρα να τους δούμε επίσημα Ελλάδα

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα εδω στο φορουμ οτι η συσκευη εχει ατελειες περιμετρικα στο "νικελ",ισχυει?γενικα θελουν να την θαψουν την συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα εδω στο φορουμ οτι η συσκευη εχει ατελειες περιμετρικα στο "νικελ",ισχυει?γενικα θελουν να την θαψουν την συσκευη.

 

Τώρα το κοιτάζω και το βρίσκω άψογο.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ βρίσκω κάτι, κάπου το πήρε και εμένα το μάτι μου και το κοίταξα πιο προσεχτικά να πω την αλήθεια χαχα

Έχω το Ευρωπαϊκό μοντέλο ναι φίλε

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στη μπαταρία με την εξοικονόμηση ενέργειας αντί για το ισορροπημένο προφίλ είναι μεγάλη, προς το καλύτερο, χωρίς να παρατηρώ κάτι στις επιδόσεις της συσκευής...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από JeisBlack >

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά με το Oneplus One , ως κάτοχος και εγώ της πολυπόθητης αυτής συσκευής πήρα τη πρωτοβουλία και ξεκήνησα ένα thread στο

forum της Oneplus για να δείξουμε λίγο ότι υπάρχουμε μπας και μας φτιάξουν δικό μας section στο regional forum τους.

 

Το link σας το παραθέτω εδώ:

 

Αν θέλετε μπείτε και ψηφίστε στο poll ότι θέλετε και εσεις να φτιαχτεί ξεχωριστό section για την Ελλάδα!!

 

 

παιδια στηριξτε ολοι αυτην την προσπαθεια του φιλου

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια NFC Tags, ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω για να τα προγραμματίσω; Έριξα μια ματιά στο Play Store αλλά γίνεται ένας πανικός.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια NFC Tags, ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω για να τα προγραμματίσω; Έριξα μια ματιά στο Play Store αλλά γίνεται ένας πανικός.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jwsoft.nfcactionlauncher

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ Αντώνη. Δε ξέρω αν είναι bug ή έτσι λειτουργεί, αλλά τα tags τα πιάνει μόνο αν είναι ανοιχτή η οθόνη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

..Δε ξέρω αν είναι bug ή έτσι λειτουργεί, αλλά τα tags τα πιάνει μόνο αν είναι ανοιχτή η οθόνη.

Feature ειναι

Δες και έναν οδηγό:

Τι είναι το NFC; Τι χρειάζομαι; Πως προγραμματίζεται;

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με το κινητο μιας και ειμαι λιγo ασχετος απο android. Ειμαι κατοχος iphone 4s ,και σκεφτομουν να παω για το G3, προχθες ομως εμαθα για το 1+1 και εκτοτε το παρακολουθω .Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως στο αντιστοιχο νημα του G3 σε καθε σελιδα αναφερεται και ενα bug απο καποιον κατοχο της συσκευης ενω στο 1+1 δεν ειναι ετσι. Να μην μακρυγορω και να περασω στο ερωτημα μου. Σχετικα με τις οποιεσδηποτε εφαρμογες,θα ειναι συμβατες με το κινητο? Παιζει μονο ρολο δηλαδη η εκδοση Android,η και το τι συσκευη εχεις για να κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη? Ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εφαρμογές είναι συμβατές, δεν παίζει ρόλο η συσκευή ή η έκδοση android, εκτός από πολυ ειδικές εφαρμογές πχ franco kernel ή κάποιες άλλες που για να λειτουργήσουν πρέπει να είσαι root

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη εισαι οκ σε ολα..Οτι παιζει στο g3 παιζει και'δω.

Περασα απο g3 και το'δωσα αμέσως γιατι ζεματαγε αμεσως,η μπαταρια με εβγαζε 3ω οθονη μαξ και γενικα ειχε πολυ lag.

Ισως το ζοριζει η φοβερη ανάλυση οθονης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...