Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά, σε έναν μόνο παρουσιάσεις το πρόβλημα απόκρισης της οθόνης και όχι σε όλα.

Εμένα δεν έχει κανένα πρόβλημα, όσο για την κιτρινίλα μου είχε αλλά μετά από σχεδόν 3 εβδομάδες που έχω το κινητό έχει σχεδόν εξαφανιστεί και φαίνεται πάρα πολύ λίγο.

Πρέπει να συγκεντρωθεις στο κάτω μέρος της οθόνης για να το δεις και αυτό μόνο αν είναι άσπρο φόντο από πίσω.

Κατά τα άλλα το κινητό είναι άψογο.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά, σε έναν μόνο παρουσιάσεις το πρόβλημα απόκρισης της οθόνης και όχι σε όλα.

Εμένα δεν έχει κανένα πρόβλημα, όσο για την κιτρινίλα μου είχε αλλά μετά από σχεδόν 3 εβδομάδες που έχω το κινητό έχει σχεδόν εξαφανιστεί και φαίνεται πάρα πολύ λίγο.

Πρέπει να συγκεντρωθεις στο κάτω μέρος της οθόνης για να το δεις και αυτό μόνο αν είναι άσπρο φόντο από πίσω.

Κατά τα άλλα το κινητό είναι άψογο.

 

Δεν είναι τόσο η κιτρινίλα.

Από ότι λένε ευθύνεται κυρίως ότι δεν έχουν ωριμάσει στην παραγωγή και δεν έχει κάτσει η κόλλα.

Αν δεν είναι τόσο τραγικό είναι υποφερτό.

 

Μιλάω κυρίως για τα θέματα multitouching....

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το multi-touch σε τεστ διαβάζει και τα δεκα δάκτυλα εκτός αν εσύ έχεις παραπάνω :)

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το multi-touch σε τεστ διαβάζει και τα δεκα δάκτυλα εκτός αν εσύ έχεις παραπάνω :)

 

Ναι μωρέ απλά ανησυχώ γιατί δεν είναι και εύκολο να σου έρθει και να το στείλεις από Ελλάδα....

Και γενικά δεν είναι και οι καλύτεροι στο support....

Είμαι μεγάλος χέστης σε αυτά η αλήθεια να λέγεται....

Και γκαντέμης.

Ό,τι κινητό έχω πάρει ήταν για doa.

Κανένα δεν μου έχει γλυτώσει....

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ απλά ανησυχώ γιατί δεν είναι και εύκολο να σου έρθει και να το στείλεις από Ελλάδα....

Και γενικά δεν είναι και οι καλύτεροι στο support....

Είμαι μεγάλος χέστης σε αυτά η αλήθεια να λέγεται....

Και γκαντέμης.

Ό,τι κινητό έχω πάρει ήταν για doa.

Κανένα δεν μου έχει γλυτώσει....

Φιλε όταν σκέφτεσαι αρνητικά το πιθανότερο είναι να την πατήσεις! Φιλικά :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτό μου λένε....

 

σωστα,κ μενα η κιτρινιλα με χαλασε που λενε κ δεν το αγορασα.τωρα τι ακριβως παιζει με την κιτρινιλα δεν ξερω,hardware η software?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα θεματακια του τα ειχε στο multitouch,στα 3 δαχτυλα γινοταν χαμος.

Στο τελευταίο firmware ολα τελεια. Οσα δάχτυλα θες!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα θεματακια του τα ειχε στο multitouch,στα 3 δαχτυλα γινοταν χαμος.

Στο τελευταίο firmware ολα τελεια. Οσα δάχτυλα θες!

 

Lol πολύ πρόστυχο ακούγεται....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κουλό που βρήκα, δεν είναι bug του κινητού αλλά του Google now, πατήστε τη φωνητική αναζήτηση όταν είστε σε γλώσσα ελληνικά και πείτε του να ανοίξει μια εφαρμογή πχ open Chrome και ακούστε τι θα πει :) :)

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είχε κανένα σοβαρό πρόβλημα (Κίνα, 64 Gb, to2c) πλην μια φορά της απόκρισης που έφτιαξε με restart. Το κινητό είναι μπόμπα, εδώ θα διαβάσεις πολλές υπερβολές. Η κιτρινίλα είναι πρακτικά ανύπαρκτη. Η οθόνη του iPhone είναι όλη κίτρινη. Η τιμή είναι αστεία μπροστά σε άλλα κινητά που έχουν τα ίδια και λιγότερα. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιον πρώην χρήστη του HTC One M7 εδώ να μας κάνει μια σύγκριση; Με τρώει το χέρι μου :p
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορία ,αφου δεν βγαινει η μπαταρια του αν ποτε κολλήσει -φτου,φτου,φτου- κ δεν κλείνει τι κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορία ,αφου δεν βγαινει η μπαταρια του αν ποτε κολλήσει -φτου,φτου,φτου- κ δεν κλείνει τι κανουμε;

 

http://s3.praktiker.gr/myPraktiker.Images/Products/33716/gallery/20613/33716_0_L.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την προστασία οθόνης ισχύει..μου έπεσε εμένα το find 7 και έγινε θρύψαλα το glass άλλα δεν έπαθε κάτι η οθόνη..Αν και τα χρειάστηκα από την τρομάρα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιον πρώην χρήστη του HTC One M7 εδώ να μας κάνει μια σύγκριση; Με τρώει το χέρι μου :p

 

Είμαι πρωην κάτοχος HTC one m7.

Ήχος: HTC one m7

Οθονη: εδώ είμαι σε δίλημμα αλλά μάλλον θα πω 1+1 λογο ανάλυσης.

Μπαταρία: 1+1 βασιλιάς.

Κάμερα: 1+1

Responsiveness: τίποτα πιστεύω δεν σιγκινεται με smooth ui του htc sense αλλά και το 1+1 με εναν nova launcher πανω είναι φοβερό.

Design: HTC one m7

Ποιότητα υλικών: HTC one m7

 

Εν κατακλείδι, αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με το HTC one m7 δεν χρειαζεται να το αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορία ,αφου δεν βγαινει η μπαταρια του αν ποτε κολλήσει -φτου,φτου,φτου- κ δεν κλείνει τι κανουμε;

 

Γιαυτό τα κάνουν να κρατάνε 1 μέρα και όχι 10 λολ.

 

Μπα το πιέζεις το κουμπί και κλείνει μάλλον.

 

Είμαι πρωην κάτοχος HTC one m7.

Ήχος: HTC one m7

Οθονη: εδώ είμαι σε δίλημμα αλλά μάλλον θα πω 1+1 λογο ανάλυσης.

Μπαταρία: 1+1 βασιλιάς.

Κάμερα: 1+1

Responsiveness: τίποτα πιστεύω δεν σιγκινεται με smooth ui του htc sense αλλά και το 1+1 με εναν nova launcher πανω είναι φοβερό.

Design: HTC one m7

Ποιότητα υλικών: HTC one m7

 

Εν κατακλείδι, αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με το HTC one m7 δεν χρειαζεται να το αλλαξεις.

 

Ρε διάολ όλοι έχετε κινητάρες και ψάχνετε κινητάρες;

Ο μόνος με το σκουπίδι εδώ είμαι εγώ;;;;....

Edited by ShevaGR
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room και θα παρακαλέσω να μην γεμίζετε το θέμα με ανούσιες συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1η φόρτιση. Τα πάντα στοκ και root.

Πιστεύω αλλη μια ωριτσα χαλαρά την έχει !

 

Μια χαρά η αυτονομία σου. Εγώ stock root στην 33 και στο 15% είμαι μόλις με 4 ώρες οθόνη, με φωτεινότητα οθόνης περίπου 60%. Βέβαια έχω και χρήση 3g. Στην αναμονή δε χάνει σχεδόν καθόλου, 2-3% σε 8 ώρες και το wakelock detector μου δείχνει 0% hold awake. Τι πάει στραβά δε μπορώ να βρω. Ίσως να έπεσα σε ελαττωματική μπαταρία.

Edited by costas80
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η αυτονομία σου. Εγώ stock root στην 33 και στο 15% είμαι μόλις με 4 ώρες οθόνη, με φωτεινότητα οθόνης περίπου 60%. Βέβαια έχω και χρήση 3g. Στην αναμονή δε χάνει σχεδόν καθόλου, 2-3% σε 8 ώρες και το wakelock detector μου δείχνει 0% hold awake. Τι πάει στραβά δε μπορώ να βρω. Ίσως να έπεσα σε ελαττωματική μπαταρία.

 

Κ εγώ είχα 3g αλλά πιο πολυ WiFi. Μηπως έκανες κάποια διεργασία πού απαιτούσε πολύ CPU/GPU ? Εγώ πχ δεν παίζω games.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ είχα 3g αλλά πιο πολυ WiFi. Μηπως έκανες κάποια διεργασία πού απαιτούσε πολύ CPU/GPU ? Εγώ πχ δεν παίζω games.

Έχω παρατηρήσει ότι το RR3 πίνει τη μπαταρία με το μπουρί της σόμπας αλλά αυτό είναι αναμενόμενο. Επίσης σερφάρω με dolphin που από ότι φαίνεται είναι πιο ενεργοβόρος από chrome. Γενικά η μπαταρία του είναι πολύ καλύτερη από του nexus 4, αλλά δε μπορώ να δω τους χρόνους που αναφέρονται εδώ. Αν δεν υπάρξει βελτίωση θα παραγγείλω άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Μπουρι της σομπας εννοεις τις 6-7ωρες χρησης τη μερα; Θα διαβασει κανεις και θα νομιζει οτι θα βγαζει κανενα 3ωρο οπως με τα s4..

Κανω αυτο το νούμερο καθημερινως με wifi κατι που εκανα μονο με g2.Ουτε με ολα τα s ουτε με τα note.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το RR3 πίνει τη μπαταρία με το μπουρί της σόμπας αλλά αυτό είναι αναμενόμενο. Επίσης σερφάρω με dolphin που από ότι φαίνεται είναι πιο ενεργοβόρος από chrome. Γενικά η μπαταρία του είναι πολύ καλύτερη από του nexus 4, αλλά δε μπορώ να δω τους χρόνους που αναφέρονται εδώ. Αν δεν υπάρξει βελτίωση θα παραγγείλω άλλη.

 

Κάνε εναν κυκλο χρήσης κανονικό και postare εδώ screenshot απο το gsam να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μπουρι της σομπας εννοεις τις 6-7ωρες χρησης τη μερα; Θα διαβασει κανεις και θα νομιζει οτι θα βγαζει κανενα 3ωρο οπως με τα s4..

Κανω αυτο το νούμερο καθημερινως με wifi κατι που εκανα μονο με g2.Ουτε με ολα τα s ουτε με τα note.

 

Μάλλον δεν καταλαβες. Γράφω ότι το real racing 3 τρώει πολύ μπαταρία. Ακόμα γράφω ότι μου βγάζει 4 ώρες ως το 14% και ψάχνω να βρω τι φταίει. Τέλος πάντων μόλις φτάσω γύρω στο 15% θα δώσω screenshot από gsam μήπως έχει κανένας σας καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...