Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α τωρα το βρηκα ναι, το εχει σαν λειτουργια δικτυου. Ειναι εναλλαγη αναμεσα σε 2G και 3G, στη θεση σου θα το διεγραφα, δεν ξερω γιατι καποιος να θελει να κλεισει το 3G. Για να μην τρωει δεδομενα ισως? Παντως με το 2G ειναι πααααρα πολυ αργο το ιντερνετ, αστο οπως ειναι στο Η+ και εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα με την επιλογή αυτή μου βγαίνει ένα κουμπί 2g και όσο και να το πατάς δεν αλλάζει κάτι. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στις επιλογές για προγραμματιστές μια επιλογή "ενημέρωση cm recovery" είναι από default ενεργοποιημένη ή όχι, γιατί δεν ξέρω αν το τίκαρα κατά λάθος; Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στις επιλογές για προγραμματιστές μια επιλογή "ενημέρωση cm recovery" είναι από default ενεργοποιημένη ή όχι, γιατί δεν ξέρω αν το τίκαρα κατά λάθος;

By default

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48749[/ATTACH]

5.30 ώρες για να γεμίσει η μισή μπαταρία??

Τα έχει παίξει η συσκευή??

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα που θα μείνω στην 25.

Το OPO μου ξανάγινε killer. Δεν το είχα αντιληφθεί ότι είχε χάσει την σπιρτάδα του γιατί τελευταία δεν είχα πιάσει άλλη συσκευή.

Τέλος πάντων, πρέπει να σοβαρευτούν λίγο. Ελπίζω η καθυστέρηση του update να είναι προς όφελος μας.

 

Πέρασα και το apk με την κάμερα της 30 για να έχω το clear image.

Πρέπει να γίνει το update της, εφαρμογή συστήματος γιατί διαφορετικά χάνεται μετά από κάθε επανεκκίνηση.

Θα μείνω όπως έχω μέχρι να βεβαιωθώ ότι το νέο update διορθώνει τα πάντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τo Orzly Tempered Glass που είχα παραγγείλει. Και εμένα μου την σπάγανε οι παλιές μεμβράνες και δεν είχα βάλει ποτέ σε κινητό μου. Αλλά σκέφτηκα ότι ενδεχόμενες γρατζουνιές στην οθόνη θα μου την έσπαγαν περισσότερο και την παρήγγειλα. Οι συγκεκριμένη έχει πολύ καλή εφαρμογή, σχεδόν ούτε που φαίνεται. Κάποιος άσχετος μπορεί να μην καταλάβει καν ότι υπάρχει προστατευτικό επάνω στην οθόνη (εγώ το τέσταρα με τη γυναίκα μου...!!! :P). Η αφή της είναι πολύ καλή και πραγματικά αφήνει λιγότερες δαχτυλιές από πριν. Τώρα εαν προστατεύει από ενδεχόμενο πέσιμο δεν ξέρω και ελπίζω να μην χρειαστεί να το διαπιστώσω...!!! Πάντως τις γρατζουνιές στις γλιτώνει. Ξέρει κανένας σας εαν αυτές οι tempered glass αφαιρεθούν, μπορούν να ξανατοποθετηθούν? Κατά την τοποθέτηση πέρασε μια πάρα πολύ μικρη τριχίτσα σκόνης. Φυσιολογικός άνθρωπος ούτε που θα την παρατηρούσε αλλά εγώ δεν είμαι φυσιολογικός και σκέφτομαι μήπως σηκώσω το tempered glass για να την αφαιρέσω? Γίνεται ή θα γίνει χειρότερα λέτε?! :P Edited by kdami4
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γίνεται χειρότερη η εφαρμογή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσουμε πίσω στην 25 θα σβηστουν τα παντα;

Την φλασαρουμε μεσω recovery ;

 

Ναι θα χάσεις τα πάντα. Εκτός κι αν έχεις κρατήσει κάποιο backup μέσω recovery από την 25.

 

Εγώ είχα πάρει backup πριν περάσω το update της 30.

Πήρα ένα backup των εφαρμογών με τα δεδομένα τους μέσω titanium για να έχω τα τελευταία.

 

Έριξα το backup της 25 μέσω recovery και μετά έριξα το backup των εφαρμογών.

Δέκα λεπτά υπόθεση.

 

Αν δεν έχεις backup, πρέπει να περάσεις την 25 με fasboot οπότε τα χάνεις όλα.

Μπορείς βέβαια να πάρεις backup πριν τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους με titanium και να μεταφέρεις φωτο και μουσική στο pc ή σ ένα φλασακι με OTG.

 

Θα σου πάρει χρόνο βέβαια γιατί πρέπει να περάσεις ρυθμίσει μετά.

 

Ποιον free launcher να βάλω για να μικρυνω εικονίδια κ να βάλω περισσότερα στην σειρα;

Nova . Τον κάνεις ότι θέλεις. Δεν ξέρω αν στην free κάνει όλα όσα ζητάς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσουμε πίσω στην 25 θα σβηστουν τα παντα;

Την φλασαρουμε μεσω recovery ;

Τι θέματα σου έβγαλε η 30?Σε εμένα θέμα με το touch και φυσικά διάρκεια μπαταρίας.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 126, τελευταίο post έχω μερικές ερωτήσεις. Μπορεί κανείς να απαντήσει;

 

Καμιά καλή εφαρμογή για την κάμερα; Επίσης στο Skype μου λένε ότι με την πίσω κάμερα (13 MP) βλέπουν τετραγωνάκια, ενώ η μπροστινή έχει καλύτερη εικόνα. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; Στις φωτογραφίες είναι εντάξει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 126, τελευταίο post έχω μερικές ερωτήσεις. Μπορεί κανείς να απαντήσει;

 

Καμιά καλή εφαρμογή για την κάμερα; Επίσης στο Skype μου λένε ότι με την πίσω κάμερα (13 MP) βλέπουν τετραγωνάκια, ενώ η μπροστινή έχει καλύτερη εικόνα. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; Στις φωτογραφίες είναι εντάξει πάντως.

Εφαρμογή για τη κάμερα;Βασικά με το clear image της 30 δεν χρειαζομαι κάποια εφαρμογή.Τα τετραγωνάκια το πιο πιθανό να οφείλονται στο δίκτυο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να επιλέγω clear image αντί για automatic; Αργεί λίγο παραπάνω από την απλή λήψη. Πρέπει να το κρατάω ακίνητο ή αργεί να σώσει τη φωτογραφία;

 

Μιλάμε για την ίδια κλήση στο Skype που ανάλογα σε όποια κάμερα το γύρναγα διέφερε (μου είπαν) η εικόνα.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να επιλέγω clear image αντί για automatic;

 

Μιλάμε για την ίδια κλήση στο Skype που ανάλογα σε όποια κάμερα το γύρναγα διέφερε (μου είπαν) η εικόνα.

Λογικό να διαφέρει η εικόνα γιατί είναι διαφορετικές κάμερες άρα και διαφορετικό bandwidth που χρειάζεται η κάθε μία. Άλλο μέγεθος δεδομένων μεταφέρει η 13mb και άλλο ογκο η 5.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να επιλέγω clear image αντί για automatic; Αργεί λίγο παραπάνω από την απλή λήψη. Πρέπει να το κρατάω ακίνητο ή αργεί να σώσει τη φωτογραφία;

 

Μιλάμε για την ίδια κλήση στο Skype που ανάλογα σε όποια κάμερα το γύρναγα διέφερε (μου είπαν) η εικόνα.

Θα σου έλεγα να επιλέξεις clear image να το δοκιμάσεις.Εγώ το αφήνω ακίνητο μέχρι να τελειωσει (οκ κάνει 2-3 δευτερα).Κάνε μετά zoom τη φώτο που θα τραβήξεις.Θα πάθεις πλακα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48749[/ATTACH]

5.30 ώρες για να γεμίσει η μισή μπαταρία??

Τα έχει παίξει η συσκευή??

 

Δοκιμασε καλωδιο πρωτα..Στο s3 της γυναικας μου συνεβει αυτο και ηταν καλωδιακι ;), αλλιως φορτιστής!

Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα σου έβγαλε η 30?Σε εμένα θέμα με το touch και φυσικά διάρκεια μπαταρίας.

Το ζήτημα είναι ότι παρουσιάζονται διαφορετικά θέματα σε κάποιους και διαφορετικά σε άλλους.

 

Αν έχεις την 30 κάνε μια δοκιμή όταν βρεις χρόνο.

Κάνε επανεκκίνηση στο OPO και στο M8 και μετά άνοιγε τις ίδιες εφαρμογές. Έχουν την ίδια συμπεριφορά?

 

Έχω την εντύπωση ότι η 25 ήταν λίγο πιο άμεση. Το καταλαβαίνεις μόνο όταν πας πίσω με backup γιατί είναι πρόσφατες οι εντυπώσεις.

 

Όπως είπα αυτό που παρατηρώ είναι ένα δισταγμός που μεσολαβεί από την ώρα που πατάς μέχρι που εμφανίζεται η εφαρμογή στην οθόνη.

Λεπτομέρεια, κάποιοι δεν θα το δουν καν, αλλά μου έχει κάνει εντύπωση γιατί το OPO είναι η μοναδική συσκευή που έχει ακαριαίο άνοιγμα.

Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι να περάσω την 30 αυτούσια από το site του CM.

Την πέρασα OTA.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι το one plus η συσκευή που υπόσχονται ή κατασκευαστές του ; η συζήτηση ξεκινά εδω

 

οι άνθρωποι μιλούν για το τηλέφωνο σε αυτό το forum

https://forums.oneplus.net/

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε καλωδιο πρωτα..Στο s3 της γυναικας μου συνεβει αυτο και ηταν καλωδιακι ;), αλλιως φορτιστής!

 

Έχω αλλάξει 3 καλώδια και 3 φορτιστές!

Τώρα μένει να αλλάξω πολυμπριζό και μετα μπρίζα...

Link to comment
Share on other sites

@Κωστας

 

Η 25 ήταν πιο άμεση. Το έχω ξαναγράψει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...