Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]47238[/ATTACH][ATTACH]47239[/ATTACH]

Ήρθε και το δικό μου από το cell4u

φιλε μου επειδή ενδιαφέρομαι και εγω ποσες μερες εκαναν να στο φερουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mythozz μιας και εχεις δουλέψει αρκετά με το g3 και τώρα με το ονεπλας...πιο απο τα δυο σου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση και γενικά το ενα κλικ παραπανω που λέμε.ποιο θα χρησιμοποιουσες ως κυρίως κινητό, βάζοντας στην άκρη την διάφορα χρημάτων που έχουν προς το παρων.

 

Αν βάλω στην άκρη τα λεφτά θα επέλεγα το G3, αλλά με μικρή διαφορά επειδή είναι πιο premium στην κατασκευή. Αλλά επειδή τα λεφτά παίζουν ρόλο και υπάρχουν για αυτές τις περιπτώσεις επέλεξα να πάρω το OnePlus One. Άσε που ΣΙΓΟΥΡΑ θα δω Android L σε αυτό πριν το G3 :p

 

Όσο για την... εντύπωση, το OnePlus φυσικά. Btw παρά την μικρή διαφορά στην ποιότητα κατασκευής υπέρ του G3, εμφανισιακά επιλέγω OnePlus :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

 

το θέμα είναι πότε θα το στείλουν...........

σε μενα ως την τεταρτη θα ναι σπιτι μου:lol:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

σε μενα ως την τεταρτη θα ναι σπιτι μου:lol:

 

ώπααααααα

για πες, πότε το πήρες , από που κλπ

΄λεπτομέρειες τώραααααααααα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μεχρι να μας στείλουν δείγματα οσοι το έχουν, κατέβασα απο το gsmarena τα κλασσικά δείγματα φωτογραφίας απο το one+, S5 και Z2.

Τα έκανα crop στο ιδιο σημείο και τα έβαλα δίπλα διπλα στην οθόνη του macbook μου.

Φυσικά η σύγκριση δεν ειναι υπο τις ίδιες συνθήκες αλλά φαίνεται καθαρά οτι το plus διαθέτει μια πολυ καλη κάμερα. Δεν είναι ανώτερη, αλλά υστερεί ελάχιστα και μάλλον περισσότερο σε software παρα σε hardware.

 

http://img829.imageshack.us/img829/933/9qc4.jpg

 

http://img856.imageshack.us/img856/5108/cofx2.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι χθεσινος.το τηλεφωνο ειναι κινεζικο,αλλα δε ξερουμε απο που παραδιδεται στις χωρες της ευρωπης..

Παραδιδεται απο αγγλια τελικη τιμη μεσω mailbox de 323ευρω

 

εμενα μου βγηκε αρκετα παραπανω..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...Λίγο, όχι πολύ, άσχετη ερώτηση...Ξέρετε το κόστος περίπου και με ποια εταιρεία είναι καλύτερο να μου το στείλουν από Γερμανία που θα πάει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

 

εμενα μου βγηκε αρκετα παραπανω..

 

279 λιρες φίλε dragonmaster . πόσταρα πριν από κάποια ώρα το αποδεικτικό της παραγγελίας που έγινε σήμερα , εσύ πως έβγαλες 255 λίρες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ειναι ακριβό.Στα ίδια περίπου χρήματα πέρνεις το nexus και έχεις εγγύηση.

Το nexus υστερεί σε πολλά πράγματα με το oneplus one. Έχουμε μεγαλύτερο επεξεργαστή ,Ραμ ,αυτονομία και κάμερα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το nexus υστερεί σε πολλά πράγματα με το oneplus one. Έχουμε μεγαλύτερο επεξεργαστή ,Ραμ ,αυτονομία και κάμερα

 

ρε τρελαμένε, μόλις τώρα είδα ότι έχεις κρατήσει το n4 και εκτός του g2 ψήνεσαι και για το one1 ?

Περνάτε καλά στην Πάτρα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

279 λιρες φίλε dragonmaster . πόσταρα πριν από κάποια ώρα το αποδεικτικό της παραγγελίας που έγινε σήμερα , εσύ πως έβγαλες 255 λίρες ?

μια και με θετεις υπο αμφισβητηση

http://postimg.org/image/u42xmjxml/

Αγοραστηκε απο την γερμανικη σελιδα του one+ και σταληκε κυπρο μεσω mailbox.de:cool:

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

μια και με θετεις υπο αμφισβητηση

http://postimg.org/image/u42xmjxml/

Αγοραστηκε απο την γερμανικη σελιδα του one+ και σταληκε κυπρο μεσω mailbox.de:cool:

 

όχι ρε συ, απλά εσύ μας μπέρδεψες, δεν αγοράστηκε από την αγγλία , αλλά από Γερμανία, εξού και η διαφορά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με sideload το update.zip της Cyanogen αλλά γράφει unable to mount system και αποτυγχάνει.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με sideload το update.zip της Cyanogen αλλά γράφει unable to mount system και αποτυγχάνει.

 

δοκιμασε αλλη ρομ μπορει το ζιπ να μην εχει kernel

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Όλα ΟΚ τελικά, τα πέρασα χειροκίνητα με fastboot. :) Thanks for the help. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι υποδεέστερη απο της τελευταίες ναυαρχίδες κατά πολύ παιδιά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[QUO TE=galanakop;5502453]Η κάμερα του είναι υποδεέστερη απο της τελευταίες ναυαρχίδες κατά πολύ παιδιά...

 

Στείλε φωτο να δούμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

[QUO TE=galanakop;5502453]Η κάμερα του είναι υποδεέστερη απο της τελευταίες ναυαρχίδες κατά πολύ παιδιά...

 

Στείλε φωτο να δούμε.

Θα σου στείλω στο mail σου...

Και μετά ανέβασε τες για να τις δουν τα παιδιά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι υποδεέστερη απο της τελευταίες ναυαρχίδες κατά πολύ παιδιά...

 

για βγάλε μια γιατί δύο μέρες που το είχα μου φάνηκε πάρα πολύ καλή (και είμαι απαιτητικός χρήστης)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλω στο mail σου...

Και μετά ανέβασε τες για να τις δουν τα παιδιά...

 

Νίκο κατι δεν έχεις κανει καλά. Δεν μπορεί αυτές οι φωτογραφίες να ειναι απο την Sony που φορα το One+.

Μήπως εχει καμια μεμβράνη μπροστά?

Εχω δει στο διαδίκτυο δεκάδες δείγματα. Κανένα δεν ηταν τοσο κακό.

Η κάμερα του tablet μου θα τα πήγαινε καλύτερα.

 

Στην προηγούμενη σελιδα έβαλα δείγματα απο το gsmarena, το οποίο γράφει πολυ καλά λόγια.

 

Στην πρώτη εχει γίνει εστίαση στο τραπέζι αλλά και πάλι είναι κακή. Η δεύτερη που είναι σε εσωτερικό χώρο ειναι τίγκα στον θόρυβο.

Αν δείτε φώτο απο το i5s μου σε ακόμα χαμηλότερο φωτισμό, είναι σκάλες ανώτερη.

 

https://www.dropbox.com/sh/kihcls6c9cvmbkm/AAC8ZoqFQZEwEhAAl47KRw_Wa

Edited by navi55
διόρθωση quote
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νίκο κατι δεν έχεις κανει καλά. Δεν μπορεί αυτές οι φωτογραφίες να ειναι απο την Sony που φορα το One+.

Μήπως εχει καμια μεμβράνη μπροστά?

Εχω δει στο διαδίκτυο δεκάδες δείγματα. Κανένα δεν ηταν τοσο κακό.

Η κάμερα του tablet μου θα τα πήγαινε καλύτερα.

 

Στην προηγούμενη σελιδα έβαλα δείγματα απο το gsmarena, το οποίο γράφει πολυ καλά λόγια.

 

Στην πρώτη εχει γίνει εστίαση στο τραπέζι αλλά και πάλι είναι κακή. Η δεύτερη που είναι σε εσωτερικό χώρο ειναι τίγκα στον θόρυβο.

Αν δείτε φώτο απο το i5s μου σε ακόμα χαμηλότερο φωτισμό, είναι σκάλες ανώτερη.

 

https://www.dropbox.com/sh/kihcls6c9cvmbkm/AAC8ZoqFQZEwEhAAl47KRw_Wa

 

η χαλασμένη camera η κάτι παίχτηκε................ εστίαση είναι τερμα λάθος, white balance οτι ναναι .......... κοινός όλα ότι νάνε.............

 

2 περιπτώσεις

προβληματική συσκευη

κάτι δεν έκανε σωστά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την Google camera

 

Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά δεν εμπιστεύομαι και πολύ το camera software του CM. Τουλάχιστον μέχρι να το τσεκάρω.

 

Παντού σε όλα τα γνωστά blogs λένε καλά λόγια για τις φώτο του One+. Εντάξει δεν είναι S5 η G3, αλλά κοντά με τα S4 & G2.

 

Περιμένω δείγματα και απο αλλους.

Δείτε εδω μερικά

one plus one camera samples:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ο Νικος galanakop μου έστειλε κάποιες ακόμα φωτογραφίες.

Αυτή την φορά είναι αντιπροσωπευτικές νομιζω.

Η ιδια φώτο εχει τραβηχτεί με στοκ google camera, με CM camera και με το LG G3. Το μόνο λάθος ειναι οτι του G3 είναι 16:9 και τραβηγμένη διαφορετική ώρα.

 

Δεν ειμαι σπίτι για να ανεβάσω σωστά screen shots απο το macbook, οπότε έκανα και στις 3 φώτο μεγάλο crop και τις παραθέτω μεσω μιας εφαρμογής η οποια όμως ρίχνει πολυ την ανάλυση.

Παρόλα αυτά επειδή ισχύει και για τις 3 φωτο το ίδιο, μπορούμε να βγάλουμε καποια συμπεράσματα.

 

Η εφαρμογή κάμερας του CM κάνει σχεδόν 50% συμπίεση στο μέγεθος και την ιδια φώτο την δίνει 2.8mb αντι των σχεδων 5 της στοκ Google camera.

 

Οι φωτογραφίες του LG είναι ενα επίπεδο πάνω συν οτι ο χρηστης εχει ευκολότερο έργο οσον αφορα την εστίαση κλπ.

Πιστεύω οτι η camera του One plus έχει περιθώρια βελτίωσης σε επίπεδο software γιατί οπως θα δείτε, δεν διαθέτει καθόλου processing σε σχέση με τις κάμερες της LG και Samsung.

 

Προσωπικά επειδή καμιά καμερς κινητού δεν είναι επαρκής, το αποτέλεσμα απο το OnePlus μου αρκεί.

 

http://img819.imageshack.us/img819/6251/tsc5q.jpg

 

Εδώ είναι οι original photo όπως βγήκαν απο την κάμερα.

https://www.dropbox.com/sh/kihcls6c9cvmbkm/AAC8ZoqFQZEwEhAAl47KRw_Wa

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...