Jump to content

Κοινωνικο μερισμα (500€)


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα κανουν ελεγχο καποιοι υπαλληλοι σε 1.000.000 αιτησεις? και μαλιστα με χρονικο περιορισμο?

 

Αυτό είναι το κακό. Ο έλεγχος μπορεί να γίνει αφού δοθεί το επίδομα και μετά να το ζητήσουν πίσω! Στη Ελλάδα βρισκόμαστε και όλα πρέπει να τα περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα εξ αρχης μου βγαζει ΑΠΟΡΡΙΨΗ....χαχα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το κακό. Ο έλεγχος μπορεί να γίνει αφού δοθεί το επίδομα και μετά να το ζητήσουν πίσω! Στη Ελλάδα βρισκόμαστε και όλα πρέπει να τα περιμένουμε.

Καλα,ας τα παρουμε εμεις και μετα ας ερθουν να τα παρουν πισω...Και θα δεις...!!!!Χαχαχαχα :lol:

Δεν μένατε πουθενα? :p Παγκάκι?

 

Χαχαχαχα καλο!!!!!!!Οπως θα ξερεις φανταζομαι,μεχρι περσι δεν ηταν απαραιτητο να γραψεις αν φιλοξενεισαι!!!Μια φορα μονο το ειχα βαλει πριν 3-4 χρονια...Παντως στη περσινη δε φαινεται!!!Και προφανως γι αυτο μου εβγαλε αποδοχη!! ;) :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλα,ας τα παρουμε εμεις και μετα ας ερθουν να τα παρουν πισω...Και θα δεις...!!!!Χαχαχαχα :lol:

 

 

Χαχαχαχα καλο!!!!!!!Οπως θα ξερεις φανταζομαι,μεχρι περσι δεν ηταν απαραιτητο να γραψεις αν φιλοξενεισαι!!!Μια φορα μονο το ειχα βαλει πριν 3-4 χρονια...Παντως στη περσινη δε φαινεται!!!Και προφανως γι αυτο μου εβγαλε αποδοχη!! ;) :)

 

Έτσι όπως τα έχουνε κάνει θα ψάχνουν με τα κυαλια δικαιούχους. Οπότε αφού σου έβγαλε αποδοχή καλοφάγωτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το κακό. Ο έλεγχος μπορεί να γίνει αφού δοθεί το επίδομα και μετά να το ζητήσουν πίσω! Στη Ελλάδα βρισκόμαστε και όλα πρέπει να τα περιμένουμε.

 

Ο ελεγχος θα γινει σε ολες τις αιτησεις και μαλιστα και ετεροχρονισμένα. Γι αυτό υποτίθεται ότι η οριστικη απαντηση για το αν το περνεις ή όχι θα σου ερθει με mail.

Οποτε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα, αν το παρει καποιος και μετα κρινουν ότι δεν πληρουσε τα κριτήρια , να το ζητησουν πισω. και σε αυτή την περιπτωση δεν θα σου πουν βαλτα μας στην τραπεζα. Το πιο πιθανο ,θα τα χρεωσουν μεσο εφοριας,και αν δεν τα δωσεις θα φαινεται ότι χρωστας στην εφορια.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα την αιτηση 22 απριλιου και μου βγαζει αποδοχη και το ποσο που δικαιουμαι 500 ευρω,ξερει κανεις αν με αυτη την ενδειξη θα το παρω?
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα την αιτηση 22 απριλιου και μου βγαζει αποδοχη και το ποσο που δικαιουμαι 500 ευρω,ξερει κανεις αν με αυτη την ενδειξη θα το παρω?

 

ναι θα το παρεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι θα το παρεις

 

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

 

Με καποια μικρη επιφυλαξη ομως ετσι!!!Ο ιδιος ο Θεοχαρης το ειπε!!!Οσοι βλεπουν αποδοχη κλπ.κατα 99% το παιρνουν...Αλλα οχι 100%...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με καποια μικρη επιφυλαξη ομως ετσι!!!Ο ιδιος ο Θεοχαρης το ειπε!!!Οσοι βλεπουν αποδοχη κλπ.κατα 99% το παιρνουν...Αλλα οχι 100%...

 

σωστα. αλλα αν εισαι στο 1% τοτε μιλαμε για μεγαλη ατυχια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έκανα αίτηση αλλά δεν μου έβγαλε αποτέλεσμα. Εκεί στο τέλος που έλεγε υποβολή δεν έγινε τίποτα. Έγραψε ότι ολοκληρώθηκε ή κάτι τέτοιο και μετά μου χε μόνο επιλογές για εκτύπωση και λοιπά...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έκανα αίτηση αλλά δεν μου έβγαλε αποτέλεσμα. Εκεί στο τέλος που έλεγε υποβολή δεν έγινε τίποτα. Έγραψε ότι ολοκληρώθηκε ή κάτι τέτοιο και μετά μου χε μόνο επιλογές για εκτύπωση και λοιπά...:p

 

ειναι σε διαδικασια ελεγχου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι σε διαδικασια ελεγχου

 

Ευχαριστω φιλτατε! Και πως σε ειδοποιουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλτατε! Και πως σε ειδοποιουν;

 

μεσω mail η τηλεφωνου λενε αλλα δεν ξερω κατι για να σου πω με σιγουρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεσω mail η τηλεφωνου λενε αλλα δεν ξερω κατι για να σου πω με σιγουρια

 

Μεγάλη φούσκα μου φαίνεται το πράμα.. Που να πρωτοδώσουν;

Δεν πειράζει, τι είχαμε τι χάσαμε..

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έκανα αίτηση αλλά δεν μου έβγαλε αποτέλεσμα. Εκεί στο τέλος που έλεγε υποβολή δεν έγινε τίποτα. Έγραψε ότι ολοκληρώθηκε ή κάτι τέτοιο και μετά μου χε μόνο επιλογές για εκτύπωση και λοιπά...:p

 

Πηγαινε παλι στην αιτηση που εκανες και πατησε εκτυπωση. Θα σου ανοιξει ένα νέο παραθυρο που εκει γραφει το πιθανο αποτέλεσμα. Μονο αν πατησεις εκτυπωση το βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

σωστα. αλλα αν εισαι στο 1% τοτε μιλαμε για μεγαλη ατυχια

 

Όχι για ατυχία διοτι κλασικός έλληνας ακόμα και αν έχει μπόλικο εισόδημα η περιουσία θα κάνει και αυτός αίτηση ακόμα και δεν το δικαιούται με την λογική "ε δεν χάνω και τίποτα να δοκιμάσει και άμα κάτσει έχει καλός,αλλιώς δεν τρέχει και τίποτα"

 

Αυτά γιατί όπως φαίνεται χιλιάδες είναι οι αιτήσεις απο έχοντες και κατέχοντες που και αυτοί υπέβαλαν αίτηση είσαι βάρος αυτών που το δικαιούνται πραγματικά.

 

Μπορεί να απορριφθούν οι αιτήσεις τους αλλα εγώ καυτηρίαζω τη νοοτροπία τους που κάν μην έχουν οποιοδήποτε οικονομικό θέμα πάλι θα υποβάλλουν αίτηση με την λογική ε "και δεν χάνω τίποτα"

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να αλλάξει κάτι σχετικά με τους φιλοξενούμενους;

Εμένα μου λέει ότι δεν μπορώ να κάνω αίτηση γιατί έχω δηλώσει φιλοξενούμενος.

Άμα πατήσω το κουμπί που λέει "δηλώνω υπεύθυνα ότι δεν φιλοξενούμε" και στην φετινή δήλωση το αλλάξω μπορεί να τα πάρω αν γίνει επανεξέταση τον Ιούνιο που λένε αν περισσέψουν λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να περιμενεις μεχρι τον Ιουνιου. Δεν νομιζω ότι μπορεις να κανεις κατι άλλο τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να αλλάξει κάτι σχετικά με τους φιλοξενούμενους;

Εμένα μου λέει ότι δεν μπορώ να κάνω αίτηση γιατί έχω δηλώσει φιλοξενούμενος.

Άμα πατήσω το κουμπί που λέει "δηλώνω υπεύθυνα ότι δεν φιλοξενούμε" και στην φετινή δήλωση το αλλάξω μπορεί να τα πάρω αν γίνει επανεξέταση τον Ιούνιο που λένε αν περισσέψουν λεφτά;

 

Δηλωσες φιλοξενουμενος στη δηλωση που εκανες περισυ(2013)για τα εισοδηματα του 12???Επισης, αν εβαλες φιλοξενουμενος, δε μπορεις να το παρεις πισω!!!!Ομως μπορεις να περιμενεις μεχρι τελη Ιουνιου για να δεις τι θα γινει...Εννοειτα οτι δε κανεις δηλωση νεα(για τα περσινα)μεχρι τοτε... ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δηλωσες φιλοξενουμενος στη δηλωση που εκανες περισυ(2013)για τα εισοδηματα του 12???Επισης, αν εβαλες φιλοξενουμενος, δε μπορεις να το παρεις πισω!!!!Ομως μπορεις να περιμενεις μεχρι τελη Ιουνιου για να δεις τι θα γινει...Εννοειτα οτι δε κανεις δηλωση νεα(για τα περσινα)μεχρι τοτε... ;)

 

Έτσι μου λέει όταν πατάω υποβολή.Ότι έχω δηλώσει φιλοξενούμενος. Θα περιμένω και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια!!Ειπαν οτι θα μοιραστει το 1ο 10ημερο του Μαιου(γι αυτους που κανανε αιτηση μεχρι τελη Απριλιου)...Το εχει παρει κανεις απο εσας???

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!Ειπαν οτι θα μοιραστει το 1ο 10ημερο του Μαιου(γι αυτους που κανανε αιτηση μεχρι τελη Απριλιου)...Το εχει παρει κανεις απο εσας???

 

Τελικα ειπαν οτι αυριο(9/5)θα μπει στους τραπεζ.λογαριασμους αυτων που δικαιουνται και που εκαναν την αιτηση μεχρι τελη Μαιου...Για να δουμε...!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

το ενδεικτικο εγινε προς πληρωμη

 

Οταν πατας εκτυπωση???Ωχ,εμενα λεει ακομα ενδεικτκικο αποτελεσμα:Αποδοχη-ποσο: €500.00...Γιατι αραγε??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...