Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρεπει να εχεις περασει το απλο ρεκοβερυ πρωτα και μεσω αυτου να περασεις το twrp. εγω ηδη το εκανα ειναι ευκολο.

 

περαστηκε και η κιτκατ. ολα ετοιμα

 

συγνώμη την official kitkat την περασες μέσω ρεκόβερυ, οχι μεσω sp flash tool, γιατί κάπου πιο πάνω διάβασα πως μονό έτσι είναι δυνατό να εγκατασταθεί????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα το root checker και μ λεει οτι δν ειναι ρουταρισμενο και οταν παω να κανω install το ρικαβερι δν κανει τπτ.κ με volume up +start button δν μ κανει τπτ απλα ανοιγει κανονικα..

Πήγαινε Ρυθμίσεις Συστήματος-->Ασφάλεια και δες εάν η επιλογή SUperuser είναι ενεργοποιημένη!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 3 ημέρες και πραγματικά έχω μείνει άφωνος!!!Εκπληκτικό για τα λεφτά του!!!Το μόνο που χρειάστηκε ήταν να κατεβάσω Ελληνικό πληκτρολόγιο, όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν τέλεια. Το μόνο θεματάκι(όχι και τόσο σοβαρό) που έχω είναι ότι ενώ οι επαφές είναι περασμένες κανονικά, κατά την αναζήτησή τους(γράφοντας τα αρχικά γράμματα) μου τις βγάζει διπλές... Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ολα ενεργοποιημενα ειναι.οταν παταω πανω στο superuser μ βγαζει ενα log με εφαρμογες π ζητησαν root access κ εχει διπλα deny σε ολα..

 

πάντως αυτό που μου λες είναι περίεργο καθότι το κινητό έρχεται rooted!!!από πιο site το αγόρασες?κάνε την εξής δοκιμή...κατέβασε μια εφαρμογή που χρειάζεται το κινητό σου να είναι rooted (π.χ Titanium Backup, quick boot, root browser) και δες πως συμπεριφέρονται...κανονικά πρέπει να σου ζητηθεί την πρώτη φορά που θα τις τρέξεις να γίνουν αποδεκτές από τον superuser...Εάν συμβεί αυτό το κινητό είναι rooted και ξεχνάς τι σου έβγαλε το root checker...Εάν και πάλι δε βγάλεις άκρη επικοινώνησε με τον προμηθευτή σου και ρώτα τον...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις Συστήματος-->Ασφάλεια και δες εάν η επιλογή SUperuser είναι ενεργοποιημένη!!

για να μπεις σε recovery mode στο συγκεκριμένο κινητό πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το PC με το usb καλώδιο...τότε πάτα volume up +start button και λογικά θα σε βγάλει σε recovery

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 3 ημέρες και πραγματικά έχω μείνει άφωνος!!!Εκπληκτικό για τα λεφτά του!!!Το μόνο που χρειάστηκε ήταν να κατεβάσω Ελληνικό πληκτρολόγιο, όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν τέλεια. Το μόνο θεματάκι(όχι και τόσο σοβαρό) που έχω είναι ότι ενώ οι επαφές είναι περασμένες κανονικά, κατά την αναζήτησή τους(γράφοντας τα αρχικά γράμματα) μου τις βγάζει διπλές... Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;

Απλά επέλεξε από το πρόγραμμα. Contact του κινητού να εμφανίζει τις επαφές του gmail η της SIM.. Τώρα σου εμφανίζει και τα 2 γι'αυτό στα δείχνει δίπλα.. Αλλιώς άμα έχεις μόνο από το gmail σου τις επαφές να δείχνει και συνεχίζει να τις έχεις διπλές, πας και κανείς συγχώνευση διπλών στοιχείον από το gmail.

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την ομάδα.

Μόλις αποχαιρετισα το advanced. Με τη χρήση που έκανα η μπαταρία σπάνια διαρκούσε πάνω από 10 ώρες, αρκετές φορές 6 ώρες.

Πολύ χρήση email, viber, Facebook, Skype, κλήσεις, το 3g πάντα ανοικτό.

 

Ποια rom προτείνετε; Έχω τη μαμησια φουλ στην κινεζια. Επίσης, κάποιος έγραψε ότι είχε γύρω στις 200 εφαρμογές, πως το έκανες χωρίς να σερνεται;

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη την official kitkat την περασες μέσω ρεκόβερυ, οχι μεσω sp flash tool, γιατί κάπου πιο πάνω διάβασα πως μονό έτσι είναι δυνατό να εγκατασταθεί????

Με ρεκοβερυ κανονικά και χωρίς προβλήματα. Με το tw recovery

Link to comment
Share on other sites

Απλά επέλεξε από το πρόγραμμα. Contact του κινητού να εμφανίζει τις επαφές του gmail η της SIM.. Τώρα σου εμφανίζει και τα 2 γι'αυτό στα δείχνει δίπλα.. Αλλιώς άμα έχεις μόνο από το gmail σου τις επαφές να δείχνει και συνεχίζει να τις έχεις διπλές, πας και κανείς συγχώνευση διπλών στοιχείον από το gmail.

 

Το' κανα όπως μου είπες αλλά πάλι τα ίδια...Στο gmail δεν υπάρχουν διπλότυπα, στην sim δεν έχω αποθηκεύσει καμία επαφή και όποια επιλογή προβολής και να βάλω πάλι μου τις βγάζει διπλές και τριπλές(μόνο κατά την αναζήτηση όμως με γραμματικό των επαφών). Όταν επιλόγω να δω όλες μου τις επαφές μου τις βγάζει κανονικά μονές όπως τις έχω περασμένες(στο κινητό και στο gmail). Κάτι δεν πάει καλά με την αναζήτηση...αλλά δεν με πολυπειράζει...Έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο;

Και ένα τελευταίο.. αν μπορείς να μου πεις. Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα gps γιατί όσο χαζό κι αν ακούγεται ψάχνω και δεν μπορώ να βρω τιποτα πέραν μόνο της ενεργοποίησής του.Στις εφαρμογές μου βγάζει μια εφαρμογή gps αλλά δεν μου βγάζει επιλογή να την ενεργοποιήσω...

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις περασει το απλο ρεκοβερυ πρωτα και μεσω αυτου να περασεις το twrp. εγω ηδη το εκανα ειναι ευκολο.

 

περαστηκε και η κιτκατ. ολα ετοιμα

 

Συγνώμη, λεπτομέρειες για την εγκατασταση του twrp ????απο το απλο ρεκοβερυ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μερικές ερωτήσεις γενικού τύπου για root access καθως και για το κινητό, δίοτι τελευταία φορα που ξεφύλισσα το thread ουτε λεφτά παίζανε, ουτε το κινητο ηταν σε στοκ :)

 

H Παραγγελια θα γίνει μέσω μινιντιλ, ενω η πληρωμη απο paypal φιλου, στο vk που βλεπω σαν πλατφορμα στο σιτε τους να γραφτω με το ονομα του φίλου μου μη γινει καμια στραβη;

 

Θελω το κινητο με αγγλικο μενου κ ελληνικα στο πληκτρολογιο. Το παραγγελνω με προσβαση root κ multilanguage? η το αφήνω ως εχει, τους λεω να βγαλουν τα κινεζικα κ κατεβαζω καποιο gapp για ελληνικα? google play εχει ουτως η αλλος ε; Φανταζομαι πως χωρις root η rom θα ειναι καποια αρκετα stable αλλα δε θα μπορω να την αλλαξω χωρις πρωτα να γινει rooted. Σωστα; Στο site δεν εχει επιλογη για root και multilang οποτε τα ζητάω σε μηνυμα στη σελιδα με τον αριθμο παραγγελιας;

 

Στο κινητό, πια sim πιάνει 3g? η κανονική ή η nano? για την αλοιωση του αρχειου για το GPS πρεπει να ειναι rooted?

 

 

ευχαριστω εκ των προτέρων,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δε μπορψ με τιποτα να βαλω κιτκατ εκανα εγκατασταση το gwm μετα το reboot το τηλ εγινε κινεζος τελικα εβαλα ελληνικα αλλα δε μαλλον δε το εχω
Link to comment
Share on other sites

Το' κανα όπως μου είπες αλλά πάλι τα ίδια...Στο gmail δεν υπάρχουν διπλότυπα, στην sim δεν έχω αποθηκεύσει καμία επαφή και όποια επιλογή προβολής και να βάλω πάλι μου τις βγάζει διπλές και τριπλές(μόνο κατά την αναζήτηση όμως με γραμματικό των επαφών). Όταν επιλόγω να δω όλες μου τις επαφές μου τις βγάζει κανονικά μονές όπως τις έχω περασμένες(στο κινητό και στο gmail). Κάτι δεν πάει καλά με την αναζήτηση...αλλά δεν με πολυπειράζει...Έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο;

Και ένα τελευταίο.. αν μπορείς να μου πεις. Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα gps γιατί όσο χαζό κι αν ακούγεται ψάχνω και δεν μπορώ να βρω τιποτα πέραν μόνο της ενεργοποίησής του.Στις εφαρμογές μου βγάζει μια εφαρμογή gps αλλά δεν μου βγάζει επιλογή να την ενεργοποιήσω...

Σβήσε τις όλες, απενεργοποίησε το συγχρονισμό, επέλεξε που θέλεις να πηγαίνουν και τέλος κάνε τις επαναφορά από εκεί που τις έχεις μονές.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

μια ερώτηση παρακαλώ (ίσως έχει απαντηθεί, αλλά είναι πολλές οι σελίδες για...διάβασμα εδώ μέσα)

έχω παραγγείλει το τηλέφωνο , δεν έχει έρθει ακόμα και μέχρι να έρθει σκέφτομαι να πάρω και μια micro sd 64gb μια που έπεσαν οι τιμές. Έχει δοκιμάσει κάποιος την 64άρα? Την αναγνωρίζει σίγουρα ή τζάμπα θα την παραγγείλω? Μου έτυχε στο παρελθόν συσκευή να λέει ότι μέχρι τόσα ...gb δέχεται κάρτα, αλλά τελικά δεν την έβλεπε. Αν κάποιος έχει 64άρα ή γνωρίζει σίγουρα, ας απαντήσει..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, λεπτομέρειες για την εγκατασταση του twrp ????απο το απλο ρεκοβερυ?

μεσω του απλου ρεκοβερυ κανεις install to zip tou twrp

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η νέα custom rom από την Team Force είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί για το κινητό. Είναι η 4.4.2 και έχει και ελληνικά φυσικά. Καλό θα ήταν πριν περαστεί να εγκαταστήσετε οπωσδήποτε την Official 4.4.2 της Jiayu που κυκλοφόρησε πριν από δυο βδομάδες.

 

Θα την βρείτε εδώ : http://androidteamforce.es/descargas/ και εδώ : http://www.needrom.com/mobile/g4saosp-4-4-2-tf/

 

Δυο, τρεις εφαρμογές δεν λειτουργούν που δοκίμασα, αλλά πολλές εφαρμογές έχουν θέμα με την 4.4.2, όχι μόνο στην Jiayu.

 

Εγώ έχω θέμα με το Titanium Backup που δεν μπορεί να επαναφέρει κάποιες εφαρμογές, το Skype και το Viber που δεν λειτουργούν καθόλου. Κατά τα άλλα λειτουργεί τέλεια.

 

Οι Ισπανοί της συγκεκριμένης ομάδας βγάλαν και καινούριο Recovery.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η νέα custom rom από την Team Force είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί για το κινητό. Είναι η 4.4.2 και έχει και ελληνικά φυσικά. Καλό θα ήταν πριν περαστεί να εγκαταστήσετε οπωσδήποτε την Official 4.4.2 της Jiayu που κυκλοφόρησε πριν από δυο βδομάδες.

 

Θα την βρείτε εδώ : http://androidteamforce.es/descargas/ και εδώ : http://www.needrom.com/mobile/g4saosp-4-4-2-tf/

 

Δυο, τρεις εφαρμογές δεν λειτουργούν που δοκίμασα, αλλά πολλές εφαρμογές έχουν θέμα με την 4.4.2, όχι μόνο στην Jiayu.

 

Εγώ έχω θέμα με το Titanium Backup που δεν μπορεί να επαναφέρει κάποιες εφαρμογές, το Skype και το Viber που δεν λειτουργούν καθόλου. Κατά τα άλλα λειτουργεί τέλεια.

 

Οι Ισπανοί της συγκεκριμένης ομάδας βγάλαν και καινούριο Recovery.

 

εγω χθες εβαλα αυτη και δουλευει αψογα. http://www.needrom.com/mobile/20140704-kitkat/ τη εχεις δοκιμασει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

μια ερώτηση παρακαλώ (ίσως έχει απαντηθεί, αλλά είναι πολλές οι σελίδες για...διάβασμα εδώ μέσα)

έχω παραγγείλει το τηλέφωνο , δεν έχει έρθει ακόμα και μέχρι να έρθει σκέφτομαι να πάρω και μια micro sd 64gb μια που έπεσαν οι τιμές. Έχει δοκιμάσει κάποιος την 64άρα? Την αναγνωρίζει σίγουρα ή τζάμπα θα την παραγγείλω? Μου έτυχε στο παρελθόν συσκευή να λέει ότι μέχρι τόσα ...gb δέχεται κάρτα, αλλά τελικά δεν την έβλεπε. Αν κάποιος έχει 64άρα ή γνωρίζει σίγουρα, ας απαντήσει..

Ευχαριστώ.

 

Έχω έχω αυτή http://www.ebay.com/itm/310952425212?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

και δουλευει μια χαρά ,όμως επειδή είχα διαβάσει στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2746900

οτι για να αναγνωρίσει το κιν. την 64άρα καρτα θα πρέπει να ειναι διαμορφωμενη σε Fat32 την είχα διαμορφωσει πριν τη βάλω οπότε δεν ξέρω αν θα την αναγνωριζε εξ'αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η νέα custom rom από την Team Force είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί για το κινητό. Είναι η 4.4.2 και έχει και ελληνικά φυσικά. Καλό θα ήταν πριν περαστεί να εγκαταστήσετε οπωσδήποτε την Official 4.4.2 της Jiayu που κυκλοφόρησε πριν από δυο βδομάδες.

 

Θα την βρείτε εδώ : http://androidteamforce.es/descargas/ και εδώ : http://www.needrom.com/mobile/g4saosp-4-4-2-tf/

 

Δυο, τρεις εφαρμογές δεν λειτουργούν που δοκίμασα, αλλά πολλές εφαρμογές έχουν θέμα με την 4.4.2, όχι μόνο στην Jiayu.

 

Εγώ έχω θέμα με το Titanium Backup που δεν μπορεί να επαναφέρει κάποιες εφαρμογές, το Skype και το Viber που δεν λειτουργούν καθόλου. Κατά τα άλλα λειτουργεί τέλεια.

 

 

 

Οι Ισπανοί της συγκεκριμένης ομάδας βγάλαν και καινούριο Recovery.

 

 

Στις οδηγίες εγκατάστασεις γράφει ότι πρέπει να κάνουμε format, σίγουρα????

πρέπει οποσδήποτε να έχουμε περάσει την official 4.4.2. πρίν απο αυτή???

Link to comment
Share on other sites

Τα πειστήρια του εγκλήματος... :)

[ATTACH]47570[/ATTACH]

Μην πει κανείς ότι είναι πειραγμένη η εικόνα. Το κινητό πραγματικά έχει αυτονομία, αν η χρήση του είναι μινιμαλιστική. Προφανώς μπορεί να πιάσει και τις 10 μέρες, το ποσοστό είναι ακόμη στο 24%...

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Τα πειστήρια του εγκλήματος... :)

[ATTACH]47570[/ATTACH]

Μην πει κανείς ότι είναι πειραγμένη η εικόνα. Το κινητό πραγματικά έχει αυτονομία, αν η χρήση του είναι μινιμαλιστική. Προφανώς μπορεί να πιάσει και τις 10 μέρες, το ποσοστό είναι ακόμη στο 24%...

 

δηλαδη το φορτιζεις 3 φορες το μηνα;; ειναι λιγο περιεργο..

Link to comment
Share on other sites

Τα πειστήρια του εγκλήματος... :)

[ATTACH]47570[/ATTACH]

Μην πει κανείς ότι είναι πειραγμένη η εικόνα. Το κινητό πραγματικά έχει αυτονομία, αν η χρήση του είναι μινιμαλιστική. Προφανώς μπορεί να πιάσει και τις 10 μέρες, το ποσοστό είναι ακόμη στο 24%...

Το θεμα ειναι πως ο τροπος που δουλευεις το τηλεφωνο εσυ, δεν εχει καμια σχεση με το μ.ο. χρησης του μεσου χρηστη ενος smart phone...

 

3% wifi στις 9,5 ημερες??

Και οθονη σε τοσο μικρο ποσοστο χρησης που να μην εμφανιζεται καν το ποσοστο αυτο στη λιστα?

 

Η χρηση που κανεις δεν ειναι μινιμαλιστικη...πρακτικα δεν χρησιμοποιεις το τηλεφωνο και δεν κανεις κλησεις

Το εχεις και καθεται χωρις να το χρησιμοποιεις ;)

 

Και για να μην παρεξηγηθω διευκρινιζω πως δεν με απασχολει τι χρηση κανεις, ουτε κριτικαρω την χρηση σου.

Ξαναλεω και τονιζω απλως, πως η παραπανω χρηση ουτε ενδεικτικη των δυνατοτητων αυτονομιας της συσκευης ειναι, ουτε αφορα τον μεσο χρηστη για να παρει εικονα την αυτονομιας του και δεν μπορει σε καμια περιπτωση να αποτελλει παραδειγμα

 

Εγω φερειπειν στο coolpad f1 μου, μεσα σε 1.5 ημερα απο την προηγουμενη φορτιση, εχω 26% χρηση wifi και 5% οθονη, με 60% διαθεσιμη μπαταρια ακομα.Απλα εκανα ενα ρεσταρτ εχθες το πρωι και φενονται 22 ωρες αντι για 35-36-37

 

[ATTACH]47577[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...