Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλά bugs, την ξήλωσα γύρισα στην προηγούμενη. Αφού είναι trial έτσι και αλλιώς.

Για ποια rom μιλας?

Παντως μετα απο περιπου μια βδομαδα χρησης (ειχα και το G4 thin) το τηλεφωνο με εχει αφησει μακακα, δεν εχω συναντησει το παραμικρο προβλημα (δεν μου παραπονεθηκε κανενας για βουητο κλπ) plus οτι εχω και απιστευτη μπαταρια πλεον.

Το μοναδικο ισως λεω αδυνατο σημειο να ειναι η πλοηγηση μεσα σε πολεις και ψηλα κτιρια γιατι αν και κλειδωνει γρηγορα το gps συνεχιζει να εχει χαμηλο snr. Για ανοιχτους χωρους σιγουρα ειναι οκ.

Εγω εχω βαλει αυτην απο το πρωι και τη δοκιμαζω ακομη. http://www.needrom.com/mobile/g4sl-aosp-v1-laek-17/

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για ποια rom μιλας?

Παντως μετα απο περιπου μια βδομαδα χρησης (ειχα και το G4 thin) το τηλεφωνο με εχει αφησει μακακα, δεν εχω συναντησει το παραμικρο προβλημα (δεν μου παραπονεθηκε κανενας για βουητο κλπ) plus οτι εχω και απιστευτη μπαταρια πλεον.

Το μοναδικο ισως λεω αδυνατο σημειο να ειναι η πλοηγηση μεσα σε πολεις και ψηλα κτιρια γιατι αν και κλειδωνει γρηγορα το gps συνεχιζει να εχει χαμηλο snr. Για ανοιχτους χωρους σιγουρα ειναι οκ.

Εγω εχω βαλει αυτην απο το πρωι και τη δοκιμαζω ακομη. http://www.needrom.com/mobile/g4sl-aosp-v1-laek-17/

 

Για την KitKat που κυκλοφόρησε πρόσφατα. Ξαναέβαλα την προηγούμενη του Ιουνίου.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, ενδιαφέρομαι και εγώ για το κινητό. Θα ήθελα το λευκό άλλα δεν το βρίσκω. Έχετε καμία πρόταση απο που να το πάρω? Είναι και αυτό είναι μαύρο αλλά σε αυτή την τιμή..... αλλα δεν ξέρω για το μαγαζί.

Τα φώτα σας ......

Link to comment
Share on other sites

Πολλά bugs, την ξήλωσα γύρισα στην προηγούμενη. Αφού είναι trial έτσι και αλλιώς.

 

Για ποια rom μιλας?

Παντως μετα απο περιπου μια βδομαδα χρησης (ειχα και το G4 thin) το τηλεφωνο με εχει αφησει μακακα, δεν εχω συναντησει το παραμικρο προβλημα (δεν μου παραπονεθηκε κανενας για βουητο κλπ) plus οτι εχω και απιστευτη μπαταρια πλεον.

Το μοναδικο ισως λεω αδυνατο σημειο να ειναι η πλοηγηση μεσα σε πολεις και ψηλα κτιρια γιατι αν και κλειδωνει γρηγορα το gps συνεχιζει να εχει χαμηλο snr. Για ανοιχτους χωρους σιγουρα ειναι οκ.

Εγω εχω βαλει αυτην απο το πρωι και τη δοκιμαζω ακομη. http://www.needrom.com/mobile/g4sl-aosp-v1-laek-17/

 

Οταν λες πολλά Bugs για εξηγησε μας τι αντιμετωπισες? Και οταν λες ειναι trial η Kitkat τι εννοεις???

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες πολλά Bugs για εξηγησε μας τι αντιμετωπισες? Και οταν λες ειναι trial η Kitkat τι εννοεις???
Από προηγούμενο μήνυμά μου:

Η μετάφραση από το Google βγάζει για trial KitKat:

Android4.4 trial version released ahead - G4 high with eight-core version

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, ενδιαφέρομαι και εγώ για το κινητό. Θα ήθελα το λευκό άλλα δεν το βρίσκω. Έχετε καμία πρόταση απο που να το πάρω? Είναι και αυτό είναι μαύρο αλλά σε αυτή την τιμή..... αλλα δεν ξέρω για το μαγαζί.

Τα φώτα σας ......

 

Εγω θα το παραγγειλω απο εδω, χθες παρειγγηλα την θηκη και σημερα εβαλα τα λεφτα στον λογαριασμο!

Οποτε μπουν στην καρτα θα γινει αγορα... 99+% εχει θετικες απαντησεις, τωρα αν γινει μαϊ*****α τι να πω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εσεις που έχετε το τηλ ήδη στα χερια σας ας δοκιμάσει κάποιος την

φωτογραφική μηχανη να μου πει αν έχει ζουμ και πως μπαίνει.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εσεις που έχετε το τηλ ήδη στα χερια σας ας δοκιμάσει κάποιος την

φωτογραφική μηχανη να μου πει αν έχει ζουμ και πως μπαίνει.

Ευχαριστω πολυ.

γίνεται όπως κάνεις zoom και στις φωτογραφίες... με τα δύο δάκτυλα pinch to zoom in and out

Link to comment
Share on other sites

γίνεται όπως κάνεις zoom και στις φωτογραφίες... με τα δύο δάκτυλα pinch to zoom in and out

 

α μπραβο ευχαριστω πολυ :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έχει κανείς δοκιμάσει κάποιο hands free που να δουλεύει σωστά σε κλήσεις και μουσική?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικό μου g4s από pantawill. Δεν μπορώ να συνδεθώ στο wifi (πρόβλημα ελέγχου ταυτότητας). Τα βλέπω όλα Κινέζικα... Μία μικρή βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει το τηλ. gps και αν ναι πως το ενεργοποιω?

χριάζεται να κατεβασω καποιο προγραμμα? επειδη στο τηλεφωνο , στις εφαρμογες δεν βρισκω κατι.

γενικα αν ξερει καποιος να μου πει τι χρειάζεται για να εχω navi στο τηλ.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει το τηλ. gps και αν ναι πως το ενεργοποιω?

χριάζεται να κατεβασω καποιο προγραμμα? επειδη στο τηλεφωνο , στις εφαρμογες δεν βρισκω κατι.

γενικα αν ξερει καποιος να μου πει τι χρειάζεται για να εχω navi στο τηλ.

ευχαριστω πολυ.

Χρειαζεσαι καποιο προγραμμα να κατεβασεις - εγκαταστησεις οπως Sygic=I go=Navigon κλπ

Σημερα παντως 1η φορα Κινεζικο τηλεφωνο με αφησε και εγκατεστησα το NAVIGON Europe v5.1.0 Patched.apk που φυσικα ειναι αγορασμενο απο πανερι Λαικης :lol::lol::lol: και ετρεξε κανονικα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν απο λιγες μερες το Yiayu G4S,αλλαζοντας το θαυμασιο Lenovo A820 που ειχα για 7μηνο.

Εντυπωσεις σε ηχο και video(αναπαραγωγη) αρνητικες μεχρι στιγμης.Στη χρηση τηλεφωνου καμια φορα δεν καταλαβαινω τι μου λενε.

Στις απαιτητικες εφαρμογες ζεσταινεται πολυ και φυσικα χρειαζεται καλωδιο για ραδιο!!

Η μπαταρια(3000mah)κραταει λιγοτερο απο το Lenovo A820(φυσικο ισως).

Για τις εγκατεστημενες εφαρμογες οχι οτι καλυτερο.Το Lenovo A820 με την Lamda ηταν κορυφη!

Θα περιμενω καμια καινουργια ROM(ξερει καμια(GR) κανενας?)που να διορθωνει τα παραπανω.

Ευχαριστω.Τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν απο λιγες μερες το Yiayu G4S,αλλαζοντας το θαυμασιο Lenovo A820 που ειχα για 7μηνο.

Εντυπωσεις σε ηχο και video(αναπαραγωγη) αρνητικες μεχρι στιγμης.Στη χρηση τηλεφωνου καμια φορα δεν καταλαβαινω τι μου λενε.

Στις απαιτητικες εφαρμογες ζεσταινεται πολυ και φυσικα χρειαζεται καλωδιο για ραδιο!!

Η μπαταρια(3000mah)κραταει λιγοτερο απο το Lenovo A820(φυσικο ισως).

Για τις εγκατεστημενες εφαρμογες οχι οτι καλυτερο.Το Lenovo A820 με την Lamda ηταν κορυφη!

Θα περιμενω καμια καινουργια ROM(ξερει καμια(GR) κανενας?)που να διορθωνει τα παραπανω.

Ευχαριστω.Τα λεμε

 

Μηπως απλα εχεις φαει κολημα με το lenovo? :p γιατι το g4s ειναι κλασεις ανωτερο απο το lenovo Α820 σε ολα..μα ολα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια sorry κιόλας πηρα το τηλ πριν από μια εβδομάδα, ουτε που ξερω ποια ROM εχει αλλα τι σας εχει πιασει τους περισσοτερους και αλλαζετε ROM ?

ποιο το κερδος? και αν βγει κατι νεο δεν θα μας το δειξει στην εφαρμογη update system?Γιατι μεχρι στιγμής τουλάχιστον το τηλέφωνο παει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα στα χερια μου ανταπτορακι για το OTG....!

ξενερωσα παρα πολυ που το ανδροιδ θελει FAT32...

Συνεπως δε μπορουμε να περασουμε μεγαλου ογκου αρχεια...

Και οι .mkv ταινιες δε θα υποστηριζονται απ το φλασακι για να τις δεις στο κινητο!

κατα τ αλλα δουλευει μια χαρα ως FAT32

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα στα χερια μου ανταπτορακι για το OTG....!

ξενερωσα παρα πολυ που το ανδροιδ θελει FAT32...

Συνεπως δε μπορουμε να περασουμε μεγαλου ογκου αρχεια...

Και οι .mkv ταινιες δε θα υποστηριζονται απ το φλασακι για να τις δεις στο κινητο!

κατα τ αλλα δουλευει μια χαρα ως FAT32

 

Δοκίμασε σε exFAT μήπως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε exFAT μήπως γίνεται.

 

το κινητο απο μονο του το εκανε σε ΦΑΤ32...!

εγω θα δω μεσω πσ αν γινται εξΦΑΤ αλλα ισως μου πει το κινητο να ξαναγινει διαμορφωση...!

για οποιον ενδιαφερεται απο δω πηρα το εργαλειακι!

 

http://www.aliexpress.com/item/Micro-usb-to-USB-OTG-adapter-for-Samsung-Galaxy-S2-S3-S4-OTG-adapter-for-smartphone/1679502193.html

 

UPDATE: το εκανα exFAT αλλα οταν το συνεδεσα δεν το αναγνωριζε το κινητο και μου ζητουσε να το κανω διαμορφωση...!!!

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εχω το g4s εδώ και περίπου μια βδομάδα.. (16gb και 2gb RAM)

Ολα τρεχουν σφαίρα! Η μπαταρία κρατάει περίπου δυο μέρες με ομιλία γύρω στις δυο ώρες, 3G συνεχώς ανοιχτό, χρηση facebook, dropbox, navigator, mail, viper αρκετά συχνά..

Για οτι αλλο θελετε ρωτηστε απλά!! :)

 

 

Μια ερώτηση δική μου μόνο.. Εγω το πήρα απο minideal. Ηθελα να παραγγείλω ένα ακόμη αλλα στο Minideal ειναι Out of stock πλεον..

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο site που να μπορώ να το παραγείλω;;

 

 

Αν εχετε υπόψιν σας καποια σελίδα θα με βοηθούσατε παρα πολυ!!!

 

Ευχαριστωωω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...