Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην βάζεις τίποτα δεν έχει ανάγκη το τηλ την πέταξα την ζελατίνα από την αρχή ένα χρόνο σχεδόν

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κάποιος καμία έξτρα μπαταρία , η δική του φούσκωσε στα καλά καθούμενα....

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος καμία έξτρα μπαταρία , η δική του φούσκωσε στα καλά καθούμενα....

Κάποιος Στα πιο πίσω μήνυμα πουλάει 2 μπαταρίες

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ , έβαλα τα αυτοκόλητα και έκανα μια μικρή τομή και έφυγε ο αέρας απο μέσα και τώρα φαίνεται οκ. Φορτίζει , για να δούμε.

Πάντως όποιος έχει μια που δεν χρειάζεται πλέον ας μου πεί.

Άντε σήμερα αναβάθμιση MIUI σε 5.11.12 ...........! Έτοιμη

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Πάω γιά αλλαγή κινητου xiaomi redmi note 2 prime τι λέτε;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω λίγη βοήθεια

 

Έχω την mui 3 stable από το needrom

Θέλω να πάω στη τελευταίαmui του batsilos

Ή

Να το κάνω 4.4.4 ;;;;

Τι χρειάζεται για το ένα και τι για το άλλο;

 

Να σημειωσω ότι δν βγάζει την διεύθυνση του bluetooth δν ξέρω γιατι και πως χαθικε !!!!?????

Link to comment
Share on other sites

Απο ρεκοβερυ wipe όλα εργοστασιακές ρυθμίσεις και βάζεις του batsilos. Πρώτα τη φουλ ρομ και μετα μια μια τις αναβαθμίσεις

Εννοείτε ότι θα έχεις ήδη βάλει στη κάρτα τη ρομ και θα έχεις πάρει backup

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο αφου απο την πρωτη μερα που το πηρα το ειχα με 4.2.2 ξεκινησε πριν κανενα μηνα να κολλαει η φωνη να ανεβαινει συνεχεια και να μην κλειδωνει με το power.

Το χειροτερο ολων ειναι οτι δεν φορτιζει με κλειστο το κινητο μιας και βγαζει το ανθρωπακι του android με ενα θαυμαστικο!!!

Ετσι αφου εφαγα τον κοσμο να δω αν μπορει να επιδιορθωθει ''λυση δεν βρηκα ακομα'' αλλα ευτυχως ξεκολησε να ανεβαινει η φωνη.

Πλεον δεν δουλευει καν το πανω μερος! Ετσι η τελευταια λυση ηταν να γινει ανανεωση σε 4.4.2 οπου το κινητο εγινε παντου πιο γρηγορο!

 

Γνωριζει κανει αν μπορουν να επιδιορθωθουν οι βλαβες στα κουμπια; και ακομα κατι γιατι βγαινει αυτο το σημα στην φορτιση;

Link to comment
Share on other sites

Απο ρεκοβερυ wipe όλα εργοστασιακές ρυθμίσεις και βάζεις του batsilos. Πρώτα τη φουλ ρομ και μετα μια μια τις αναβαθμίσεις

Εννοείτε ότι θα έχεις ήδη βάλει στη κάρτα τη ρομ και θα έχεις πάρει backup

Ευχαριστώ για την απάντηση 4.4.4 έβαλε κανένας από το ρωσικό;

Link to comment
Share on other sites

παω να βαλω το update kai leei error status 7

βασικα οποττε παω να βαλω κατι δικο του κατι τετοιο γιννεται

 

ευτυχως ανοιξε δεν εχω ιμει λογικα θα μπει με uncletools apo backup

με ξαφνιασε ομως γιιατι κανει update μεσα απο τις ρυθμισεις!!!

Edited by Floudas
Link to comment
Share on other sites

παω να βαλω το update kai leei error status 7

βασικα οποττε παω να βαλω κατι δικο του κατι τετοιο γιννεται

 

ευτυχως ανοιξε δεν εχω ιμει λογικα θα μπει με uncletools apo backup

με ξαφνιασε ομως γιιατι κανει update μεσα απο τις ρυθμισεις!!!

Δεν μπορώ να βάλω το ΙΜΕΙ πείτε κατι

Link to comment
Share on other sites

ΠΑίδες καλημέρα. Έβαλα την rom του BAtsilos και όλα μοιάζουν μια χαρα μέχρι στιγμής.

Εξαιρετική δουλεια BAtsilos ευχαριστώ πολύ.

Ένα πράγμα παρατήρησα περίεργο. ¨Οταν τραβάω φωτο με το φλασ, οι φωτο έχουν μια κιτρινη χροιά κάτω αριστερά. Χωρίς φλασ όλα είναι οκ. Με την οφισιαλ ρομ δεν είχα τέτοιο θέμα άρα πρόκειται για κάποια ρύθμιση σοφτ. Είχε παρατηρήσει κανεις κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Ένα update στο πρόβλημα. Η κίτρινη χροιά σχετίζεται με το φλασ. ΕΠίσης παρατήρησα ότι υπάρχουν 2 εφαρμογές καμερας. Η μια μου προκάλεσε ένα αγριο κόλλημα στο κινητό μετά από λίγη ώρα χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή Αύγουστο του '14, κοινώς ένα χρόνο και 2 μιση μήνες στα χέρια μου. Καμία πτώση, άντε εντάξει μια πριν κανα 6μηνο. Χρήση πάντα προσεκτική κ πάντα σε θήκη pull over. H οθόνη άψογη κ αγρατζούνιστη χωρίς μεμβράνη. Λειτουργικό default 4.2.2, κανένα κόλλημα, κανένα πρόβλημα..μέχρι και το GPS σχεδόν δουλεύει..

Όλα αυτά μέχρι χθες... Από χθες το κινητό δυσκολεύεται να φορτίσει.. και εξηγούμαι..

.. Παλεύοντας βάλε βγάλε φορτιστές για να σιγουρευτώ ότι δε φορτίζει, υπήρξαν στιγμές που "διάβασε το καλώδιο" στιγμιαία και το έχασε ενώ στις 20 προσπάθειες βάλε βγάλε έχουμε και μια που πιάνει. Από χθες κατάφερα και βρήκα αυτή τη μια στις είκοσι δυο φορές, η δεύτερη τωρα που γράφω το post.. το έχω αφήσει να φτάσει στο 100% γιατι τό ρημάδι πλέον είναι εργαλείο δουλειας και πάλι καλά που έχει μεγάλη διάρκεια η μπαταρία του-όταν είναι φορτισμένη.

Οι δοκιμές έγιναν με δυο διαφορετικούς φορτιστές σε διαφορετικούς χώρους, απορρίπτοντας το να φταίνε οι φορτιστές λοιπόν. Το περίεργο είναι ότι αυτές οι δύο φορές που αναφέρω παραπάνω είναι με το κινητό κλειστό, αλλά το πιο πιθανό είναι να ειναι τυχαίο το εν λόγω γεγονός.

 

Τα μαστόρια εδώ στο Ελλάδα θα μπορούν να το ελέγξουν κ να αποφανθούν στο αν το πρόβλημα είναι στη θύρα usb ή εσωτερικά στην ένωση στη πλακέτα ή κάτι άλλο; Υπάρχει δυνατότητα να βρώ δεύτερο κομμάτι από φίλο που του πρότεινα να το αγοράσει κ τελικά του βγήκε ελλατωματικό, θα μπορεί να βοηθήσει με κάποια hardware parts του ή δεν έχει νόημα να αγοράσω, έστω και κοψοχρονιά, το ελλατωματικό;

 

Πείτε καμια γνώμη παιδιά γιατι το κινητό έχει βγει αστέρι και ως ανθρωπος της συνηθειας, δε θέλω να το "χασω" ετσι αδικα:(

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή Αύγουστο του '14, κοινώς ένα χρόνο και 2 μιση μήνες στα χέρια μου. Καμία πτώση, άντε εντάξει μια πριν κανα 6μηνο. Χρήση πάντα προσεκτική κ πάντα σε θήκη pull over. H οθόνη άψογη κ αγρατζούνιστη χωρίς μεμβράνη. Λειτουργικό default 4.2.2, κανένα κόλλημα, κανένα πρόβλημα..μέχρι και το GPS σχεδόν δουλεύει..

Όλα αυτά μέχρι χθες... Από χθες το κινητό δυσκολεύεται να φορτίσει.. και εξηγούμαι..

.. Παλεύοντας βάλε βγάλε φορτιστές για να σιγουρευτώ ότι δε φορτίζει, υπήρξαν στιγμές που "διάβασε το καλώδιο" στιγμιαία και το έχασε ενώ στις 20 προσπάθειες βάλε βγάλε έχουμε και μια που πιάνει. Από χθες κατάφερα και βρήκα αυτή τη μια στις είκοσι δυο φορές, η δεύτερη τωρα που γράφω το post.. το έχω αφήσει να φτάσει στο 100% γιατι τό ρημάδι πλέον είναι εργαλείο δουλειας και πάλι καλά που έχει μεγάλη διάρκεια η μπαταρία του-όταν είναι φορτισμένη.

Οι δοκιμές έγιναν με δυο διαφορετικούς φορτιστές σε διαφορετικούς χώρους, απορρίπτοντας το να φταίνε οι φορτιστές λοιπόν. Το περίεργο είναι ότι αυτές οι δύο φορές που αναφέρω παραπάνω είναι με το κινητό κλειστό, αλλά το πιο πιθανό είναι να ειναι τυχαίο το εν λόγω γεγονός.

 

Τα μαστόρια εδώ στο Ελλάδα θα μπορούν να το ελέγξουν κ να αποφανθούν στο αν το πρόβλημα είναι στη θύρα usb ή εσωτερικά στην ένωση στη πλακέτα ή κάτι άλλο; Υπάρχει δυνατότητα να βρώ δεύτερο κομμάτι από φίλο που του πρότεινα να το αγοράσει κ τελικά του βγήκε ελλατωματικό, θα μπορεί να βοηθήσει με κάποια hardware parts του ή δεν έχει νόημα να αγοράσω, έστω και κοψοχρονιά, το ελλατωματικό;

 

Πείτε καμια γνώμη παιδιά γιατι το κινητό έχει βγει αστέρι και ως ανθρωπος της συνηθειας, δε θέλω να το "χασω" ετσι αδικα:(

 

Μάλλον έχεις πρόβλημα στην θύρα φόρτισης το είχα πάθει με άλλο κινητό είχε σπάσει ένα σιδερακι μέσα ίσα ίσα ακουμπουσε και φορτιζε μια στις 10 φορές και αυτή κατά τύχη.. Σίγουρα μπορούν να στο φτιάξουν και εδώ

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Εντωμεταξύ, άνοιξα το καπάκι να αφαιρέσω τη μπαταρία και έπεσε μια από τις περιμετρικές βιδούλες του. Μάλιστα όχι από αυτές της κάτω πλευράς για να πω ότι παίζει ρόλο στο θέμα της φόρτισης αλλά η πάνω δεξιά..

΄Αρα και αυτό τυχαιό γεγονός θεωρώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Εντωμεταξύ, άνοιξα το καπάκι να αφαιρέσω τη μπαταρία και έπεσε μια από τις περιμετρικές βιδούλες του. Μάλιστα όχι από αυτές της κάτω πλευράς για να πω ότι παίζει ρόλο στο θέμα της φόρτισης αλλά η πάνω δεξιά..

΄Αρα και αυτό τυχαιό γεγονός θεωρώ.

 

Αν διαβάσεις τα προηγούμενα μηνύματα πουλάει ένας ενα χαλασμένο αν δεν θες να το αλλάξεις παρε ένα να έχεις καλού κακού. Τυχαιο μάλλον είναι την βιδοσες και το έβαλες να φορτίζει;;;; πάλι τα ίδια έκανε; αν είσαι από μεγάλη πόλη θα βρεις να το κάνεις αλλιώς πρέπει να το στείλεις σε κάποιον μάστορα

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Από Αθήνα είμαι, μάστορα θα βρώ, το θέμα είναι αν όντως θα μπορεί να κάνει κάτι. Αν μου πει ότι με ανταλλακτικό το φτιάχνει παω βουρ για αγορά του χαλασμένου, με το σταυρό στο χέρι και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Από Αθήνα είμαι, μάστορα θα βρώ, το θέμα είναι αν όντως θα μπορεί να κάνει κάτι. Αν μου πει ότι με ανταλλακτικό το φτιάχνει παω βουρ για αγορά του χαλασμένου, με το σταυρό στο χέρι και βλέπουμε.

 

Μπορεί και από εξωτερικό να παραγγειλεις ανταλλακτικά. Το θέμα είναι μάλλον φτιάχνετε

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ακούσω να αισιοδοξήσω λίγο :happy::)

 

Σε όλα τα θέματα πάντα να είσαι αισιόδοξος φίλε μου....

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πριν ένα μήνα πήρα το G4S δοκίμασα διάφορες rom τώρα έχω την 20141113 MG v8

από το needrom http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/ τρέχει καλά αλλά έχει θέμα με το gps ( λύνεται με το αλουμινόχαρτο μεν, αλλα....) και κάποια μικρο προβλήματα με την εναλαγή 3g/2g και το wifi. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια/ες rom χωρίς προβλήματα;

Ευχαριστώ:)

Edited by steliogs
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πριν ένα μήνα πήρα το G4S δοκίμασα διάφορες rom τώρα έχω την 20141113 MG v8

από το needrom http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/ τρέχει καλά αλλά έχει θέμα με το gps ( λύνεται με το αλουμινόχαρτο μεν, αλλα....) και κάποια μικρο προβλήματα με την εναλαγή 3g/2g και το wifi. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια/ες rom χωρίς προβλήματα;

Ευχαριστώ:)

Όσον αφορά την εναλλαγή 3g/2g και WiFi τι θέματα έχεις με αυτή την ρομ;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την εναλλαγή 3g/2g και WiFi τι θέματα έχεις με αυτή την ρομ;

Έχω τη λειτουργία δικτύου στο αυτόματο συνεχώς γιατί στο χώρο εργασίας μου (στον εσωτερικό

χώρο) δεν έχει καλό σήμα χρησιμοποιούμε τη συσκευή ενίσχυσης σήματος μέσο adsl του ote που εκπέμπει 3g ενώ από τις κεραίες έξω έχει μόνο 2g. Από ότι έχω καταλάβει το τηλ. Όταν το έχεις στο αυτόματο και δεν έχεις ανοικτά και τα δεδομένα συνδέεται σε 2g και όταν αδιάσει από σήμα αλλάζει σε 3g στην αλλαγή αυτή λαγκάρει να το πω, κάνει διακοπές και κόβετε η σύνδεση ή το κλείνω γιατί δεν μπορώ να μιλήσω. Από την εφαρμογή jiayu.eu κατέβασα και αντικατέστησα το apns-conf.xml. Φαίνεται να έχει βελτιωθεί λίγο. Δεν βρήκα κάποια ρύθμιση ενέργειας ή κάτι παρόμοιο που έχω δει σε άλλες rom που να έχει σχέση με αυτό.

Το wifi τώρα δεν ξέρω αν είναι από τη rom ή έχει λίγο πιο αδύναμη κεραία από άλλα κινητά που το έχω συγκρίνει και ενώ είναι συνδεδεμένο και έχει δύο γραμμές σήμα δεν μπορεί να δουλέψει το internet ενώ το παλιό μου κινητό στο ίδιο σημείο ίσα που έδειχνε μια γραμμή και δούλευε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...