Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε εγκατάσταση twrp του batsilos απο το needrom. Περνά μια official KitKat μεσώ του twrp και μεταπερνα παλι με το twrp την καινούρια. Νομιζω έτσι το ειχακανει με την προηγούμενη miui. Πρόσεξε ΔΕΝ κανείς ΠΟΤΕ update με ota!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά την πέρασα πριν λίγο... δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής... 3G στη δεύτερη υποδοχή δεν παίζει οπότε πάω για αλλαγή SIM (όταν φέρουν στο Γερμανό)... πανέμορφο το MIUI... με βλέπω να μένω εδώ για αρκετό καιρό :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε εγκατάσταση twrp του batsilos απο το needrom. Περνά μια official KitKat μεσώ του twrp και μεταπερνα παλι με το twrp την καινούρια. Νομιζω έτσι το ειχακανει με την προηγούμενη miui. Πρόσεξε ΔΕΝ κανείς ΠΟΤΕ update με ota!

 

Έτσι κι αλλιώς την twrp του batsilos χρησιμοποιούσα ήδη :)

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει στο needrom νομίζω, στις οδηγίες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά υπάρχει τρόπος να χαμηλώσει λίγο ο ήχος κλειδώματος της οθόνης; Έχω τους ήχους κλήσης περίπου στη μέση και αυτό το τσακ τσουκ στο κλείδωμα ακούγεται πολύ δυνατά!

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει στο needrom νομίζω, στις οδηγίες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά υπάρχει τρόπος να χαμηλώσει λίγο ο ήχος κλειδώματος της οθόνης; Έχω τους ήχους κλήσης περίπου στη μέση και αυτό το τσακ τσουκ στο κλείδωμα ακούγεται πολύ δυνατά!

 

Μπορεις να μπεις στο system (εφοσον εισαι root, που θα εισαι γιατι με root ειναι η ROM) και να αλλαξεις τους ηχους με καποιους αλλους δικους σου με πιο χαμηλη ενταση ή να τους μετονομασεις για να μην ακουγονται καθολου..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αυτό αλλά μάλλον κάτι κάνω λάθος...

 

Βρήκα αυτό το θέμα στο xda:

http://forum.xda-developers.com/nexus-6/themes-apps/sound-mods-2-6-15-star-wars-oppo-5-t3023851

 

Κατέβασα το STOCK SOUNDS (4.4.x).

Έκανα extract από το zip τα αρχεία Lock.ogg & Unlock.ogg στο φάκελο Downloads.

Με τον Root Browser (αγορασμένο και με δικαιώματα root από το SuperSU) μπήκα στο φάκελο /system/media/ui και μετονόμασα τα αρχεία Lock.ogg & Unlock.ogg σε Lock_backup.ogg & Unlock_backup.ogg.

 

EDIT: άλλαξα τα permissions του φακέλου System σε full write αλλά πάλι ο Root Browser δεν έκανε την αντιγραφή (μετά από reboot).

Τελικά τα κατάφερα με τον ES File Explorer...

Μετά κάνω αντιγραφή τα άλλα αρχεία από το φάκελο Downloads αλλά, ενώ δείχνει ότι γίνεται η αντιγραφή, τα αρχεία έχουν μέγεθος 0ΚΒ. Γιατί γίνεται αυτό;

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι πριν λίγο σε τρία καταστήματα Γερμανός και ακόμα δεν έχουν κάρτες micro SIM. Είναι δυνατόν; Υπάρχει γενικότερη έλλειψη, λένε...

Σκέφτηκα να την κόψω αλλά είμαι λίγο ατσούμπαλος και φοβάμαι μην την καταστρέψω και μείνω χωρίς τηλέφωνο.

 

Οπότε, προς το παρόν επιστροφή στην Custom MG ROM v8 στην οποία παίζει 3G στη δεύτερη υποδοχή μέχρι να βγάλω καινούρια κάρτα. Μόλις την έχω στα χέρια μου θα ξαναπεράσω την MIUI γιατί με έχει ενθουσιάσει :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι πριν λίγο σε τρία καταστήματα Γερμανός και ακόμα δεν έχουν κάρτες micro SIM. Είναι δυνατόν; Υπάρχει γενικότερη έλλειψη, λένε...

Σκέφτηκα να την κόψω αλλά είμαι λίγο ατσούμπαλος και φοβάμαι μην την καταστρέψω και μείνω χωρίς τηλέφωνο.

 

Οπότε, προς το παρόν επιστροφή στην Custom MG ROM v8 στην οποία παίζει 3G στη δεύτερη υποδοχή μέχρι να βγάλω καινούρια κάρτα. Μόλις την έχω στα χέρια μου θα ξαναπεράσω την MIUI γιατί με έχει ενθουσιάσει :)

 

Είναι πανελλαδικό το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.2 έχει κανείς πρόβλημα στο messenger η φτάνει η εφαρμογή;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναρωτησει

Πως γινεται με 414 ΜΒ ελευθερα να μη μπορει να κανει update το google maps ??? Τι χαπια περνει ?

(ειμαι με τη μαμα rom)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Να και ενα καινουριο που ειδα σημερα

Συνεχως απο πτο πρωι περνω το ιδιο SMS απο τη wind ..to exv parei 8-9 φορες

Το ιδιο με τη vodafone . 2 φορες

Αυτο το ειχα συναντησει σε ενα huawei που ειχα

Λυση δεν ειχα βρει !! Και δε φταινε οι εταιριες προφανως

Καμια ιδεα ! ??

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο .

Τα πραγματα ξεκινησαν οταν περασα το τελευταια αναβαθμιση του facebook που δεν μπορει να τρεξει αν δεν ειναι εγκατεστημενη στη εσωτερικη μνημη του κινητου. Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα απο τοτε το εντοπισα.

Μηνυματα περνω μεχρι σημερα ..το γνωστο ιδιο απο εχθες...δεν σταματανε. Αλλα αυτο ειναι ενα απο τα προβληματα που εσκασαν στο κινητο ξαφνικα . Δεν αναβαθμιζει τιποτα στο play store. Κατεβζει ενα ποσοστο την εφαρμογης και κολαει εντελως. Μετα απο πολλα λεπτα οι ωρες ολοκληρωνει την εγκατασταση !!!! Για μια μονο εφαρμογη.

Η ωρα που δειχνει οταν ξεκλειδωνει το κινητο , η ωρα που δειχνει πανω πανω και η ωρα απο μια εφαρμογη διεφεραν και οι 3 μεταξυ τους. Λυθηκε μονο με βγαλσιμο μπαταριας. Πριν απο λιγο εκλεινε η οθονη ..ετσι απλα μετα απο λιγο...χωρις να κλειδωνει και χωρις να φτανει το χρονο που εχω δηλασει για κλειδωμα. Κλειδωνε μετα στο ασχετο μονο του.

Τωρα μετα απο βγαλσιμο παλι μπαταριας..και αδειασμα cache (ακομα και απεγκατασταστη και επαναγκατασταση) του play store αυτο που καταφερε ειναι να κολλαει αργοτερα στην αναβαθμιση...φερνει ολη την εφαμογη και οταν γραφει "εγκατασταση" θελει παλι πολλα λεπτα οι ωρες για να συνεχισει. Φυσικα δεν περναει σε επομενη αναβαθμιση εφαρμογης.

Δε βγαζω καμια ακρη..τα παντα πανε χαλια...ετσι ξαφνικα !

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο .

Τα πραγματα ξεκινησαν οταν περασα το τελευταια αναβαθμιση του facebook που δεν μπορει να τρεξει αν δεν ειναι εγκατεστημενη στη εσωτερικη μνημη του κινητου. Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα απο τοτε το εντοπισα.

Μηνυματα περνω μεχρι σημερα ..το γνωστο ιδιο απο εχθες...δεν σταματανε. Αλλα αυτο ειναι ενα απο τα προβληματα που εσκασαν στο κινητο ξαφνικα . Δεν αναβαθμιζει τιποτα στο play store. Κατεβζει ενα ποσοστο την εφαρμογης και κολαει εντελως. Μετα απο πολλα λεπτα οι ωρες ολοκληρωνει την εγκατασταση !!!! Για μια μονο εφαρμογη.

Η ωρα που δειχνει οταν ξεκλειδωνει το κινητο , η ωρα που δειχνει πανω πανω και η ωρα απο μια εφαρμογη διεφεραν και οι 3 μεταξυ τους. Λυθηκε μονο με βγαλσιμο μπαταριας. Πριν απο λιγο εκλεινε η οθονη ..ετσι απλα μετα απο λιγο...χωρις να κλειδωνει και χωρις να φτανει το χρονο που εχω δηλασει για κλειδωμα. Κλειδωνε μετα στο ασχετο μονο του.

Τωρα μετα απο βγαλσιμο παλι μπαταριας..και αδειασμα cache (ακομα και απεγκατασταστη και επαναγκατασταση) του play store αυτο που καταφερε ειναι να κολλαει αργοτερα στην αναβαθμιση...φερνει ολη την εφαμογη και οταν γραφει "εγκατασταση" θελει παλι πολλα λεπτα οι ωρες για να συνεχισει. Φυσικα δεν περναει σε επομενη αναβαθμιση εφαρμογης.

Δε βγαζω καμια ακρη..τα παντα πανε χαλια...ετσι ξαφνικα !

Νέα ρομ θέλει

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Έχω την MIUI V7 G4s port του batsilos και χρησιμοποιώ δύο κάρτες : "what's up" και "q". Όταν έχω στην θέση νούμερο ένα την q, τότε η q δουλεύει ως3g κανονικά και η what's up σαν απλή 2g. Αντιθέτως όταν στην ένα θέση βάλω την what's up δουλεύει σαν 3g κανονικά αλλά η q στην θέση δύο δεν έχει καθόλου internet. Μήπως κάποια ιδέα για να έχω και στην δεύτερη κάρτα internet;
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο .

Τα πραγματα ξεκινησαν οταν περασα το τελευταια αναβαθμιση του facebook που δεν μπορει να τρεξει αν δεν ειναι εγκατεστημενη στη εσωτερικη μνημη του κινητου. Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα απο τοτε το εντοπισα.

Μηνυματα περνω μεχρι σημερα ..το γνωστο ιδιο απο εχθες...δεν σταματανε. Αλλα αυτο ειναι ενα απο τα προβληματα που εσκασαν στο κινητο ξαφνικα . Δεν αναβαθμιζει τιποτα στο play store. Κατεβζει ενα ποσοστο την εφαρμογης και κολαει εντελως. Μετα απο πολλα λεπτα οι ωρες ολοκληρωνει την εγκατασταση !!!! Για μια μονο εφαρμογη.

Η ωρα που δειχνει οταν ξεκλειδωνει το κινητο , η ωρα που δειχνει πανω πανω και η ωρα απο μια εφαρμογη διεφεραν και οι 3 μεταξυ τους. Λυθηκε μονο με βγαλσιμο μπαταριας. Πριν απο λιγο εκλεινε η οθονη ..ετσι απλα μετα απο λιγο...χωρις να κλειδωνει και χωρις να φτανει το χρονο που εχω δηλασει για κλειδωμα. Κλειδωνε μετα στο ασχετο μονο του.

Τωρα μετα απο βγαλσιμο παλι μπαταριας..και αδειασμα cache (ακομα και απεγκατασταστη και επαναγκατασταση) του play store αυτο που καταφερε ειναι να κολλαει αργοτερα στην αναβαθμιση...φερνει ολη την εφαμογη και οταν γραφει "εγκατασταση" θελει παλι πολλα λεπτα οι ωρες για να συνεχισει. Φυσικα δεν περναει σε επομενη αναβαθμιση εφαρμογης.

Δε βγαζω καμια ακρη..τα παντα πανε χαλια...ετσι ξαφνικα !

νεα ρομ με factory reset. αλλα πριν το κανεις κανε επαναφορα εργοστασιακων, ισως στρωσει. τι ρομ φορας τωρα;

Link to comment
Share on other sites

νεα ρομ με factory reset. αλλα πριν το κανεις κανε επαναφορα εργοστασιακων, ισως στρωσει. τι ρομ φορας τωρα;

 

Εμένα μου μυρίζει κακόβουλο λογισμικό. Αν έφταιγε η Ρομ δε θα ήταν έτσι ξαφνικά που λέει και το άσμα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την MIUI V7 G4s port του batsilos και χρησιμοποιώ δύο κάρτες : "what's up" και "q". Όταν έχω στην θέση νούμερο ένα την q, τότε η q δουλεύει ως3g κανονικά και η what's up σαν απλή 2g. Αντιθέτως όταν στην ένα θέση βάλω την what's up δουλεύει σαν 3g κανονικά αλλά η q στην θέση δύο δεν έχει καθόλου internet. Μήπως κάποια ιδέα για να έχω και στην δεύτερη κάρτα internet;

 

Είναι περιορισμός της MIUI. Μόνο η πρώτη sim έχει 3G...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την official 4.4.2 δε μου δουλεύει το messenger τι μπορώ να κάνω;; είχε κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την official 4.4.2 δε μου δουλεύει το messenger τι μπορώ να κάνω;; είχε κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Εγώ το είχα και στο κινητό αλλά και στο Colorfly tablet του γιου μου που έχει τον ίδιο επεξεργαστή. Στο κινητό της γυναίκας μου (JIAYU G2F) δεν έχει κανένα πρόβλημα. Επίσης ούτε στο δικό μου έχει πλέον πρόβλημα με την MIUI V7 που φοράω τωρα... Ανεξήγητο πραγματικά... Δοκίμασε να βρεις apk παλιότερης έκδοσης του messenger και να το περάσεις χειροκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα και στο κινητό αλλά και στο Colorfly tablet του γιου μου που έχει τον ίδιο επεξεργαστή. Στο κινητό της γυναίκας μου (JIAYU G2F) δεν έχει κανένα πρόβλημα. Επίσης ούτε στο δικό μου έχει πλέον πρόβλημα με την MIUI V7 που φοράω τωρα... Ανεξήγητο πραγματικά... Δοκίμασε να βρεις apk παλιότερης έκδοσης του messenger και να το περάσεις χειροκίνητα...

Ευχαριστώ πολύ

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου μυρίζει κακόβουλο λογισμικό. Αν έφταιγε η Ρομ δε θα ήταν έτσι ξαφνικά που λέει και το άσμα....

Ότι και να είναι λογικά. Θα στρώσει με factory reset. Αν σου αρέσει η ρομ που έχεις πέρνα ξανά την ίδια. Ιδανικά με flash tools να καθαρίσει από όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε να με βοηθήσετε.

 

Αγόρασα από το to2c μια δεύτερη μπαταρία και μια βάση φόρτισης.

Τα προϊόντα είναι αυτά:

 

http://www.to2c.com/jiayu-g4-g4s-original-battery-deck-charger.html

http://www.to2c.com/jiayu-g4-g4s-g5-g5s-3000mah-replacement-battery.html

 

Με το που ήρθε χθες η μπαταρία την έβαλα στη βάση να φορτίσει. Μόλις άναψε το πράσινο λαμπάκι την έβγαλα, την έβαλα στο κινητό και έβαλα την παλιά μου να φορτίζει.

 

Μόλις άνοιξα το κινητό το ποσοστό της μπαταρίας ήταν στο 89%.

Λέω χαζομάρα θα έκανα, έπρεπε να το αφήσω κι άλλο, μάλλον είναι όπως στο κινητό που το λαμπάκι φόρτισης γίνεται πράσινο μόλις φορτίσει στο 90%.

Άφησα λοιπόν την άλλη μπαταρία να φορτίσει όλη νύχτα και σήμερα το πρωί την πήρα μαζί μου μαζί με τη βάση φόρτισης (κουμπωμένη μέσα)

Την έβαλα τώρα στο κινητό γιατί η άλλη ξεφόρτισε και βλέπω πάλι 89%

Τι παίζει; Φταίει ο φορτιστής; Κάνω κάτι εγώ λάθος; Ή επειδή αλλάζω μπαταρίες μπερδεύεται το κινητό και δείχνει λάθος ποσοστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...