Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:

εχεί δοκιμάσει κανείς το βίντεο που τραβάει το κινητό?

ας πει κάποιος τι ανάλυση τραβάει και αν κολλάει ή είναι εντάξει

 

1080 video τραβαει και δεν κολαει σε μενα.Τωρα τα fps δεν τα μετρισα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η cwm που υπαρχει στο needrom ειναι η 6.0.4.4 ή καποια πιο παλια (αναφερθηκε νωριτερα πως με. cwm δεν εβλεπε την sd)

γιατι προβληματιζομαι αν θα περασω cwm ή twrp

 

Για την αγγλικη recovery υπαρχει κανεις που να μπορει να μου απαντησει στο παραπανω?

 

Και ενα τελευταιο.

Οπως σας ηρθε η συσκευη, ειχε περασμενη recovery?

Και αν ναι τι γλωσσας?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σόρρι αν βγαίνω offtopic αλλά αν ξαναέτυχε σε κανέναν γιατί τόσες παραγγελίες πρώτη φορά μου συνέβη αυτό.

παρήγγειλα 2 τέτοια κινητά από spemall.com μου τα στειλαν με 2 διαφορετικά tracking numbers το ένα το παρέλαβα πριν 10 μέρες

το δεύτερο εμφανιζόταν απλά παραλαβή από αεροδρόμιο.

όταν έστειλα μήνυμα στα κεντρικά του ΕΛΤΑ για το τι απέγινε μου έστειλαν ότι έχει ελλιπή στοιχεία αποστολής το δέμα και δε μπορεί να σταλεί

εάν δε κάνει αίτηση τροποποίησης στοιχείων η ίδια η εταιρεία. επικοινωνώ με αυτούς αλλα κάνουν το κινέζο.

χτες άνοιξα και dispute στο paypal αλλά θα δικαιωθώ?

έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κανέναν? δε ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σόρρι αν βγαίνω offtopic αλλά αν ξαναέτυχε σε κανέναν γιατί τόσες παραγγελίες πρώτη φορά μου συνέβη αυτό.

παρήγγειλα 2 τέτοια κινητά από spemall.com μου τα στειλαν με 2 διαφορετικά tracking numbers το ένα το παρέλαβα πριν 10 μέρες

το δεύτερο εμφανιζόταν απλά παραλαβή από αεροδρόμιο.

όταν έστειλα μήνυμα στα κεντρικά του ΕΛΤΑ για το τι απέγινε μου έστειλαν ότι έχει ελλιπή στοιχεία αποστολής το δέμα και δε μπορεί να σταλεί

εάν δε κάνει αίτηση τροποποίησης στοιχείων η ίδια η εταιρεία. επικοινωνώ με αυτούς αλλα κάνουν το κινέζο.

χτες άνοιξα και dispute στο paypal αλλά θα δικαιωθώ?

έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κανέναν? δε ξέρω τι να κάνω.

 

Σου γνωστοποιησαν τα ελλιπή στοιχεια; Όχι τίποτα άλλο, απλα να ξέρεις αν είναι όντως ελλιπή η όχι. Κι αν οντως υπαρχει κανα χαζοπροβλημα μικρολεπτομεριας, να τους δώσεις τον άλλο κωδικό και να τους πεις...και τα δυο δεματα απο τον ίδιο αποστολέα, για τον ίδιο παραλήπτη, την ίδια ημερομηνια...ποιος ο λογος να δημιουργείται τέτοιο πρόβλημα;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

τελικα το gps δε οτι νκαι να κανεις αργει πρεπει πρωτα τα συνδεθεις με wifi και μετα να τρεξεις το ενα μετα το αλλο και τρεχα γυρευε ασ ελπισουνε καποιος να βρει μια λυση
Link to comment
Share on other sites

τελικα το gps δε οτι νκαι να κανεις αργει πρεπει πρωτα τα συνδεθεις με wifi και μετα να τρεξεις το ενα μετα το αλλο και τρεχα γυρευε ασ ελπισουνε καποιος να βρει μια λυση

 

Εμένα και με την καινούρια ρομ μετά την πρώτη φορά που κάνει 40" να κλειδώσει, πλέον κλειδώνει σε 10".

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

τελικα το gps δε οτι νκαι να κανεις αργει πρεπει πρωτα τα συνδεθεις με wifi και μετα να τρεξεις το ενα μετα το αλλο και τρεχα γυρευε ασ ελπισουνε καποιος να βρει μια λυση

δοκιμασες το φιξακι που αναφερεται εδω στο φορουμ και καμια διαφορα?

εβαλλες το faster GPS?

 

με ποια ρομ εισαι αυτη τη στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα, το ξαναεκανα με το RootGenius και αυτη τη φορα εγινε.

Δεν ξερω τι πηγε λαθος την προηγουμενη φορα αλλα τωρα τα καταφερα.

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερων και τη βοηθεια!!!!

 

Παρακαλώ.

Το καλό είναι ότι έχεις ροοταρισμενο κινητο

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά το gyroscop sensor σας λειτουργεί φυσιολογικά? εμένα κάνει κάτι περίεργα.

 

Δηλαδή... τι σου κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν αναλυτικοι οδηγοι εδω μεσα στο φορουμ για αυτα που ρωτας

 

μπες στην κατηγορια των οδηγων εδω μεσα στο φορουμ και θα τα βρεις ολα

απο την στιγμη που δεν καταλαβαινεις τιποτε, ειναι αρκετα αυτα που χρειαζεται να διαβασεις ;)

 

Ξεκινα απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197

 

Εαν θελεις να βαλεις ρομ μονο αυτη τη φορα κανε ανεφερα πιο πριν.

Εαν θελεις να ξερεις τι κανεις και για τωρα και για να το ξανακανεις στο μελον διαβασε το λινκ που σου ανεβασε ο φιλος πριν.

Δεν ειναι κατι δυσκολο και ουτε απετει πολι χρονο.

 

Καταρχην ευχαριστω

Αυτο που χρειαζεται να κοιταξω ειναι το recovery ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες το φιξακι που αναφερεται εδω στο φορουμ και καμια διαφορα?

εβαλλες το faster GPS?

 

με ποια ρομ εισαι αυτη τη στιγμη?

 

φοράει τη 20140410-165225 πιο φιξακι λες

Link to comment
Share on other sites

φοράει τη 20140410-165225 πιο φιξακι λες

Για αυτο εδώ λέει :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή... τι σου κάνει;

 

Π.Χ. στο focal, Όταν πάω να βγάλω photosphere, περιστρέφεται μόνο του το background, με το κινητό να είναι ακίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτό:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 ;

 

Εμένα στο Uncle -> Engineer Mode -> Engineer Mode MTK -> Location Based settings -> EPO το μόνο που έχει είναι ένα κουμπί "EPO DOWNLOAD" και ένα "STRESS TEST ON".

 

Δεν έχει αυτά που λέει το guide. Στο ZTE v967s έχει κανονικά αυτά που λέει και το guide!

Λέτε κάτι να παίζει;

 

Υ.Γ. Φοράω την τελευταία ROM. Και στις προηγούμενες τα ίδια είχε ως επιλογές.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

μοιαζει πολυ με το μηλοφωνο ετσι ειναι ή απο τις φωτος φαινετε ετσι?

 

μοιαζει πολυ ναι

Εγω με το που το επιασα στα χερια μου παντως, το πρωτο που σκεφτηκα ειναι αυτο

 

Δεν εχει τις αιχμες του γιωτοφωνου στις ακρες, αλλα αν του φορας την θηκη σιλικονης που το συνοδευει, τοτε δεν νομιζω να μπορει καποιος να καταλαβει την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Uncle -> Engineer Mode -> Engineer Mode MTK -> Location Based settings -> EPO το μόνο που έχει είναι ένα κουμπί "EPO DOWNLOAD" και ένα "STRESS TEST ON".

 

Δεν έχει αυτά που λέει το guide. Στο ZTE v967s έχει κανονικά αυτά που λέει και το guide!

Λέτε κάτι να παίζει;

 

Υ.Γ. Φοράω την τελευταία ROM. Και στις προηγούμενες τα ίδια είχε ως επιλογές.

 

To mobile uncle tools μάλλον δεν το υποστηρίζει ακόμη. Αλλά εγώ ρε παιδιά δεν έτρεξα κανένα fix. Την πρώτη φορά έκανε κάμποσο να κλειδώσει με την τελευταία ρομ και από κει και έπειτα κλειδώνει σε 10".

 

Από το σάπιο μήλο είναι κλάσεις ανώτερο!

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

για την αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση(πριν ειχα την εργοστασιακη δεν πειραξα τιποτα αλλο απο ρομ)

στο Flash tool τι επιλέξατε αυτό MOTA SIU Like ή αυτο Firmware Upgrade;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω την έκδοση με το 1G RAM. Πρέπει να κάνω αλλαγή ROM για να λειτουργήσει το GPS ή δεν θα έχω πρόβλημα;

Και τελοσπάντων ας απαντήσει κάποιος σχετικός τί άλλα προβλήματα- ατέλειες έχει η ROM που είναι εγκατεστημένη όπως έρχεται από Κίνα.

 

Με λίγα λόγια το χρειάζομαι για τα βασικά και το επιλέγω γιατί μου αρέσει εμφανισιακά κιόλας... αλλά αν πρέπει να κάνω ένα σωρό αλλαγές σε ROM και δεν ξέρω εγώ τι άλλο θέλει για να λειτουργήσει θα το σκεφτώ... γιατί δεν είμαι γνώστης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά και συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός παρεμβαίνοντας σε προχωρημένα πράγματα που θέλεται να διορθώσετε(και καλά κάνετε, προσωπικά σας θαυμάζω που μερικοί κάνετε παπάδες με τα κινητά) αλλά από τα λίγα που κατάλαβα διαβάζοντας νομίζω ότι τόσο το G4S αλλά και γενικά η YIAYU είναι ΑΞΙΟΠΡΕΠΈΣΤΑΤΑ!!!(δεδομένου ότι μιλάμε για Κινέζικο κινητό με ότι θετικό-αρνητικό συνεπάγεται).

Δέχομαι πάσης φύσεως παρατηρήσεις- διορθώσεις για τα παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!

 

Όταν ανοίγω το "Rom Toolbox Pro" και κάποια άλλη εφαρμογή που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή ποια, o φόντος είναι σκούρος, το ίδιο και τα γράμματα με αποτέλεσμα να διαβάζονται δύσκολα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό η μόνο σε μένα.

Τι μπορεί να γίνεται?

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!

 

Όταν ανοίγω το "Rom Toolbox Pro" και κάποια άλλη εφαρμογή που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή ποια, o φόντος είναι σκούρος, το ίδιο και τα γράμματα με αποτέλεσμα να διαβάζονται δύσκολα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό η μόνο σε μένα.

Τι μπορεί να γίνεται?

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ

αν αλλάξεις το theme θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!

 

Όταν ανοίγω το "Rom Toolbox Pro" και κάποια άλλη εφαρμογή που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή ποια, o φόντος είναι σκούρος, το ίδιο και τα γράμματα με αποτέλεσμα να διαβάζονται δύσκολα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό η μόνο σε μένα.

Τι μπορεί να γίνεται?

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ

 

αλλαξε το Theme σε "system"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...