Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι!

 

Όταν ανοίγω το "Rom Toolbox Pro" και κάποια άλλη εφαρμογή που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή ποια, o φόντος είναι σκούρος, το ίδιο και τα γράμματα με αποτέλεσμα να διαβάζονται δύσκολα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό η μόνο σε μένα.

Τι μπορεί να γίνεται?

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ

 

Θα σου πρότεινα να αλλάξεις Theme.

Όλα που έχω δοκιμάσει έχουν τέτοια θέματα σε κάποιες εφαρμογές.

Βάλε το System Theme που είναι το κανονικό του android. Εκεί πουθενά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

 

Μέχρι στιγμής το μόνο θέμα για μένα είναι το GPS που είναι πολύ αδύνατο.

Κατά τα άλλα το κινητό τα σπάει σε όλους τους τομείς.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυκλοφόρησε καινούργια ROM Ουστιαστικά έιναι η τελευταία επίσημη και έχουν αφαιρεθεί οι κινέζικες εφαρμογές και έχει προστεθεί το Uncle... Την περνάω τώρα
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε καινούργια ROM Ουστιαστικά έιναι η τελευταία επίσημη και έχουν αφαιρεθεί οι κινέζικες εφαρμογές και έχει προστεθεί το Uncle... Την περνάω τώρα

πες εντυπωσεις:geek::geek:

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι στιγμής το μόνο θέμα για μένα είναι το GPS που είναι πολύ αδύνατο.

Κατά τα άλλα το κινητό τα σπάει σε όλους τους τομείς.

Το fix που υπαρχει στο φορουμ το δοκιμασες??

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ κάνει αυτό που λέει. ¨Ολα δουλεύουν μια χαρα! Στην αρχη ενω φαινοταν πως ηταν root δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω προγραμματα που ηθελαν δικαιώματα. αφου ενεργοποιήσα το power user, εκανα restart όλα μια χαρα!.

 

Εχω ένα θεματάκι όμως καθως σημερα πέρασα το Sygic και θέλησα να περάσω και το GPS FIX (με Unlce και faster klp klp klp)

Tο θέμα είναι ότι ενώ έχω φτιάξει 3-4 κινητά φίλων μου με αυτή την διαδικασία (αποτελεσμα να κλειδώνουν σε δευτερολεπτα) στο δικό μου δεν μπορω να κατεβασω τα EPO. Επίσης δεν βρήκα πουθενά ρυθμίσεις για την ενεργοποιηση/κατεβασμα ΕPO στο κινητο. Φαίνεται δλδ σαν να μην υποστηρίζει αυτη την λειτουργία. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θεματάκι όμως καθως σημερα πέρασα το Sygic και θέλησα να περάσω και το GPS FIX (με Unlce και faster klp klp klp)

Tο θέμα είναι ότι ενώ έχω φτιάξει 3-4 κινητά φίλων μου με αυτή την διαδικασία (αποτελεσμα να κλειδώνουν σε δευτερολεπτα) στο δικό μου δεν μπορω να κατεβασω τα EPO. Επίσης δεν βρήκα πουθενά ρυθμίσεις για την ενεργοποιηση/κατεβασμα ΕPO στο κινητο. Φαίνεται δλδ σαν να μην υποστηρίζει αυτη την λειτουργία. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτο?

 

Και σε εμένα το ίδιο.

 

ampalos95 όπως γράφω και λίγο πιο πάνω το έχω δοκιμάσει.

ΔΕΝ έχει enable epo option στο mobile uncletools. Μόνο EPO download.

 

Γενικά κάτι δεν παίζει σωστά.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο.

 

ampalos95 όπως γράφω και λίγο πιο πάνω το έχω δοκιμάσει.

ΔΕΝ έχει enable epo option στο mobile uncletools. Μόνο EPO download.

 

Γενικά κάτι δεν παίζει σωστά.

Απο που το πηρες?

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα για ένα φίλο από το Vickmall στα $180 (με κουπόνι $5) και δώρο θήκη σιλικόνης, ζελατίνα, καλώδιο OTG, ρουταρισμένο με playstore.

Άιντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να αλλάξεις Theme.

Όλα που έχω δοκιμάσει έχουν τέτοια θέματα σε κάποιες εφαρμογές.

Βάλε το System Theme που είναι το κανονικό του android. Εκεί πουθενά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

 

Μέχρι στιγμής το μόνο θέμα για μένα είναι το GPS που είναι πολύ αδύνατο.

Κατά τα άλλα το κινητό τα σπάει σε όλους τους τομείς.

 

απο που αλλαζει το theme, εχω φαει τον τοπο στις ρυθμισεις και δεν το βρισκω,

(μηπως φταιει η ρομ που εχω? G4S 20140422-121442), η μηπως πρεπει να κατεβασω καποιο και απο που?

ευχαριστω!!

 

οσο για το gps, το δικο μου κλειδωνει και μεσα στο σπιτι, πραγμα που με το προηγουμενο τηλ. ουτε κατα διανεια!!!!

χρηση faster gps την πρωτη φορα και μετα μονο του.

Link to comment
Share on other sites

απο που αλλαζει το theme, εχω φαει τον τοπο στις ρυθμισεις και δεν το βρισκω,

(μηπως φταιει η ρομ που εχω? G4S 20140422-121442), η μηπως πρεπει να κατεβασω καποιο και απο που?

ευχαριστω!!

 

οσο για το gps, το δικο μου κλειδωνει και μεσα στο σπιτι, πραγμα που με το προηγουμενο τηλ. ουτε κατα διανεια!!!!

χρηση faster gps την πρωτη φορα και μετα μονο του.

Δεν βρίσκεται μέσα στις ρυθμίσεις, είναι στις εφαρμογές και λέγεται themes

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες?

 

Minideal.net.

Έχω πάρει πολλά κινητά από εκεί. Δεν νομίζω να έχει θέμα το συγκεκριμένο :)

Εσένα σου εμφανίζει τις επιλογές enable epo;

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

 

και γιατί ρωτάς εδώ, στο G4S???

German security software vendor G DATA discovered that N9500 Android devices, built by the Chinese manufacturer Star, are sold with spying capabilities and send personal data to an unknown address in China.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα για ένα φίλο από το Vickmall στα $180 (με κουπόνι $5) και δώρο θήκη σιλικόνης, ζελατίνα, καλώδιο OTG, ρουταρισμένο με playstore.

Άιντε να δούμε...

Εγω τους είχα πει να μου περασουν την τελευταια official αλλα δεν μπορεσαν οι μπαγλαμαδες.

Δεν πειραζει παντως γιατι δεν ειναι κατι πολυ δυσκολο.

Παντως ειναι πολυ εξυπηρετικοι και στελνουν πολλα δωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Minideal.net.

Έχω πάρει πολλά κινητά από εκεί. Δεν νομίζω να έχει θέμα το συγκεκριμένο :)

Εσένα σου εμφανίζει τις επιλογές enable epo;

Το κινητο εχει περιπου μια με δυο εβδομαδες που το πουλησα στον ξεδερφο μου που με το που το ειδε πραγματικα με επριξε να του το δωσω.

Αλλα θυμαμαι οτι δεν αντιμετωπισα κανα προβλημα με τον οδηγο που εχει το φορουμ για το gps fix.

Επομένως πρεπει να μου το εμφανιζε.

Εχω κανα μια παραγγελια τωρα ξανα για το ιδιο κινητο και σε 10 με 15 μερες το περιμενω και θα δω μπας και υπαρχει το ιδιο προβλημα με εσενα.

Παντως θα σου προτεινα καμια επαναφορα εργοστασιακων και αν δεν δουλεψει περνα την τελευταια επισημη ρομ.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παντως θα σου προτεινα καμια επαναφορα εργοστασιακων και αν δεν δουλεψει περνα την τελευταια επισημη ρομ.

 

Όπως γράφω και πιο πάνω την έχω περασμένη.

Είναι κουλό. Με όλες τις ΡΟΜ το ίδιο.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω και πιο πάνω την έχω περασμένη.

Είναι κουλό. Με όλες τις ΡΟΜ το ίδιο.

Όσον αφορα αυτα τα βήματα:

-Στην καρτέλα EPO

-Τσεκάρουμε τα: Enable EPO και Auto Download

-πατάμε το κουμπί EPO IDLE και θα δούμε ότι μετονομάζεται σε EPO DOWNLOADING (λίγο ποιο κάτω στο LOG βλέπουμε και την πρόοδο και περιμένουμε την ολοκλήρωση).

-Μόλις επανέλθει σε EPO IDLE πάμε πίσω στο μενού ένα βήμα

κατεβασε αυτο:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps κάνε οτι λενε οι οδηγιες στην περιγραφη

και συνεχισε τον οδηγο απο εκει και κατω.

Ελπιζω να βοηθησει

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να χρησιμοποιει το iGO για GPS?

 

Αν ναι, γινεται να μου στειλει τον φακελο iGO που εμπεριεχεται μεσα στην sd?

Και πιο συγκεκριμενα χρειαζομαι τα εξης

1. Το zip: data, μεσα στον φακελο iGO

2. Το αρχειο sys.txt μεσα απο την διαδρομη iGO\content\skin και

3. Το zip του σκιν που χρησιμοποιει μεσα απο την διαδρομη iGO\content\skin

 

Εχω περασει το iGO που ειχα και στο ΖΤΕ ν967ς, αλλα δεν υποστεηριζει την αναλυση της οθονης του Jiayu και μου πεταει σφαλμα η εφαρμογη και δεν δουλευει

Χρησιμοποιω την εκδοση v9.6.22.317625full και το doupas v4.6 skin

 

Οποιος τα εχει, αν μπορει να μου τα στειλει να τα κατεβασω σε pm

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και το δικό μου στα χέρια μου...

Ως πρώην κάτοχος ενός xperia m έχω μείνει λαλάκας... το κινητό είναι άπαιχτο.

Κυρίως με ενδιέφερε η φωτογραφία και το βίντεο και είναι πράγματι καταπληκτικά. Αυτή είναι η πρώτη εντύπωση.

Όμως έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα του jannerman και του ktsingos με το gps....

Link to comment
Share on other sites

με μια μικρή επιφύλαξη μάλλον βρήκα τη λύση.

Έβαλα ένα πρόγραμμα που λέγεται ΜΤ GPS και αυτο κατέβασε αυτά τα epo files που δεν έχω ιδέα τι είναι...

αφού μου τα κατέβασε μετα μου είπε να ανοιξω το mobile uncle και να κάνω restart στο a gps...

 

Ενώ πριν το κινητό δεν συνδεόταν ούτε έξω στην αυλή, τώρα συνδέεται μέσα στο σπίτι.

Μάλλον λύθηκε.

το πρόγραμμα που έχω είναι το sygic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω το τηλέφωνο αλλά μπορείτε να παραλείψετε το βήμα του epo(πιθανόν να είναι ήδη fix και γι'αυτο να μην το εμφανίζει) και να δοκιμάσετε το επόμενο βήμα, δηλαδή

-YGPS->information ->hot, warm, full, AGPS RESTART

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Οι κινέζοι μαθαίνουν σιγά σιγά τι σημαίνει μάρκετινγκ.

Μου έστειλε χθες φωτό το vickmall α) με τα περιεχόμενα του πακέτου και β) στο ταχυδρομείο, πάνω στη ζυγαριά (439g) με τις ετικέτες κολλημένες, έτοιμο να φύγει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Οι κινέζοι μαθαίνουν σιγά σιγά τι σημαίνει μάρκετινγκ.

Μου έστειλε χθες φωτό το vickmall α) με τα περιεχόμενα του πακέτου και β) στο ταχυδρομείο, πάνω στη ζυγαριά (439g) με τις ετικέτες κολλημένες, έτοιμο να φύγει...

 

Δεν είναι marketing, έφτασε ένα πακέτο ενός παιδιού από το forum που έπρεπε να έχει Xiaomi Mi3μέσα αλλά είχε όλα τα άλλα εκτός το κινητό. Δεν ξέρουμε που έγινε η κλεψιά, Κίνα ή Ελλάδα, αλλά το Vickmall απάντησε στο νήμα και είπε ότι θα αρχίσει να βγάζει φώτο τα δέματα και θα τις στέλνει στον πελάτη.

 

Τώρα αν χαθεί κάτι πάλι είναι καλυμμένοι αυτοί στο Paypal και πρέπει να βγει άκρη με τα ταχυδρομεία. Αλλά ξέροντας βάρος και εμφάνιση δέματος όταν πας να το πάρεις βάζεις να το ζυγίσουν και αν είναι πιο ελαφρύ ... δεν ξέρω τι κάνεις. Ειδοποιείς το Paypal χωρίς να το παραλάβεις; Παραλαμβάνεις αλλά απαιτείς και χαρτί από το ταχυδρομείο ότι στο παρέδωσαν πιο ελαφρύ απ' ότι έφυγε; Δεν ξέρω, μη σου τύχει...

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...