Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο 3 ωρες χρησης ωσπου να το φερω στα μετρα μου εχω να αναφερω οτι το κινητο πεταει.

Το ΜΕΓΑΛΟ κακο που εχω βρει ως τωρα ειναι ο dialer του, εχω cosmote kai vodafone. Δεν μου εμφανιζει να επιλεξω απο ποια σιμ θελω να καλεσω οι επαφες δεν φαινοντα στα μηνυματα λογω του +30, δεν βρισκω πως να επεξεργαστω τις επαφες και το κυριοτερο που ειναι οι Ρυθμισεις του προγραμματος ΟΕΟ? Ακομα και ο dialer του lenovo s650 ηταν πιο ευχρηστος... εχει να προτεινει κανεις κανενα αλλο dialer για 2 σιμ?

 

Επίσης και αυτό είναι ένα θέμα γιατί κι εγώ έχω 2 sim. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπάθησε κανείς να φλασάρει την καινούρια rom από το needrom? Δεν μου φορτώνει το scatter και δεν ξέρω γιατί...

 

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-147.html 18/4/2014

 

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4s/#comment-64637 22/4/2014 (Είναι πιο καινούρια ημερολογιακά)

EDIT: Κάντε rename το αρχείο βγάζοντας τα κινέζικα και θα λειτουργήσει.

 

Ποια από τις 2 είναι η πιο αξιόπιστη και τι διαφορές έχουν;

τι error εχεις στο flash tool για το scatter?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραγγέλνετε από minideal επιλέγετε κάποια συγκεκριμένη μεταφορική? Στην προηγούμενη αγορά μου απο το συγκεκριμένο κατάστημα με το απλο ταχυδρομείο έκανε σχεδόν 40 μέρες να έρθει (επεσα και σε ελαττωματικό κινητό και εχω μπλέξει με επιστροφές κλπ κλπ αλλά αυτό δεν είναι επί του παρόντος)
Link to comment
Share on other sites

τι error εχεις στο flash tool για το scatter?

 

Είχε κινέζικα γράμματα στον τίτλο του φακέλου και δεν το διάβαζε, τα έσβησε και το δέχεται.

 

Δεν βλέπω όμως πουθενά τις διαφορές μεταξύ τις rom 10/4 που ήρθε το κινητό και της νέας 22/4, οπότε δεν μπαίνω ακόμα στον κόπο να την αλλάξω.

 

Το κινητό μέχρι στιγμής φυσάει, νιώθω ότι έκανα πολύ καλή επιλογή.

Τα μόνο αρνητικά είναι

1) ότι αν δεν έχεις συνηθήσεις τόσο μεγάλα κινητά σου μοιάζει σαν τούβλο... αλλά πιστεύω συνηθίζεται.

2) Η μπαταρία μου φαίνεται ότι τελειώνει σε κάτι περισσότερο από 24ώρες (με χρήση internet, wifi/3g, εγκατάσταση εφαρμογών και κάποια τηλέφωνα) Ενδεικτικά η πρώτη αποφόρτιση από την μέρα που παρέλαβα έγινε το Σάββατο το απόγευμα όπου και έσβησε. Το έβαλα και τις 7 να φορτίσει μεχρι το 97% και την Κυριακή γύρω στις 11 το βράδυ ήταν στο 9% με την χρήση που αναφέρω παραπάνω αλλά και με 8-9 ώρες ύπνου). Δεν ξέρω ίσως να μην φορτίζω σωστά την μπαταρία, εσείς τι προτείνετε;

Edited by deNordic
Link to comment
Share on other sites

-Μην έχεις συνεχώς τα δεδομένα ανοιχτά

-Τη φωτεινότητα στο φουλ τη βάζεις όταν ειναι απαραίτητο

-Βάλε greenify απο playstore

Πόσες ωρες οθόνη βγάζει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

-Μην έχεις συνεχώς τα δεδομένα ανοιχτά

-Τη φωτεινότητα στο φουλ τη βάζεις όταν ειναι απαραίτητο

-Βάλε greenify απο playstore

Πόσες ωρες οθόνη βγάζει?

 

Την φωτεινότητα την έχω auto , οπότε δεν είναι σχεδόν ποτέ στο φουλ.

Έβαλα το greenify σήμερα το πρωί.

 

Για την μπαταρία και γενικά πόσο τρώει το καθένα στην επιλογή Μπαταρία το βλέπω ή και κάπου αλλού;

 

Επίσης ένα ακόμα αρνητικό είναι ότι δεν ξέρω εξακριβωμένα τι SAR έχει...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ΟΚ θενκς, το εβαλα και θα σου πω πριν την επομενη φορτιση.

 

Το anti-radiation sticker κάνει δουλειά ή θα πετάξω 5€/θα έχω προβλήματα με wifi/gps κτλπ;

Edited by deNordic
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και από μένα.

Σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ, http://www.vickmall.com/checkout/cart/

είναι αξιόπιστο το site η να κοιτάξω απο άλλο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

με το θεμα που αναφερθηκε με τις οθονες, μπορουν να βοηθησουν εκεινοι που το εχουν ηδη παρει, να βαλουν καποιο προγραμμα απο το play που να λεει τυπο οθονης και να πει ο καθενας τι εχει το δικο του;
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Απο οσους εχουν παραλαβει την συσκευη και το εχουν δουλεψει/ψαξει, εχει βρεθει κανα "σοβαρο" κουσουρι στην συσκευη?

 

κατι δηλαδη που πρεπει να εχουμε κατα νου

Link to comment
Share on other sites

Απο οσους εχουν παραλαβει την συσκευη και το εχουν δουλεψει/ψαξει, εχει βρεθει κανα "σοβαρο" κουσουρι στην συσκευη?

 

κατι δηλαδη που πρεπει να εχουμε κατα νου

 

Όταν παίρνω τηλ η με παίρνουν, ο άλλος ακούει έναν παράξενο ήχο σαν γκρατζουνιά παράσιτου. Όχι πάντα αλλά μου το έχουν πει 2-3 άτομα. Δεν ξέρω αν έχω κάνει κάτι λάθος εγώ. Προσπαθώ να περάσω την καινούρια rom πάντως, να δω αν λύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω τηλ η με παίρνουν, ο άλλος ακούει έναν παράξενο ήχο σαν γκρατζουνιά παράσιτου. Όχι πάντα αλλά μου το έχουν πει 2-3 άτομα. Δεν ξέρω αν έχω κάνει κάτι λάθος εγώ. Προσπαθώ να περάσω την καινούρια rom πάντως, να δω αν λύνεται.

 

 

Αυτοί που σε παίρνουν τι συσκευές έχουν; έχω πετύχει αναφορές οτι μεταξύ συσκευών με mediatek επεξεργαστές τυχαίνει να συμβαίνει αυτό.

BTW...εχεις μαυρο ή λευκό; τι οθόνη φοράει;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που σε παίρνουν τι συσκευές έχουν; έχω πετύχει αναφορές οτι μεταξύ συσκευών με mediatek επεξεργαστές τυχαίνει να συμβαίνει αυτό.

BTW...εχεις μαυρο ή λευκό; τι οθόνη φοράει;

 

Ίσως ισχύει αυτό. Ο ένας που μου είπε ότι το έκανε έντονα έχει mediatek quad core. Υπάρχει λύση γι'αυτό;

 

Μαύρο έχω... που βλέπω ποια οθόνη φοράει;

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει...Βλέπω οτι έχει τεράστια μπαταρία...Έχει προβλήματα που δεν λύνονται με πέρασμα custom roms κτλπ??Η μπαταρία κρατάει οντως πολύ ή να μην ενθουσιάζομαι με τα 3000....?

 

PS: τιμή 149$, αν εχει κανείς κουπόνι η χαμηλότερη τιμή ας πει..

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ισχύει αυτό. Ο ένας που μου είπε ότι το έκανε έντονα έχει mediatek quad core. Υπάρχει λύση γι'αυτό;

 

Μαύρο έχω... που βλέπω ποια οθόνη φοράει;

Αυτο συμβαίνει μόνο όταν έχεις ανοικτά 3g δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ρε παιδια να ρωτησω, για ποια εκδοση μιλαμε εδω μεσα ? για το 1GB ή για τα 2GB Ram ?

Θελω να πω οτι υπαρχουν 2 μοντελα και αναφερονται ως G4S (ειναι τσεκαρισμενο), με 1GB RAM και με 2GB RAM.

Επομενως ο φιλος παραπανω που ειπε κατι για 149$ αναφερεται στο μοντελο με το 1GB RAM.

Οσον αφορα το performance και τα 2 εχουν ιδια βαθμολογια (περιπου 27100), εννοειται οτι με 2GB Ram θα δουλευει καλυτερα παιχνιδια και εφαρμογες αλλα μπορει καποιος να μας πει αν υπαρχουν αλλες διαφορες μεταξυ τους ? Ακομα και στη λειτουργια τους, φυσικα αν υπαρχει η δυνατοτητα..

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Από τις 7/5/2014 είναι σε IPS σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ (έχει φύγει δηλαδή από Minideal).

Μήπως είναι πολύ; Το ZTE v967s που πήρα έκανε λιγότερο.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με τον θορυβο το αντιμετωπιζει κ ενας φιλος μου οταν με καλει αυτος. το ιδιο του εκανε κ στο λενοβο s650 Που ειχα. αυτος εχει samsyng s3 mini.Δοκιμασα και σε αλλα κινητα αλλα μονο αυτος εχει το θεμα δεν ξερω ακριβως τι παιζει. οσο για την οθονη εχω το μαυρο οταν την ''χτυπας'' πλαστικουρα ακουγεται τωρα τι ειναι θα σας γελασω. εχω την εκδοση 2/16 και πεταει. θα μπορουσαν να ειναι λιγο πιο σκληρα τα κουμπια εντασης και on-off, να φωτιζαν το Home button κ τα αλλα 2 και να μπορουσες να βαλεις ηχο κλησεις απο τα τραγουδια που βαζεις η σου στελνουν (εκτος και αν δεν βρηκα την επιλογη εγω...) αλλα με το zedge εισαι καλυμενος. επισης δεν μπορω να αλλαξω την Lockscreen εκτος απο τις επιλογες που εχει το κινητο...κατα τα αλλα πολυ καλο. gps δεν εχω δοκιμασει ακομα.

και κατι αλλο το usb Καλωδιο που στελνουν με τον φορτιστη θελει αλλαγη δεν καθεται καλα.

Link to comment
Share on other sites

το έχει αγοράσει κανείς από minideal?

thatan απο που το αγόρασες?

σου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά ,είχα δυστυχώς δεν ειχα καθόλου χρόνο να γράψω... αλλα μετα απο 2 εβδομάδες χρήσης, μπορω να πω, ότι ειμαι πολύ ευχαριστημενος.... κανενα πρόβλημα... ολα άψογα!! και ναι να σου απαντήσω, απο το minideal το πήρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα!!!

Ερώτηση.

Ποια από τις δύο κάρτες είναι η 3G; Η micro-sim ή η κανονική sim να ξέρω ποια να πάω να κόψω.

Μπορείς μήπως να επιλέξεις ποια από τις δύο θέλεις να ενεργοποιήσεις το 3G;

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα!!!

Ερώτηση.

Ποια από τις δύο κάρτες είναι η 3G; Η micro-sim ή η κανονική sim να ξέρω ποια να πάω να κόψω.

Μπορείς μήπως να επιλέξεις ποια από τις δύο θέλεις να ενεργοποιήσεις το 3G;

 

3G η μικρο σιμ και ναι επιλεγεις με ποια θα ανοιξεις δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...