Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε στης γυναίκας μια αναβάθμιση 750 mb περίπου άλλα νομίζω έλεγε 15 Μαρτίου ημερομηνία έκδοσης;

[ATTACH]59923[/ATTACH] αυτή είναι τώρα την κάνω.η lollipop είναι η μπα;

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ LOLLIPOP!

ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ μαλλον θα πρεπει να κανω hard reset?

με μια επανεκκινηση ψιλοεστρωσε!και επιτελους βλεπω την sd απο μια εφαρμογη απο το πισι που με κιτκατ δεν μπορουσα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]59923[/ATTACH] αυτή είναι τώρα την κάνω.η lollipop είναι η μπα;

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ LOLLIPOP!

ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ μαλλον θα πρεπει να κανω hard reset?

με μια επανεκκινηση ψιλοεστρωσε!και επιτελους βλεπω την sd απο μια εφαρμογη απο το πισι που με κιτκατ δεν μπορουσα!

 

όπα ήρεμα, τελικά τι γίνεται;

 

Είναι καλή αναβάθμιση ή κολλάει το σύμπαν;

Τι hard reset? Πρέπει να σβήσουν όλα;

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

όπα ήρεμα, τελικά τι γίνεται;

 

Είναι καλή αναβάθμιση ή κολλάει το σύμπαν;

Τι hard reset? Πρέπει να σβήσουν όλα;

λοιπον μετα απο μια επανεκκινηση που εστρωσε εντελως το κολλημα και μια εκκαθαριση cache και απεγκατασταση ενημερωσεων των google services ολα φαινονται οκ!

δεν χαθηκε/σβηστηκε τιποτα απο εφαρμογες/δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο μια επανεκκινηση που εστρωσε εντελως το κολλημα και μια εκκαθαριση cache και απεγκατασταση ενημερωσεων των google services ολα φαινονται οκ!

δεν χαθηκε/σβηστηκε τιποτα απο εφαρμογες/δεδομενα

 

Καλό αυτό, γιατί διαβάζω για βελτίωση ταχύτητας Χ4 γενικά

 

Πάντως εμένα δεν έχει βγάλει ακόμα το Update, είναι Ελληνικής αγοράς το δικό σας κινητό; Γιατί εμένα νομίζω είναι παραεισαγωγή από Ιταλία.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό, γιατί διαβάζω για βελτίωση ταχύτητας Χ4 γενικά

 

Πάντως εμένα δεν έχει βγάλει ακόμα το Update, είναι Ελληνικής αγοράς το δικό σας κινητό; Γιατί εμένα νομίζω είναι παραεισαγωγή από Ιταλία.

εγω το πηρα απο καποιο σκρουτζομαγαζο στην θηβων!

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγώ από ένα στην Ομόνοια για αυτό, από το software update του κινητού το βάλατε ή από PC?
MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγώ από ένα στην Ομόνοια για αυτό, από το software update του κινητού το βάλατε ή από PC?
εγω καθε 5-6 μερες μεσω των ρυθμισεων του κινητου για ενημερωση λογισμικου ελεγχα και τσουπ σημερα μου την εβγαλε!προχτες νομιζω ειχα ξαναδει και δεν ειχε ας πουμε
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε μενα το μνμ για την αναβαθμηση και ειπα να το κανω αλλα αργει πολυ.. μαλλον φταιει η συνδεση του wifi.. οποτε απο αυριο με το καλο.. πειτε ρε παιδια καμια παρατηρση.. ειναι καλυτερα απο πριν? βλεπεται καμια διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρα μόλις και δεν βγάζει κάτι, θα κατεβάσω το software για το pc να δω και εκεί τι παίζει.

 

Πάντως αυτό το πράγμα που τα έχουν κάνει όλα flat... με ενοχλεί κάπως. Το παραέκαναν νομίζω.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι της γυναικας οταν μια δυο μερες θα το τεσταρω θα σας πω διαφορες με κιτκατ.μονο και μονο που παλι ειναι "διαθεσιμη" η sd μεγαλο πραγμα!
Link to comment
Share on other sites

κάτσε τι θες να πεις διαθέσιμη η sd? δεν ήταν πριν;
οχι στην κιτκατ πλην των μαμα εφαρμογων οι αλλες δεν ειχαν δικαιωμα εγγραφης στην εξωτερικη καρτα μνημης.το wifi file transfer pro πχ που με αυτο βλεπω απο το πισι αρχεια ολων των συσκευων δεν εβλεπε την sd! τωρα μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό μοντέλο σας ήρθε παίδες; Το D405; Δεν έχω πάρει κάτι ακόμα. Και εμένα παραεισαγωγής είναι απο Ιταλία!
Link to comment
Share on other sites

D405N και εμένα, δεν έχει έρθει κάτι από το software update στο κινητό, θα τσεκάρω αύριο από το PC.

 

Πάντως το android 5 πολύ flat design ρε παιδί μου, δεν ξέρω... μου φαίνεται άσχημο.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα και από το LGMobile Support Tool στο PC...τίποτα και εκεί! Υποθέτω ότι από όπου και να κάνουμε την αναβάθμιση (Wi-Fi ή PC) είναι το ίδιο πράγμα, σωστά; Όπως και να΄χει θα περιμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας παρακαλώ να πείτε σε πιο μοντέλο ακριβώς σας ήρθε η αναβάθμιση για να λυθούν πολλές απορίες;
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση που κυκλοφόρησε την Πέμπτη είναι διαθέσιμη μόνο για το LG L90 D405, όχι για το D405n που είναι και η πλειοψηφία στο συγκεκριμένο μοντέλο. Υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα την αναβαθμιση χτες στο D405, δεν με χαλασαν τα 280 Mb available RAM χωρις ανοικτες εφαρμογες (πριν ηταν γυρω στα 180 συνηθως), πιο γρηγορο γενικα μου φαινεται, δουλευουν επιτελους σαν handsfree κανονικα εκεινα τα ακουστικα που ειχα παρει και με την KitKat δεν δουλευαν, ολα καλα μεχρι στιγμης:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα την αναβαθμιση χτες στο D405, δεν με χαλασαν τα 280 Mb available RAM χωρις ανοικτες εφαρμογες (πριν ηταν γυρω στα 180 συνηθως), πιο γρηγορο γενικα μου φαινεται, δουλευουν επιτελους σαν handsfree κανονικα εκεινα τα ακουστικα που ειχα παρει και με την KitKat δεν δουλευαν, ολα καλα μεχρι στιγμης:)

Εγώ ο μόνος λόγος που πήγα σε κινέζικο ήταν γιατί από Ελλάδα τα κινητά με 2 γιγα ραμ ξέφευγαν σε τιμή.μιλάω για πέντε ίντσες όχι παραπάνω.Αλλά μετά το L90 που έδωσα 118 ευρώ λόγω καλύτερου επεξεργαστή βλέπω ότι τελικά τα 2 γιγα ραμ είναι μάλλον περιττά(εάν είναι καλός ο επεξεργαστής)! Οπότε ειδικά βλέποντας την LG να υποστηρίζει ακόμα και τα φτηνά κινητά της(όχι σαν την Huawei, που έχει να δώσει ΟΤΑ στο πιο πουλημένο κινητό της honor 3c από πέρσι τον Αύγουστο! Και ενδιάμεσα πολλές beta σταθερές μεν αλλά με σοβαρά bug δε), ίσως το επόμενο κινητό μου να είναι LG και μάλιστα από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση το λολιποπ τελικά. Απλό στην όψη αλλά και πολύ γρήγορο... Έχει κάποιες αλλαγές αλλά όχι κάτι τρομερό εν τέλει..
Link to comment
Share on other sites

Πότε λέτε να έρθει η αναβάθμιση σε lollipop στο LG l90 D405n ;

 

Προφανώς με τον ίδιο τρόπο που ενημερώθηκε το D405 μετά το δίκαρτο, θα έρθει και για το D405N σύντομα. Υπομονή λοιπόν διότι κι εγώ δεν το περίμενα τόσο γρήγορα.

 

Οι υπόλοιποι που λάβατε ήδη την ενημέρωση για κάντε ένα printscreen να δούμε τα στοιχεία της έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς με τον ίδιο τρόπο που ενημερώθηκε το D405 μετά το δίκαρτο, θα έρθει και για το D405N σύντομα. Υπομονή λοιπόν διότι κι εγώ δεν το περίμενα τόσο γρήγορα.

 

Οι υπόλοιποι που λάβατε ήδη την ενημέρωση για κάντε ένα printscreen να δούμε τα στοιχεία της έκδοσης.

Δηλαδή το απλό είναι δικαρτο; και το Ν με NEC αλλά όχι δικαρτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...