Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το 1020 και μετά την αναβάθμιση σε 8.1 αν και έχω ενεργοποιήσει την επιλογή μειωμένο στο δίκτυο + δεν μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες αλλά στους 70 ξεκινάει δεύτερο μήνυμα. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα η έχω κάνει καμιά βλακεία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το 1020 και μετά την αναβάθμιση σε 8.1 αν και έχω ενεργοποιήσει την επιλογή μειωμένο στο δίκτυο + δεν μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες αλλά στους 70 ξεκινάει δεύτερο μήνυμα. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα η έχω κάνει καμιά βλακεία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εκανες ενα restart ???

Link to comment
Share on other sites

εκανες ενα restart ???

Εννοείται!!! Και όχι μόνο ένα!

Ήθελα να μάθω αν το κάνει μόνο σε εμένα η είναι πρόβλημα με το update που δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

FM radio

 

Κάποιος που έχει δοκιμάσει την εφαρμογή του FM ραδιοφώνου,

μπορεί να μας πει τί αλλαγές υπάρχουν στα 8.1 ;

 

Έκαναν κάτι επιτέλους με τη διαχείριση των αποθηκευμένων ραδιο σταθμών;

Να μπορούμε πχ να βάλουμε τους αγαπημένους σταθμούς με τη σειρά που θέλουμε,

να αντιστοιχίζουμε αριθμητικά μνήμες, να βάζουμε ονόματα μαζί με τη συχνότητα κλπ ;

 

υγ: Όσοι έχετε υποδείξεις προς τη Microsoft,

μη ξεχνάτε ότι υπάρχει το user voice.

Πχ για το data on-off στα toggles, εδώ και καιρό έχει ανοίξει σχετική ψηφοφορία.

 

Παρομοίως μπορείτε να συμμετάσχετε οργανωμένα και για άλλες υποδείξεις

πχ static IP settings κά.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή βίντεο που προστέθηκε δεν βλέπει τα βίντεο που είναι στον φακελο της κάμερας. Είναι λογικό; πως θα τα παίξω αυτά;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ξαναλαξω τη χώρα σε Ελλάδα το drive θα πάψει να λειτουργεί???

 

Κι εγώ έτσι νόμισα προς στιγμήν, αλλά φαίνεται πως λειτουργεί κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στο 620 υπάρχει η δυνατότητα για επιπλέον/μικρότερα εικονίδια.

Ο browser όντως τα πάει πολύ καλύτερα, δοκίμασα άνοιξα τρεις καρτέλες και κάνοντας εναλλαγή δεν μου τις ξαναφόρτωνε! Καλύτερη διαχείριση λοιπόν στην μνήμη ram.

Με την επαναφορά δεδομένων εξαφανίστηκαν οι διπλές και τριπλές φωτογραφίες. Ελπίζω να παραμείνει έτσι.

Όντως υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα, οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα καθώς και τα εφέ είναι λίγο πιο γρήγορα.

 

Αυτό που παρατήρησα κατευθείαν είναι ότι τα εικονίδια στην αρχική οθόνη επιτέλους ανέβηκαν πιο πάνω και κάλυψαν το άχρηστο κενό που υπήρχε.

 

Σχετικά με τις αναφορές στα sms δεν έρχεται κάποια ειδοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι νόμισα προς στιγμήν, αλλά φαίνεται πως λειτουργεί κανονικά. :)

 

Ναι λειτουργει κανονικοτατα και αλλαζει και το χαρτη, απο λατινικα σ ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

bugs σε μένα

στη μουσική οταν παιζει ενα κομμάτι και τρεχει η εφαμογη στο παρασκηνιο στην αρχικη οθόνη δεν εμφανιζει το ποιο κομματι παιζει ουτε το album

δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις απο το messenger (facebook) πριν την αναβαθμιση δουλευε μια χαρά

δεν εχει απενεργοποίηση ενεργοποίηση mobile internet μπαρα ενεργειων

ϊσως έχω θέμα και με viber

ξεθοριαμένα χρώματα στα πλακίδια στην αρχικη οθόνη

Ακόμα δεν μπορω να επισυναψω αρχεια σε email ελεος απλα

Απο μπαταρία θα δειξει αυριο

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από χθες την αναβάθμιση. Πολύ καλή! Παρατήρησα ότι όταν αλλάζω χρώμα θέματος στο κινητό, αλλάζει χρώμα και το θέμα στα win 8.1 στον υπολογιστή.

Κάτι που δεν μου άρεσε είναι ότι όταν στέλνεις φωτογραφία μέσω email, εξακολουθεί να την συμπιέζει. Επίσης στο facebook messenger ενώ συνομιλούσα με κάποιον, βάραγαν ειδοποιήσεις από πίσω στο notification center και γέμιζε ειδοποιήσεις. Ελπίζω να είναι θέμα εφαρμογής και όταν αναβαθμιστεί για 8.1 να στρώσει.

 

Επίσης βλέπω ότι στις ρυθμίσεις wifi υπάρχει επιλογή να μοιράζομαι το wifi με τις επαφές μου. Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι αυτό;

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω αναβαθμισει απο εχθές αλλα περίμενα να τσεκάρω πρωτα καποια πραγματα για να γραψω!!! :)

 

Η αναβαθμιση εχει φερει αρκετα καλουδια στα κινητα, ξεκινωντας απο τα βασικα που γνωριζαμε απο καιρο πριν!

 

Notification center: Δεν μπορω να πω οτι ηταν το ατου που μου ελειπε απο τα WP αλλα το να ανοιγω wifi,bluetooth,settings του κινητου και καποια αλλα του κινητου (που μπορεις να επελεξεις εσυ) μου αρεσε παρα πολυ!!!

 

Cortana: Παρα πολυ καλη σε οσα εχω δοκιμασει να τεσταρω λειτουργεί και συνεργαζεται παρα πολυ καλα με το τηλεφωνο σε πολλα επιπεδα!! Υπενθυμίσεις πληροφοριες!!

Σε καποια σημεια καταλαβενεις οτι ειναι beta οπως αναφέρεται βεβαια αλλα πιστευω οταν εξελιχθει περισσότερο τοτε θα ειναι πολυ χρήσιμη για κάποιον που την χρειαζεται!!

 

I.E 11: Αρκετε βελτιωσεις οπως περισσοτερες ανοιχτες σελιδες ταυτόχρονα, καλυτερη υποστήριξη httml5 οπως να μπορει να παιζει βιντεο σε διαφορα sites (κατι σαν flash player), ενα πραγμα που μου αρεσε παρα πολυ ειναι οτι μπορεις να πηγενεις εμπρος και πισω (σε σιτε που εκανες πλοήγηση κατι σαν το back and forward button στους browsers στα pc μας) απλα κανοντας το δακτυλο σου δεξια αριστερα!Εξισου καλο και το reading mode!

 

Υπολοιπες αλλαγες: Αλλαγες οπως store,calendar,music,video,games k.a δεν εχω προλαβει να ασχοληθω πολυ αλλα ειμαι λιγο στα χαμενα για εχουν γινει παρα πολες αλλαγες!! :hypno:

Καποια αρνητικα που παρατηρησα για αρχη ειναι καποιες αποτομες αλλαγες που δεν ειχαν γινει παραπονα απο χρηστες για να αφερεθουν οπως π.χ o messanger δεν εχει chat για facebook πλεον (με ειχε βολεψει αρκετα) επισης αυτο που σε καθε κατηγορια εμφανιζε και της εφαρμογες που μπορεις να χρησημοποιησεις (Π.χ οταν ανηγα μουσικη μου εβγαζε και της αναλογες εφαρμογες,).Ενα ακομα ανρητικο ειναι οτι εμφανιζει τα παιχνιδια στην λιστα με της εφαρμογες και οχι μονο στα games οπως και θα επρεπαι κατα την γνωμη μου.

 

Στην εφαρμογη music,video εμφανιζει παρα πολυ περιεχομενο για αγορα οπως ταινιες και τραγουδια χωρις να πατησεις εσυ να δεις τραγουδια επι πληρωμη η ταινιες στην εμφανιζει δλδ με το ετσι θελω..

 

Το store γενικα μου φενεται καλυτερο απο πριν μπορεις να βρεις πιο ευκολα κατι που ψαχνεις!!

 

Η δυνατοτητα για περισσότερα tiles και να βαλεις φωτογραφια στο backgound ειναι φανταστικη και ηδη προσπαθω να τα αξιοποιησω οσο μπορω και φτιαχνω την αρχικη μου οθονη!! http://i62.tinypic.com/1562xjd.png

 

Το battery saver πολυ καλο και με βοηθησε αρκετα στις δυο μερες που εχω με 8.1!!

 

Η εφαρμογη καμερας μου φάνηκε αρκετα καλη στο λιγο που την δοκιμασα!

 

Αυτα τα λιγα :p για αρχη απο το παρα πολυ καλες προσθηκες κατα την γνωμη μου στο λειτουργικο!!!

 

Υ.Γ Την επιλογη που βγαζει στην ρυθμισεις project my screen την εχει δοκιμασει κανεις?? Λεει οτι μπορεις η με miracast η με usb miracast δεν εχει το 920 οποτε δοκιμασα με usb αλα δεν τα καταφερα και δεν γνωριζω αν χρειαζεται να κανω κατι παραπανω!!!

 

Υ.Γ2 Λογικα θα εχω ξεχασει και καποια αλλα πραγματα μιας και η αλλαγες ηταν πολλες οποτε σε καποιο αλλο ποστ θα γραψω και την γνωμη μου για καποια αλλα πραγματα...

 

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα ηταν μεγαλες η αλλαγες!!

Edited by asamoa1
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το εικονίδιο "παιχνίδια" μπαίνει μέσα στην εφαρμογή και μου γράφει "Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του στοιχείου" και δεν μου εμφανίζει τα παιχνίδια... Ο μόνος τρόπος να τα βρω είναι από τη λίστα... Ξέρει κανείς γιατί??

 

Επίσης κάτι που μου σπάει λίγο τα νεύρα... Όταν κλειδώνω το τηλέφωνο ο ήχος που κάνει ακούγεται 2 δευτερόλεπτα μετά...

 

Και κάτι σπαστικό, έτσι όπως το έκαναν για να ενεργοποιήσω τα δεδομένα σε 3G θέλω το διπλάσιο χρόνο από ότι πριν....

 

Στο action center πρέπει να προστεθούν και άλλες λειτουργίες και ειδικά τα δεδομένα... Πάρτε λίγο από symbian εκεί στη MS ρε παιδιά..

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή βίντεο που προστέθηκε δεν βλέπει τα βίντεο που είναι στον φακελο της κάμερας. Είναι λογικό; πως θα τα παίξω αυτά;

 

 

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; πως το έλυσε;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή βίντεο γράφει στο store ότι δεν ειναι διθεσιμη για Ελλάδα... Πιθανώς να την έβαλε όταν έβαλα σαν χώρα USA για να κατεβάσω την Cortana... Και δεν υπάρχει κ η επιλογή κατάργηση....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το εικονίδιο "παιχνίδια" μπαίνει μέσα στην εφαρμογή και μου γράφει "Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του στοιχείου" και δεν μου εμφανίζει τα παιχνίδια... Ο μόνος τρόπος να τα βρω είναι από τη λίστα... Ξέρει κανείς γιατί??

 

Επίσης κάτι που μου σπάει λίγο τα νεύρα... Όταν κλειδώνω το τηλέφωνο ο ήχος που κάνει ακούγεται 2 δευτερόλεπτα μετά...

 

Και κάτι σπαστικό, έτσι όπως το έκαναν για να ενεργοποιήσω τα δεδομένα σε 3G θέλω το διπλάσιο χρόνο από ότι πριν....

 

Στο action center πρέπει να προστεθούν και άλλες λειτουργίες και ειδικά τα δεδομένα... Πάρτε λίγο από symbian εκεί στη MS ρε παιδιά..

 

Δεν έχει τα δεδομένα στην κουρτίνα; Μεγάλο fail.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα tiles: here Drive, music όπως και κάποια άλλα εκτός MS όπως evernote και spotify θα μπορούσαν να ήταν με διαφάνεια, τουλάχιστον τα τετράγωνα.

Νομίζω πως χαλάνε την εμφάνιση. Από την μέση και πάνω οι διαφάνιες στα tiles ειναι υπέροχα από την μέση και κάτω όμως...

ελπίζω στη συνέχεια να τα φτιάξουν αυτά.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα tiles: here Drive, music όπως και κάποια άλλα εκτός MS όπως evernote και spotify θα μπορούσαν να ήταν με διαφάνεια, τουλάχιστον τα τετράγωνα.

Νομίζω πως χαλάνε την εμφάνιση. Από την μέση και πάνω οι διαφάνιες στα tiles ειναι υπέροχα από την μέση και κάτω όμως...

ελπίζω στη συνέχεια να τα φτιάξουν αυτά.

 

Η διαφάνεια έχει να κάνει με το εαν η εφαρμογή χρησιμοποιεί το themes των windows. Εξαρτάται δηλαδη από τον developer της εκάστοτε εφαρμογής. Εμενα πάλι μου αρέσει η διαφορετικότητα αυτη. :)

Επίσης για αυτούς που ρωτάνε για file manager.οχι δεν έχει. Τουλάχιστον σε συτη την έκδοση. Η τελική έκδοση όμως από οσο διάβασα θα έχει επιπλέον πράγματα. Όμως ηδη ετοιμάζονται τουλάχιστον δυο εφαρμογές file manager από κάποιους στο xda από όσο διάβασα εκεί

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Ήταν γνωστό εδώ και καιρό... Λογικά θα προστεθεί στο πρώτο update...

 

Ώρες ώρες ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την λογική τους. Μα είναι δυνατόν να σου βάζουν notification center χωρίς αυτή την επιλογή; Εντελώς αψυχολόγητο. Λεπτομέρεια βέβαια αλλα γιατι; Οπως και ορισμένες αλλαγές που κατά κοινή ομολογία ήταν αχρείαστες. Για παράδειγμα γιατί να εμφανίζονται τα παιχνίδια στις εφαρμογές ή γιατι να αφαιρεθεί το chat του fb απο τα μηνύματα; Κατά τα αλλα φαίνεται γερή αναβάθμιση και ελπίζω στην τελική της μορφή να έιναι πιο στρωμένη και με επακόλουθα updates να προστεθούν και άλλα που λέιπουν ακόμα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την λογική τους. Μα είναι δυνατόν να σου βάζουν notification center χωρίς αυτή την επιλογή; Εντελώς αψυχολόγητο. Λεπτομέρεια βέβαια αλλα γιατι; Οπως και ορισμένες αλλαγές που κατά κοινή ομολογία ήταν αχρείαστες. Για παράδειγμα γιατί να εμφανίζονται τα παιχνίδια στις εφαρμογές ή γιατι να αφαιρεθεί το chat του fb απο τα μηνύματα; Κατά τα αλλα φαίνεται γερή αναβάθμιση και ελπίζω στην τελική της μορφή να έιναι πιο στρωμένη και με επακόλουθα updates να προστεθούν και άλλα που λέιπουν ακόμα.

 

Εχετε συνειδητοποιησει μερικοι οτι στις περισσοτερες χωρες εκτος της Μπανανιας μας τα πακετα δεδομένω ειναι σε λογικη τιμη απο τις εταιρίες και συνεπως δεν χρειαζεται να τα ανοιγοκλεινουν. ΝΑι ακουγεται extreme η αποψη αλλα δυστυχως ετσι ειναι τα γεγονοτα

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήταν γνωστό εδώ και καιρό... Λογικά θα προστεθεί στο πρώτο update...

...και location να υποθέσω;

 

Δεν έχουμε την δυνατότητα πλέον να απενεργοποιήσουμε την δόνηση στα Capacitive Keys;

Ή δεν είναι στις ρυθμίσεις: touch τώρα;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...