Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά.

Αφού τα έφτυσε το S2 που με έβγαλε από την αρχή της κυκλοφορίας του κοιτάω για κινητό σε μεταχειρισμένα. Κατέληξα το το S5 είναι το καλύτερο κινητό στο διαθέσιμο προϋπολογισμό μου, κοντά στα 200, από ποιότητα κατασκευής, επιδόσεις και λόγο ότι θα πάρει την 6.0. Βασικά πέρα του ότι δεν έχει ράδιο, που δεν με πολυενδιαφερει αφού ακούω συνήθως online radio, και του το ότι έχει swype fingerprint που δεν θα δώσει η Google το ok για το google pay δεν μπορώ να βρω κάτι αρνητικό.

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη παρτίδα που πρέπει να είμαι επιφυλακτικός για την απόκτηση της ( ελαττωματικό hardware, bootloop, brick σε root κλπ)

Γνωρίζω ότι όλα αυτά μπορεί απλά να σου κάτσει, αλλά ρωτάω εάν υπάρχουν παρτίδες που υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες για την στραβή.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά.

Αφού τα έφτυσε το S2 που με έβγαλε από την αρχή της κυκλοφορίας του κοιτάω για κινητό σε μεταχειρισμένα. Κατέληξα το το S5 είναι το καλύτερο κινητό στο διαθέσιμο προϋπολογισμό μου, κοντά στα 200, από ποιότητα κατασκευής, επιδόσεις και λόγο ότι θα πάρει την 6.0. Βασικά πέρα του ότι δεν έχει ράδιο, που δεν με πολυενδιαφερει αφού ακούω συνήθως online radio, και του το ότι έχει swype fingerprint που δεν θα δώσει η Google το ok για το google pay δεν μπορώ να βρω κάτι αρνητικό.

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη παρτίδα που πρέπει να είμαι επιφυλακτικός για την απόκτηση της ( ελαττωματικό hardware, bootloop, brick σε root κλπ)

Γνωρίζω ότι όλα αυτά μπορεί απλά να σου κάτσει, αλλά ρωτάω εάν υπάρχουν παρτίδες που υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες για την στραβή.

Ευχαριστώ πολύ.

Τo s5 δεν το βρίσκεις στα 200

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μεταχεθρησμενο δεν βρησκεις το s5 200€....

Σε καλη κατασταση παιζει απο 250-280 μερικα με καλες θηκες κ;ι tempered glass θα τα βρεις 300€ τωρα 220-230 θα βρεις s5 αλλα με γρατζουνιες και οχι αψογη εξωτερικη κατασταση....

Καινουργιο 350+

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, έκανα λάθος στις τιμές. Για τα λεφτά που διέθετα τώρα, και αφού είμαι χωρίς κινητό και πρέπει να πάρω κάτι άμεσα, θα δω αύριο το S4 mini plus και το j5, που κατά πάσα πιθανότητα σε αυτό θα καταληξω, και σε 5-6 μήνες που θα έχει προχωρήσει το S7 και το 6p μάλλον θα πάω σε ένα από τα δύο. Συγγνώμη που μπλεχτηκα χωρίς λόγο στο φόρουμ, η αρχική μου πρόθεση ήταν πράγματι για το S5. Edited by antoni18s
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, έκανα λάθος στις τιμές. Για τα λεφτά που διέθετα τώρα, και αφού είμαι χωρίς κινητό και πρέπει να πάρω κάτι άμεσα, θα δω αύριο το S4 mini plus και το j5, που κατά πάσα πιθανότητα σε αυτό θα καταληξω, και σε 5-6 μήνες που θα έχει προχωρήσει το S7 και το 6p μάλλον θα πάω σε ένα από τα δύο. Συγγνώμη που μπλεχτηκα χωρίς λόγο στο φόρουμ, η αρχική μου πρόθεση ήταν πράγματι για το S5.

 

Μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση 250.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο σε πολύ κακή κατάσταση 250.

 

Μαλλον σε καλη κατασταση εννοεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια σε νερό το χει βαλει κάποιος,? Σε καμιά θαλασσα ας πούμε για υποβρύχια φωτογραφια κτλ?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια σε νερό το χει βαλει κάποιος,? Σε καμιά θαλασσα ας πούμε για υποβρύχια φωτογραφια κτλ?

 

Ποιοε τρελος θα το εκανε??? Για υποβρυχια φωτογραφιση υπαρχουν ειδικες θηκες αλλαδεν ξερω αν ειναι αποτελεσματικες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια σε νερό το χει βαλει κάποιος,? Σε καμιά θαλασσα ας πούμε για υποβρύχια φωτογραφια κτλ?

Για θαλασσα το συγκεκριμενο τηλεφωνο δεν ειναι οπως και το συνολο των συσκευων με IP67...

Ετσι και αλλιως το λεει και ο κατασξευαστης ανθεκτικο σε νερο αλλα οχι θαλασσινο...

Οσο για θηκες στυλ lifeproof ειναι αδιαβροχες αλλα εχουν κατα καιρο ακουστει δθαφορα για το θεμα της στεγανοποιησης...

Εγω το μονο πιο κοντινο σε επαφη με νερο ειναι η χρησιμοππιηση του κατα την διαρκεια δυνατης βροχης,βγαζοντας φωτογραφιες και τραβοντας βιντεο με την συσκευη να ειναι μουσκεμα αλλα με θηκη spigen και μετα οταν γυρισα σπιτι το στεγνωσα με μια πετσετα και εβγαλα την θηκη....και δεν ειχα κανενα θεμα...αλλο πραγμα η βροχη φυσικα οσο δυνατη και να ειναι και αλλο το να το βαλεις σε πισινα η ποτηρι νερο....

Φυσικα τωρα μου μπαινουν ιδεες για το δευτερο...☺

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι μια καστομ ειναι. pop wiz, ειναι πορτ απο το νοτε 5

 

Για αυτο κραταει και τοσο λιγο η μπαταρια εχει και custom kernel να φανταστω?

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι μια καστομ ειναι. pop wiz, ειναι πορτ απο το νοτε 5

 

ΩΡΑΙΟΣΣΣΣ! Με ποιό kernel αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΟΣΣΣΣ! Με ποιό kernel αν επιτρέπεται;

Nowenui λέγεται, είναι μαζί με την ρομ ο προεπιλεγμενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

0dff2dae2c5ebb3f6af50baedfaa2557.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nowenui λέγεται, είναι μαζί με την ρομ ο προεπιλεγμενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

0dff2dae2c5ebb3f6af50baedfaa2557.jpg

 

Θανκ γιου :D

Link to comment
Share on other sites

Φοράω κ γω την popwiz 5.1 με kernel hispAsian 8.0. Να δοκίμαζα άλλον κερνελ;;; με ποιο πρόγραμμα μπορώ να τον διαχειριστώ;;
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντυπωση οτι το s5 plus ειναι πιο φτηνο απο το απλο s5....

Εριχνα μια ματια στο skroutz και αυτο δεν το περιμενα...

Αν σκεφτεις οτι το plus εχει καλυτερα specs...

Link to comment
Share on other sites

Φοράω κ γω την popwiz 5.1 με kernel hispAsian 8.0. Να δοκίμαζα άλλον κερνελ;;; με ποιο πρόγραμμα μπορώ να τον διαχειριστώ;;

 

Γιατι ? δε παει καλα ? ελεγα να τη δοκιμασω και γω..."φοραω" την επισημη αγγλικη BOJ1..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Φοράω κ γω την popwiz 5.1 με kernel hispAsian 8.0. Να δοκίμαζα άλλον κερνελ;;; με ποιο πρόγραμμα μπορώ να τον διαχειριστώ;;

 

Καλά αν δεν ήταν να χάσω τη εγγύηση θα είχα περάσει κι εγώ σε popwiz...ό,τι πιο απαράδεκτο έχω δει ποτέ η πολιτική της samsung...τέλος πάντων αν γίνει κανένα αστειάκι και με την marshmallow δε μας δώσουν το αντίστοιχο touchwiz με το s6, καίω την εγγύηση στα καπάκια και βάζω custom rom...

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν δεν ήταν να χάσω τη εγγύηση θα είχα περάσει κι εγώ σε popwiz...ό,τι πιο απαράδεκτο έχω δει ποτέ η πολιτική της samsung...τέλος πάντων αν γίνει κανένα αστειάκι και με την marshmallow δε μας δώσουν το αντίστοιχο touchwiz με το s6, καίω την εγγύηση στα καπάκια και βάζω custom rom...

 

Εννοείται το χει χέσει η sam... κι εγώ το ίδιο περιμένω φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...