Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν γνωριζω, για χαβαλε το εγραψα εγω :P :P

 

Οκ φιλε κανενα προβλημα καλη χρονια να εχουμε:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα σε όλους.... Για κάποιο λόγο στο τηλέφωνο δεν λειτουργεί το home button και το αριστερό πλήκτρο Άγης που είναι για τις εφαρμογές.... Δεν είναι χαλασμένα γιατί πατάω δύο φορές το home button και μου ανοίγει το s voice.... Τι να κάνω? Sos

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... Για κάποιο λόγο στο τηλέφωνο δεν λειτουργεί το home button και το αριστερό πλήκτρο Άγης που είναι για τις εφαρμογές.... Δεν είναι χαλασμένα γιατί πατάω δύο φορές το home button και μου ανοίγει το s voice.... Τι να κάνω? Sos

Αρχικά έκανες επανεκκίνηση; χρησιμοποιείς tw ή άλλον launcher όπως nova;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

f8c4460a40359161ce37702e96871532.jpg σαν να ζεσταθηκε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά έκανες επανεκκίνηση; χρησιμοποιείς tw ή άλλον launcher όπως nova;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

f8c4460a40359161ce37702e96871532.jpg σαν να ζεσταθηκε λίγο

 

μονο εμενα μου φαινεται περιεργο οτι εχεις υψυλη θεμοκρασια στον επεξεργαστη 83 βαθμους..

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα μου φαινεται περιεργο οτι εχεις υψυλη θεμοκρασια στον επεξεργαστη 83 βαθμους..

 

ναι ναι αυτο εγραψα, οτι πηρε λιγο φωτια...τουλαχιστον εχει αντοχες, το διαπιστωσαμε για μελλοντικη χρηση :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Είναι να πάρω ένα μεταχειρισμένο s5 πως θα δω αν έχει γράψει το knox? Από οτι εψαξα θα μπω σε download mode και τι θα πρεπει ν γραφει και σε ποιο πεδίο;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Είναι να πάρω ένα μεταχειρισμένο s5 πως θα δω αν έχει γράψει το knox? Από οτι εψαξα θα μπω σε download mode και τι θα πρεπει ν γραφει και σε ποιο πεδίο;

 

Κοιτας αυτό. Αν κ δεν υπάρχει λόγος αυτός που σου το πουλήσει να πει ψέμματα.

https://www.google.gr/search?q=knox+0×1&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjr_a6TsY3KAhVCQxoKHc8UDEsQ_AUIBygB#imgrc=_I4Y6Yp6V244cM:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Είναι να πάρω ένα μεταχειρισμένο s5 πως θα δω αν έχει γράψει το knox? Από οτι εψαξα θα μπω σε download mode και τι θα πρεπει ν γραφει και σε ποιο πεδίο;

 

Τα βηματα ειναι τα ακολουθα αν θες μεταφραση μου λες

Power off your device

Hold Power Button + Home Button + Volume Down Button

You should see Warning!! Text on your screen.

At the top right hand side corner, you should see some text, you can recognize Knox as Knox Warranty Void: 0x0 (Which indicates your warranty is not void, and 0x1 for void warranty)

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση( με e-mail) από το Fastcardtech είναι ότι το τηλέφωνο είναι γνήσιο και η οόνη του Super AMOLED.

Το παράγγειλα σήμερα, τελική τιμή 187 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό γράφει για IPS οθόνη και αν δε κάνω λάθος Mediatek επεξεργαστή. Αντίγραφο είναι. Βασικός λόγος να πάρεις το τηλέφωνο είναι η amoled οθόνη του που δεν κοπιαρεται

 

 

Η επίσημη απάντηση( με e-mail) από το Fastcardtech είναι ότι το τηλέφωνο είναι γνήσιο και η οθόνη του Super AMOLED.

Το παράγγειλα σήμερα, τελική τιμή 187 ευρώ.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Που μπορω ανταπτορα για την SD ωστε να την βαλω σε card reader;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση( με e-mail) από το Fastcardtech είναι ότι το τηλέφωνο είναι γνήσιο και η οόνη του Super AMOLED.

Το παράγγειλα σήμερα, τελική τιμή 187 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Η επίσημη απάντηση( με e-mail) από το Fastcardtech είναι ότι το τηλέφωνο είναι γνήσιο και η οθόνη του Super AMOLED.

Το παράγγειλα σήμερα, τελική τιμή 187 ευρώ.:wink:

 

Κλώνος είναι με mediatelk επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Που μπορω ανταπτορα για την SD ωστε να την βαλω σε card reader;

 

Συνήθως, η κάρτα μνήμης συνοδεύεται και από αντάπτορα.

 

Αν τώρα δεν έχεις, βρίσκεις σε διάφορα καταστήματα.

 

Άλλη επιλογή είναι να πάρεις ένα micro sd reader, που είναι σαν στικάκι (βάζεις την κάρτα μέσα και το συνδέεις στον υπολογιστή).

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως, η κάρτα μνήμης συνοδεύεται και από αντάπτορα.

 

Αν τώρα δεν έχεις, βρίσκεις σε διάφορα καταστήματα.

 

Άλλη επιλογή είναι να πάρεις ένα micro sd reader, που είναι σαν στικάκι (βάζεις την κάρτα μέσα και το συνδέεις στον υπολογιστή).

 

Κατάλαβα ευχαριστώ! Πηγα σημερα και αγορασα ενα card reader στο πλαισιο

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια.Ηθελα την γνωμη σας αν το εχετε δοκιμασει....ειμαι μεταξυ του 4πυρηνου S5 και του 8πυρηνου S5neo.

Ποιο θα προτεινατε απο τα δυο?Υπερτερει καπου το ενα απο το αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στο S5 και στο S5 neo εγω επιλεγω το S5....Ριξε μια ματια στο topic του neo και θα καταλαβεις γιατι.

Το μονο που λειπει σε σχεση με το neο ειναι το ραδιοφωνο αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει....

Παντα προσωπικη μου αποψη,ο καθενας επιλεγει βαση των δικων του αναγκων και εγω ουτε για αστειο δεν συγκρινω το S5 με το neo....

Ετσι και αλλιως το neo υποβαθμιση του S5 ειναι,και οχι αναβαθμηση....

Με βαση αυτα τα λεφτα μπορεις να παρεις και καλυτερη συσξευη αλλα μιας και ρωτησες αναμεσα σε αυτα τα δυο χαλαρα S5...

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στο S5 και στο S5 neo εγω επιλεγω το S5....Ριξε μια ματια στο topic του neo και θα καταλαβεις γιατι.

Το μονο που λειπει σε σχεση με το neο ειναι το ραδιοφωνο αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει....

Παντα προσωπικη μου αποψη,ο καθενας επιλεγει βαση των δικων του αναγκων και εγω ουτε για αστειο δεν συγκρινω το S5 με το neo....

Ετσι και αλλιως το neo υποβαθμιση του S5 ειναι,και οχι αναβαθμηση....

Με βαση αυτα τα λεφτα μπορεις να παρεις και καλυτερη συσξευη αλλα μιας και ρωτησες αναμεσα σε αυτα τα δυο χαλαρα S5...

 

Εκει ειχα καταληξει κι εγω απλα ελεγα μην κανω λαθος.Οποτε καλυτερα σε S6

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το S6 ειναι πολυ καλυτερο σαν συσκευη,αλλα για μενα η ελειψη καρτας μνημης και αποσπομενης μπαταριας ειναι θεμα.

Αν φυσικα πας σε S6 το edge ειναι μονοδρομος......

Και αν μπορεις το S6 edge plus ακομα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το S6 ειναι πολυ καλυτερο σαν συσκευη,αλλα για μενα η ελειψη καρτας μνημης και αποσπομενης μπαταριας ειναι θεμα.

Αν φυσικα πας σε S6 το edge ειναι μονοδρομος......

Και αν μπορεις το S6 edge plus ακομα καλυτερα...

 

Σωστά συμφωνώ αν και του προτείνω να κάνει υπομονή να βγει το s7 που θα ρίξει την τιμή κιόλας των προηγούμενων μοντέλων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια.Ηθελα την γνωμη σας αν το εχετε δοκιμασει....ειμαι μεταξυ του 4πυρηνου S5 και του 8πυρηνου S5neo.

Ποιο θα προτεινατε απο τα δυο?Υπερτερει καπου το ενα απο το αλλο?

 

Δεν ξερω για την μπαταρια του neo αλλα η μπαταρια του S5 είναι η καλυτερη μπαταρια από smartphone που ειχα ποτε . Ειχα πολλα HTC και μετα samsung και είναι πολύ ανωτερη σε αυτονομια .

 

Σημερα και λογω της ημερας δεν εχω σταματησει να μιλαω και είναι στο 75% από τις 7πμ. με όλα τα ...καλουδια ανοιχτα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για την μπαταρια του neo αλλα η μπαταρια του S5 είναι η καλυτερη μπαταρια από smartphone που ειχα ποτε . Ειχα πολλα HTC και μετα samsung και είναι πολύ ανωτερη σε αυτονομια .

 

Σημερα και λογω της ημερας δεν εχω σταματησει να μιλαω και είναι στο 75% από τις 7πμ. με όλα τα ...καλουδια ανοιχτα .

Πολύ καλή η μπαταρία, αλλά υπάρχουν αρκετά πιο καλά σ αυτόν τον τομέα. Που να δεις ας πούμε Ζ3 ή μέχρι και νοτε 4, τα htc δεν χουν καλές μπαταρίες

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το s5 παραμένει μια αξιόλογη συσκευή. Το s6 με το που θα βάλει micro sd στο s7 θα το κάψει.

Το s6 ήδη καμένο είναι μ τέτοια μπαταρία. Δεν βλέπω και πολλούς να το έχουν, όπως γινόταν με παλιότερα μοντέλα ή με την σειρά νοτε. Δηλαδή για ένα καφέ βγαίνεις, και σχεδόν κανένας δεν χει s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Μια βοήθεια οποίος μπορεί!

Κλείδωσε ο μικρός το S5 με αποτύπωμα (κλείδωμα οθόνης).

Γνωρίζω τον εφεδρικό κωδικό αλλά δεν μπορώ να το απενεργοποιησω, το μόνο που με αφήνει είναι οι επιλογές ΜΟΤΙΒΟ και PIN.....

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...