Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα αλλά τπτ. ενώ μου έβγαζε δύο μέρες τώρα στην 1η μέρα έχει πέσει στο 56% ηδη! Για το drama shot δεν ξέρει κανεις κάτι ???

Δοκίμασε φλασαρε μια άλλη ρομ με οντιν τότε αφού δεν έπιασε η επαναφορά. Η αγγλική είναι πολύ σταθερή, βάλε αυτήν αν θέλεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μολις ανακάλυψα οτι απο χθες μετα την αναβαθμιση μου βγηκε και εμενα το daemon στην καταναλωση, χωρις να εχω βαλει ποτε viber.....

οποτε θα κανω μια επαναφορα αλλιως θα δοκιμασω την αγγλικη οπως λες κ εσυ.

Βοηθεια μας!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου απαντησει καποιος

ξερουμε οτι το κινητο ειναι αδιαβροχο

 

οταν κανω μπανιο και το εχω μαζι για μουσικη η βιντεο-προς θεου δεν το βουταω μεσα στην μπανιερα απλα το χω στο πλαι και μερικες φορες βρισκουν σταγονες απο νερα στην οθονη και οταν παω να το ακουμπησω σαν να καθυστερει-επηρεαζεται απο την υγρασια??η μπαινει νερο μεχρι μια ας πουμε πρωτη ζωνη στο εσωτερικο και λιγο κολλαει???

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Παιδια προσπαθω να κανω partition στην SD 128GB αλλα δεν μπορώ να τα καταφέρω...μπορεί κάποιιος να με βοηθήσει?? Edited by Dimi_Arap
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε φλασαρε μια άλλη ρομ με οντιν τότε αφού δεν έπιασε η επαναφορά. Η αγγλική είναι πολύ σταθερή, βάλε αυτήν αν θέλεις

 

Μπορεί να μου πει κάποιος που θα βρώ την αγγλική rom? Με odin μπαίνει?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που θα βρώ την αγγλική rom? Με odin μπαίνει?

http://www.sammobile.com/firmwares/download/47822/G900FXXU1BOE5_G900FOXA1BOE5_BTU/ μέσω οντιν ναι

Link to comment
Share on other sites

 

Αρχικά κατέβασα αυτη http://www.sammobile.com/firmwares/download/45959/G900FXXU1BOC7_G900FVIR1BOC1_VIR/

 

Και αυτή εδω παρακάτω τι διαφορές έχουν με αυτή που μου έστειλες?

http://www.sammobile.com/firmwares/download/45921/G900FXXU1BOD3_G900FOXA1BOD3_BTU/

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κατέβασα αυτη http://www.sammobile.com/firmwares/download/45959/G900FXXU1BOC7_G900FVIR1BOC1_VIR/

 

Και αυτή εδω παρακάτω τι διαφορές έχουν με αυτή που μου έστειλες?

http://www.sammobile.com/firmwares/download/45921/G900FXXU1BOD3_G900FOXA1BOD3_BTU/

Παλαιότερες εκδόσεις είναι

Link to comment
Share on other sites

Τον λογαριασμό picasa που βγαίνει στην "συλλογή" και έχει κάτι άκυρες παμπάλαιες φωτογραφίες πως τον σβήνω από το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε το service του απο τις εφαρμογές.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τον λογαριασμό picasa που βγαίνει στην "συλλογή" και έχει κάτι άκυρες παμπάλαιες φωτογραφίες πως τον σβήνω από το κινητό;

πας στη συλλογή > αλμπουμ > επανω δεξια > περιεχομενο για εμφανιση > ξετσεκαρεις ''περιεχομενο στο picasa''

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κάνω root σε lollipop χωρίς να πειραχτεί το knox?

 

 

από όσο ξέρω δεν γίνετε ακόμα να κάνεις ροοτ και να μην πειραχτεί ο knox!Άμα κάνω λάθος διορθώστε με...

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρειαστεί κανένας servise με τον knox πειραγμένο το κοιτάνε?

υπόψιν να έχει κάνει μόνο root να μην έχει εγκαταστήσει clockwork mode.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Παιδιά μια ερώτηση...δεν ανάβουν τα πλήκτρα...το κινητό είναι ροοτ...Αυτό έγινε μόλις έβαλα κάτι σπασμένες εφαρμογές...της έσβησα και πάλι τπτ...έκανα reboot & wipe cache και πάλι τπτ...τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να βάλουμε στατικό wallpaper αλλά να εκτείνεται σε περισσότερες απο 1 οθόνες, δηλαδή όταν κάνω swipe αριστερά π.χ. να δείχνει τη συνέχεια του wallpaper.
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρειαστεί κανένας servise με τον knox πειραγμένο το κοιτάνε?

υπόψιν να έχει κάνει μόνο root να μην έχει εγκαταστήσει clockwork mode.

Συνήθως το κοιτάνε, τώρα αν πέσεις σε κάποιον τεχνικό που θα το προσπεράσει θα είσαι τυχερός.

Πως μπορούμε να βάλουμε στατικό wallpaper αλλά να εκτείνεται σε περισσότερες απο 1 οθόνες, δηλαδή όταν κάνω swipe αριστερά π.χ. να δείχνει τη συνέχεια του wallpaper.

Πρέπει να αλλάξεις launcher.

Link to comment
Share on other sites

από όσο ξέρω δεν γίνετε ακόμα να κάνεις ροοτ και να μην πειραχτεί ο knox!Άμα κάνω λάθος διορθώστε με...

 

Φυσικα και υπάρχει τροπος,εδω και 2 μηνες,αλλα ειναι αρκετα βαρετο.Kαταρχας πρεπει να εχεις kik kat και απο εκει να περασεις σε Lolipop xωρις να γραχει ο knox

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413599

 

Αφου λοιπον ρουταρεις το κινητο,μπορεις να βαλεις η την ρομ του οδηγου που δεν συνιστω γιατι πλεον ειναι παλια,η να δεις στο xda.Εχουν βγει 2-3 νομιζω ρομ με 0 knox

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος του s5 plus και θα ηθελα να ρωτησω εαν και εσας καμια φορα ενω μιλατε με καποιον ξαφνικα σας αναφερει οτι δεν ακουει καθαρα τα λογια σας.

Εχω την εκδοση lollipop χωρις root.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος του s5 plus και θα ηθελα να ρωτησω εαν και εσας καμια φορα ενω μιλατε με καποιον ξαφνικα σας αναφερει οτι δεν ακουει καθαρα τα λογια σας.

Εχω την εκδοση lollipop χωρις root.

Ευχαριστω

Μου έχει τύχει καποιες φορες (εχω g900) αλλα συνήθως με συγκεκριμένο άτομο και δεν είχα δώσει σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...δεν ανάβουν τα πλήκτρα...το κινητό είναι ροοτ...Αυτό έγινε μόλις έβαλα κάτι σπασμένες εφαρμογές...της έσβησα και πάλι τπτ...έκανα reboot & wipe cache και πάλι τπτ...τι παίζει?

Κοίταξε σε πρώτη φάση στις ρυθμίσεις της συσκευής, Οθόνη και φόντο, διάρκεια φωτισμού πλήκτρων αφής μήπως το έχεις απενεργοποιημένο. Έπειτα κοίταξε για τυχόν επιλογές τύπου Εξοικονόμηση ενέργειας κλπ.

Αν και πάλι δεν, θα πρέπει να προχωρήσεις σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πάρε backup). Έπειτα το βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...