Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το είχα κάνει disable και με το που το ξαναέκανα enable (καθώς και με τη διαγραφή του swiftkey) είδα πως δεν ξαναυπήρξε κόλλημα για δυο μέρες.

 

Άκυρο πάντως, μόλις μου έκανε την πρώτη εμφάνιση το bug.

 

Όποιος έχει τρεχάματα/εμπειρία απο το σερβις, παρακαλώ πολύ να μας κρατά ενήμερους.

 

Προσωπικά δεν έχω την πολυτέλεια να μείνω χωρίς smartphone για μέρες, και σκέφτομαι την λύση του τοπικού σερβις.

 

 

Στο service σου κάνουν update firmware δηλ μια τρύπα στο νερό. Επίσημη επιδιόρθωση δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπερα και απο εμενα

Δεν ειμαι και πολυ σχετικος αλλα ας γραψω και εγω την εμπειρια μου με το bug της καμερας

Εχω 6 μηνες περιπου το κινητο και το εχω καταευχαριστηθει μεχρι τωρα.Ειναι γερμανικο εχω την λολιποπ εδω και περιπου ενα εναμιση μηνα μεσω κιες.Παντα ειχα viber και μεχρι πριν μια εβδομαδα δεν μου ειχε εμφανισει τιποτα.Πριν καμμια εβδομαδα μου ηρθε ενημερωση για τον chrome και ακομη μια εφαρμογη που δεν μπορω να θυμηθω.Μετα απο 1-2 μερες καταλαβα οτι η μπαταρια τελειωνε γρηγοροτερα απο το κανονικο και μπαινοντας στα σταστιστικα ειχε ανεβει πρωτο το daemon.Eπισης πρωτη φορα μου εμφανισε την μαυρη οθονη και το bug της οθονης.Αφαιρεσα τον chrome και εδω και 3 μερες δεν εχει ξαναεμφανισει τιποτα αν και μπαινω επιτηδες στην καμερα μονο και μονο για να τεσταρω.Η μπαταρια εχει επανελθει σε κανονικη καταναλωση.Οπως ειπα και πριν ειμαι ολιγον ασχετος και δεν ξερω αν οφειλεται εκει απλα ειπα να το αναφερω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και καιρό έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο. Δεν με ακούν στις κλήσεις. Όταν όμως έχω ανοιχτή ακρόαση η τραβάω βίντεο ή κάνω εγγραφή όλα είναι κανονικά.

 

Νομίζω το πρόβλημα άρχισε από τότε που έκαμα αναβάθμιση. Μου είπαν ότι είναι πρόβλημα της lollipop αλλά δεν μπορώ να βρω λύση. Διάβασα και εδώ περίπου δέκα σελίδες δεν είδα κάτι. Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό; θέλει ρουτ; κανένας οδηγός;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ανεβάσω την ένταση του ηχείου χωρίς να φλας άρω ;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό; θέλει ρουτ; κανένας οδηγός;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ανεβάσω την ένταση του ηχείου χωρίς να φλας άρω ;

 

Καλημερα ..διαβασε εδω..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Κινητό φίλου μου ημερομηνία παραγωγής 9/3/2015 γερμανικό με 5.0 Android παρουσίασε το σφάλμα κάμερας το πήγε στο service τον ρώτησαν αν έχει βάλει viber. Αυτός είπε ναι. Του έκαναν update firmware και μετά του κάνανε ελέγχους όπου του είπαν ότι τους πέρασε όλους. Μόλις έβαλε viber ξανά bug κάμερας. Τα συμπεράσματα δικά σας
Link to comment
Share on other sites

Κινητό φίλου μου ημερομηνία παραγωγής 9/3/2015 γερμανικό με 5.0 Android παρουσίασε το σφάλμα κάμερας το πήγε στο service τον ρώτησαν αν έχει βάλει viber. Αυτός είπε ναι. Του έκαναν update firmware και μετά του κάνανε ελέγχους όπου του είπαν ότι τους πέρασε όλους. Μόλις έβαλε viber ξανά bug κάμερας. Τα συμπεράσματα δικά σας

Ανοίγει την κάμερα μέσα από το viber; αν ναι ίσως αυτό λένε ότι είναι πρόβλημα. Κι εγώ έχω viber και στέλνω μηνύματα και έχω αλλάξει όλα τα firmware της λολιποπ και δεν έχω κανένα θέμα ούτε με κάμερα ούτε με μπαταρία ούτε με υπερθέρμανση

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση αν ανοίγει την κάμερα μέσα απο το viber.

 

jvougiou Συγγνώμη, δέχθηκε αυτή τη δικαιολογία??

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση αν ανοίγει την κάμερα μέσα απο το viber.

 

jvougiou Συγγνώμη, δέχθηκε αυτή τη δικαιολογία??

Ναι ρε φιλε μπορει να μην εχει σχεση, αλλα σ εμενα γιατι δεν το κανει τοτε; Ισως υπαρχουν καποιες παρτιδες s5 που εχουν προβλημα, δεν μου φαινεται για γενικο κακο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση αν ανοίγει την κάμερα μέσα απο το viber.

 

jvougiou Συγγνώμη, δέχθηκε αυτή τη δικαιολογία??

 

Και εγώ που δεν ανοίγω την κάμερα στο viber μου βγάζει το γνωστό πρόβλημα,οπότε κάτι άλλο τρέχει!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εβγαλε μια φορα αυτο το daemon πως το λενε στο καινουριο s 5 που εχω αλλα μονο μια φορα και ουτε κολλησε η καμερα ποτε!

Στα στατιστικα της μπαταριας εμφανιστηκε μια φορα και αυτο ηταν.

 

Κατα τα αλλα κανενα προβλημα με το κινητο. θερμοκρασιες στα φουλ το πολυ να παει 55.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση αν ανοίγει την κάμερα μέσα απο το viber.

 

jvougiou Συγγνώμη, δέχθηκε αυτή τη δικαιολογία??

 

 

Δεν ήξερε το παιδί ήτανε άσχετο με κινητά απλά είδε ότι το έχω κι εγώ και με ρώτησε. Ζήτησε αντικατασταση και πότε δε το δέχτηκαν αφού όπως λένε ο τεχνικός έλεγχος δεν έδειξε κάτι. Πάντως για να τον ρωτάνε αν έχει viber στο service το γνωρίζουν το πρόβλημα και απλά δε μπορούν να το φτιάξουν. Επίσης συμφωνώ κι εγώ ότι αν δεν ανοίγω κάμερα από viber δε μου το βγάζει το bug πότε. Αν ανοίξω είναι θέμα χρόνου...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ερώτηση στο viber, να δούμε τι παίζει.

 

Το κινητό είναι απίστευτο, αλλά δεν πρόκειται να κρατήσω συσκευή που δε λειτουργεί 100% σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, δυσκολα να νοιαστει το viber. Σκοπος ειναι να μαθουν τι ειναι αυτο που φταιει, γιατι σε αλλους το βγαζει χωρις να κανεις τιποτα και σε αλλους δεν το βγαζει ουτε με viber ουτε με καμια αλλη εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, δυσκολα να νοιαστει το viber. Σκοπος ειναι να μαθουν τι ειναι αυτο που φταιει, γιατι σε αλλους το βγαζει χωρις να κανεις τιποτα και σε αλλους δεν το βγαζει ουτε με viber ουτε με καμια αλλη εφαρμογη

 

 

 

Επίσης έχει ακουστεί ότι και χωρίς viber κάποιοι το έχουν δει. Νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα λειτουργικού. Αφού σε πολλές παρτίδες διάφορετικες έχει εμφανιστεί κι από εδώ κι από εξωτερικο σε forum. Ίσως δεν έχει σεταριστει καλά η κάμερα. Ποιος ξέρει. Ελπίζω να μη το δούμε και στο s6

Link to comment
Share on other sites

10 μερες με viber δεν εχω δει κανενα προβλημα. Εγω πιστευω ειναι πρωτες παρτιδες που σκασανε
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

10 μερες με viber δεν εχω δει κανενα προβλημα. Εγω πιστευω ειναι πρωτες παρτιδες που σκασανε

 

 

Του φίλου μου παρτίδα Μαρτίου 2015. Οπότε αυτό δε στεκει

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις παρτιδες ειναι της πλακας δικαιολογια,το ειχε αναφερει η verizon στο twitter για συγκεκριμενα μοντελα (τα πρωτα),αλλα εννοειται συνεχιζει και στα νεα-το δικο μου ειναι φεβρουαριος 15 και το κανε στην πρωτη μερα-τωρα που το φτιαξα δεν το εχει ξαναπαρουσιασει αλλα δεν προκειτε να ξαναπαρω σαμσουνκ ακομη και αν εχει τα καλυτερα κινητα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ασχοληθεί πολύ το viber... Η Samsung πρεπει

 

Η samsung σφυριζει κλεφτικα.!!!∆εν αναγνωριζουν τπτ.Εγω το κυνηγαω εδω και 10 μερες και ακρη δεν βγαζω.Το κινητο εμεινε και 3μερες στην σμαρτεκ.και τωρα που γυρισε και εχει προβλημα δεν ξερουν τι να μου πουν

.και θελουν να το ξαναστειλω

Link to comment
Share on other sites

Η samsung σφυριζει κλεφτικα.!!!∆εν αναγνωριζουν τπτ.Εγω το κυνηγαω εδω και 10 μερες και ακρη δεν βγαζω.Το κινητο εμεινε και 3μερες στην σμαρτεκ.και τωρα που γυρισε και εχει προβλημα δεν ξερουν τι να μου πουν

.και θελουν να το ξαναστειλω

 

 

 

Απλά απαράδεκτοι!!!. Firmware update ξερω να κάνω κι εγώ μέσω odin... φοβεροί τεχνικοί!!! Και να το ξαναστειλεις Firmware update κι όλα ok.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί δεν πάτε όλοι μαζί στην αντιπροσωπία όση έχετε το πρόβλημα; μόνο έτσι ίσος να ασχοληθούν..

 

 

 

Το έχουν πάει ήδη αρκετοί. Λύση μηδέν. ΓΤ να το πάω αφού update κάνω και μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

Το λύση 0 δε σημαίνει καταγγελία...?

 

Εγώ επικοινώνησα με το κατάστημα που το πήρα και μου είπαν πως αν αποδειχθεί μηχανικό πρόβλημα θα μου κάνουν αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...