Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, ναι δεν εχει σχεση που ειναι φτιαγμενο και το δικο μου Βιετναμ ειναι και πηγε στην Ελβετικη αγορα!!κατ τ αλλα ειναι αψογο...(εβαλα απ την αρχη ομως αγγλικη rom χωρις να εχει καποιο θεμα απλως αλλαξα)και θα συμφωνησω το θεμα καμερας ειναι (ηταν?) σε καποιες παρτιδες αρχικες που απ οτι δειχνει υπαρχουν ακομα δε φταιει το Viber...

 

 

και σε ξενα forum ομως παρουσιαζετε πολυ το θεμα καμερας που σημαινει οτι ηταν απειρες η παρα πολλες οι παρτιδες, οφειλε νομιζω η samsung να τις αποσυρει αν ητανε προβληματικες. μεγαλο λαθος της που δε το εκανε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

εχω πλεον 3 μερες και πολλεσ φοτο χωρις προβλημα στην καμερα

ακολουθηστε αυτην την λυση πατεντα-

επειδη κανεις δεν ξερει που οφειλεται το προβλημα(στα σερβις επισης δεν γνωριζουν)

 

επειδη οι περισσοτερες αναφορεσ ειναι για τετραδα βαιμπερ-σντ-εφαρμογες φακου η καμερας που μπανουν πανω στην μανισια-και ρομ

 

-κατεβαστε εκτος πλειστοιρ παλιοτερη εκδοση βαιμπερ(βρισκετε παντου και σε τορρεντ) και απενεργοποιηστε στο πλειστορ και το βαιμπερ update

-μην βαζετε sd(δυστηχως)

-μην κατεβαζετε φακο η απ τυπου cameraultra(υπαρχει πολυ απλο και ευχρηστο widjet φακου ηδη μανισιο και φωτο μονο με την στανταρ εφαρμογη)

-λενε οτι φταιει συγκεκριμενη ρομ και οι 2 που το παρουσιαζουν στην μικροτερη συχνοτητα ειναι η γαλλλικη και η αγγλικη

 

αν συνεχιζει και το βγαζει παει σε hardware και αν εχετε εγγυηση αλλαγη καμερας-αν και παλι τα ιδια δεν υπαρχει λυση μαθαινεις να ζεις με το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

εχω πλεον 3 μερες και πολλεσ φοτο χωρις προβλημα στην καμερα

ακολουθηστε αυτην την λυση πατεντα-

επειδη κανεις δεν ξερει που οφειλεται το προβλημα(στα σερβις επισης δεν γνωριζουν)

 

επειδη οι περισσοτερες αναφορεσ ειναι για τετραδα βαιμπερ-σντ-εφαρμογες φακου η καμερας που μπανουν πανω στην μανισια-και ρομ

 

-κατεβαστε εκτος πλειστοιρ παλιοτερη εκδοση βαιμπερ(βρισκετε παντου και σε τορρεντ) και απενεργοποιηστε στο πλειστορ και το βαιμπερ update

-μην βαζετε sd(δυστηχως)

-μην κατεβαζετε φακο η απ τυπου cameraultra(υπαρχει πολυ απλο και ευχρηστο widjet φακου ηδη μανισιο και φωτο μονο με την στανταρ εφαρμογη)

-λενε οτι φταιει συγκεκριμενη ρομ και οι 2 που το παρουσιαζουν στην μικροτερη συχνοτητα ειναι η γαλλλικη και η αγγλικη

 

αν συνεχιζει και το βγαζει παει σε hardware και αν εχετε εγγυηση αλλαγη καμερας-αν και παλι τα ιδια δεν υπαρχει λυση μαθαινεις να ζεις με το προβλημα

 

Νομίζω ότι είναι η 3η φορά που θα το πω, αλλά το πρόβλημα δημιουργείται από την εφαρμογή του Viber. Διάβασα για αυτό και στο νήμα του S3 Neo και του S4. Πόσες φορές πρέπει να ειπωθεί; Δεν είναι πρόβλημα υλικού!! Ο κώδικας της εφαρμογής φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι η 3η φορά που θα το πω, αλλά το πρόβλημα δημιουργείται από την εφαρμογή του Viber. Διάβασα για αυτό και στο νήμα του S3 Neo και του S4. Πόσες φορές πρέπει να ειπωθεί; Δεν είναι πρόβλημα υλικού!! Ο κώδικας της εφαρμογής φταίει.

Μ'αρέσει που τους λες τι φταίει και ακόμα ψάχνουν τι να πει κανείς... Το viber είναι όλα τα άλλα είναι μουφες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι η 3η φορά που θα το πω, αλλά το πρόβλημα δημιουργείται από την εφαρμογή του Viber. Διάβασα για αυτό και στο νήμα του S3 Neo και του S4. Πόσες φορές πρέπει να ειπωθεί; Δεν είναι πρόβλημα υλικού!! Ο κώδικας της εφαρμογής φταίει.

 

και εγω που εχω viber γιατι ΔΕΝ εχω προβλημα ; Κατι αλλο παιζει φιλε μου,δεν ειναι θεμα εφαρμογης .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

και εγω που εχω viber γιατι ΔΕΝ εχω προβλημα ; Κατι αλλο παιζει φιλε μου,δεν ειναι θεμα εφαρμογης .

Πιστεύω πως το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν ανοίγεις την κάμερα μέσα από την εφαρμογή του viber κι όχι όταν απλά χρησιμοποιείς το viber μόνο για κλήσεις και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν ανοίγεις την κάμερα μέσα από την εφαρμογή του viber κι όχι όταν απλά χρησιμοποιείς το viber μόνο για κλήσεις και μηνύματα.

 

Αυτο μπορει οκ. Δεν προκειται να το κανω τοτε ουτε για δοκιμη. Οποτε ΦΤΑΙΕΙ το viber εν μερη ομως ΟΧΙ οτι φταει αυτο !

Φταιει η καμερα που κολλαει μεσα απο το Viber . ΑΡΑ μην ανοιγεται καμερα μεσα απο το viber.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι η 3η φορά που θα το πω, αλλά το πρόβλημα δημιουργείται από την εφαρμογή του Viber. Διάβασα για αυτό και στο νήμα του S3 Neo και του S4. Πόσες φορές πρέπει να ειπωθεί; Δεν είναι πρόβλημα υλικού!! Ο κώδικας της εφαρμογής φταίει.

 

Ναι αλλα φταίει η σαμσουνγκ που μπλα μπλα μπλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που τους λες τι φταίει και ακόμα ψάχνουν τι να πει κανείς... Το viber είναι όλα τα άλλα είναι μουφες.

 

ρε παλικαρια το ξαναλεω και εγω λοιπον τριτη φορα-εμενα μου κολλουσε και χωρις viber

χωρις κανενα απ κατεβασμενο

 

το σεναριο με το viber ειναι πολυ πιθανο γιατι οπως αναφερεται συνδυαζεται με την καμερα

το σεναριο με την sd ειναι πολυ πιθανο εαν επιλεχθει αποθηκευση μιας φωτο στην sd

το σεναριο με τις εφαρμογες φακου κτλ ειναι επισης πιθανο γιατι μπαινουν στο φλας

 

αρα ειναι ενα bug που ξεκινα οταν συνδυαζεται αλλη εφαρμογη στην καμερα --επειδη ολοι μας εχουμε viber και το χρησιμοποιουμε σε καθημερινη συχνοτητα εκκινει το bug τις περισσοτερεσ φορες

 

αυτο ειπα μονο-να ενημερωσουμε και να βοηθησουμε θελουμε γιατι ολοι μιλανε για το συγκεκριμενο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι θεμα παρτιδας. Το δικο μου ειναι κατασκευης 11/2/2015 και το προβλημα εμφανιζεται απο απριλη του 2014. Ουτε ειναι του viber γιατι το ειχα τοσο καιρο σε αλλα τηλεφωνα και δεν εκανε κιχ. Το προκαλει μεν το viber και ισως αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιουν την καμερα,γιατι το qcamera daemon κανει αυτη τη δουλεια ,να κλεινει την καμερα αυτοματα μετα τη χρηση των εφαρμογων. Εινσι καθαρα θεμα της σαμσουνγκ και μονον αυτης γιατι εμφανιζεται μονο σε δικα της τηλεφωνα και αυτη ευθυνεται να το διορθωσει. Ειχε ανοιξει η google issue για αυτο το προβλημα στα nexus 5 και μολις το ελυσε κλειδωσε το θεμα και ειπε στους πελατες της σαμσουνγκ να μην απευθυνονται στην google πια γιατι ο κωδικας της καμερας απο ενα σημειο και μετα ειναι ευθυνη του κατασκευαστη και οχι της google.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι θεμα παρτιδας. Το δικο μου ειναι κατασκευης 11/2/2015 και το προβλημα εμφανιζεται απο απριλη του 2014. Ουτε ειναι του viber γιατι το ειχα τοσο καιρο σε αλλα τηλεφωνα και δεν εκανε κιχ. Το προκαλει μεν το viber και ισως αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιουν την καμερα,γιατι το qcamera daemon κανει αυτη τη δουλεια ,να κλεινει την καμερα αυτοματα μετα τη χρηση των εφαρμογων. Εινσι καθαρα θεμα της σαμσουνγκ και μονον αυτης γιατι εμφανιζεται μονο σε δικα της τηλεφωνα και αυτη ευθυνεται να το διορθωσει. Ειχε ανοιξει η google issue για αυτο το προβλημα στα nexus 5 και μολις το ελυσε κλειδωσε το θεμα και ειπε στους πελατες της σαμσουνγκ να μην απευθυνονται στην google πια γιατι ο κωδικας της καμερας απο ενα σημειο και μετα ειναι ευθυνη του κατασκευαστη και οχι της google.

 

 

 

Στο nexus λυθηκε με αναβαθμιση λειτουργικου (software) η μεσω hardware μεσω service? κι αν ειναι software και θεμα samsung ισως εμφανιστει και στο s6.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσε αναβάθμιση στα nexus 5 και εκλεισε το bug report για αυτο το θεμα προτρεποντας τους χρηστες της σαμσουνγκ να απευθυνθουν στους παροχους τους ή στη samsung για επίλυση του θεματος. Εχω ακουσει οτι υπαρχει στα note 3 το bug αυτό. Δεν το ειχα σε S4,A3 και tab pro.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το μαύρο στην κάμερα,το δα και εγώ τελικά.Δηλαδη αν περασω τη lolipop του Ιανουαρίου,θα λυθεί το θέμα? Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Με instagram, sd, και με απευθείας σώσιμο των φωτογραφιών στην sd, δεν εχω κανενα πρόβλημα και ουτε ειχα..

Viber, skype ομως δεν υπάρχουν στο τηλέφωνό μου. Δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου.

Οποτε σίγουρα η sd δεν αποτελεί θέμα. Σωνω και burst φωτογραφίες απευθείας χωρις ποτε να κανει κιχ.

Βέβαια η sd που του εχω δεν είναι της πλάκας. Δεν ξερω αν μπορεί αυτό να παίζει καποιο ρόλο.

 

EDIT: Τωρα σκέφτηκα και το cam scanner που εχω και που το δουλεύω πολύ.

Ανοίγει και αυτο κάμερα για να σκαναρει, αλλα δεν μου έχει κάνει κάτι εως τώρα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα χρονια πολλα καλη ανασταση καλο πασχα για ολο τον κοσμο!!!

μια ερωτηση υπαρχει δυνατοτητα για root σε lollipop χωρις να γραψει το knox?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα χρονια πολλα καλη ανασταση καλο πασχα για ολο τον κοσμο!!!

μια ερωτηση υπαρχει δυνατοτητα για root σε lollipop χωρις να γραψει το knox?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391842

 

Ποστ #265.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..νέος κάτοχος και γω μετά από το απίθανο nexus 5. Το βρήκα σε καλή τιμή 2ο χερι και είπα να το πάρω για τις έξτρα δυνατότητες. 2 απορίες έχω μέχρι στιγμής, όταν βάζω μουσική από bluetooth η από καρφί σε στέρεο..ακούγεται πολύ σιγά. Εννοείται ότι έχω κοιτάξει όλες τις ρυθμίσεις. Και 2ο στον nova launcher δεν μπορώ με τπτ να κατεβάσω το notification bar με gestures. Καμιά γνώμη..?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..νέος κάτοχος και γω μετά από το απίθανο nexus 5. Το βρήκα σε καλή τιμή 2ο χερι και είπα να το πάρω για τις έξτρα δυνατότητες. 2 απορίες έχω μέχρι στιγμής, όταν βάζω μουσική από bluetooth η από καρφί σε στέρεο..ακούγεται πολύ σιγά. Εννοείται ότι έχω κοιτάξει όλες τις ρυθμίσεις. Και 2ο στον nova launcher δεν μπορώ με τπτ να κατεβάσω το notification bar με gestures. Καμιά γνώμη..?

 

Μεγειά! Είναι ωραία συσκευή!

Για το πρώτο δε μπορώ να σου απαντήσω, όμως το 2ο είναι γνωστό πρόβλημα και αναμένεται update

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα σημερα ξανα το viber για δοκιμη και μετα απο κανενα 30 λεπτο μου εβγαλε προβλημα η καμερα,ειχε αυτην την μαυροι οθονη..Αν και δεν καταλαβαινω γιατι σε αλλους δεν δημιουργη προβλημα το viber και σε εμενα μου κολαει την καμερα....
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα σημερα ξανα το viber για δοκιμη και μετα απο κανενα 30 λεπτο μου εβγαλε προβλημα η καμερα,ειχε αυτην την μαυροι οθονη..Αν και δεν καταλαβαινω γιατι σε αλλους δεν δημιουργη προβλημα το viber και σε εμενα μου κολαει την καμερα....

 

Εβγαλες φωτο μεσα απο το Viber εννοεις και κολλησε ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλες φωτο μεσα απο το Viber εννοεις και κολλησε ;

 

Δεν έκανα κάποια ενέργεια που να χρειαζόταν κάμερα, απλά την εγκατέστησα, είδα άμα υπήρχαν η επαφές που είχα πρόσθεση και έκλεισα την εφαρμογή. Μετά από κάποια ώρα με έβγαζε σφάλμα κάμερας.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κάποια ενέργεια που να χρειαζόταν κάμερα, απλά την εγκατέστησα, είδα άμα υπήρχαν η επαφές που είχα πρόσθεση και έκλεισα την εφαρμογή. Μετά από κάποια ώρα με έβγαζε σφάλμα κάμερας.....:mad:

 

αρα καλα λεω τοσο καιρο οτι ΔΕΝ ΦΤΑΕΙ το Viber , σε εμενα μια χαρα λειτουργουν ολα !!! Κατι αλλο σας κανει την δουλεια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

αρα καλα λεω τοσο καιρο οτι ΔΕΝ ΦΤΑΕΙ το Viber , σε εμενα μια χαρα λειτουργουν ολα !!! Κατι αλλο σας κανει την δουλεια.

Αυτό κατάλαβες εσύ ότι δεν φταίει το viber?:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες εσύ ότι δεν φταίει το viber?:D

 

Εσυ καταλαβες οτι φταιει ; Πως προκυπτει ; Ας το βγαλει και να δοκιμασει και παλι,θα δεις οτι και χωρις το viber κολλαει η καμερα.

2 S 5 εχω αλλαξει το προηγουμενο το εκανε και με viber και χωρις. Αυτο που πηρα προσφατα δεν κανει τιποτα,ΚΙΧ !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...