Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Θενκς

 

Το ρωτησα σαν θεμα που αφορα την συσκευη γι αυτο ποσταρα εδω!

 

Υπαρχει λογος να βαλω την εφαρμογη αν με τον αλλο τροπο ειμαι οκ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Λάθος Thread σίγουρα αλλά η κοινότητα πρέπει να ξέρει ότι το πρώτο επίσημο firmware για το Galaxy S5 Plus (SM-G901F) για την Ελλάδα είναι γεγονός στο Sammobile παραμονή Χριστουγέννων. Ξέρω τι θα ζητήσω στον Άγιο Βασίλη:):):) Καλώς τα δεχτήκαμε.....!!

 

"Greece (EUR) SM-G901F GALAXY S5 Plus 4.4.4 G901FXXU1ANK3"

 

Ένα πραγματικά καλό νέο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια το battery drain ειναι ο διακομιστης μεσων? ξαφνικα μου το εβγαλε χτες απο το πουθενα και μου τρωει το 37% της μπαταριας.... επισης επειδη λογικα θα μου πειτε για επαναφορα εργοστασιακων εγραψα και πιο πανω αλλα δεν μου απαντησατε αμα βαλω την πολωνικη μπορω να επιστρεψω στην δικια του? και το κυριοτερο η 5αρα ως τωρα εχει καποιο θεμα με κλησεις η whats app viber κτλ/?
Link to comment
Share on other sites

Θενκς

 

Το ρωτησα σαν θεμα που αφορα την συσκευη γι αυτο ποσταρα εδω!

 

Υπαρχει λογος να βαλω την εφαρμογη αν με τον αλλο τροπο ειμαι οκ;

Οχι, απλα η εφαρμογή σου δινει δυνατότητα να κανεις cache clear σε μεμονωμένες εφαρμογές έχοντάς τις όλες μαζεμένες.

παιδια το battery drain ειναι ο διακομιστης μεσων? ξαφνικα μου το εβγαλε χτες απο το πουθενα και μου τρωει το 37% της μπαταριας.... επισης επειδη λογικα θα μου πειτε για επαναφορα εργοστασιακων εγραψα και πιο πανω αλλα δεν μου απαντησατε αμα βαλω την πολωνικη μπορω να επιστρεψω στην δικια του? και το κυριοτερο η 5αρα ως τωρα εχει καποιο θεμα με κλησεις η whats app viber κτλ/?

Αν δεις λίγο πιο πίσω θα δεις οτι την ζημιά την κανει το YouTube.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα εχω δει αλλα λενε οτι γραφει youtube στην μπαταρια... εμενα λεει διακομιστης μεσων... τεσπα το εκανα ανενεργο για να δω αν εχει διαφορα και θα ενημερωσω... επειδη ομως θελω να περασω την lolipop οσο πιο συντομα γινεται εχει κανεις απαντηση?και κατι που με ενδιαφερει παρα πολυ... αμα περασω οποιαδηποτε αλλη εκδοση με odin χανω εγγυηση? Edited by alepoudiarhs
Link to comment
Share on other sites

Nop. Διακομιστής πολυμεσων λέει στην μπαταρία και δεν δινει αλλες πληροφορίες. Το youtube το βλεπεις οτι τρεχει στο παρασκήνιο μεσω του αντίστοιχου widget.

 

Εγω παντως επεστρεψα στα νορμαλ. Εναλλακτικά μπορείς να κλείσεις τις ειδοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις του YouTube με το ιδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έκανα ανενεργό έκλεισα και τις ειδοποιήσεις αυτό που κατάφερα είναι να το κατεβάσω στο 36% από 40% και μετά από δύο ώρες έχει ξανά ανέβει στο 40%
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έκανα ανενεργό έκλεισα και τις ειδοποιήσεις αυτό που κατάφερα είναι να το κατεβάσω στο 36% από 40% και μετά από δύο ώρες έχει ξανά ανέβει στο 40%

 

Τότε τρέχουν και άλλα πράγματα στο παρασκήνιο (και όχι μόνο) που τον χρησιμοποιούν, αν φυσικά εσύ δεν το δουλεύεις. ;)

 

Νομίζω ότι και τα sms τον χρησιμοποιούν. Μήπως λόγω των ημερών έχεις πολλά πάρε-δώσε με sms?;)

 

EDIT: Λοιπόν άκυρο με το κλείσιμο των ειδοποιήσεων από το YouTube. Μόλις είδα ότι πάλι το ξανασύκωσε στο παρασκήνιο! Τζίφος, λοιπόν. Το ξανακανω disable να ξεμπερδεύω μέχρι να το διορθώσουν. (Αν το κάνουν ποτέ)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos πήγα να ανοίξω την κάμερα και μου έβγαλε σφάλμα κάμερας και δεν υπήρχε το άλμπουμ κάμερα όλες οι φωτογραφίες που είχα βγάλει από την κάμερα έχουν χαθεί έκανα επανεκκίνηση η κάμερα επανήλθε όμως έχω χάσει της φωτογραφίες που έχω βγάλει τι μπορεί να έχει συμβεί ρε παιδιά και έχω σκάσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την οθόνη του S5. Πήγα σε public και το είδα και στην οθόνη αχνοφαινόταν η αρχική οθόνη, όπου και να πήγαινες ακόμα και στην κάμερα φαινόταν από πίσω η αρχική οθόνη... Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα? Μήπως είναι από την πολύ χρήση ή από τα έντονα πατήματα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την οθόνη του S5. Πήγα σε public και το είδα και στην οθόνη αχνοφαινόταν η αρχική οθόνη, όπου και να πήγαινες ακόμα και στην κάμερα φαινόταν από πίσω η αρχική οθόνη... Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα? Μήπως είναι από την πολύ χρήση ή από τα έντονα πατήματα?

Ευχαριστώ!

 

Το είχα παρατηρήσει και εγω η αλήθεια είναι. Ομως αυτο συμβαίνει γιατι το κινητο το εχουν ρυθμίσει να μενει αναμμενη η οθόνη του συνέχεια και μάλιστα σε φουλ φωτεινότητα. Επειδη ειναι και στη φορτιση, δεν κλείνει ποτε. Αυτο προκαλει "καψιμο" στην οθονη.

Βέβαια τέτοιο φαινόμενο δεν εχει παρατηρήσει κανεις νομίζω, μιας και σε φυσιολογικη χρήση δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πρόκειται να το αγοράσω και επειδή το παρατήρησα είπα να ρωτήσω αν το έχει δει κανείς σε άλλο κινητό! Καλή χρονιά σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φίλοι μου και χρόνια πολλά!!! έχω το εξής ερώτημα. είχα την έκδοση 4.4.2 με csc TMS και όταν έστελνα μηνύματα mms

δεν χρειαζόταν να έχω ανοικτά τα δεδομένα. συνήθως τα έχω κλειστά. αυτό που γινότανε είναι όταν πατούσα αποστολή mms αυτά άνοιγαν από

μόνα τους τα δεδομένα για την αποστολή και μετά αμέσως έκλειναν τα δεδομένα πάλι. το ίδιο γινότανε και αν μου ερχότανε κάποιο mms.

με την Lollipop 5.0 την Πολωνική(XEO) μόλις πας να στείλεις mms σου λέει ότι το mms θα σταλθεί όταν ανοίξουν τα δεδομένα.

μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να δουλεύουν πάλι όπως στην 4.4.2? επίσης δοκίμασα την Ισπανική(PHE) Lollipop 5.0 στην οποία τα mms

δουλεύουν πάλι όπως στην 4.4.2 δηλαδή αυτόματα. μήπως ξέρετε γιατί γίνεται αυτό? μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση?

διαφορές Ισπανικής με Πολωνικής βρήκα μόνο στα δίκτυα όπου στην Πολωνική γράφει LTE/.......ενώ στην Ισπανική 4G/3G.......

πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάποια διαφορά σε αυτά έτσι δεν είναι? απλώς διαφορετική ονομασία? επίσης στην Ισπανική δεν βρήκα

έξτρα εφαρμογές(bloatware) ευχαριστώ πολύ!!! καλές γιορτές φίλοι μου και καλή χρονιά να έχουμε!!!

Edited by djspiros
Link to comment
Share on other sites

Ναι για πες αν θες εντυπωσεις.

Και εγω φοραω τη τελευταία πολωνεζικη την οποια πηρα μεσω ΟΤΑ μαλιστα αλλα με τρωει να δοξιμασω αν ειναι καλυτερη η ισπανικη.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

σε γενικές γραμμές σχεδόν ίδιες μου φαίνονται. τις διαφορές που είδα τις έχω ήδη αναφέρει. από χθες το βράδυ την έχω

οπότε δεν μπορώ να γνωρίζω και πολλά. πάντως δεν έχει έξτρα εφαρμογές όπως η πολωνέζικη(e-kiosk, κτλ) μόνο τα

κλασικά του λογισμικού. αυτό με τα mms θέλω κάποιος αν ξέρει γιατί γίνεται έτσι. στην Ισπανική με κλειστά τα δεδομένα μπορώ και στέλνω

mms και λαμβάνω, τα δεδομένα ανοίγουν και κλείνουν μόνα τους αυτόματα. στην πολωνέζικη δεν γίνεται αυτό. πρέπει να έχεις τα δεδομένα ανοικτά.

μήπως είναι κάποια ρύθμιση που δεν γνωρίζω? και το άλλο στα δίκτυα στην Πολωνέζικη γράφει LTE , στην Ισπανική γράφει 4G.

To LTE είναι ποιο γρήγορο από το 4G ή είναι το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

σε γενικές γραμμές σχεδόν ίδιες μου φαίνονται. τις διαφορές που είδα τις έχω ήδη αναφέρει. από χθες το βράδυ την έχω

οπότε δεν μπορώ να γνωρίζω και πολλά. πάντως δεν έχει έξτρα εφαρμογές όπως η πολωνέζικη(e-kiosk, κτλ) μόνο τα

κλασικά του λογισμικού. αυτό με τα mms θέλω κάποιος αν ξέρει γιατί γίνεται έτσι. στην Ισπανική με κλειστά τα δεδομένα μπορώ και στέλνω

mms και λαμβάνω, τα δεδομένα ανοίγουν και κλείνουν μόνα τους αυτόματα. στην πολωνέζικη δεν γίνεται αυτό. πρέπει να έχεις τα δεδομένα ανοικτά.

μήπως είναι κάποια ρύθμιση που δεν γνωρίζω? και το άλλο στα δίκτυα στην Πολωνέζικη γράφει LTE , στην Ισπανική γράφει 4G.

To LTE είναι ποιο γρήγορο από το 4G ή είναι το ίδιο?

 

φιλαρακι το lte με το 4g ειναι τα ιδια ακριβως απλα διαφορετικη ονομασια... για τα mms δεν γνωριζω.. η απορια μου που ρωτησα και δεν απαντηθηκε εμενα ειναι αν περασεις πολωνεζικη η ισπανικη η οποιδηποτε εκδοση android χανεις την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εδώ και μερικές μέρες το τηλέφωνο χρειάζεται να το φορτισω 2 φορές την μέρα Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα τα ίδια δεν θέλω να κάνω εργοστασιακή ρυθμίσεις γιατί βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή πάλι Μπήκα στην εφαρμογή μπαταρία και μου γράφει πάνω πάνω ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΈΣΩΝ 40‰τι μπορεί να είναι ρε παιδιά; δεν έχω βάλει κάποια νέα εφαρμογή και η μπαταρία δεν έχει φουσκωσει αν ξέρει κάποιος ας μου πει γιατί δεν μπορώ να βγω από το σπίτι χωρίς φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εδώ και μερικές μέρες το τηλέφωνο χρειάζεται να το φορτισω 2 φορές την μέρα Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα τα ίδια δεν θέλω να κάνω εργοστασιακή ρυθμίσεις γιατί βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή πάλι Μπήκα στην εφαρμογή μπαταρία και μου γράφει πάνω πάνω ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΈΣΩΝ 40‰τι μπορεί να είναι ρε παιδιά; δεν έχω βάλει κάποια νέα εφαρμογή και η μπαταρία δεν έχει φουσκωσει αν ξέρει κάποιος ας μου πει γιατί δεν μπορώ να βγω από το σπίτι χωρίς φορτιστή

 

 

 

 

το youtube στην κάνει την δουλειά πάνε στις ενεργές εφαρμογές και κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι το lte με το 4g ειναι τα ιδια ακριβως απλα διαφορετικη ονομασια... για τα mms δεν γνωριζω.. η απορια μου που ρωτησα και δεν απαντηθηκε εμενα ειναι αν περασεις πολωνεζικη η ισπανικη η οποιδηποτε εκδοση android χανεις την εγγυηση?

 

όχι φίλε μου δεν χάνεις την εγγύησή σου όποια κι αν περάσεις είτε την Πολωνέζικη είτε την Ισπανική γιατί και οι 2 είναι original.

οπότε ούτε το knox χαλάει και δεν χάνεις την εγγύησή σου. εκτός αν περάσεις κάποια πειραγμένη rom.

προχώρα άφοβα φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...