Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μέχρι το S5 αγόραζα σχεδόν τα πάντα από hi end συσκευές σχεδόν κάθε μήνα, είχα το note για βάση βεβαίως και απλά έβλεπα τι μου ταιριάζει.

Το έκανα από χόμπι αλλά και από περιέργεια.

Κάποια στιγμή όμως κατάντησε κουραστικό και είχε και μεγάλη φίρα όμως (χρηματική και χρόνου)

Με το S5 όμως κατάλαβα ότι βρήκα το λιμάνι μου.

Μπορεί πχ το Μ8 να είναι πιο γρήγορο, το Ζ3 πιο όμορφο και ούτο καθ'εξείς αλλά το S5 overall για μένα είναι πιο ισορροπημένο ειδικά για τις ανάγκες μου.

Οπότε έκλεισα τα αυτιά μου στις σειρήνες της αλλαγής νιώθω καλά και είμαι και κερδισμένος.

Μόνη συσκευή που θα πάρω είναι το note 4 λόγω πρότερου έρωτα για τη κατηγορία του και ίσως το nexus 6. Και ελπίζω πραγματικά η Samsung να βγάλει το S6 με το snap 810 στα 64bit και με τις πινελιές ποιότητας που έχουν τα νέα Samsung και το μόνο άλλο που θέλω είναι η κάμερα στα εσωτερικά να είναι λίγο καλύτερη.

Έτσι κι αλλιώς και το 5αρι με το lollipop θα γίνει πιστεύω πιο smooth και καλό από ότι είναι οπότε μόνο με τα παραπάνω που είπα θα πάω στο 6 αν τα έχει

 

Έτσι ακριβώς ησυχία με αυτό το κινητό ούτε να ψάχνεις για troubleshooting ούτε τίποτα!

 

Κι εγώ για note λέω όταν αλλάξω αλλά έχει πολλά ψωμιά το S5 ακόμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω ξαναπει το S5 ειναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει για φετος.Τελικα μετραει αυτο λενε οτι ειναι θεμα χρησης στον καθενα και ποσο καλα σου καθεται ενα κινητο.Τα υλικα κατασκευης κατανταν κοροιδια μιας και ολοι μας σχεδον βαζουμε θηκες.Δυσκολα να πας σε αλλο κινητο γιατι τοσα χρονια στη Samsung τα ξερεις τα χρησιμοποιεις και τα εμπιστευεσαι τα κινητα της μεχρι αηδιας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρώην κάτοχος S4 και αφού μέσα σε 3 εβδομάδες πέρασα από Note 3 (too big for me) LG G2 και LG G3 (χάλια οθόνες σε χρώματα για τα γουστα μου) κατέληξα εδώ και 3 ημέρες στο S5 από το οποίο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. ΟΜΩΣ.... Μια ερώτηση. Εχει τόσο χάλια γωνιες θέασης ή είναι ιδέα μου? Μπλεδίζει πολύ σε μικρή κλίση. Παίζει να φταίει η ζελατίνα που έχει επάνω? Δεν ξέρω αν είναι η εργοστασιακή γιατι το τηλέφωνο το πηρα μεταχειρισμένο. Ξέρω θα μου πείτε βγάλε τη ζελατίνα να δεις. Απλά ρωτάω μήπως κάποιος έχει παρατηρήσει κάτι πριν τη βγάλω και το τεστάρω. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!

 

Κάποιος? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος? Ευχαριστώ.

 

 

Εγω εχω μεμβρανη spigen και εχει απιστευτες γωνιες θεασης

 

Μηπως ειναι κατι αλλο; Βγαλε την μεμβρανη να δεις

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα και τη μεμβράνη και κάνει ένα κυματισμό με την πρώτη μικρή κλίση στις αποχρωσεις του μπλέ.

Problem

Πήγαινέ το πίσω η service

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα και τη μεμβράνη και κάνει ένα κυματισμό με την πρώτη μικρή κλίση στις αποχρωσεις του μπλέ.

Επειδει εχω και το g2, οπου μου εχει σπασει η οθονη και του εβαλα αλλη μαιμου απο ebay, η μαιμου κανει κατι τετοια.. Μηπως εχει αλλάξει οθονη ο προηγούμενος? Αλλά σιγα μη στο πει..

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα και τη μεμβράνη και κάνει ένα κυματισμό με την πρώτη μικρή κλίση στις αποχρωσεις του μπλέ.

 

μηπως εχει αλλαγμένη οθονη?συγκρινετο με ενα αλλο s5 .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω ενα προβλημα..εχω το g900H (οχι το ευρωπαικο),

εχω βαλει την EPSILONPROJECT-V1.0-XXU1ANG3 (και ειναι rooted το κινητο).

ενω στην αρχη ολα πηγαινανε ρολοι δεν ξερω αν εκανα εγω κατι και δεν το πηρα χαμπαρι

αλλα εδω και λιγες μερες απο κει που οταν ανοιγα το wifi ανοιγε αμεσως και συνδεοταν αυτοματα σε δικτυο που ηταν αποθηκευμενος ο κωδικος,

τωρα πλεον,το wifi ανοιγει με καθυστερηση και σε οποιοδηποτε δικτυο θελει κωδικο ακομα και ας ειναι αποθηκευμενος..

 

τι προτεινετε να κανετε; δεν θελω να κανω factory reset ή να ξαναπερασω rom διοτι θα χασω τα παντα :P

εκανα wipe cache.wipe dalvik αλλα τιποτα

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα και τη μεμβράνη και κάνει ένα κυματισμό με την πρώτη μικρή κλίση στις αποχρωσεις του μπλέ.

 

Επειδει εχω και το g2, οπου μου εχει σπασει η οθονη και του εβαλα αλλη μαιμου απο ebay, η μαιμου κανει κατι τετοια.. Μηπως εχει αλλάξει οθονη ο προηγούμενος? Αλλά σιγα μη στο πει..

 

Εκει πηγε το μυαλο μου, κατ'ευθειαν!!!

 

Φιλε μου θα σου ελεγα να το γυρισεις πισω γιατι αν εχει συμβει κατι τετοιο, κυρολεκτικα, "τον ήπιες". Θα εχεις βγει και εκτος εγγυησης!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτησσω τι διάφορες εχει η οθόνη του Galaxy s4 με το galaxy s5 πρόσφατα αντικατέστησα το s4 που είχα με το s5 και η οθόνη του μου φαίνεται σαν να ειναι ´πλαστική' σε σχέση με το 4 που ειχα...

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο s5 plus και ρωταω:το νεο

805 soc φανταζομαι οτι δεν εχει διαφορα μονο η cpu αλλα και η gpu καθως και ολα τα κυκλωματα διασυνδεσης των μοναδων του soc.ετσι δεν ειναι;οποτε αν ειναι ετσι τοτε με 1080p,περα απο καλυτερη επεξεργαστη ισχυ,θα εχουμε καλυτερα γραφικα;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο s5 plus και ρωταω:το νεο

805 soc φανταζομαι οτι δεν εχει διαφορα μονο η cpu αλλα και η gpu καθως και ολα τα κυκλωματα διασυνδεσης των μοναδων του soc.ετσι δεν ειναι;οποτε αν ειναι ετσι τοτε με 1080p,περα απο καλυτερη επεξεργαστη ισχυ,θα εχουμε καλυτερα γραφικα;

Έτσι είναι, ο 805 έρχεται με άλλη ανώτερη GPU

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το 2καρτο s5.

 

Καλώς το δέχτηκες

Μπορείς να κάνεις ενα μικρό review και εντυπώσεις γιατί με ενδιαφέρει πολύ?

Επίσης από πού το πήρες γιατί το βρίσκω μόνο έξωτερικό και πόσο? Ή με πμ αν δεν γίνεται δημόσια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτησσω τι διάφορες εχει η οθόνη του Galaxy s4 με το galaxy s5 πρόσφατα αντικατέστησα το s4 που είχα με το s5 και η οθόνη του μου φαίνεται σαν να ειναι ´πλαστική' σε σχέση με το 4 που ειχα...

Ευχαριστω πολυ...

 

Τι εννοείς "πλαστική"? Το κρύσταλλο?

 

Σε γενικές γραμμές, αυτές είναι:

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_S5_ShootOut_1.htm

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δέχτηκες

Μπορείς να κάνεις ενα μικρό review και εντυπώσεις γιατί με ενδιαφέρει πολύ?

Επίσης από πού το πήρες γιατί το βρίσκω μόνο έξωτερικό και πόσο? Ή με πμ αν δεν γίνεται δημόσια

 

Το πηρα απο dubai και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το εισαγουν κανονικα στην ευρωπη.

Κανενα απολυτως προβλημα με τα ελληνικα. Διαλεγεις ποια καρτα θα εχει ενεργο data, την ωρα που γραφεις sms διαλεγεις εαν θα φυγει απο 1 η 2 , το ιδιο και με την κληση.Για την καμερα που ακουστηκαν καποια προβληματα δεν εχω παρατηρηση κατι. Κανει αμεσως autofocus.Ηθελα το μπλε αλλα επειδη δεν υπηρχε πηρα το μαυρο. Και ναι εχει lte.

Edited by babis

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε μου. το κινητο το εχω 4 μηνες και ουδεποτε παρουσιασε προβλημα με το 3g/4g παρα μονο μετα την προ 3ημερου αναβαθμιση. Το κεντρο της λαρισας δε το λες και περιοχη με χαμηλη διεισδυση στο 4g δικτυο. Αρα καποιο αλλο προβλημα υπαρχει. Αλλωστε δεν εχω προβλημα με το σημα αλλα με το internet. Ισως δε το διατυπωσα σωστα στο 1ο μηνυμα μου.

 

Κι εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα μετά το τελευταίο software update. Μάλιστα το πήγα και στο service και μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα το τελευταίο update δίνει προτεραιότητα στο 4G και επειδή τα 4G δίκτυα ακόμα στην Ελλάδα δεν έχουν αναπτυχθεί επαρκώς, δε δουλεύει σωστά η αυτόματη επιλογή σύνδεσης... πολύ σπαστικό πράγμα και όταν τους είπα να μου κάνουν roll back στην προηγούμενη έκδοση που δούλευε μου είπαν ότι δεν γίνεται.

Δοκιμάζω τώρα και ένα connection stabilizer αλλά τα πράγματα είναι μόλις λίγο καλύτερα.

Αν κάποιος έχει καμιά άλλη ιδέα ας μας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να το κλειδωσεις σε 2g/3g only.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να το κλειδωσεις σε 2g/3g only.

 

Eχει μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα με το 4g και με νευριαζει να εχεις 4g κινητο και να το εχεις κλειδωμενο σε 2g/3g.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...