Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα και χειροκίνητα να διαλέξω δίκτυο αλλά δεν συνδέεται. Πρέπει να έχει να κάνει με τις συχνότητες γτ από ότι ξέρω αλλού δουλεύει η κοσμοτε και αλλού η βονταφον και η γουιντ. .πως μπορώ να ελέγξω την τελευταία έκδοση λογισμικού και αν είναι να την κατεβάσω πάλι μήπως κάτι έγινε κατά την ενημέρωση ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το δοκίμασα και χειροκίνητα να διαλέξω δίκτυο αλλά δεν συνδέεται. Πρέπει να έχει να κάνει με τις συχνότητες γτ από ότι ξέρω αλλού δουλεύει η κοσμοτε και αλλού η βονταφον και η γουιντ. .πως μπορώ να ελέγξω την τελευταία έκδοση λογισμικού και αν είναι να την κατεβάσω πάλι μήπως κάτι έγινε κατά την ενημέρωση ?

 

Ποιό S5 έχεις? 900F?

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να το δω ποιο είναι ? Είμαι λίγο άσχετη με αυτά

 

Ρυθμισεις-πληροφοριες συσκευης-κωδικος μοντελου και εκει γραφει ποιο εχεις

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια άλλα καρτα cosmote στο κινητο και δες αν δουλευει....αν δουλεύει τοτε πήγαινε σε ένα κατάστημα cosmote και εφοσον ειναι καινουρια ζητα αλλαγη της...(πιθ;νον να φταιει η καρτα sim).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονονια μας πολλα !!!

 

Οταν πατατε το κουμακι φια ληψη φωτογραφιας αποκρινεται αμεσα ή κανει ενα σαν κυκλακι μεχρι να τραβησει την φωτογραφια ? Εμενα καθυστερει κα τραβηξει την φωτογραφια . Μαλιστα αν το συγκρινω με το μηλοφωνο της κορης μου η διαφορα χρονου ειναι πολυ μεγαλη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονονια μας πολλα !!!

 

Οταν πατατε το κουμακι φια ληψη φωτογραφιας αποκρινεται αμεσα ή κανει ενα σαν κυκλακι μεχρι να τραβησει την φωτογραφια ? Εμενα καθυστερει κα τραβηξει την φωτογραφια . Μαλιστα αν το συγκρινω με το μηλοφωνο της κορης μου η διαφορα χρονου ειναι πολυ μεγαλη .

Λογικα έχεις ενεργό το night Mode, γι αυτό σου αργεί έτσι. Κανονικά βγάζει επιτόπου με το που το πατάς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ .Ειχα ανενεργο το "Πατησε για ληψη...".Αυτο εννοουσες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Συγνώμη αν είμαι off topic αλλά θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας σχετικά με το αν αξίζει να πουλήσω το s5 για να αγοράσω το s6(σαμσουγκακιας).τις διαφορές τους τις γνωρίζω πολύ καλά απλά ανυσηχω μήπως το αγαπημένο μου s5 δεν θα ανταποκρίνεταιστις απαιτήσεις του 2016. Προς το παρων δεν με έχει προδώσει ποτέ όσο και να το ζόρισα ακόμη και σε HD gaming τα πάει πολύ καλα.σκεφτομαι να το κρατήσω για κανένα χρόνο και βάλε σίγουρα, αλλά εσείς τι λέτε θα είναι ενταξει το κινητό μέσα στο 2016 με όλα αυτά τα κυκλοφορούν τόσο γρήγορα ή να σκέφτομαι για το s6 σιγά σιγά;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ .Ειχα ανενεργο το "Πατησε για ληψη...".Αυτο εννοουσες ?

Τον αυτόματο εντοπισμό νύχτας εννοούσα

Link to comment
Share on other sites

@Dan81

Αυτη την κινηση σκεφτηκα και ςγω να την κανω αλλα μονο για το S6 Edge και για τα 64gb...αλλα απο την αλλη δεν ξερω αν αξιζει την εποχη αυτη η αλλαγη...

Το S6 κρατα ακομα τιμη,το S5 δεν ειμαι διαθετημενος να το σκοτωσω ,ο μηνας λογο γιορτων δεν λεει γιατι ολα σιγα σιγα περνουν μια αυξηση αρα κατα την αποψη μου περιμενε τουλαχοστον ενα μηνα,γιατι λογικα θα αρχιζει η τιμη του S6 να πεφτει και απο το S5 δεν προκειτε να εχεις χασουρα,οσο θα το εδινες τωρα θα το δωσεις και σε ενα μηνα...

Εγω πιστευω οτι το S5 θα τα παει μια χαρα παντος και με την 6 και θα κραταει καλα μεσα στο επομενο χρονο ,και ενας ακομα λογος που εγω το κραταω ειναι η αντοχη σε νερο σε σχεση με το S6 ,αν και αυτο διορθωνετε με μια καλη αδιαβροχη θηκη που μπορεις να βρεις σε καλες τιμες...

Φυσικα αν το S7 που θα παρουσιαστει σε 3 μηνες επαναφερει την καρτα μνημης και την αποσπομενη μπαταρια και φυσικα να ειναι και αυτο αντοχης σε νερο και σκονη θα δεις η τιμη του S6 να πεφτει αισθητα....

Εσυ αποφασιζεις παντος αν με ρωτας αν αξιζει η μεταβαση απο το 5 στο 6 εγω απαντω αξιζει και μαλιστα με κλειστα ματια το θεμα ειναι τπυλαχιστον να ειναι απο 64gb και πανω....

Εγω θα το ειχα αλλαξει αλλα λογο αρκετων εξοδων τους τελευταιους 2 μηνες εμεινα τελικα με S5.

Παντος και εγω το σκεφτομαι αλλα απο Φλεβαρη και μετα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Συγνώμη αν είμαι off topic αλλά θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας σχετικά με το αν αξίζει να πουλήσω το s5 για να αγοράσω το s6(σαμσουγκακιας).τις διαφορές τους τις γνωρίζω πολύ καλά απλά ανυσηχω μήπως το αγαπημένο μου s5 δεν θα ανταποκρίνεταιστις απαιτήσεις του 2016. Προς το παρων δεν με έχει προδώσει ποτέ όσο και να το ζόρισα ακόμη και σε HD gaming τα πάει πολύ καλα.σκεφτομαι να το κρατήσω για κανένα χρόνο και βάλε σίγουρα, αλλά εσείς τι λέτε θα είναι ενταξει το κινητό μέσα στο 2016 με όλα αυτά τα κυκλοφορούν τόσο γρήγορα ή να σκέφτομαι για το s6 σιγά σιγά;

Θα αντέχει μες στο 2016 το σ5 σίγουρα, απλά αν πάρεις τώρα το σ6 θα έχεις και μεγαλύτερη μεταπωλητικη αξία, γιατί σε 2 χρόνια ας πούμε το δικό μας θα φύγει το πολύ 200€

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά thanks για reply.θα μου φύγει όπως ήρθε το ξεμιαλισμα για s6 θα κρατήσω το s5.εξ άλλου το έχω μόνο 3 μηνες και άθικτο.αφου με καλύπτει απόλυτα το κινητό δεν βλέπω τον λόγο να δώσω περίπου 150€ να πάρω το s6 . Το s5 στέκεται πολύ καλά και πιστευω θα συνεχίσει να μας καλύπτει φυσικά εξαρτάται τι ανάγκες έχει ο καθένας αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά σε όλα του. Να δούμε πόσο θα πέσει και το s6 με την κυκλοφορία του s7 σε κάνα τρίμηνο και βλέπουμε..για τώρα δεν το δίνω το 150αρι να το πάρω ας το φάω σε οτιδήποτε αλλο . Καλή χρονιά να έχουμε χρόνια πολλά σε όλους!!
Link to comment
Share on other sites

Τον αυτόματο εντοπισμό νύχτας εννοούσα

 

Καλησπερα .Υπαρχει στις ρυθμισεις ?Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Συγνώμη αν είμαι off topic αλλά θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας σχετικά με το αν αξίζει να πουλήσω το s5 για να αγοράσω το s6(σαμσουγκακιας).τις διαφορές τους τις γνωρίζω πολύ καλά απλά ανυσηχω μήπως το αγαπημένο μου s5 δεν θα ανταποκρίνεταιστις απαιτήσεις του 2016. Προς το παρων δεν με έχει προδώσει ποτέ όσο και να το ζόρισα ακόμη και σε HD gaming τα πάει πολύ καλα.σκεφτομαι να το κρατήσω για κανένα χρόνο και βάλε σίγουρα, αλλά εσείς τι λέτε θα είναι ενταξει το κινητό μέσα στο 2016 με όλα αυτά τα κυκλοφορούν τόσο γρήγορα ή να σκέφτομαι για το s6 σιγά σιγά;

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Το s5 θα το άλλαζα μόνο με συσκευή με αποσπώμενη μπαταρία και sd.τωρα για την αδιαβροχοποιηση κάνω ένα συμβιβασμό.για μέταλλο δεν τρελενομαι αρκεί να έχει χαμηλό sar.αλλιως s5 όσο αντέξει,μια καινούργια μπαταρία κάθε 2-3 χρόνια και έκλεισα.

 

Off topic.ενα tablet android μεγάλο της προκοπής θελω αλλα ψάχνω ακόμη......

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους και τις οικογένειές σας.

Εγώ πάντως "ψήνομαι" μόνο για το S7 αν είναι με κάρτα SD και αποσπώμενη μπαταρία. Το 6 θα το προσπεράσω αφού με το S5 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Τώρα δε που πέρασα και rom του S6 (http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/general/rom-popwiz-telstra-v1-0-note-5-port-t3254486) το κινητό πραγματικά "πετάει". Πραγματικά έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση. Καλύτερη κα από την original rom του S5.

Περνώντας δε και το theme του android είναι σαν να φοράει καθαρό android!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το s5 plus 901F με 5.0.2. Το κινητο ειναι απειραχτο. Το θεμα ειναι οτι κολλαει. Κολλαει πολυ. Στο antutu βγαζει 52000 και εχει διαφορα κολληματα. Η rom φταιει; απο εφαρμογες λιγες εχει πανω και σε συγκριση και με το note 4 που εχω επισης το note 4 πεταει με τις ιδιες εφαρμογες.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους και τις οικογένειές σας.

Εγώ πάντως "ψήνομαι" μόνο για το S7 αν είναι με κάρτα SD και αποσπώμενη μπαταρία. Το 6 θα το προσπεράσω αφού με το S5 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Τώρα δε που πέρασα και rom του S6 (http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/general/rom-popwiz-telstra-v1-0-note-5-port-t3254486) το κινητό πραγματικά "πετάει". Πραγματικά έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση. Καλύτερη κα από την original rom του S5.

Περνώντας δε και το theme του android είναι σαν να φοράει καθαρό android!

Έχει κάποιο μπαγκ η ρομ ή πάει μπάλα;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο μπαγκ η ρομ ή πάει μπάλα;

 

Αν διαβάσεις τα σχόλια θα δεις ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα, αν την εγκαταστήσεις με factory reset από custom recovery. Εγώ έχω το Philz recovery και εγκατέστησα από εκεί. Δεν "κολλάει" πουθενά. Κάποιο αναφέρουν για καλώδιο HDMI ότι δεν ανταποκρίνεται αλλά γι'αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν χρησιμοποιώ.

 

Είναι σαν να "φοράει" official rom, αλλά πολύ πιο ελαφριά και χωρίς να αφαιρέσεις την "σαβούρα" των προγραμμάτων της Samsung (εγώ πάντως όσα δεν χρειάζομαι τα έχω freeze). Τόσο καλά πηγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τα σχόλια θα δεις ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα, αν την εγκαταστήσεις με factory reset από custom recovery. Εγώ έχω το Philz recovery και εγκατέστησα από εκεί. Δεν "κολλάει" πουθενά. Κάποιο αναφέρουν για καλώδιο HDMI ότι δεν ανταποκρίνεται αλλά γι'αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν χρησιμοποιώ.

 

Είναι σαν να "φοράει" official rom, αλλά πολύ πιο ελαφριά και χωρίς να αφαιρέσεις την "σαβούρα" των προγραμμάτων της Samsung (εγώ πάντως όσα δεν χρειάζομαι τα έχω freeze). Τόσο καλά πηγαίνει.

Μπορείς να μου δώσεις κάποιο λινκ, ή να τν ανεβάσεις κάπου; το λινκ στην αρχική σελίδα δε λειτουργεί. Επίσης παλαιότερα είχαν βάλει ρομ πορτ από σ6 και είχα θέμα με την ραμ, έκλεινε εφαρμογές από πίσω. Έχεις δει τέτοιο θέμα; Ας πούμε είχα ν παίζει TuneIn radio, και όταν έμπαινα Facebook έκλεινε το ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις κάποιο λινκ, ή να τν ανεβάσεις κάπου; το λινκ στην αρχική σελίδα δε λειτουργεί. Επίσης παλαιότερα είχαν βάλει ρομ πορτ από σ6 και είχα θέμα με την ραμ, έκλεινε εφαρμογές από πίσω. Έχεις δει τέτοιο θέμα; Ας πούμε είχα ν παίζει TuneIn radio, και όταν έμπαινα Facebook έκλεινε το ραδιόφωνο.

 

Ορίστε το link:

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24345424848486415

 

Σε ότι έχει να κάνει με το κλέισιμο των εφαρμογών σε μένα δεν παρουσιάζει κα΄τι τέτοιο αλλά δεν είδα να το αναφέρει και κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το link:

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24345424848486415

 

Σε ότι έχει να κάνει με το κλέισιμο των εφαρμογών σε μένα δεν παρουσιάζει κα΄τι τέτοιο αλλά δεν είδα να το αναφέρει και κάποιος άλλος.

Τελευταία ερώτηση. Αυτή η έκδοση είναι για το g900f σωστά; μη βάλω άλλης έκδοσης και μπλεκουμε μετά με τουβλα. Απλή εγκατάσταση και wipes;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση. Αυτή η έκδοση είναι για το g900f σωστά; μη βάλω άλλης έκδοσης και μπλεκουμε μετά με τουβλα. Απλή εγκατάσταση και wipes;

 

Ναι. Κι εγώ το G900F έχω.

Έκανα όλα τα wipes και εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...