Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις --->Tethering και Mobile Hotspot --->Φορητό σημείο πρόσβασης

 

εγω θελω να προσφερω το wi-fi σε αλλους οχι τα δεδομενα μου. δε γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

εγω θελω να προσφερω το wi-fi σε αλλους οχι τα δεδομενα μου. δε γινεται?

Αυτό που ζητάς δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να προσφερω το wi-fi σε αλλους οχι τα δεδομενα μου. δε γινεται?

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς! :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς! :confused:

 

 

παλια ειχα iphone και μπορουσα να κανω hotspot σε αλλο μεσω και με συνδεση wifi )(μπορει και να μη θυμαμαι και καλα ομως γτ παει καιρος)

Link to comment
Share on other sites

παλια ειχα iphone και μπορουσα να κανω hotspot σε αλλο μεσω και με συνδεση wifi )(μπορει και να μη θυμαμαι και καλα ομως γτ παει καιρος)

 

Μα αν υπάρχει WiFi γιατί να μην συνδεθεί κατευθείαν με αυτό; Hotspot γίνεται μόνο όταν μοιράζεις τα data σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να προσφερω το wi-fi σε αλλους οχι τα δεδομενα μου. δε γινεται?

 

Για ποιο λόγο να συνδέσεις με wifi άλλες συσκευές στο κινητό σου αν όχι για να έχουν internet μέσω αυτού;

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή από nexus 5 σε S5, καλό το νεξους αλλα κατι η μετρια αυτονομία, κάτι η μετρια κάμερα... κανω την αλλαγη, πιστευω αξιζει :D

 

Ποια εκδοση φοραμε;;; τελευταία βλέπω ειναι G900FXXU1BOC7 από Αυστρία

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι σε φαση για το S5 απο το S3, το θεμα ειναι οτι μετα απο 2 χρονια ποσο lag θα εχει το S5 ? οταν ειχα παρει το S3 ηταν ολα καλα, αλλα με τον καιρο και τις ανανεωσεις των εφαρμογων μεγαλωνε και το lag στο κινητο !! το ιδιο φανταζομαι θα γινει κ στα νεα γενιας κινητα!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή από nexus 5 σε S5, καλό το νεξους αλλα κατι η μετρια αυτονομία, κάτι η μετρια κάμερα... κανω την αλλαγη, πιστευω αξιζει :D

 

Ποια εκδοση φοραμε;;; τελευταία βλέπω ειναι G900FXXU1BOC7 από Αυστρία

Αξιζει ...θα το δεις. ναι τελευταια ειναι η BOC7...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή από nexus 5 σε S5, καλό το νεξους αλλα κατι η μετρια αυτονομία, κάτι η μετρια κάμερα... κανω την αλλαγη, πιστευω αξιζει :D

 

Ποια εκδοση φοραμε;;; τελευταία βλέπω ειναι G900FXXU1BOC7 από Αυστρία

 

Ακριβώς το ίδιο έχω κάνει εγώ εδώ και δυο μήνες. Δεν έχω μετανιώσει καθόλου. Δεν είναι τόσο γρήγορο όσο το Nexus αλλά σε όλα τα άλλα χαρακτηριστικά νομίζω ότι είναι ανώτερο. Στη μπαταρία θα δεις μεγάλη διαφορά. Για την κάμερα δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Το stabilizer του Nexus κάνει καλή δουλειά. Αντε καλορίζικο! Θα το ευχαριστηθείς.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

παλια ειχα iphone και μπορουσα να κανω hotspot σε αλλο μεσω και με συνδεση wifi )(μπορει και να μη θυμαμαι και καλα ομως γτ παει καιρος)

 

Κάτι σαν repeater/extender δηλαδή.

Όχι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να κάνει, τουλάχιστον όχι με κάποια από τις μαμά δυνατότητες που έχει.

Από εκεί και μετά, μέσω κάποιας τρίτης εφαρμογής μπορεί να κάνει παπάδες. Αυτό είναι το προσόν του android. Μπορείς να κάνεις τα πάντα χωρίς να κρέμεσαι από τα ..... κανενός!:p

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω μεταφορά μια εφαρμογή στην κάρτα μνήμης πάνε όλα τα αρχεία στην κάρτα μνήμης η μένουν αρχεία μόνιμα στην μνήμη της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω μεταφορά μια εφαρμογή στην κάρτα μνήμης πάνε όλα τα αρχεία στην κάρτα μνήμης η μένουν αρχεία μόνιμα στην μνήμη της συσκευής?

Μεταφέρεται μόνο ένα μικρό μέρος

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται μόνο ένα μικρό μέρος

 

Είναι δυνατόν να μεταφέρουμε όλα τα αρχεία στην κάρτα μνημης η δεν θα δουλεύει μετά η εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές που είναι γραμμένες ώστε να μπορούν να τρέξουν και από την κάρτα θα δουλέψουν, κάποιες όμως (οι περισσότερες), Όχι
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον παροχο όμως αναφερεσε?

Δεν μπορεί σε ολους να μην σου βγάζει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε μια αναβαθμιση γυρω στα 390ΜΒ,τι ακριβως κανει ; Την εκανα αλλα δεν ειδα καμια διαφορα !!!!
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω μία απορία. Έχω το SM-G900A της ΑΤ&Τ (πρόσφατα μου το έφεραν ολοκαίνουριο από Αμερική). Διάβασα αυτόν εδώ τον οδηγό. Η απορία μου είναι η εξής. Μπορώ να περάσω το ελληνικό firmware του SM-G900F στο SM-G900A (ώστε να έχω την Ελληνική γλώσσα αλλά και το Lollipop);;;

Κι αν ναι, αυτό θα το κάνω ακολουθώντας πιστά τον παραπάνω οδηγό ή πρέπει να κάνω κάτι ακόμα (όπως να εγκαταστήσω κάποιον άλλο kernel ή κάτι άλλο γενικότερα);;;

Γιατί, αν δεν κάνω λάθος, διάβασα παραπάνω ότι κατεβάζω το firmware ανάλογα με το μοντέλο που έχω. Οπότε, φαντάστηκα ότι στο δικό μου μπορώ να περάσω μόνο του firmware του SM-G900A. Κάνω λάθος;

Και κάτι άλλο. Τι είναι όλα αυτά τα PDA, CSC, BASEBAND, κλπ; Είναι σημαντικές λεπτομέρειες;

 

ΥΓ: Απευθύνεστε σε έναν αρχάριο. :D

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές που είναι γραμμένες ώστε να μπορούν να τρέξουν και από την κάρτα θα δουλέψουν, κάποιες όμως (οι περισσότερες), Όχι

 

ΟΚ. Ευχαριστώ!

 

 

Μου εβγαλε μια αναβαθμιση γυρω στα 390ΜΒ,τι ακριβως κανει ; Την εκανα αλλα δεν ειδα καμια διαφορα !!!!

 

Είναι η 5.0.1 άμα δεν κάνω λάθος το νούμερο που διορθώνει κάποια προβλήματα της 5.0(lolipop) και βάζει και το προφίλ ήχου αθόρυβο που έβγαλαν...

Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Ευχαριστώ!

 

 

 

 

Είναι η 5.0.1 άμα δεν κάνω λάθος το νούμερο που διορθώνει κάποια προβλήματα της 5.0(lolipop) και βάζει και ένα προφίλ ήχου που είχαν βγάλει.

 

Δεν γραφει τιποτα για 5.0.1. Ακομα στην 5.0 δειχνει οτι ειναι !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφει τιποτα για 5.0.1. Ακομα στην 5.0 δειχνει οτι ειναι !

Ισως σου ηρθε απλα το τελευταιο firmware. Τι εκδοση βασικου φασματος λεει στις πληροφοριες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το activity mode πως το ενεργοποιουμε...διοτι εχει το κινητο πυξιδα-βαρομετρο....πως βρισκουμε τις ενδειξεις....???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφει τιποτα για 5.0.1. Ακομα στην 5.0 δειχνει οτι ειναι !

Σε BOC7 δεν ήσουν? Τώρα τι εκδοση σου λέει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...