Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

S5 θα σου προτεινω ως πιο φρεσκο τηλεφωνο, σαφως ανωτερο στα περισσοτερα σε σχ2ση με το ν3.

Ομως πρωτα απο ολα θα σου ελεγα να τα δεις απο κοντα. Να τα πιασεις ωστε να δεις τι σου λενε στο χερι. Αν και το s5 πλεον ειναι μεγαλο, το ν3 ειναι ακομη μεγαλητερο. Πολλοι το πηραν και ενω ηταν απολυτα ευχαριστημενοι απο την λειτουργια της συσκευης την εδωσαν γιατι απλα δεν μπορεσαν να συνηθησουν ή τους δυσκολευε το μεγεθος.

 

Παντως αυτη την στιγμη, ισως το καλυτερο display σε τηλεφωνο ανοικει στο s5. Ειναι εξαιρετικο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Root παιδιά χωρίς να γράψει ο Knox παίζει?εύκολη διαδικασία.

Επίσης xposed περνάμε άφοβα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας....το "περιοδικο" μπορει να απενεργοποιηθει σαν καρτελλα? εχω την εντυπωση οτι το ειδα καπου αλλα πλεον οσο και αν προσπαθησα δεν μπορω να το βρω

 

 

edit: ακυρο παιδια το βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Το S5 θα πάρει τις καινούριες εκδόσεις android; μεχρι πότε θα παίρνει αναβαθμίσεις περίπου;

 

Αυτο τωρα πως να στο απαντησει καποιος και πως να ειναι και σίγουρος.

Εχει παρει ηδη μια μεγαλη. Την L θα την παρει στάνταρ, απο εκει και μετα ....

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το S5 θα πάρει τις καινούριες εκδόσεις android; μεχρι πότε θα παίρνει αναβαθμίσεις περίπου;

 

 

http://www.sammobile.com/2014/09/18/samsung-galaxy-s5-and-galaxy-note-4-might-get-android-l-in-novemberdecember/

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τωρα πως να στο απαντησει καποιος και πως να ειναι και σίγουρος.

Εχει παρει ηδη μια μεγαλη. Την L θα την παρει στάνταρ, απο εκει και μετα ....

Ποιά είναι η μεγάλη αναβάθμιση που έχει πάρει ήδη το Galaxy S5 και δεν την έχουμε πάρει είδηση;Με Android 4.4.2 KIT KAT βγήκε στην αγορά και ακόμα την ίδια έκδοση φοράει.Η μόνη αναβάθμιση που έχει πάρει είναι διορθωτική της 4.4.2.:D

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η μεγάλη αναβάθμιση που έχει πάρει ήδη το Galaxy S5 και δεν την έχουμε πάρει είδηση;Με Android 4.4.2 KIT KAT βγήκε στην αγορά και ακόμα την ίδια έκδοση φοράει.Η μόνη αναβάθμιση που έχει πάρει είναι διορθωτική της 4.4.2.:D

 

:cool:

 

Εχεις δικιο φιλε μου! Τωρα που το ειπες και το καλοσκευτομαι στην 4.4.2 είμαστε ακομη! Μπερδευτικα με αλλη συσκευη μου που πηρε 4.4.3.

Επομενως ...... Εχουμε πολυ μελλον ακομη, Θεου και Σαμμυ θέλοντος! :)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν εχω παρακολουθησει το forum Και δεν γνωριζω αν εχει αναφερθει ξανα το θεμα μιας και χθες παρελαβα το S5, τι γινεται με τη usb 3.0 φορτιση του? ισχυει? θελει usb 3.0 καλωδιο και ειδικο φορτιστη η usb 3.0 καλωδιο?
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση! Μην μασάς! Μονον κατω απο ειδικές περιπτωσεις θα δεις κατι διαφορετικο στην φορτιση.

Αστο οπως ειναι με το στανταρ usb.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ρε παιδιά απο χθές διαπιστωσα πως το τηλέφωνο φορτίζει απελπιστικά αργα.Χθες το έβαλα για 1,5 ώρα και απο το 18% είχε φτασει στο 44%.Σήμερα το έβαλα 1:00 το βράδυ και πρίν 10' που το κοίταξα ήταν στο 93%.Το χει πάθει κανένας άλλος;Φορτιστές καλώδια όλα είναι τα γνήσια.

 

edit: Επίσης μόλις είδα οτι στο πάνω αριστερά σημείο στην υποδοχή φόρτισης έχει αλλοιωθεί το πλαστικό και φαίνεται σαν καμμένο...

Μπορείτε να δείτε στα δικά σας αν φαίνεται έτσι το σημείο που είναι στον κύκλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, Στο menu του s5 δεν έχω βρει την εφαρμογη του Knox. Στο Note 3 ήταν στις εφαρμογες. :worry:

Που μπορώ να την βρω?

 

Ευχαριστώ.

 

Για όλους εσάς που θέλετε την εφαρμογή του knox τώρα μπορείτε να την κατεβάσετε απο το play store .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ρε παιδιά απο χθές διαπιστωσα πως το τηλέφωνο φορτίζει απελπιστικά αργα.Χθες το έβαλα για 1,5 ώρα και απο το 18% είχε φτασει στο 44%.Σήμερα το έβαλα 1:00 το βράδυ και πρίν 10' που το κοίταξα ήταν στο 93%.Το χει πάθει κανένας άλλος;Φορτιστές καλώδια όλα είναι τα γνήσια.

 

edit: Επίσης μόλις είδα οτι στο πάνω αριστερά σημείο στην υποδοχή φόρτισης έχει αλλοιωθεί το πλαστικό και φαίνεται σαν καμμένο...

Μπορείτε να δείτε στα δικά σας αν φαίνεται έτσι το σημείο που είναι στον κύκλο;

 

Δε μου φαίνεται για αλλοίωση αν προσέξεις τα πλαϊνά του κινητού αν βγάλεις το καπάκι φαίνονται καφέ όπως δείχνεις. Και στην υποδοχή πάλι έτσι φαίνεται. Κι εμένα έτσι είναι. Δοκίμασε με άλλο καλώδιο/φορτιστή και αν δεν γίνει τίποτα μάλλον είσαι για service. (Μήπως το έβαλες στο pc?)

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο pc φορτίζει πάντα στην πρίζα :/ Δεν το χα προσέξει το καφέ στην υποδοχή και φρίκαρα..
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το KNOX. Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ρε παιδιά απο χθές διαπιστωσα πως το τηλέφωνο φορτίζει απελπιστικά αργα.Χθες το έβαλα για 1,5 ώρα και απο το 18% είχε φτασει στο 44%.Σήμερα το έβαλα 1:00 το βράδυ και πρίν 10' που το κοίταξα ήταν στο 93%.Το χει πάθει κανένας άλλος;Φορτιστές καλώδια όλα είναι τα γνήσια.

 

edit: Επίσης μόλις είδα οτι στο πάνω αριστερά σημείο στην υποδοχή φόρτισης έχει αλλοιωθεί το πλαστικό και φαίνεται σαν καμμένο...

Μπορείτε να δείτε στα δικά σας αν φαίνεται έτσι το σημείο που είναι στον κύκλο;

λοιπον φιλε μου οταν αγορασα το τηλεφωνο καινουργιο τις πρωτες 2-3 φορες εκανε οση ωρα λες για να φορτισει...περνουσε 2ωρο και εβλεπα απο το 1% στο 20-25 και λεω τι γινεται εδω...να φανταστεις πηρα και τηλεφωνο αν ειναι να δοκιμασω αλλο φορτιστη και αλλη μπαταρια...και μετα απο την 2ρη 3ρη φορτιση ειναι ολα οκ φορτιζει σε 1.5 ωρα αδειο...μην στεναχωριεσαι ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

:cool:

 

Εχεις δικιο φιλε μου! Τωρα που το ειπες και το καλοσκευτομαι στην 4.4.2 είμαστε ακομη! Μπερδευτικα με αλλη συσκευη μου που πηρε 4.4.3.

Επομενως ...... Εχουμε πολυ μελλον ακομη, Θεου και Σαμμυ θέλοντος! :)

Απο ότι φαίνεται με τα μέχρι τώρα στοιχεία η SAMSUNG δεν θα δώσει τις ενδιάμεσες version 4.4.3 και 4.4.4 KITKAT για το Galaxy S5 αλλά θα πάει κατευθείαν στην μεγάλη αναβάθμιση του Android L κυρίως λόγω έντονου ανταγωνισμού περί τα τέλη Νοεμβρίου ή μέσα στον Δεκέμβριο σύμφωνα πάντα με τα τελευταία ξένα δημοσιεύματα οπότε όντως υπομονή άν και δεν συντρέχει κάποιος επείγον λόγος γιατί το συγκεκριμένο κινητό λειτουργεί απροβλημάτιστα.:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου οταν αγορασα το τηλεφωνο καινουργιο τις πρωτες 2-3 φορες εκανε οση ωρα λες για να φορτισει...περνουσε 2ωρο και εβλεπα απο το 1% στο 20-25 και λεω τι γινεται εδω...να φανταστεις πηρα και τηλεφωνο αν ειναι να δοκιμασω αλλο φορτιστη και αλλη μπαταρια...και μετα απο την 2ρη 3ρη φορτιση ειναι ολα οκ φορτιζει σε 1.5 ωρα αδειο...μην στεναχωριεσαι ολα οκ

 

Το 'χω 4 μήνες γι' αυτό αγχώνομαι :P Δεν το 'χε ξανακάνει..

Link to comment
Share on other sites

Τι ακρβως κανει; Αξιζει;

 

Ξεχωριζεις το προσωπικο τηλεφωνο απο το επαγγελματικο σαν να εχεις δυο συσκευες σε μια.

Link to comment
Share on other sites

Το 'χω 4 μήνες γι' αυτό αγχώνομαι :P Δεν το 'χε ξανακάνει..

 

Σβηστο κ βγάλε και τη μπαταρία.

Άστο 1 λεπτό και ξαναβάλτη αλλά φορτίσε το χωρίς να το ανοίξεις.

Δοκίμασε και πες μας αν πιάσει

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει, μπορείς να την κατεβάσεις από το play.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...