Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά γνωρίζει κανείς αν πάρουμε update cosmote όσοι είμαστε. .? Η να αλλάξουμε καμιά συσκευή γτ μέχρι να την πάρουμε θα πάρει μήνες. . LoL

 

Ότι θα πάρετε θα πάρετε! Αλλά πάντα τελευταίοι. Το καλό όμως είναι ότι οι ρομ είναι απροβληματιστες γιατί συμπεριλαμβάνουν όλα τα μέχρι τότε πατσαρισματα.

Στο s4 που επεισης έχω, αυτό συμβαίνει οπότε φαντάζομαι τα ιδία θα ισχύουν και εδώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπερα κ απο εμενα ,κατοχος πλεον κ εγω του σ5 πρωτες εντυπωσεις..οθοναρα ειναι η πρωτη φορα που βλεπω την οθονη κ με θαμπωνει το λευκο της μπραβω σαμυ,κ ισως ποιο γρηγορο απο το νοτε 3 που ειχα.ερωτηση πως μπορω να βρω τις ρυθμισεις προγραμματιστηη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα ,κατοχος πλεον κ εγω του σ5 πρωτες εντυπωσεις..οθοναρα ειναι η πρωτη φορα που βλεπω την οθονη κ με θαμπωνει το λευκο της μπραβω σαμυ,κ ισως ποιο γρηγορο απο το νοτε 3 που ειχα.ερωτηση πως μπορω να βρω τις ρυθμισεις προγραμματιστηη?

Πήγαινε στις πληροφορίες συσκευής - αριθμός κατασκευής και πάτα τον (τον αριθμό κατασκευής ) 5-6 φορές συνεχόμενα.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Επισης πως μπορω να δω αν εχει γινει ροοτ το κινητο?γιατιπατησα να δω αν εχει κανει την τελευταια ενημερωση λογισμικου κ μου εβγαλε το εξης μηνυμα..Οτι το λογισμικο εχει τροποποιηθει με μη εξουσιοδοτημενο τροπο συνδεστε το στο κιες κτλπ...
Link to comment
Share on other sites

Επισης πως μπορω να δω αν εχει γινει ροοτ το κινητο?γιατιπατησα να δω αν εχει κανει την τελευταια ενημερωση λογισμικου κ μου εβγαλε το εξης μηνυμα..Οτι το λογισμικο εχει τροποποιηθει με μη εξουσιοδοτημενο τροπο συνδεστε το στο κιες κτλπ...

 

Κατεβάζεις από play store το root checker ή το phone info για πιο γενικές πληροφορίες. Στο πρώτο βλέπεις αν είναι root η συσκευή και στο δεύτερο αν έχει γράψει ο knox.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Είμαι κάτοχος του Galaxy S5 και μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος απο το τηλέφωνο εκτός απο ένα μικρό πρόβλημα.Απο την ημέρα αγοράς έχω παρατηρήσει οτι δεν κάνει αυτόματα updates των εφαρμογών απο το Play Store εν αντιθέσει με τα Galaxy S4 και TAB S που έχω επίσης, τα οποία όταν τα ενεργοποιώ σχεδόν κάθε φορά κατεβάζουν τα updates αυτόματα.Εννοείται οτι οι ρυθμίσεις στο Play Store είναι ρυθμισμένες στο αυτόματο download των updates.Όποιος απο σας έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή αν έχει να προτείνει κάτι σχετικό και θέλει ας απαντήσει.Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος απο σας έχει αγοράσει multimedia dock για το S5 για φόρτιση και σύνδεση με την TV μέσω HDMI καλωδίου γιατί αυτό που είχα αγοράσει για το Galaxy S4 ( original SAMSUNG ) δυστυχώς δεν λειτουργεί με το S5.:rolleyes:

 

Δεν ξέρει κανένας να απαντήσει στα παραπάνω;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Είμαι κάτοχος του Galaxy S5 και μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος απο το τηλέφωνο εκτός απο ένα μικρό πρόβλημα.Απο την ημέρα αγοράς έχω παρατηρήσει οτι δεν κάνει αυτόματα updates των εφαρμογών απο το Play Store εν αντιθέσει με τα Galaxy S4 και TAB S που έχω επίσης, τα οποία όταν τα ενεργοποιώ σχεδόν κάθε φορά κατεβάζουν τα updates αυτόματα.Εννοείται οτι οι ρυθμίσεις στο Play Store είναι ρυθμισμένες στο αυτόματο download των updates.Όποιος απο σας έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή αν έχει να προτείνει κάτι σχετικό και θέλει ας απαντήσει.Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος απο σας έχει αγοράσει multimedia dock για το S5 για φόρτιση και σύνδεση με την TV μέσω HDMI καλωδίου γιατί αυτό που είχα αγοράσει για το Galaxy S4 ( original SAMSUNG ) δυστυχώς δεν λειτουργεί με το S5.:rolleyes:

 

οσον αφορα τις αυτοματες ενημερωσεις δοκιμασε μεσω του recovery να κανεις wipe cache/dalvick

και αν δεν φτιαξει τοτε ξανακανε τα ιδια μαζι με factory reset

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται το κινητο να ειαο ροοταριζμενο χωρις να εχει πηραχτει o knox? Mou vgazei 0×0 κ οι αλλες εφαρμογες μου λενε οτι εχω προσβαση σαν συπερ γιουζερ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται το κινητο να ειαο ροοταριζμενο χωρις να εχει πηραχτει o knox? Mou vgazei 0×0 κ οι αλλες εφαρμογες μου λενε οτι εχω προσβαση σαν συπερ γιουζερ.

 

Εισαι root. Καινούργιο το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να δω ποια είναι η τελευταία έκδοση και τι καινούργιο φέρνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενός φίλου το κινητό και θέλω να του κάνω αναβάθμιση μέσω odin αλλά δεν ξέρω ποια έκδοση πρέπει να κατεβάσω.

Τα στοιχεία που βρήκα είναι τα εξής

 

AP : G900FXXU1ANE2

 

CP : G900FXXU1ANE2

 

CSC : G900FTMS1AND1

 

Μπορεί κάποιος να μου πει με βάση αυτά ποιο firmware να κατεβάσω?

 

Edit : Μετά από λίγο ψάξιμο διαπίστωσα ότι το κινητό είναι σλοβάκικο με πάροχο telekom. Αν περάσω σλοβάκικη unbranded θα έχω θέμα με τις αναβαθμίσεις?

Edited by than0s7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενός φίλου το κινητό και θέλω να του κάνω αναβάθμιση μέσω odin αλλά δεν ξέρω ποια έκδοση πρέπει να κατεβάσω.

Τα στοιχεία που βρήκα είναι τα εξής

 

AP : G900FXXU1ANE2

 

CP : G900FXXU1ANE2

 

CSC : G900FTMS1AND1

 

Μπορεί κάποιος να μου πει με βάση αυτά ποιο firmware να κατεβάσω?

 

Edit : Μετά από λίγο ψάξιμο διαπίστωσα ότι το κινητό είναι σλοβάκικο με πάροχο telekom. Αν περάσω σλοβάκικη unbranded θα έχω θέμα με τις αναβαθμίσεις?

Ναι θα εχεις θεμα.πρεπει να βαλεις το δικο csc.βαλε το phone info απο το playstore να δεις πιο ειναι το csc σου.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!:

Τα μηνύματα που αφορουσαν την επιλογή συσκευής μεταφερθήκαν ως off topic .Υπάρχει σχετικό θεμα για το ποια συσκευή να επιλέξουμε ,μην γεμίζουμε με off topic μηνύματα τα διάφορα νήματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Επανέρχομαι με 2 απορίες - ερωτήσεις...

1,καταφέρατε να δουλέψετε το δαχτυλικό αποτύπωμα με ένα χέρι? Αυτό που προστέθηκε με το τελευταίο update?

2,αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζω καιρό τώρα και με το s4 και με το s5 . Και τα δύοτα δδουλεύω με nova laouncher και από browser χρησιμοποιώ dolphin. Το πρόβλημα είναι ότι κάποιες φορές περισσότερο με τα δεδομένα παρα με το wifi κολλάει ο browser η ααργεί υπερβολικά και χρειάζεται να κάνω εκκαθάριση την ραμ και να κλείσω όλες τις εφαρμογές τις ενεργές για να συνέλθει. Η χρειάζεται να απενεργοποιηαω και να ενεργοποιήσω ξανά τα δεδομένα. Επίσης έχω cosmote και ενώ φίλοι δίπλα δίπλα με άλλα κινητά αλλά cosmote έχουν h+ ενώ εγώ G η E? Και δεν είναι εικονικό γιατί δεν ανοίγει τίποτα. Την ρύθμιση την έχω στο αυτόματο για τα δεδομένα. Αντιμετωπιζει κκανείς κάτι παρόμοιο?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

εγω με το ενα χερι εχω ενα ποσοστο 75% επιτυχιας (τρωει και κατι φρικες ομως και κανει πως δεν με ξερει ωρες ωρες )

επισεις η συσκευη ειναι οτι πιο α8λιο εχω δουλεψει το τελευταιο 6μηνο.

απορω καποιους εδω που λενε πως δουλευει υποδειγματικα , μαλλον πριν 8α πρεπει να ειχαν συσκευη των 100 ευρω.

δυο μερες τωρα εχω ζησει παρα πολλα λαγκαρισματα , 1 φορα ρεσταρτ και 4-5 παγωματα για 5-6 δευτερολεπτα .

εχω να πω πως μου 8υμισε το s1 η συσκευη , επειδη μαλλον 8α την κρατησω ομως , πιστευω με καποια custom ρομ η συσκευη 8α δουλεψει οπως πρεπει.

α , εχει πολυ καλη καμερα και πολυ ωραια οθονη.

Link to comment
Share on other sites

εγω με το ενα χερι εχω ενα ποσοστο 75% επιτυχιας (τρωει και κατι φρικες ομως και κανει πως δεν με ξερει ωρες ωρες )

επισεις η συσκευη ειναι οτι πιο α8λιο εχω δουλεψει το τελευταιο 6μηνο.

απορω καποιους εδω που λενε πως δουλευει υποδειγματικα , μαλλον πριν 8α πρεπει να ειχαν συσκευη των 100 ευρω.

δυο μερες τωρα εχω ζησει παρα πολλα λαγκαρισματα , 1 φορα ρεσταρτ και 4-5 παγωματα για 5-6 δευτερολεπτα .

εχω να πω πως μου 8υμισε το s1 η συσκευη , επειδη μαλλον 8α την κρατησω ομως , πιστευω με καποια custom ρομ η συσκευη 8α δουλεψει οπως πρεπει.

α , εχει πολυ καλη καμερα και πολυ ωραια οθονη.

Αυτά που αναφέρεις σχετικά με το συγκεκριμένο κινητό για lag και πάγωμα απλά δεν ισχύουν εκτός και άν το έχεις πειράξει με κάποιο τρόπο.Επίσης αυτό που αναφέρεις για προηγούμενη συσκευή των 100 Euro είναι επίσης άστοχο και χωρίς τεκμηρίωση.Προσωπικά προέρχομαι απο το Galaxy S4 των 730 Euro το οποίο και ακόμα κατέχω και συγκριτικά με το Galaxy S5 έχω να σου πώ ότι το τελευταίο είναι σαφώς καλύτερο σε εμπειρία χρήσης με μηδενικό lag! και σημαντικά μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας κάτι στο οποίο το Galaxy S4 υστερεί σαφώς.Ώς προς την τελευταία αναφορά σου για την οθόνη και την κάμερα εδώ είσαι σωστός και το επιβεβαιώνω.:down:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειπα για κινητο των 100 ευρω ειναι οτι δεν υπαρχει καμια αντροιντ συσκευη των 100 ευρω που να μην κολαει μετα απο 2 μερες ανοιχτο και 50 εφαρμογες μεσα.

μιλαμε παντα κατα κανονα και οχι κατ εξερεση.

επισεις το σ5 ειναι σαφως ενα βελτιωμενο σ4 , αλλα ενταξει , να μου λες οτι εχει μηδενικο λαγκ νομιζω οτι μιλαω με καποιον που με κοροιδευει .

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειπα για κινητο των 100 ευρω ειναι οτι δεν υπαρχει καμια αντροιντ συσκευη των 100 ευρω που να μην κολαει μετα απο 2 μερες ανοιχτο και 50 εφαρμογες μεσα.

μιλαμε παντα κατα κανονα και οχι κατ εξερεση.

επισεις το σ5 ειναι σαφως ενα βελτιωμενο σ4 , αλλα ενταξει , να μου λες οτι εχει μηδενικο λαγκ νομιζω οτι μιλαω με καποιον που με κοροιδευει .

Και πάλι είσαι άστοχος.Για να σε κοροιδέψει κάποιος πρέπει να σε ξέρει.Αυτά που έγραψα προηγουμένως για το δικό μου τηλέφωνο ισχύουν μέχρι κεραίας.Τώρα αν εσύ επιμένεις σε αυτά που γράφεις μήπως θα πρέπει να σκεφτείς την περίπτωση να έχεις ελλαττωματική συσκευή εκτός και το επαναλαμβάνω άν έχεις πειράξει το κινητό.Αυτά και τέλος απο εμένα για το συγκεκριμένο θέμα.:down:

Link to comment
Share on other sites

Το παν ειναι απο ποια συσκευή προέρχεςαι όπως σωστά ειπώθηκε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το παν ειναι απο ποια συσκευή προέρχεςαι όπως σωστά ειπώθηκε

 

Το παν ειναι να ξερεις να δουλεψεις μια συσκευη και φυσικα παιζει ρολο ποιες συσκευες ειχες στην κατοχη σου.

Οσο για το απο ποια συσκευη προερχομαι/εχω μπορεις να πατησεις στην υπογραφη μου.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το παν ειναι να ξερεις να δουλεψεις μια συσκευη και φυσικα παιζει ρολο ποιες συσκευες ειχες στην κατοχη σου.

Οσο για το απο ποια συσκευη προερχομαι/εχω μπορεις να πατησεις στην υπογραφη μου.

 

συμφωνα απολυτα.

ακομα και τα πιο χαμηλης αποδοσης κινητα μπορεις να ελαττωσεις κατα πολυ το λαγκαρισμα..

αρκει να ξερεις και να κανεις 2-3 πραγματακια ΄)

Link to comment
Share on other sites

στην προκειμενη περιπτωση ισως τα πραματακια να ειναι να κανεις λιγο πιο γρηγορα τα animation , να βγαλεις το svoice απο το home button, effect απο lock screen ακομα και να το γυρισεις σε αρτ και να παγωσεις την σαβουρα .

εδωσα την συσκευη να την δουλεψουν 2 φιλοι μου εδω στο μαγαζι και οντως ειπαν οτι ειναι απιστευτη και πολυ γρηγορη. το θεμα ειναι οτι κανενας δεν εχει δουλεψει nexus , m8 η ακομα και find 7 ( με την διπλασια αναλυση και το ασηκωτο color ) .

η συσκευη εχει λαγκ , ακομα και το νεξους 4 με επεξεργαστη 3 γενιες πισω ειναι πιο λαγκ free out of the box.

σε λιγο θα μου πειτε οτι δεν λαγκαρει και το magazine στην αρχικη .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...