Jump to content

Samsung SGH-V200


stakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sto t100.org eimai me to name dimdan,an exete tpt requests gia ringtones ellhnika kai xena,grapste sto forum kai to psaxnoume! ;) exei poly kalo upload!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 488
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Astakos

 

6. Ringtones βρε παιδιά που βρίσκουμε για το V200; Δέχεται ήχους τύπου mmf και δεν βρίσκω πουθενά. Ούτε κι από το Fun Club της Samsung.

 

Προσωπικά, απ'όλα όσα είπα θα ήθελα να είχε το 2 & 3. Ψιλοαπογοητεύτηκα που δεν τα υποστηρίζει! :(

 

 

File mou gia dokimase sta akoloutha sites gia mmf hxous.Olo kai kati tha petyxeis :cool:

 

http://www.crabtile.de/Klingeltoene.htm

http://www.lambal.nl

http://www.cmidi.com

Link to comment
Share on other sites

dokimaste kai sto http://www.t100.org ,exei panw apo 5000 ringtones!!!!free panta :cool:

me to psmplayer vazete opoio midi thelete kai to kanei convert kai se 40polyphonic mmf! ;)

Link to comment
Share on other sites

pedia den kserw alla molis pira to v200 , kai legate oti ta peza ellinika apo nokia den ta bgazei, emena ta metatrepei se kefalaia ellinika kai ta bgazei mia xara, episeis ta 2pla minimata apo nokia pali, ta pernei san ena (ta enonei) kanonika diladi ki eki, den kserw malon exw pio kainouria ekdwsi logismikou??
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε τι ανάλυση τραβάει φωτογραφίες και αν είναι δυνατό θέλω να δω και ένα δείγμα φωτογραφίας τραβηγμένη μέρα και μία τραβηγμένη νύχτα... :)

 

...γιατί ο λόγος για τον οποίο ξεκίνησα αυτό το topic είναι διότι πρόκειται αι εγώ να προβώ σε αγορά του σύντομα...! ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/stakis78/12473/208131/0/stakis-logo.gif
Link to comment
Share on other sites

(sintoma) xontrika oi fotos tou einai xeiroteres apo tou 7650-3650-s55 alla kalyteres apo tou GD87-kai sharp, , 8a bgalw kapia stigmi kapies na deite, (meta tis 18 tou mina giati tin kanw gia krit
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ISOS eimai o neoteros agorastis v200 edw mesa (mias pou to exw sta xeria mou apo x8es)

 

Prin to parw diabaza edw diafora gia ta ellinika tou opws oti den anagnorizei ellinika peza apo nokia i den pernei dipla SMS ktl.(den 8imame akribws)

 

Molis to pira sta xeria mou dokimasa katef8ian afta pou mou eipate, estila loipon apo nokia me peza ellinika grammata minima kai to pire kanonikotata (alla me kefalaia) ola mia xara! :rolleyes: estila kai pali diplo minima apo nokia kai to pire san ena kai oxi san 2 xwrista, opote malon den exei problima plaion me ta minimata afou malon egw 8a exw pio kainouria ekdwsi logismikou (firmware)

 

 

#,,!,,# As pou me loipon edw oloi mas ti ekdwseis logismikou kai hardware exoume na doume ti pezei me tis ananeoseis siskeywn i

samsung stin ellada #,,!,,#

 

....LOIPON....

 

egrapsa---> *#8888# kai mou ebgale tin ekdwsi hardware tou kinitou kai itan: Rev. 1.1a

 

 

egrapsa---> *#9999# kai mou ebgale tin ekdwsi firmware tou kinitou

kai itan: F: V20XXWA2

V20BDWF3

 

 

me aftes tis ekdwseis emena pantws sta minimata einai 100% simbato me ola ta NOKIA kai alla kinita eite peza eite dipla minimata,

 

(grapste oloi osoi exete V200 ti ekdwseis exete na sigrinoume kai na parakolou8oume kai apo kainourious xristes alla kai istorika kiolas me ti bimata pws kai ti dior8onei i SAMSUNG sto V200 sigekrimena!

 

 

(egina SAMSUNGAKIAS WOW! :blink: )

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

paroti yparxoun polla programatakia pou lene oti kanoun convert mp3 se mmf,ta xw dokimasei ola kai ta apotelesmata einai xaliaaa!!

 

i dokimasmeni lysh einai mono apo midi se mmf ,midi vriskeis osa thes sto net kai me to psmplayer ta kaneis convert se mmf 40polyphonic i 16polyphonic analoga to kinito!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MIB

 

pedia den kserw alla molis pira to v200 , kai legate oti ta peza ellinika apo nokia den ta bgazei, emena ta metatrepei se kefalaia ellinika kai ta bgazei mia xara, episeis ta 2pla minimata apo nokia pali, ta pernei san ena (ta enonei) kanonika diladi ki eki, den kserw malon exw pio kainouria ekdwsi logismikou??

 

 

Οντςσ ετσι ειναι ΜΙΒ.Apla isws mperdeftikan kapoioi. Kai ta ellhnika ta vgazei mia xara kai ta dipla mhnymata ta kanei ena

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε από Nokia τα παίρνει μια χαρά και τα μετατρέπει σε κεφαλαία. Από Panasonic όμως...πίκρα! Έχω την ίδια έκδοση hardware με σένα και software ακριβώς το ίδιο με μόνη διαφορά το προ-τελευταίο γράμμα που μου είναι D αντί για F. Είναι όντως έτσι και σε σένα;
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΒ καλοριζικο.Τωρα μην τρελαθω,με τα κολομηνυματα.Μου εστειλαν απο το ριμαδι το 8310 με πεζους ελληνικους και τα ελληνικα τα εβγαζε αλλοκοτα.Με κεφαλαια ελληνικα τζαμι.Και απο μοτορολα.Και απο πανασονικ.Τωρα δεν πιστευω πως μεσα σε μια εβδομαδα εγινε αναβαθμιση λογισμικου :wacko: .Σιγουρα θα αναβαθμισουν το Τ9 καποια στιγμη και σε ελληνικο.Και εαν το Ρ400 εχει πιο εξελιγμενο firmware αφου ειναι ιδιο με το V200, μονο η περιστρεφομενη οθονη κανει την διαφορα,γιατι να μην μπορει να παρει το ιδιο firmware και το δικο μας??Τελος παντων.

Η μπαταρια απο το πρωι της Κυριακης που φορτησα μεχρι αυτη την στιγμη ειναι με 2 γραμμες απο τις τρεις,με πολλα τηλεφωνα και γυρισμα στα μενου,για εμενα καλυτερα απ'το αναμενομενο :!: .

Ερωτηση τωρα.Ενω στο easyGPRS βρισκω αρκετες εικονες και ακολουθιες εικονων,τις ακολουθιες που μπορουν να γινουν gif,πως θα μπορουσα να τις μεταφερω σαν μια στο τηλεφωνο?.

Ρε παιδια καθε μερα που περναει φαινεται ολο και πιο τελειο.Μπαινω σε καταστημα και τα βλεπω ολα.Δεν εχει καμια σχεση με κανενα.Τα νοκια ειναι πολυ καλα φινιρισμενα και με προχωρημενο ντιζαιν αλλα εδω για μενα ειμαι μια κλαση πανω :!: .Τελεια ποιοτητα κατασκευης,το παρατηρω,και δεν το πιστευω.Η μικρη οθονη εχει πολυ μεγαλη αναλυση, δεν εχω δει υψηλοτερη και δεν πιστευω πως θα δω προσεχως.Οσο για την μεσα,δεν λεω τιποτα.Το χρησιμοποιω χωρις φωτισμο :wacko: ακομα και την νυχτα.Καμια φορα λεω να δω πως ειναι με φως και παθαινω πλακα :blink: .Τι φτιαξανε ρε τα ατομα :!: :!: :wacko: .Πρεπει να υπαρχει καποιος τροπος να παιξει βιντεο κλιπ,η να τραβηξει :rolleyes: .Καποιο καλο παληκαρι θα το ανακαλυψει.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε.

Και hardware και firmware το ιδιο με το δικο σου ΜΙΒ.Αλλα τα πεζα που μου εστειλαν απο το 8310 τα μετετρεψε σε κεφαλαια μα τα ελληνικα ηταν #@¨"?.Στην υποστηριξη πελατων της samsung μου ειπαν πως υποστηριζει τους διεθνεις χαρακτηρες,και προβλημα παρουσιαζεται με μια γραμματοσειρα που χρησιμοποιει μονο η νοκια.Αν μου ειπαν επιλεξω την διεθνη γραμματοσειρα στο νοκια ολα ειναι μια χαρα. :o

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Για τις εικόνες θα πρέπει να τις φτιάξεις εσύ animated gif χρησιμοποιώντας είτε το Ulead Gif Animator είτε το Adobe ImageReady με delay 0.1s ανάμεσα σε κάθε καρέ.

 

Πάντως τελικά παιδιά το θέμα με τα ελληνικά, απ'ότι έχω καταλάβει, είναι και θέμα συσκευής από την οποία λαμβάνετε. Ας πούμε από 6310i τα παίρνω μια χαρά...από panasonic με τίποτα...και τώρα λέει και ο hitech ότι έχει πρόβλημα και με το 8310...τι να πώ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Μου έκαναν δώρο το V200 αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να αποχωριστώ το 7650 μου κυρίως λόγω Symbian...

 

Αποφάσισα να το πουλήσω λοιπόν! Να φανταστείτε ότι δεν το έχω βγάλει καν από το κουτί του. Έβαλα και μία αγγελία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=1310

 

Εκτός αν με μεταπείσετε εσείς που το χρησιμοποιείτε να το κρατήσω τελικά...

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον stakis

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε τι ανάλυση τραβάει φωτογραφίες και αν είναι δυνατό θέλω να δω και ένα δείγμα φωτογραφίας τραβηγμένη μέρα και μία τραβηγμένη νύχτα... :)

 

...γιατί ο λόγος για τον οποίο ξεκίνησα αυτό το topic είναι διότι πρόκειται αι εγώ να προβώ σε αγορά του σύντομα...! ;)

 

 

Παιδιά δεν θα μου δώσει κάποιος απάντηση σε αυτό;;;! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/stakis78/12473/208131/0/stakis-logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα site, το www.samsungmobile.com το οποίο είναι fun club για τα Samsung κινητά! Μπαίνοντας, κάνεις μια εγγραφή, και δίνοντας το ΙΜΕΙ του κινητού σου σου βάζουν 300 πόντους και μπορείς να "αγοράσεις" ό,τι θέλεις! Έχει ringtones,screensaver,wallpapers,παιχνίδια..! Πολύ καλό, και χρησιμοποιεί και wap. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Καλημέρα παιδιά...

 

Μου έκαναν δώρο το V200 αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να αποχωριστώ το 7650 μου κυρίως λόγω Symbian...

 

Αποφάσισα να το πουλήσω λοιπόν! Να φανταστείτε ότι δεν το έχω βγάλει καν από το κουτί του. Έβαλα και μία αγγελία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=1310

 

Εκτός αν με μεταπείσετε εσείς που το χρησιμοποιείτε να το κρατήσω τελικά...

 

:cool:

 

Λοιπον,,εχουμε και λεμε.Δεν χρειαζεται να σου πω τιποτα για να σε πεισω.Ακολουθα το παλιο καλο ρητο στην αναβαθμισμενη εκδοση.Ενα χειροπιαστο αντικειμενο αξιζει οσο ενα ολοκληρο βιβλιο :o ;) :) . Και μετα τυληξε την πλαστικουρα της νοκια και στο φουρνο ....με πατατες.Δεν πανα κανει παπαδες,πρωτον ειναι πακετο,δευτερον βασικοτατο δεν εχει επεκτασημοτητα,τριτον ακομα πιο βασικο δεν μπορεις να καταχωρησης μια σημειωση η μια μεγαλη εγγραφη γρηγορα,κι ας εχει Τ9.Προσεξε τωρα.Ανοιξε το κοσμημα,φορτησε το.Κρατησε το, βαλτο μπροστα.......και θα νιωσεις τυχερος γι'αυτο που βλεπουν τα ματια σου :eek: ;) .Συγκρινε το με οτι κινητο κυκλοφορει στη ελληνικη αγορα και στο σχεδιασμο και στην ποιοτητα κατασκευης αλλα βασικα στη αποδοση της οθονης και γραψε μας τις εντυπωσεις σου.Κατεβασε μια φωτο απο τον υπολογιστη σου και δες την αναπαραγωγη που κανει!!!Δεν εχει σαιμπιαν 60 αλλα δεν τρεχει τιποτα.Δεν βαριεσαι ας ξαναπιασουμε στυλο.Εγω αποχωριστηκα το 9210 που εγραφα τα παντα εκει και συ κολλας για το 7650 που το πηρα περυσι το καλοκαιρι και το πουλησα σε τρεις μηνες?.Και για να ξερεις,ολα αυτα ειναι τριχες αν αναλογιστης τι υπαρχει υλοποιημενο σημερα.Τωρα αν θελεις παιχνιδια παρε ..... nitendo :lol: :'( .

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

@ stakis:

 

Η original ανάλυση είναι 352x288. Αν τώρα κάνεις zoom (είτε in είτε out) η ανάλυση πέφτει αυτόματα στα 128x96. Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι γιατί το λογισμικό της κάμερας είναι έτσι φτιαγμένο ώστε να κάνει digital zoom στα pixels κι όχι re-focus και μετά zoom!

 

Αν θέλεις στείλε μου το mail σου να σου στείλω 1-2 photo πρόχειρες (με original και με zoom), αλλά είναι τραβηγμένες μέρα. Το βράδυ δεν φαίνονται καλές οι photo.

 

@ SAXOVTS:

 

Το EasyGPRS το έχεις κάνει install στο pc σου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-V200

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...