Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει περάσει cm11 πως πάει απο διαχείρηση ram,ποσα ελεύθερα mb μένουν όταν τρέχουν αρκετές εφαρμογές?? Επίσης στα παιχνίδια πώς τα παει, τα τρέχει καλά(πχ dead trigger 2)??κατά τα άλλα απο όσα έχω διαβάσει η cm11 απροβληματιστη κ όλα παίζουν κ σήμα καλό κ ελληνικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά επειδή ξέχασα αναφέρομαι για το 2/8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει βάλει κανείς tempered glass? Αξίζει να παραγγείλω;

 

Αξιζει με 1000

εγω παρηγγειλα και εχω αυτο :

http://www.ebay.com/itm/151491811574?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by poulaki1976
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει με 1000

εγω παρηγγειλα και εχω αυτο :

http://www.ebay.com/itm/151491811574?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Να σε ρωτησω μιας και αυτή που παρήγγειλα δεν μου ηρθε ποτε κ προς το παρών ειμαι με μια μεμβράνη (που παραδόξως την εχω εγκαταστησει τέλεια για πρώτη φορά στην ζωή μου! χαχαχα).

οι tempered glass, τοποθετουνται ευκολα; μπορεις να την βγαλεις και να την ξαναβάλεις οσες φορές θες; φοβαμαι μην κάνω καμια πατατια και δεν την βάλω καλά (πχ στραβα ή πάρει κανα χνουδι) και μετά πάει άχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Οι tempered glass τοποθετουνται πιο ευκολα και απο προφυλακτικο

βγαινουν - ξαναμπαινουν

δεν κανουν φουσκαλες

δεν ζαρωνουν

εφαρμοζουν πολυ καλυτερα απο τις ζελατινες

δεν αλλοιωνουν την αφη ουτε τα χρωματα

δεν καταλαβαινεις καν οτι εχει τοποθετηθει κατι πανω στην οθονη

παρηγγειλα 2 και ηρθαν και οι 2 σε αψογη συσκευασια και ποιοτητα

 

Ανακαλυψα κατι - οταν ειναι συνδεδεμενο με καλωδιο usb στο λαπτοπ ξαπλα πανω στο τραπεζι η αφη λειτουργει κανονικα

Edited by poulaki1976
Link to comment
Share on other sites

Στο V5 (1-4) ενος γνωστου,το wifi κανει πολλες αποσυνδεσεις,ενω οταν προσπαθει να συνδεθει ή ειναι συνδεδεμενος,δεν μπορουν να συνδεθουν αλλοι.Μολις βγαινει,συνδεονται κανονικα.

Φοραει την ρομ του vickmall.Τι μπορει να συμβαινει?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Να φταίει το ρουτερ δεν παίζει; το κινητό να κάνει τέτοιο πράγμα από μόνο του δύσκολα

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Στο V5 (1-4) ενος γνωστου,το wifi κανει πολλες αποσυνδεσεις,ενω οταν προσπαθει να συνδεθει ή ειναι συνδεδεμενος,δεν μπορουν να συνδεθουν αλλοι.Μολις βγαινει,συνδεονται κανονικα.

Φοραει την ρομ του vickmall.Τι μπορει να συμβαινει?

δοκιμασε στις ρυθμίσεις να ειναι μονιμα συνδεμένο. η λογική λέει ότι φταίει το router σου. To συγκεκριμένο κινητό έχει το καλύτερο σήμα σε wifi απ τα κινητά που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. και το έχω μόνιμα στο να κλείνει το wifi όταν κλείνει η οθονη. Τέτοια προβληματα με θέμα του router μοιαζει. δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι για αρχή και επισης αν δεν πιασει, κανε ενα factory reset το router.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες από το θέμα για να πάρω μια απόφαση. Γενικά βλέπω ότι είναι σχεδόν όλοι ευχαριστημένοι από τη συσκευή. Θέλουν στην οικογένεια να αλλάξουν όλοι κινητό μιας και έχουν κολλήσει σε κάτι παλιά. Οπότε ενδιαφέρομαι να πάρω 3 συσκευές. Έχω τις παρακάτω ερωτήσεις:

 

1) Πριν κανένα μήνα που το είχα ψάξει, η φθηνή έκδοση την είχα βρει στα 85€. Τώρα βλέπω ότι είναι στα 100€. Ενώ η ακριβή στα 125€ όπως την είχα βρει και τότε. Ανέβηκε η τιμή ή θυμάμαι λάθος;

 

2) Αν πάρω 3 συσκευές υπάρχει περίπτωση να κάνουν καλύτερη τιμή; Με κάποιο κουπόνι ίσως;

 

3) Από μπαταρία, με μέτρια χρήση πόσο περίπου κρατάει;

 

4) Η μία από τις 3 συσκευές θα προορίζεται και για gaming, οπότε μάλλον θα πάει με 2GB Ram. Το ένα από αυτά θα είναι για απλή χρήση (κλήσεις, φωτογραφίες, βίντεο, facebook κτλ) οπότε σίγουρα θα πάω για το 1GB Ram. Το τρίτο όμως που θα έχει κανένα απλό παιχνιδάκι και μια πιο μέτρια χρήση, αξίζει να πάει στο μεγάλο ή να πάρει το μικρό;

 

Ευχαριστώ

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Στο V5 (1-4) ενος γνωστου,το wifi κανει πολλες αποσυνδεσεις,ενω οταν προσπαθει να συνδεθει ή ειναι συνδεδεμενος,δεν μπορουν να συνδεθουν αλλοι.Μολις βγαινει,συνδεονται κανονικα.

Φοραει την ρομ του vickmall.Τι μπορει να συμβαινει?

 

Τι εννοείς δεν μπορούν να συνδεθούν άλλοι? Π.χ με ethernet μπορεί να συνδεθεί κάποιος? Η γενικά δεν παίζει ο DHCP ?

 

Επίσης, θα δοκίμαζα εντελώς τυχαία να συνδεθώ στατικά στο LAN από το κινητό. Δεν είναι δύσκολο απλά βεβαιώσου ότι θα χρησιμοποιήσεις το σωστό Gateway IP και θα διαλέξεις μία IP καινούρια που είναι μέσα στο εύρος των IP που δίνει το router. Λογικά θα είναι από 192.168.1.2-253 αλλα παίξτο safe και δοκίμασε με IPs: 192.168.3-20 ξέρω γω.

 

Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις να αφαιρέσεις το wifi encryption, να μην ζητάει κωδικό δηλαδή! Είναι άπειρα τα bugs που μπορεί να οφείλονται για αυτό το πράμα, οπότε απλά δοκιμές δοκιμές και δώσε μας περισσότερες πληροφορίες :P

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

1) Πριν κανένα μήνα που το είχα ψάξει, η φθηνή έκδοση την είχα βρει στα 85€. Τώρα βλέπω ότι είναι στα 100€. Ενώ η ακριβή στα 125€ όπως την είχα βρει και τότε. Ανέβηκε η τιμή ή θυμάμαι λάθος;

 

 

Όσον αφορά την τιμή είχε προσφορά πριν από κανένα μήνα το vickmall το 1-4 στα $99.99 ή περίπου €83. Τώρα δεν είναι πλέον σε προσφορά και επιπλέον χειροτερεύει συνεχώς η ισοτιμία ευρώ-δολάριο.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την τιμή είχε προσφορά πριν από κανένα μήνα το vickmall το 1-4 στα $99.99 ή περίπου €83. Τώρα δεν είναι πλέον σε προσφορά και επιπλέον χειροτερεύει συνεχώς η ισοτιμία ευρώ-δολάριο.

 

Οπότε μάλλον το πέτυχα στην προσφορά. Κρίμα που το χάσαμε :) Ευχαριστώ πολύ

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

4) Η μία από τις 3 συσκευές θα προορίζεται και για gaming, οπότε μάλλον θα πάει με 2GB Ram. Το ένα από αυτά θα είναι για απλή χρήση (κλήσεις, φωτογραφίες, βίντεο, facebook κτλ) οπότε σίγουρα θα πάω για το 1GB Ram. Το τρίτο όμως που θα έχει κανένα απλό παιχνιδάκι και μια πιο μέτρια χρήση, αξίζει να πάει στο μεγάλο ή να πάρει το μικρό;

Και 1 gb ram να εχει, τις ιδιες επιδοσεις θα εχει στα παιχνιδια. επεξεργαστής και gpu ειναι που κατα κυρια βαση παιζουν λογο στην αποδοση σε παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 1/4 γνωρίζουμε πως κατανέμεται ο αποθηκευτικός χώρος ; Γιατί σε αυτό που πήρα λέει ότι χρησιμοποιούνται 3,16 gb και υπάρχουν μόνο 590 mb free ... :(

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

CTIA η OMTP εχουμε στην εξοδο των ακουστικων ?

περασα τον κερνελ 3.4.79 με επιτυχια και πλεον δουλευει το DTW για το οποιο δεν βλεπω να υπαρχουν ρυθμισεις καπου,ειμαι με την 1.16,για να το απενεργοποιησω πρεπει να φλασαρω καποιο ζιπ ?

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 1/4 γνωρίζουμε πως κατανέμεται ο αποθηκευτικός χώρος ; Γιατί σε αυτό που πήρα λέει ότι χρησιμοποιούνται 3,16 gb και υπάρχουν μόνο 590 mb free ... :(

νομιζω 1gb system, 1gb apps και τα υπολοιπα για τον χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

κερνελ 3.4.6 και 3.4.79 σε cm 11 δεν παιζει

μενει στο bootloader

υπαρχει να κατεβασω απο αλλου η δεν εχει νοημα ?

Link to comment
Share on other sites

κερνελ 3.4.6 και 3.4.79 σε cm 11 δεν παιζει

μενει στο bootloader

υπαρχει να κατεβασω απο αλλου η δεν εχει νοημα ?

εισαι σιγουρος ότι φταιει αυτό; εχω την εντυπωση ότι στον φιλο μου του εχω περάσει την cm11 με 3.4.79 κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Την cm 11 την κατεβασα απο εδω

¨https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB!iNScPeckF5nyU0dPGorfsw

και τον κερνελ απο εδω

https://drive.google.com/folderview?id=0B1T7tp6tJ_3kbGpVZTYtMHB4cjA&usp=drive_web&tid=0B1T7tp6tJ_3kQkZSWjNsazJZbGc#list

 

εχω κανει κατι λαθος ?

μενει στην αρχικη οθονη - λευκη με το λογοτυπο με τα κοκκινα γραμματα zte v5 .....

Link to comment
Share on other sites

Την cm 11 την κατεβασα απο εδω

¨https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB!iNScPeckF5nyU0dPGorfsw

και τον κερνελ απο εδω

https://drive.google.com/folderview?id=0B1T7tp6tJ_3kbGpVZTYtMHB4cjA&usp=drive_web&tid=0B1T7tp6tJ_3kQkZSWjNsazJZbGc#list

 

εχω κανει κατι λαθος ?

μενει στην αρχικη οθονη - λευκη με το λογοτυπο με τα κοκκινα γραμματα zte v5 .....

Tωρα που το κοιτάω ίσως τελικά έχω βάλει την Boot_img_3.4.60_116_Patch.zip

Link to comment
Share on other sites

Tωρα που το κοιτάω ίσως τελικά έχω βάλει την Boot_img_3.4.60_116_Patch.zip

 

εγω δοκιμασα το 3.4.79 αλλα και το Boot_img_3.4.6_Patch.zip οχι το 1.16

και ειχα το ιδιο αποτελεσμα

δεν ξερω αν εχει νοημα βεβαια γιατι η cm 11 με τον μαμα καρνελ 3.4.0 ειχε ενσωματωμενο το DTW

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το κινητό από vickmal κα ενώ δούλευε μια χαρά αποφάσισα να του περάσω την τελευταία ρομ. Αν του περνούσα την 116 χωρίς wipe θα κρατούσε τα ελληνικά; Edited by theok7
Link to comment
Share on other sites

Γιατί παλεύεται να βάλετε custom rom? Ήρθε το κιν με 4.4.2 και ροοτ. Λειτουργικότατο είναι, τσάμπα κουράζεστε

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παλεύεται να βάλετε custom rom? Ήρθε το κιν με 4.4.2 και ροοτ. Λειτουργικότατο είναι, τσάμπα κουράζεστε

 

Η 116 είναι η τελευταία official με αρκετά bug fixes από ότι διάβασα σε σχέση με αυτή που έρχεται. Μειονέκτημα η απουσία ελληνικών

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...