Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

seriously στην ρουφαει την μπαταρια γρηγορα;; εννοεις όταν το χρησιμοποιεις ή εχεις μεγάλη κατανάλωση και όταν δεν το χρησιμοποιείς το κινητό; γιατί προσωπικά σε κατάσταση αδράνειας, το κινητό μου "τρωει" 1% καθε 2 ωρες. Με fb messenger, viber και αλλα μονιμα ανοιχτα στο παρασκηνιο, δεδομένα σε gsm και wifi μονιμα ανοιχτα πάντα μεταξύ άλλων.

 

Θελεις να μας πεις τις ρυθμισεις η αν χρησιμοποιεις καποια εφαρμογη κι εχεις ως αποτελεσμα τοσο χαμηλη καταναλωση;; :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό με το gsm μου κάνει γιατί δεν ψάχνει διαρκώς για 3g... ή το σκέφτομαι λάθος;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

ακριβως. το να έχεις ανοιχτό το gsm μονο, ειναι αρκετό για να δουλεψουν όλα τα messengers, και να σου ερχονται ειδοποιησεις και να ανανεωνονται όλα τα widgets. και αμα θες να μπεις σε καμια αλλη σελιδα ή εφαρμογή, τοτε ενεργοποιεις το 3g. το να το εχεις στο αυτόματο, σου ρουφαει την μπαταρια αμα βρεθεις σε σημειο που δεν εχεις καλη κάλυψη 3g. εγω ταυτόχρονα έχω και μονιμα ανοιχτό το wifi. αλλα στην ρυθμιση του να κλεινει το wifi όταν ειναι σβηστή η οθονη. οποτε με ανοιχτή την οθονη εχω χρήση wifi όταν ειμαι σπιτι ή καπου αλλού που πιανω και στην αναμονη με σβηστη την οθονη, ερχονται οι ειδοποιησεις κλπ μεσω gsm. επισης εχω ρυθμισει τα email να ερχονται με push, και όλες τις εφαρμογες, αναλογως την εφαρμογη, ποτε θα κάνει ανανέωση. πχ τον καιρό καθε 12 ωρες ή όταν μπω στην εφαρμογή, το widget της wind καθε 12 ώρες. εχω ορισει από το nubia powersaver ποιες εφαρμογές να ειναι autostart και ποιες να μην ξεκινουν καθολου στην εκκινηση, εχω βάλει σε whitelist τα messengers που χρησιμοποιω (fb κ viber)και οποιες άλλες εφαρμογες θελω να τρέχουν στο παρασκήνιο (greek caller id πχ) κ κανω συχνα wipe τις ανοιχτες εφαρμογες που εχω χρησιμοποιησει κ δν προκειται να χρησιμοποιησω ξανα.

 

Το να ορισεις ποιες εφαρμογές και υπηρεσιες ΔΕΝ θα κάνουν autostart, πιστευω είναι το πιο βασικο (μαζι με το να εχεις gsm όταν δεν σου χρειαζεται γρήγορο ιντερνετ) ωστε να εχεις πολύ καλή αυτονομια.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

 

Αυτο το μοντέλο (ZTE V5 Red Bull 2GB 8GB 3G Smartphone Snapdragon MSM8226 Quad Core 13.0MP Android 4.2 WCDMA Version) ειναι συμβατο με Vodafone 3G δικτυο?

 

Εχει ασυμβατότητες με τα δικτυά μας?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

 

Αυτο το μοντέλο (ZTE V5 Red Bull 2GB 8GB 3G Smartphone Snapdragon MSM8226 Quad Core 13.0MP Android 4.2 WCDMA Version) ειναι συμβατο με Vodafone 3G δικτυο?

 

Εχει ασυμβατότητες με τα δικτυά μας?

όταν βλεπεις WCDMA τοτε το κινητό ειναι συμβατό με ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

όταν βλεπεις WCDMA τοτε το κινητό ειναι συμβατό με ελλάδα.

 

Συμβατό με 3G

Ευχαριστω

Παραγγελία στο To2c....kai ο θεος βοηθος με τα κινεζακια

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμβατό με 3G

Ευχαριστω

Παραγγελία στο To2c....kai ο θεος βοηθος με τα κινεζακια

 

Ασχετο και offtopic

to To2c...σας εχει γενικά ικανοποιησει???

Αυτο και δεν ξανα ρωτω εκτος τοπικ :)

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε μόνο ότι υπάρχουν καλύτερα καταστήματα, πολύ καλύτερα. :)

Υπάρχουν στο αντίστοιχο στίκι θέμα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μου το συνεστησαν 2-3 από εδω μέσα

ως ενα από τα αξιόπιστα sites αγορων απο Κινα.....

Νομίζω πως δε θα ειχαν "ειδικό" λογο για να διαφημιζουν το εν λογω site...:X

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μια χαρά αξιόπιστο είναι, μη σε απασχολεί.

 

Επειδή βγαίνουμε εκτός θέματος όμως... συνεχίζουμε στα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ψήνει αφάνταστα αυτό το μωρό.. αλλά να κάνω 2-3 ερωτήσεις.

 

Καταρχήν γιατί δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος και δεν έχει πάρει φωτιά αυτό το thread? :P

 

Κατά δεύτερον, πιστεύετε θα έχω θέμα αν πάρω την έκδοση με το 1GB? Γενικά από διαχείριση της μνήμης πως πάει η ROM του?

 

Και τέλος, υπάρχει περίπτωση να πάρει Lollipop? Γενικά υπάρχει κάνας dev να ασχολείται με αυτό ?

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ψήνει αφάνταστα αυτό το μωρό.. αλλά να κάνω 2-3 ερωτήσεις.

 

Καταρχήν γιατί δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος και δεν έχει πάρει φωτιά αυτό το thread? :P

 

Κατά δεύτερον, πιστεύετε θα έχω θέμα αν πάρω την έκδοση με το 1GB? Γενικά από διαχείριση της μνήμης πως πάει η ROM του?

 

Και τέλος, υπάρχει περίπτωση να πάρει Lollipop? Γενικά υπάρχει κάνας dev να ασχολείται με αυτό ?

 

Δεν εχω παραλαβει την συσκευη οποτε δεν μπορω να σου πω για επιδοσεις. Υποστηριξη υπαρχει αλλα κυριως απο κινεζους . Εχει βγει cm 11 και 12 rom .Τωρα η ιδια η ZTE δεν ξερω αν θα μας δωσει γλυφιτζουρι ......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ψήνει αφάνταστα αυτό το μωρό.. αλλά να κάνω 2-3 ερωτήσεις.

 

Καταρχήν γιατί δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος και δεν έχει πάρει φωτιά αυτό το thread? :P

 

Κατά δεύτερον, πιστεύετε θα έχω θέμα αν πάρω την έκδοση με το 1GB? Γενικά από διαχείριση της μνήμης πως πάει η ROM του?

 

Και τέλος, υπάρχει περίπτωση να πάρει Lollipop? Γενικά υπάρχει κάνας dev να ασχολείται με αυτό ?

 

Η διαφορα των 30$ πιστευω πως ειναι πολυ μικρη,ωστε να παει κανεις στο 1-4,το οποιο σε εγκλωβιζει σε θεματα εφαρμογων πρωτιστως με την ρομ του.Η εκδοση με τα 2GB εχει μελλον.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα των 30$ πιστευω πως ειναι πολυ μικρη,ωστε να παει κανεις στο 1-4,το οποιο σε εγκλωβιζει σε θεματα εφαρμογων πρωτιστως με την ρομ του.Η εκδοση με τα 2GB εχει μελλον.

 

Ετσι ακριβως!Ημουν στο ιδιο διλλημα και ειπε καλυτερα με 2 για να το βρω μπροστα μου αργοτερα!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ψήνει αφάνταστα αυτό το μωρό.. αλλά να κάνω 2-3 ερωτήσεις.

 

Καταρχήν γιατί δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος και δεν έχει πάρει φωτιά αυτό το thread? :P

 

Κατά δεύτερον, πιστεύετε θα έχω θέμα αν πάρω την έκδοση με το 1GB? Γενικά από διαχείριση της μνήμης πως πάει η ROM του?

 

Και τέλος, υπάρχει περίπτωση να πάρει Lollipop? Γενικά υπάρχει κάνας dev να ασχολείται με αυτό ?

το thread τελη οκτώμβρη πριν παραλαβω ήταν 8 σελιδες... απο αυτό και μόνο φαντάσου. Οι αγορές απο κινα βασιζονται κυριως στο ποσο φθηνο ειναι ενα κινητό σε συναρτηση με τα χαρακτηριστικά του. το συγκεκριμένο κινητό απ την αρχή που βγήκε ήταν κάπως ακριβότερο. εγώ το βρήκα στα 160 δολλάρια που ήταν το σημειο που είχε αρχισει να πουλάει σιγά σιγά. πλέον που έχει πέσει κ αλλο, εχει αρχισει να γινεται της ποπης. ετσι πανε αυτά. σε διπλανο φορουμ ειναι απ τα κινητά που προτεινουν σαν vfm.

 

2ον. για μενα αν εχεις την οικονομική δυνατοτητα να δωσεις αυτα τα ευρω παραπανω για τα 2gb, τα αξιζει με το παραπανω. γινεται αυτόματα η συσκευη σου πιο future proof.

 

3ον. lollipop προς το παρων μονο σε custom υπαρχει και όχι από μαμά zte. ευελπιστουμε να παρουμε στο μελλον και εμεις lollipop αλλά σιγουρα ΑΝ αυτό γινει, θα ειναι μετά από την σειρα z της zte. και βασικα και η ρομ μας πανω στης σειρα z θα βασιζεται οποτε όταν και αφου παρουν εκεινα τα κινητά lollipop, αργά ή γρηγορα θα ξέρουμε και για το δικο μας ποτε και αν θα πάρει, μαζι με τα "αδερφακια" του v5 max και v5s.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παραλαβει την συσκευη οποτε δεν μπορω να σου πω για επιδοσεις. Υποστηριξη υπαρχει αλλα κυριως απο κινεζους . Εχει βγει cm 11 και 12 rom .Τωρα η ιδια η ZTE δεν ξερω αν θα μας δωσει γλυφιτζουρι ......

 

Τέλεια αφου βγαίνουν και cm είμαστε κομπλε! Τώρα να είναι γλυφιτζούρι δεν το νομίζω, τόσοι το έχουν πάρει και είναι ικανοποιημένοι.

 

Η διαφορα των 30$ πιστευω πως ειναι πολυ μικρη,ωστε να παει κανεις στο 1-4,το οποιο σε εγκλωβιζει σε θεματα εφαρμογων πρωτιστως με την ρομ του.Η εκδοση με τα 2GB εχει μελλον.

 

Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο. Και δεν σκέφτηκα καλά καλά τα 4 GB δεν είναι καθαρά 4 αλλά πολύ λιγότερα!

 

Ετσι ακριβως!Ημουν στο ιδιο διλλημα και ειπε καλυτερα με 2 για να το βρω μπροστα μου αργοτερα!

 

Και εγω το ίδιο θα κάνω μάλλον :P

 

το thread τελη οκτώμβρη πριν παραλαβω ήταν 8 σελιδες... απο αυτό και μόνο φαντάσου. Οι αγορές απο κινα βασιζονται κυριως στο ποσο φθηνο ειναι ενα κινητό σε συναρτηση με τα χαρακτηριστικά του. το συγκεκριμένο κινητό απ την αρχή που βγήκε ήταν κάπως ακριβότερο. εγώ το βρήκα στα 160 δολλάρια που ήταν το σημειο που είχε αρχισει να πουλάει σιγά σιγά. πλέον που έχει πέσει κ αλλο, εχει αρχισει να γινεται της ποπης. ετσι πανε αυτά. σε διπλανο φορουμ ειναι απ τα κινητά που προτεινουν σαν vfm.

 

2ον. για μενα αν εχεις την οικονομική δυνατοτητα να δωσεις αυτα τα ευρω παραπανω για τα 2gb, τα αξιζει με το παραπανω. γινεται αυτόματα η συσκευη σου πιο future proof.

 

3ον. lollipop προς το παρων μονο σε custom υπαρχει και όχι από μαμά zte. ευελπιστουμε να παρουμε στο μελλον και εμεις lollipop αλλά σιγουρα ΑΝ αυτό γινει, θα ειναι μετά από την σειρα z της zte. και βασικα και η ρομ μας πανω στης σειρα z θα βασιζεται οποτε όταν και αφου παρουν εκεινα τα κινητά lollipop, αργά ή γρηγορα θα ξέρουμε και για το δικο μας ποτε και αν θα πάρει, μαζι με τα "αδερφακια" του v5 max και v5s.

 

Κατατοπιστικότατος! Μάλλον θα το τσιμπήσω αν είναι γιατί φοβάμαι τα ρίσκα με elephone P6000 και θα ελπίζω σε μία lollipop :P

 

Παίδες, σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Με πείσατε :D

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατος! Μάλλον θα το τσιμπήσω αν είναι γιατί φοβάμαι τα ρίσκα με elephone P6000 και θα ελπίζω σε μία lollipop :P

 

Παίδες, σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Με πείσατε :D

Το κινητό ειναι τόσο πληρες που και να μην παρει lollipop προσωπικα δεν με νοιαζει. τωρα από ποιοτητα κατασκευης θα μεινεις 100% ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι τόσο πληρες που και να μην παρει lollipop προσωπικα δεν με νοιαζει. τωρα από ποιοτητα κατασκευης θα μεινεις 100% ευχαριστημένος.

 

Ωραίος σε ευχαριστώ!

 

 

Κάτι ακόμα παιδιά! Από 3G πως πάει? Επίσης, το GPS αν και δεν το πολυχρησιμοποιώ (ποτέ δεν ξέρεις όμως) είναι καλό?

 

Επίσης, το έχει πάρει κανείς με αυτό το Tempered Glass Screen Protector? Κάνει δουλειά? Γενικά δεν με νοιάζει η οθόνη να έχει γρατσουνιές από τα πεσίματα, μόνο να μην σπάσει θέλω! Οπότε δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω extra $$ για το screen protector το οποίο εν τέλει μπορεί και να χαλάει το touch feel λίγο.

Edited by s0me0ne
Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος σε ευχαριστώ!

 

 

Κάτι ακόμα παιδιά! Από 3G πως πάει? Επίσης, το GPS αν και δεν το πολυχρησιμοποιώ (ποτέ δεν ξέρεις όμως) είναι καλό?

 

Εγώ για το GPS το αγόρασα, ελεω Snapdragon....

Ευχομαι να ειναι καλό....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος σε ευχαριστώ!

 

 

Κάτι ακόμα παιδιά! Από 3G πως πάει? Επίσης, το GPS αν και δεν το πολυχρησιμοποιώ (ποτέ δεν ξέρεις όμως) είναι καλό?

 

Επίσης, το έχει πάρει κανείς με αυτό το Tempered Glass Screen Protector? Κάνει δουλειά? Γενικά δεν με νοιάζει η οθόνη να έχει γρατσουνιές από τα πεσίματα, μόνο να μην σπάσει θέλω! Οπότε δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω extra $$ για το screen protector το οποίο εν τέλει μπορεί και να χαλάει το touch feel λίγο.

Απο 3g δεν εχω παραπονο. οπως επισης ουτε απο gps. η μέρα με την νυχτα με mediatek..

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Να σου πω την αλήθεια προτιμώ 3G και όσο είναι να είναι καλό, παρά 4G και να δουλεύει σαν 2G εν τέλει.
Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Να σου πω την αλήθεια προτιμώ 3G και όσο είναι να είναι καλό, παρά 4G και να δουλεύει σαν 2G εν τέλει.

Το ειχα πει κ σε παλιοτερο ποστ. το 4g ελλάδα τι να το κάνετε;; να σας τρώει περισσοτερη μπαταρια για να βρειτε σημα; λες και με 3g εχουν προβλημα και χρειαζονται τις ταχύτητες του 4g! xaxaxa!

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα πει κ σε παλιοτερο ποστ. το 4g ελλάδα τι να το κάνετε;; να σας τρώει περισσοτερη μπαταρια για να βρειτε σημα; λες και με 3g εχουν προβλημα και χρειαζονται τις ταχύτητες του 4g! xaxaxa!

 

Σωστό και έτσι όπως το θέτεις :P

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ειχα πει κ σε παλιοτερο ποστ. το 4g ελλάδα τι να το κάνετε;; να σας τρώει περισσοτερη μπαταρια για να βρειτε σημα; λες και με 3g εχουν προβλημα και χρειαζονται τις ταχύτητες του 4g! xaxaxa!

 

Εντελώς υποκειμενική τοποθέτηση μιας και δεν είναι λίγοι αυτοί που μένουν στο κέντρο της Αθήνας αλλά και αρκετοί δεν είναι καν στην Ελλάδα.

 

Συνεχίζουμε στα της συσκευής και ας περιορίσουμε τις off topic τοποθετήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια αφου βγαίνουν και cm είμαστε κομπλε! Τώρα να είναι γλυφιτζούρι δεν το νομίζω, τόσοι το έχουν πάρει και είναι ικανοποιημένοι.

 

 

με το γλυφιτζουρι εννοω την lollipop απλα βαριομουν να αλλαξω γλωσσα χδ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...