Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θα σου βγούν αντοχής είναι σχετικό από την χρήση και το πάτημα σου.Θα έλεγα κάτι φθηνότερο από κατάστημα τύπου Intersport και να αλλάζεις συχνά αν χαλάσουν.Συχνά βγάζει προσφορές και τα δοκιμάζεις σε κάθε περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω. Όπως ανέφερα 'ελαφρά χρήση'.

Τα έχω χρησιμοποιήσει πολύ λίγο και με προσοχή αλλά το ύφασμα στο πάνω μέρος και μπροστά φθάρηκε.

Αντίθετα, κάποια Merrell που έχω είναι τέρας αντοχής, έχουν τραβήξει τα πάνδεινα και είναι...άφθαρτα...:blink:

Οπότε θα την ψάξω και για Merrell.

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζεις χάλασαν εύκολα και δεν ήταν θέμα ποιότητας ή χρήσης ,μήπως δεν τα έπλενες σωστά .Πολλά παπούτσια παράδειγμα δεν θέλουν πλυντήριο,το γράφουν σε καρτελάκι.
Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζεις χάλασαν εύκολα και δεν ήταν θέμα ποιότητας

Μα νομίζω (δεν νομίζω, είμαι σίγουρος) ότι χάλασαν εύκολα και είναι θέμα ποιότητας (του υφάσματος).

 

Δεν τα έχω πλύνει, τα έχω πολύ λίγο, τους έχω κάνει πολύ λίγη χρήση, τα πρόσεχα πολύ κλπ κλπ.

Αλλά το ύφασμα είναι 'χάρτινο'.

 

Τέσπα, παρήγγειλα τα Merrell.

Ελπίζω να είναι ποιοτικά σαν αυτά που έχω και να μην έχει πέσει η ποιότητα.

 

Διαβάζω ότι έχουν κι άλλοι παράπονα με την αντοχή των Asics.

Κρίμα γιατί παλιά ήταν αρκετά καλά! (τουλάχιστον αυτά που είχα)

Edited by aetosa
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα τι φέρνουν ,είναι πολλά τα εργοστάσια που βγάζουν αθλητικά .Πολλά τα δίνουν και φασόν .Aυτά που γράφουν onitsuka tiger είναι η καλή σειρά της Asics.Βέβαια αν τα βρείς.
Link to comment
Share on other sites

Kαι οι άλλες εταιρίες αθλητικών τα ίδια είναι .Ολοι έχουν και καλά και κακά προιόντα προιόντα σε ποιότητα, και από πολλά εργοστάσια επίσης ,και σχόλια .Το θέμα είναι τι θα βρεις και που .Και το Sportsdirect που ανέφερες πρίν , υπάρχουν σχόλια -φήμες ,ότι δεν πουλά γενικά καλής ποιότητας προιόντα γι αυτό τα πουλά φθηνά .Τα ιδια άλλοι που αγόρασαν από εκπτωτικά εμπορικά κέντρα.Γενικά εχει πλέον ρίσκο ότι αγοράζεις όταν δεν μπορείς να ξέρεις τι φέρνουν και τι πουλάνε λόγω ανταγωνισμού. Edited by mkaras
Link to comment
Share on other sites

Οτι βρείς ,όπου βρείς και σου αρέσει κάτι .Δεν απαραίτητα και από τις μεγάλες φίρμες .Κάτι Kappa φίλου έχουν κρατήσει με καθημερινή χρήση 2 χρόνια περίπου και δεν μυρίζουν.Ιδιας φίρμας άλλα από το Lidl φθηνότερα,σκληρα και μυρίζουν.Lacoste υποτίθεται πολυτελείας δερμάτινα ακριβά, στο 6 μηνο χάλασαν και μύριζαν εξ αρχής.Σταθμίζεις από ενα σημείο και μετά τα χρήματα που θα ξαναδώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθανε τα Merrell. Απογοήτευση, καμία σχέση (ποιοτικά) με τα παλιά μου Merrell, η μέρα με τη νύχτα.

Και στο Amazon πωλούνται...100 δολάρια!!!:blink::X

Επιστρέφονται αύριο κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα που διαθέτεις δες κάτι απο τις προσφορές λόγω εκπτώσεων στο Intersport, στα εκπτωτικά εμπορικά κέντρα ,και σε μεμονωμένα καταστήματα .Τουλάχιστον θα δεις και θα φορέσεις κάτι πριν το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To epapoutsia.gr είναι αξιόπιστο;

Στέλνει ότι παραγγέλνεις; και αν ναι, είναι γνήσια?

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει;

Έχει τρελή ποικιλία και στις χαμηλότερες τιμές, που είναι λίγο ύποπτο.

Η βασικότερη μου όμως υποψία είναι ότι είναι Πολωνική εταιρία που έχει έδρα εξυπηρέτησης για Ελλάδα, την Βουλγαρία.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

To epapoutsia.gr είναι αξιόπιστο;

Στέλνει ότι παραγγέλνεις; και αν ναι, είναι γνήσια?

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει;

Έχει τρελή ποικιλία και στις χαμηλότερες τιμές, που είναι λίγο ύποπτο.

Η βασικότερη μου όμως υποψία είναι ότι είναι Πολωνική εταιρία που έχει έδρα εξυπηρέτησης για Ελλάδα, την Βουλγαρία.

 

Αν τα στέλνει από Βουλγαρία δεν είναι καθόλου ύποπτες οι τιμές.. Εκεί είναι όλα στη μισή τιμή. Το θέμα είναι αν είναι γνήσια

Link to comment
Share on other sites

Αν τα στέλνει από Βουλγαρία δεν είναι καθόλου ύποπτες οι τιμές.. Εκεί είναι όλα στη μισή τιμή. Το θέμα είναι αν είναι γνήσια

 

Μαϊμού σε γνωστές μάρκες (ΝΙΚΕ, Adiddas, Timberland, κτλ) να το καταλάβω. Αλλά όταν βλέπω στο site κάποιες μάρκες που τις ξέρουν λίγοι (εχει πάνω απο 100 διαφορετικές μάρκες), δεν πιστεύω να βγάζουν μαϊμου σε μάρκες που πουλάνε τόσα λίγα κομμάτια.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη για το παπούτσι running Nike Odyssey React;

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω διαδικτυακά (αρχική τιμή 129 ευρώ - με έκπτωση 80 ευρώ).

 

Έχω δοκιμάσει και τα Flying Knit αλλά δε μου άρεσε τόσο η αίσθησή τους.

Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρία φίλου ,αν τα φοράς κάθε μέρα ,γλιστράνε στο 6μηνο.Επίσης η άσπρη σόλα δεν καθαρίζει με τίποτε.
Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρία φίλου ,αν τα φοράς κάθε μέρα ,γλιστράνε στο 6μηνο.Επίσης η άσπρη σόλα δεν καθαρίζει με τίποτε.

 

Το τσίμπησα πάντως με 80 ευρώ γιατί το θεώρησα σχετική ευκαιρία για premium σειρά της Nike που κάνει 129 ευρώ αρχική. Βέβαια οι αρχικές τιμές είναι φοβερά υψηλές για αθλητικό παπούτσι (με ίδια λεφτά παίρνεις δερμάτινο) αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

 

Πρώτες εντυπώσεις: Φοβερά αναπαυτικό και αντικραδασμικό τελείως - σα να φοράς παντόφλα! Εμφανισιακά τίμιο οριακά πιο όμορφο από το Fly Knit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Αυτό είναι αξιόπιστο κατάστημα; Έχει κάποιος εμπειρία;

 

https://www.mandellossports.gr/

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αξιόπιστο κατάστημα; Έχει κάποιος εμπειρία;

 

https://www.mandellossports.gr/

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι αξιοπιστο.αμα το ψαξεις θα δεις και αξιολογησεις που εχει στο skroutz & bestprice.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αξιοπιστο.αμα το ψαξεις θα δεις και αξιολογησεις που εχει στο skroutz & bestprice.

 

 

 

Είχα δει τις αξιολογήσεις αλλά η εμπειρία ενός συνφορουμιτη πάντα μετράει!. Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει τις αξιολογήσεις αλλά η εμπειρία ενός συνφορουμιτη πάντα μετράει!. Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

εχω ψωνισει παλιοτερα απο το καταστημα αυτο.οχι ηλεκτρονικα αλλα με την παρουσια μου εκει.στο αγρινιο ειναι.χρονια καταστημα με αθλητικα.γενικα δεν εχει μεγαλα νουμερα σε παπουτσια.47 και ανω..βεβαια τωρα που ειναι ηλεκτρονικο..ισως θα εχει καλυτερο stock.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σας.Ψαχνω παπούτσια μαύρα για πολύωρη ορθοστασία (ξεκινάω από φέτος σεζόν σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου) και θα ήθελα κάτι όσο το δυνατόν οικονομικό χωρίς να κάνω παραχωρήσεις στην ποιότητα.Στα μέχρι τώρα παπούτσια που έχω φορέσει τα πιο ανετα που είχα ηταν τα Nike Tanjun τα οποία αφού τους πρώτους 2-3 μήνες βγήκαν τέλεια μετά αφού κατάφερα και έμεινα όρθιος και δεν γλυστρησα σε πλακάκια (κυρίως βρεγμένα) ήμουν πολύ τυχερός.Τώρα ποια τα έχω σαν δευτεροτριτα μόνο για καλό καιρό αφού έχουν λιώσει από κατω..Θα ήθελα λοιπόν την βοήθεια σας όσο πιο φθηνά και καλά γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις παπούτσια που δεν είναι αθλητικά, αφού τα θες για πολύωρη ορθοστασία, δες τα slowwalk. Πολύ ελαφριά, ανθεκτικά και άνετα για casual. Και οικονομικά. Το κακό είναι ότι είναι πάνω στο ίδιο σχέδιο σχεδόν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...