Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,πως βάζουμε αθόρυβο το τηλέφωνο,απλά χαμηλώνοντας τον ήχο;αν θέλουμε το τηλέφωνο κλειστό αλλά να λειτουργεί το Wi-Fi το βάζουμε σε λειτουργία πτήσης ;

:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πριν τρεις εβδομάδες περίπου έχω πάρει το τηλέφωνο και νομίζω στην αρχή είχα δει κάπου την επιλογή όταν κοιτάς μια φώτο να μπορείς να δεις τις ιδιότητες της (iso κλπ.) το exif της δηλαδή. Τώρα δεν βρίσκω αυτή την επιλογή πουθενά. Ή κάνω λάθος και το είδα στον ύπνο μου.

 

Από το άλμπουμ δεν γίνεται... Ή μέσω κάποιας εφαρμογής (υπάρχουν αλλά δεν θυμάμαι ονόματα :p) ή μέσω του PC...

 

Eκτός αν την έχεις βγάλει με τη Nokia Camera. Από το άλμπουμ την ανοίγεις με τη Nokia camera και σου βγάζει την φωτογραφία για να την cropάρεις. Από εκεί πατάς τις 3 τελείες κάτω δεξιά και μετά επιλέγεις πληροφορίες είκονας.

 

Καλησπέρα,πως βάζουμε αθόρυβο το τηλέφωνο,απλά χαμηλώνοντας τον ήχο;αν θέλουμε το τηλέφωνο κλειστό αλλά να λειτουργεί το Wi-Fi το βάζουμε σε λειτουργία πτήσης ;

:!:

 

Για να το βάλεις στο αθόρυβο είτε χαμηλώνεις τον ήχο ώστε να μηδενίσεις την ένταση είτε πατάς την καμπάνα που σου βγάζει στα αριστερά της οθόνης όταν πατήσεις το Volume - και μετά το βελάκι που σου εμφανίζει την ένταση στο κουδούνισμα και τις ειδοποιήσεις και την ένταση των πολυμέσων.

Ναι το βάζεις σε λειτουργία πτήσης για αυτή την περίπτωση.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Eκτός αν την έχεις βγάλει με τη Nokia Camera. Από το άλμπουμ την ανοίγεις με τη Nokia camera και σου βγάζει την φωτογραφία για να την cropάρεις. Από εκεί πατάς τις 3 τελείες κάτω δεξιά και μετά επιλέγεις πληροφορίες είκονας.

Είσαι και πρώτος.... :D

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς το συγκεκριμένο κινητό από skroutz, να δώσει βοήθεια για την επιλογή μαγαζιού? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς το συγκεκριμένο κινητό από skroutz, να δώσει βοήθεια για την επιλογή μαγαζιού? Ευχαριστώ.

Φίλε jtrig, το κινητό φυσάει! Το προτείνω ανεπιφύλακτα για συσκευή vfm...

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία παρατηρώ απαράδεκτα υψηλή κατανάλωση μπαταρίας, όταν χρησιμοποιώ Internet Explorer. Είναι φυσιολογικό;

 

 

 

ΕΝΗΝΕΡΩΣΗ: Τελικά έφταιγε το Τηλέφωνο. Με ένα soft reset έστρωσε.

Edited by Rhodion
Link to comment
Share on other sites

Παντως ο ie στο 630 πεταει απλα, ανοιγει τις σελιδες γρηγορα ακομα και βαρια desktop sites και μεχρι στιγμης ελαχιστα κρασαρισματα.

Ακολουθει ο uc που ειναι πιο ολοκληρωμενος σε features αλλα δεν ειναι τοσο σταθερος σε αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το basemark Ii μου βγαζει μονο 395, τι κανω λαθος;

 

Με τον AC-60E παιδια παρατηρησα πολυ πιο γρηγορη φορτιση.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το basemark Ii μου βγαζει μονο 395, τι κανω λαθος;

 

Κάνε μια επανεκκίνηση και επανάλαβε το τεστ μήπως είναι κάτι παροδικό. Πόσο καιρό το έχεις, αν επιτρέπεται;

Edited by Rhodion
Link to comment
Share on other sites

392 βγαζει συνεχεια.

Το εχω 4 μηνες περιπου.

Δεν ξερω αν επηρεαζει που δεν εχω καρτα microSD.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

οχι με μανισια ειμαι..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κι εμένα μου εμφάνισε μια πτώση με τον καιρό. Αν δε σε ενοχλεί κάτι ιδιαίτερα, ασ' το λίγο καιρό ακόμη και μετά κάνε ένα hard reset. Θα επανέλθει στα αρχικά του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κι εμένα μου εμφάνισε μια πτώση με τον καιρό. Αν δε σε ενοχλεί κάτι ιδιαίτερα, ασ' το λίγο καιρό ακόμη και μετά κάνε ένα hard reset. Θα επανέλθει στα αρχικά του.

 

Αμεσως μετα απο επανεκκινηση εβγαλε 397.

 

Δεν το συζηταμε οτι φυσικα και δεν με ενοχλει.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα σχετικά με το κινητό στα Βελγο-Ολλανδικά μαγαζιά.

Το dual sim το δηλώνουν χωριστά και μάλιστα ακριβότερα.

Εγώ νόμιζα ότι είναι πάντα dual sim. Κάνω λάθος; Υπάρχει επιλογή και μάλιστα με διαφορά κοντά στα 30-40 ευρώ;

 

Είναι διαφορετικό το dual sim και με διαφορετική τιμή συνήθως.

Τώρα η διαφορά παίζει από μαγαζί σε μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το 397 ρε παιδιά που διαβάζω πιο πάνω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

benchmark απο το basemark II

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πειρα και εγω και μεχρι τωρα μου εχει αφησει εξαιρετικες εντυπωσεις.πεταει σε σχεση με το xperia u και η οθονη,η καμερα και το ηχειο εξαιρετικα για τετοιας κατηγοριας κινητο.

 

αρχεια epub και pdf ανοιγουν με καποια απο τις υπαρχουσες εφαρμογες;

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πειρα και εγω και μεχρι τωρα μου εχει αφησει εξαιρετικες εντυπωσεις.πεταει σε σχεση με το xperia u και η οθονη,η καμερα και το ηχειο εξαιρετικα για τετοιας κατηγοριας κινητο.

 

αρχεια epub και pdf ανοιγουν με καποια απο τις υπαρχουσες εφαρμογες;

 

Καλοριζικο φιλε!

Για pdf εχει αρκετα (χρησιμοποιω το onereader και το adobe reader), για epub θα εχει readers αλλα δεν εχω ασχοληθει.

Κανε ενα search στο store.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σας. Ενδιαφέρομαι για lumia 630 ή 635 με σκοπό να το κάνω δώρο στην κοπέλα μου.

Εκείνο που θα ήθελα να μάθω είναι για την ποιότητα των φωτό του. Οι νυχτερινές πώς βγαίνουν? Μιας και βλέπω ότι δεν έχει φλας...

Κατα τα άλλα έχω ακούσει καλά λόγια. Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σας. Ενδιαφέρομαι για lumia 630 ή 635 με σκοπό να το κάνω δώρο στην κοπέλα μου.

Εκείνο που θα ήθελα να μάθω είναι για την ποιότητα των φωτό του. Οι νυχτερινές πώς βγαίνουν? Μιας και βλέπω ότι δεν έχει φλας...

Κατα τα άλλα έχω ακούσει καλά λόγια. Εσείς τι λέτε?

 

Καλησπερα, η καμερα του ειναι απο τις πολυ καλες 5αρες. Οι νυχτερινες οπως καταλαβαινεις χωρις φλας δεν ειναι και οι καλυτερες, αν υπαρχει φωτισμος θα βγαλεις ικανοποιητικα αποτελεσματα με λιγο ψαξιμο με τις ρυθμισεις και τις παρα πολλες εφαρμογες καμερας που υπαρχουν.

Δες εδω και μερικα samples http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_630-review-1080p8.php

 

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι πολυ σταθερο σε αποδοση, κανενα lag, η οθονη αν και χαμηλης αναλυσης ειναι IPS clearblack και προσφερει μια καλη εμπειρια χρησης και η μπαταρια απο τα δυνατα του σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Ψάχνω Dual Sim για 2ο και κυρίως μια αφορμή να δοκιμάσω τα WP. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο 730. Η μόνη σοβαρή διαφορά για τα δεδομένα της χρήσης του είναι η μνήμη για μένα. Με τα 512 είναι ΟΚ? Δεν βρίσκω συγκριτικό για την ώρα. Ευχαριστώ!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Για απορίες σχετικά με επιλογή κάποιας συσκευής θα παρακαλούσα να απευθυνόμαστε στην ανάλογη ενότητα "Επιλογή συσκευής". Αντιστοίχως για συγκρίσεις μεταξύ συσκευών στην ενότητα "Τεχνολογικοί διαξιφισμοί".

Σχετικά μηνύματα διαγράφηκαν από το παρόν θέμα καθώς ήταν off topic.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...