Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την αναβαθμηση της .218 το κινητο παει σφαιρα. Οντως η μπαταρια βελτιωθηκε πολυ
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την αναβαθμηση της .218 το κινητο παει σφαιρα. Οντως η μπαταρια βελτιωθηκε πολυ

 

Εμενα φιλε δεν φαινονται η επαφες του φβ στο tile με την 218

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο μέρες, και χωρίς ακόμα να το έχω φορτίσει με τον ασύρματο, μπορώ να πω πως η μπαταρία βελτιώθηκε θεαματικά. Με όλα ανοιχτά, το έβγαλα στις 7παρα από την πρίζα και αυτη τη στιγμή έχω 65%. Εάν βελτιώσουν το stand by, θα πιάσει επίπεδα 8.1! Το φορτιζω αργά το βράδυ συνήθως και παίζοντας καμμιά φορά για να πέσει 10%.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψε κι εμένα το 930 μου, μετά από τρεις βδομάδες, άψογο (το΄χα πάει σε NOKIA CARE για το γνωστό πρόβλημα των μικροφώνων).

Η μπαταρία, δυστυχώς όμως, δεν βελτιώθηκε καθόλου. Την θεωρώ απαράδεκτη εξ' αρχής από θέμα αυτονομίας. Κάνω οικονομία χρήσης για να βγάλει τη μέρα, που δεν τη βγάζει, λέμε τώρα.

Διαβάζω εδώ για κάποια αναβάθμιση που παίρνει ( εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα από nokia store ) και ανυπομονώ , με βάση αυτά που λέτε, να δω την μπαταρία σε άλλα επίπεδα. Ελπίζω να τη δω σύντομα.

Πριν nokia 930, τώρα nokia 7.2 ! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψε κι εμένα το 930 μου, μετά από τρεις βδομάδες, άψογο (το΄χα πάει σε NOKIA CARE για το γνωστό πρόβλημα των μικροφώνων).

Η μπαταρία, δυστυχώς όμως, δεν βελτιώθηκε καθόλου. Την θεωρώ απαράδεκτη εξ' αρχής από θέμα αυτονομίας. Κάνω οικονομία χρήσης για να βγάλει τη μέρα, που δεν τη βγάζει, λέμε τώρα.

Διαβάζω εδώ για κάποια αναβάθμιση που παίρνει ( εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα από nokia store ) και ανυπομονώ , με βάση αυτά που λέτε, να δω την μπαταρία σε άλλα επίπεδα. Ελπίζω να τη δω σύντομα.

 

Ποια έκδοση έχεις? έχει βγεί εδώ και μερικές μέρες η .218 που βελτιώνει αυτά τα θέματα. Επίσης, εμένα δεν μου ήρθε ειδοποίηση για την αναβάθμιση. Απλά πήγα στο μενού και την βρήκα εκεί, και απλά πάτησα "Download".

 

Υγ. Υποθέτω έχεις περάσει τα 10

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια πάει αναλαγα με την χρήση του τηλεφώνου , και δυστυχώς δεν ξερω κανένα smartphone ναυαρχίδα που να έχει μεγαλη αυτονομία

και ειναι κάτι που θα έπρεπε να το είχαν προσέξει πολύ περισσότερο η κατασκευαστες παρά να δινουν μεγάλες οθόνες και αναλύσεις που στο τέλος πάνε αχρηστες

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το upagrade advisor που για το 930 βγάζει διαθέσιμη την αναβάθμιση στα 10

 

 

 

Αυτόματα δεν εμφανίζει την αναβάθμιση όπως όταν είχα περάσει την denim

 

 

 

Όσοι την βαλανε με το advisor, ποια έκδοση έχουν και αν αντιμετωπισανε θέματα με τις εφαρμογές, συμβατότητα κ προβλήματα

 

 

 

Τι πρέπει να κάνουμε να κρατηθεί το app που χω τώρα για την κάμερα άκουσα τα χειρότερα για την εφαρμογή που ρχεται με τα 10

 

 

 

Έχει νόημα να τα βάλω ή να κάτσω στα 8.1;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν βγάζετε HDR φωτογραφίες σας εμφανίζονται κι εσάς κάτι οριζόντιες γραμμές στην εικόνα ή οποίες δεν φεύγουν με τίποτα...;;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

@ikaros21 Σε εμενα οχι..

 

Στο δικο μου ο ηχος ειναι χαμηλος στο βιντεο (τουλαχιστον γραφει με ηχο) αλλα στα υπολοιπα δεν λειτουργει το μικροφωνο..

Ειμαι εντος εγγυησης , λετε να το παω και εγω στον Γερμανο ? Αξιζει η θα μου το ξαναπαθει ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το upagrade advisor που για το 930 βγάζει διαθέσιμη την αναβάθμιση στα 10

Αυτόματα δεν εμφανίζει την αναβάθμιση όπως όταν είχα περάσει την denim

Όσοι την βαλανε με το advisor, ποια έκδοση έχουν και αν αντιμετωπισανε θέματα με τις εφαρμογές, συμβατότητα κ προβλήματα

Τι πρέπει να κάνουμε να κρατηθεί το app που χω τώρα για την κάμερα άκουσα τα χειρότερα για την εφαρμογή που ρχεται με τα 10

Έχει νόημα να τα βάλω ή να κάτσω στα 8.1;

 

Η εφαρμογή της κάμερας είναι καλύτερη από την Lumia Camera. Μπορείς να μπείς στο νήμα αυτό, και να το διαπιστώσεις μόνος σου. Όσο για τις εφαρμογές, καλό είναι όταν αναβαθμίσεις να κάνεις ένα hard reset και να του δώσεις λίγο χρόνο να κατεβάσεις όλες τις εφαρμογές, καθώς κάποιες δεν θα είναι διαθέσιμες στην αρχή. Το μόνο θέμα είναι η μπαταρία, που έχει βελτιωθεί πάρα πολύ, ωστόσο είναι ένα κλικ πίσω από την αντίστοιχη των 8.1!

 

Παιδιά, όταν βγάζετε HDR φωτογραφίες σας εμφανίζονται κι εσάς κάτι οριζόντιες γραμμές στην εικόνα ή οποίες δεν φεύγουν με τίποτα...;;

 

Αυτό ήταν πρόβλημα της κάμερας τον Νοέμβριο στις preview. Πως σου εμφανίστηκε τώρα ξαφνικά? Με την Lumia Camera ή την Microsoft Camera?

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Και στα 8.1 η μπαταρία για κλάματα ειναι πάντως

 

Καλά έβγαζα 28 ώρες με τα 8.1! Δεν το λες και πολύ χάλια δεδομένου της χωρητικότητας της μπαταρίας. Αλλά στην αρχή με τα Windows 10 ήταν για κλάματα, αυτό είναι αλήθεια. Φαντάσου πόσο χάλια ήταν, που μου έκανε πολύ εντύπωση που ανέβηκε η εκτίμηση από την οικονομία μπαταρίας, κατά 2 ώρες (από 16 σε 18) στην τελευταία αναβάθμιση που δώσανε. Βέβαια κρατάει περισσότερο, γιατί υπολογίζεις την προηγούμενη χρήση, αλλά όσο να πείς είναι παραπάνω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν πρόβλημα της κάμερας τον Νοέμβριο στις preview. Πως σου εμφανίστηκε τώρα ξαφνικά? Με την Lumia Camera ή την Microsoft Camera?

Με την εφαρμογή της κάμερας στα windows 10. Την Lumia camera δεν την έχω

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή της κάμερας στα windows 10. Την Lumia camera δεν την έχω

 

Ναι με την κάμερα την κανονική το έκανε. Τι να πω.. Τότε το είχανε φτιάξει στην επόμενη έκδοση..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδια...Χτες το βράδυ που ήμουνα ποδηλατα και είχα βαλεο runtastic να γραφει το gps μου ρουφηξε την μπαταρια και την ώρα που πηγα να παρω τηλ εκλεισε από μπαταρια..γυρναω σπιτι το βαζω στην πριζα...παω σημερα το πρωι να παρω το τηλ μου αλλα νεκρο...ουτε καν reset με τα κουμπια δεν κανει...?Καμια συμβουλη πριν το παω το πρωi στα nokia care?
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδια...Χτες το βράδυ που ήμουνα ποδηλατα και είχα βαλεο runtastic να γραφει το gps μου ρουφηξε την μπαταρια και την ώρα που πηγα να παρω τηλ εκλεισε από μπαταρια..γυρναω σπιτι το βαζω στην πριζα...παω σημερα το πρωι να παρω το τηλ μου αλλα νεκρο...ουτε καν reset με τα κουμπια δεν κανει...?Καμια συμβουλη πριν το παω το πρωi στα nokia care?

 

Καλημέρα!

Στην πρίζα το είχες από το βράδυ μέχρι σήμερα το πρωί που πήγες να πάρεις τηλέφωνο ή το έβγαλες αφού φόρτισε η μπαταρία και σήμερα το πρωί το βρήκες νεκρό;

Δοκίμασε με κάποιον άλλο φορτιστή και άφησέ το κανα μισάωρο τουλάχιστον. Αν και πάλι δεν κάνει τίποτα, αύριο πρωί καλύτερα να το πας σε κάποιο nokia care.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με την κάμερα την κανονική το έκανε. Τι να πω.. Τότε το είχανε φτιάξει στην επόμενη έκδοση..

 

Αύριο θα το πήγαινα σε Nokia care για τη σκόνη στην κάμερα και απ ότι φαίνεται θα τους πω κι αυτό

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το πήγαινα σε Nokia care για τη σκόνη στην κάμερα και απ ότι φαίνεται θα τους πω κι αυτό

 

Να πω κάτι με αφορμή την σκόνη. Προχτές, μου έπεσε το κινητό (μια από τις πολλές τούμπες), και ψιλο άνοιξε το καπάκι. Και λέω ας προσπαθήσω σιγά σιγά να το ανοίξω να δώ τι έχει μέσα, και μήπως μπορώ να φτιάξω και ένα θέμα που έχω με την κάμερα και τα LED (δεν άναβαν). Για να μη τα πολυλογώ, το κινητό από μέσα είχε αρκετά σκόνη, πράγμα που όσο ναναι ίσως να επηρεάζει την κάμερα στην περίπτωση σου. την καθάρισα λίγο, και παρατήρησα και εγώ μια μκρή διαφορά προς το καλύτερο. Προς θεού, μη δοκιμάσει κανένας να το ανοίξει :lol: :lol: . Απλά εμένα, είναι εκτός εγγύησης με τόσα χτυπηματάκια που έχει γύρω γύρω (αυτό μου είπαν εμμέσως πλην σαφώς από την Arvato), που έχω μια μεγαλύτερη άνεση για να το πειράζω. :D

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στην πρίζα το είχες από το βράδυ μέχρι σήμερα το πρωί που πήγες να πάρεις τηλέφωνο ή το έβγαλες αφού φόρτισε η μπαταρία και σήμερα το πρωί το βρήκες νεκρό;

Δοκίμασε με κάποιον άλλο φορτιστή και άφησέ το κανα μισάωρο τουλάχιστον. Αν και πάλι δεν κάνει τίποτα, αύριο πρωί καλύτερα να το πας σε κάποιο nokia care.

 

Όχι..ηταν νεκρο ενώ το έιχα στο φορτιστη,,,εχω δοκιμασει 3 φορτιστες και με υπολογιστη,αρα με βλεπω παλι Φαληρο αυριο

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι με αφορμή την σκόνη. Προχτές, μου έπεσε το κινητό (μια από τις πολλές τούμπες), και ψιλο άνοιξε το καπάκι. Και λέω ας προσπαθήσω σιγά σιγά να το ανοίξω να δώ τι έχει μέσα, και μήπως μπορώ να φτιάξω και ένα θέμα που έχω με την κάμερα και τα LED (δεν άναβαν). Για να μη τα πολυλογώ, το κινητό από μέσα είχε αρκετά σκόνη, πράγμα που όσο ναναι ίσως να επηρεάζει την κάμερα στην περίπτωση σου. την καθάρισα λίγο, και παρατήρησα και εγώ μια μκρή διαφορά προς το καλύτερο. Προς θεού, μη δοκιμάσει κανένας να το ανοίξει :lol: :lol: . Απλά εμένα, είναι εκτός εγγύησης με τόσα χτυπηματάκια που έχει γύρω γύρω (αυτό μου είπαν εμμέσως πλην σαφώς από την Arvato), που έχω μια μεγαλύτερη άνεση για να το πειράζω. :D

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια είχα προσπαθήσει να βγάλω ο καπάκι μήπως και το καθαρίσω μόνος μου αλλά δεν κατάφερα ποτέ ούτε αυτό να κάνω!!

 

 

Εμένα σήμερα το πρωί πάλι μου έβγαλε μία κιτρινίλα κάτω δεξιά στην οθόνη από το πουθενά!! Φαίνεται πολύ έντονα ειδικά όταν το back round ειναι λευκό... Έχω υπόλοιπο εγγύησης, θα δεχτούν μέσα σε όλα να το φτιάξουν;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

δείτε την κιτρινίλα η οποία μεγαλώνει με την ώρα

 

https://flic.kr/p/GdFnas

 

https://flic.kr/p/GjxzcC

 

Υ.Γ προσπάθησα να τις ανεβάσω εδώ στο σχόλιο αλλά δεν κατάφερα πως γίνεται!!

Edited by ikaros21
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά τόσα προβλήματα που έχω διαβάσει και που αφορούν αυτό το συγκεκριμένο μοντέλο δεν τα έχω συναντήσει σε κανένα άλλο τηλέφωνο και μάλλον είμαι τυχερός που δεν τα είχα στο δικό μου, οθόνη, ηχεία , κάμερα, μπαταρία, τι στο καλό βρε παιδιά από ποια παλιομάγαζα και από ποιες παρτίδες είχατε την ατυχία να τα προμηθευτείτε, πανεύκολα παιζει να είναι από τα πιο προβληματικά μοντέλα της αγοράς
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά τόσα προβλήματα που έχω διαβάσει και που αφορούν αυτό το συγκεκριμένο μοντέλο δεν τα έχω συναντήσει σε κανένα άλλο τηλέφωνο και μάλλον είμαι τυχερός που δεν τα είχα στο δικό μου, οθόνη, ηχεία , κάμερα, μπαταρία, τι στο καλό βρε παιδιά από ποια παλιομάγαζα και από ποιες παρτίδες είχατε την ατυχία να τα προμηθευτείτε, πανεύκολα παιζει να είναι από τα πιο προβληματικά μοντέλα της αγοράς

...και μάλιστα προβλήματα από ναυαρχίδα της Nokia!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...