Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τελευταίες δύο ήμερες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 4G.

Όταν είναι σε 4g από κάποια στιγμή και μετά δεν μπορώ να μπω internet αλλά ούτε και να στείλω sms, Πρέπει κάθε φορά να το κάνω restart για να φτιάξει προσωρινά και μετά από λίγο ξανά τα ίδια!!!!

Ενώ με 3g είναι μια χαρά. Έχω κάνει και soft reset αλλά τίποτα.

Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ;Να πάω για hard reset;

 

Ευχαριστώ

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβως το ιδιο κανει και σε μενα! Λυση δεν βρηκα ομως..

Δεν μου το έκανε πάντα τις τελευταίες μέρες συμβαίνει αυτό!!!!

Έχεις δοκιμάσει hard reset και δεν έφτιαξε;

 

Ευχαριστώ

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια χάρη, αν έχετε Lumia Camera 5 έκδοση 5.0.2.54, δοκιμάστε να τραβήξετε φωτογραφία με τις εξής ρυθμίσεις:

 

Flash ON - FULL ZOOM - HDR (rich capture) ON,

 

και πείτε μ αν αποθηκεύει μετά τη φωτογραφία ή ΌΧΙ.

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο ήμερες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 4G.

Όταν είναι σε 4g από κάποια στιγμή και μετά δεν μπορώ να μπω internet αλλά ούτε και να στείλω sms, Πρέπει κάθε φορά να το κάνω restart για να φτιάξει προσωρινά και μετά από λίγο ξανά τα ίδια!!!!

Ενώ με 3g είναι μια χαρά. Έχω κάνει και soft reset αλλά τίποτα.

Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ;Να πάω για hard reset;

 

Ευχαριστώ

Σχετικά με το παραπάνω πρόβλημα που είχα με το κινητό να πω ότι λύθηκε αλλάζοντας την κάρτα sim (και μάλιστα δωρεάν από την Vodafone).

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια χάρη, αν έχετε Lumia Camera 5 έκδοση 5.0.2.54, δοκιμάστε να τραβήξετε φωτογραφία με τις εξής ρυθμίσεις:

 

Flash ON - FULL ZOOM - HDR (rich capture) ON,

 

και πείτε μ αν αποθηκεύει μετά τη φωτογραφία ή ΌΧΙ.

 

όχι δεν τις αποθηκευει! :blink:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν τις αποθηκευει! :blink:

 

Κατ'αρχάς υπάρχει και σε άλλους μην αγχώνεσαι, και το βρήκα και στο site της Microsoft σε κάποιους με Lumia 830, 930 και 1520. Άρα είναι κάποιο bug της Lumia Camera 5, αφού το κάνει μόνο με αυτή σε διαφορετικές συσκευές (η classics και η Microsoft δουλεύουν μια χαρά με τέρμα ζοομ και φλας).

Τι να πώ δε ξέρω τα έχω παίξει γιατί ούτε σε όλους το κάνει, αλλά ούτε και πάντα. Ίσως φταίει το πως έκατσε η έκδοση της εφαρμογής. Στο δικό μου το παθαίνει (το 830) και ενός φίλου το 930. Σε άλλους πάλι όχι... :wacko:

Έγραψα ποστ στο site που το βρήκα,

 

http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia-mdcamera/lumia-camera-rich-capture-bug/0e3518de-f4b2-41ab-909d-e0380eb5d393?auth=1

 

Στο οποίο δεν έχει απαντήσει κανείς από το Φλεβάρη. Περιμένω να δούμε τι γίνεται... :mad:

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς υπάρχει και σε άλλους μην αγχώνεσαι, και το βρήκα και στο site της Microsoft σε κάποιους με Lumia 830, 930 και 1520. Άρα είναι κάποιο bug της Lumia Camera 5, αφού το κάνει μόνο με αυτή σε διαφορετικές συσκευές (η classics και η Microsoft δουλεύουν μια χαρά με τέρμα ζοομ και φλας).

Τι να πώ δε ξέρω τα έχω παίξει γιατί ούτε σε όλους το κάνει, αλλά ούτε και πάντα. Ίσως φταίει το πως έκατσε η έκδοση της εφαρμογής. Στο δικό μου το παθαίνει (το 830) και ενός φίλου το 930. Σε άλλους πάλι όχι... :wacko:

Έγραψα ποστ στο site που το βρήκα,

 

http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia-mdcamera/lumia-camera-rich-capture-bug/0e3518de-f4b2-41ab-909d-e0380eb5d393?auth=1

 

Στο οποίο δεν έχει απαντήσει κανείς από το Φλεβάρη. Περιμένω να δούμε τι γίνεται... :mad:

 

Νομίζω το θέμα είναι το rich capture. Γιατί και στα δεκάρια με rich capture η microsoft camera βγάζει με γραμμές. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην ένωση των φωτογραφιών. Δεν αποθηκεύει καμμία απο τις τρείς?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το θέμα είναι το rich capture. Γιατί και στα δεκάρια με rich capture η microsoft camera βγάζει με γραμμές. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην ένωση των φωτογραφιών. Δεν αποθηκεύει καμμία απο τις τρείς?

 

Όχι φίλε καμία :( . Λέει "επεξεργασία..." και δεν τελειώνει ποτέ!!! :mad: Το έχω αφήσει 5 λεπτά πριν σβήσει η οθόνη επίτηδες (άλλαξα το χρόνο σβησίματος στο 5λεπτο). Αν μάλιστα σβήσει, γυρίζει στην τελευταία φωτογραφία πριν από την λήψη αυτή (hdr-full zoom-flash). Δηλαδή είναι σαν να μην την τράβηξες ποτέ :confused:

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε καμία :( . Λέει "επεξεργασία..." και δεν τελειώνει ποτέ!!! :mad: Το έχω αφήσει 5 λεπτά πριν σβήσει η οθόνη επίτηδες (άλλαξα το χρόνο σβησίματος στο 5λεπτο). Αν μάλιστα σβήσει, γυρίζει στην τελευταία φωτογραφία πριν από την λήψη αυτή (hdr-full zoom-flash). Δηλαδή είναι σαν να μην την τράβηξες ποτέ :confused:

 

Βασικά νόμιζα ότι επειδή έχω τα δεκάρια έχω άλλη έκδοση. Αλλά τελικά έχω και εγώ αυτή. με παραξένεψε που είπες ότι λέει "επεξεργασία" και το κοίταξα γιατί μου το έχει κάνει αρκετές φορές τελευταία. Μια το κάνει, μια όχι. Επίσης δεν μου τις εμφανίζει στο story teller παραμόνο μετά απο 3-4 μέρες. μόνο στις φωτογραφίες τις απλές το βγάζει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση,το εχει παρει καποιος απο την τωρινη προσφορα του γερμανου με το xbox που ηταν? Θελω να δω αν εχει τα θεματακια που ειχαν καποια 930 που ηταν παλι απο τον γερμανο..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από το service του public μετά από 20 μέρες το 930 το οποίο το είχα πάει για το γνωστό πρόβλημα οθόνης που τρεμοπαίζει και αναβοσβήνει και για ένα θέμα που είχα στα βίντεο με τον πολύ χαμηλό ήχο. Και μου το γύρισαν με software update ρε παιδιά αν είναι δυνατόν. Και φυσικά δεν διορθώθηκε τίποτα. Λες και δεν ήταν ενημερωμένο. 40 φορές γύρισα από win10 σε 8.1. Με βλέπω από δευτέρα να πάω και να απαιτήσω αλλαγή συσκευής. Θα βγάλω άκρη;
Link to comment
Share on other sites

Να πας σε (ενδεχομένως πρώην) nokia care. Θεωρώ πως θα λάβεις πιο σοβαρή εξυπηρέτηση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από το service του public μετά από 20 μέρες το 930 το οποίο το είχα πάει για το γνωστό πρόβλημα οθόνης που τρεμοπαίζει και αναβοσβήνει και για ένα θέμα που είχα στα βίντεο με τον πολύ χαμηλό ήχο. Και μου το γύρισαν με software update ρε παιδιά αν είναι δυνατόν. Και φυσικά δεν διορθώθηκε τίποτα. Λες και δεν ήταν ενημερωμένο. 40 φορές γύρισα από win10 σε 8.1. Με βλέπω από δευτέρα να πάω και να απαιτήσω αλλαγή συσκευής. Θα βγάλω άκρη;

 

Πήγαινε σε nokia care και αν δεν κάνουνε πάλι τίποτα, συμπλήρωσε μια φόρμα απο το site της nokia και θα σου απαντήσουν για το τι πρέπει να κάνεις..! :D

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε κι εσείς ρε παιδιά να τραβήξετε βίντεο κρατώντας το κινητό κάθετα. Έχετε ήχο; εγώ κάθετα όχι. Οριζόντια έχω κανονικά. Άρα δε παίζει να είναι θέμα μικροφώνου. Όπως και ηχογράφηση με το perfect recorder έχω κανονικά ήχο.
Link to comment
Share on other sites

το πληκτρο power ειναι ποιο μεσα απο τα υπολοιπα πληκτρα και σε εσας;

 

Ναι. Νομίζω έτσι είναι το σχέδιο γενικά..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αυτό που λέω παραπάνω; Κοντεύω να σκάσω με τη *******!!! Edited by Alex_tz
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αυτό που λέω παραπάνω; Κοντεύω να σκάσω με τη *******!!!

 

Το δικο μου εχει κανονικα και καθετα και οριζοντια

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μια χαρά δουλεύει, είτε είναι οριζόντια είτε κάθετα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τώρα ηχογράφησεις και με τα 4 μικρόφωνα και όλα δουλεύουν εκτός το πίσω κάτω. Άρα εκεί είναι το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

και μενα καθετα δεν εχω ηχο.οριζοντια εχω..μαλλον η αναβαθμιση για τα ρεσταρτ το εκανε..δοκιμασα με lumia camera beta.

 

 

 

Δεν ξέρω αν είναι software η hardware το πρόβλημα γιατί και σε ηχογράφηση που έκανα το μικρόφωνο πίσω - κάτω έχει πιο χαμηλή απόδοση από τα άλλα. Εγώ και με win10 είχα το πρόβλημα.

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

και μενα καθετα δεν εχω ηχο.οριζοντια εχω..μαλλον η αναβαθμιση για τα ρεσταρτ το εκανε..δοκιμασα με lumia camera beta.

 

 

^ΑΥΤΟ!!! :!:

 

Δοκίμασε τη λειτουργία του μικροφώνου τόσο σε ανοιχτή ακρόαση/ βίντεοκλήση, όσο και να βρείς κανα κομμάτι με shazam/ soundhound.

Αν δεν λειτουργεί τότε πας για service μιας και δεν λύνεται με s/w update- hard/soft reset- κλπ :X

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...