Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικά απο χθες δεν συγχρονίζει με τον λογαριασμό outlook.

Κωδικός σφάλματος: 85010014. Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά απο χθες δεν συγχρονίζει με τον λογαριασμό outlook.

Κωδικός σφάλματος: 85010014. Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό;

 

Σήμερα οι servers της MS είχαν ένα πρόβλημα, γι'αυτό είχες πρόβλημα με το συγχρονισμό. Κοίταξε και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ραδιόφωνο δεν κλείνει ποτέ? Άκουγα ραδιόφωνο βγήκα από την εφαρμογή αποσύνδεσα και τα hands free και μετά από ώρες που ξαναεβαλα τα hands free και χωρίς να ενεργοποιήσω το ραδιόφωνο κατευθείαν ξεκίνησε να παίζει από ένα σταθμό! Όταν πατάω συνέχεια το αριστερό βελάκι δεν μου βγάζει το ράδιο για να το σκοτώσω.

θυμάμαι σε παλιότερα lumia είχα την εφαρμογή music stop. Με αυτήν κλείνει μόνο?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια..Όταν μπαίνω στον explorer σε κάποια site όπως και στο my phone μου πετάει κάποια sites με τσόντες antivirus για Android και διάφορα άλλα με διαφημίσεις..Έκανα hard reset,διαγραφή ιστορικού ότι μπορούσα έκανα τι άλλο να κάνω??? βοήθεια!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

και ναι!!! μολις περασα την αναβαθμιση update 2!! πρωτη αλλαγη που παρατηρησα ειναι η αλλαγη στο μενου των ρυθμισεων που πια ειναι κατα ομαδες και οχι ολες οι ρυθμισεις χυμα
Link to comment
Share on other sites

και ναι!!! μολις περασα την αναβαθμιση update 2!! πρωτη αλλαγη που παρατηρησα ειναι η αλλαγη στο μενου των ρυθμισεων που πια ειναι κατα ομαδες και οχι ολες οι ρυθμισεις χυμα

 

Για ποια αναβάθμιση μιλάς.............

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για ποια αναβάθμιση μιλάς.............

Για αυτήν http://www.windowscentral.com/lumia-930-users-can-grab-windows-phone-81-update-2-windows-insider-app

Link to comment
Share on other sites

Καλώς να έρθει...όποτε και να έρθει......για όλους είναι γιατί δεν κατάλαβα! Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα σε Beta είναι εε? Γιατί κάνω ενημέρωση από τις ρυθμίσεις και δεν βρίσκει τίποτα.

 

 

 

Τελικά το 930 θα τα πάρει ποτέ τα 10? γιατί δεν βγαίνει η preview?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

και ναι!!! μολις περασα την αναβαθμιση update 2!! πρωτη αλλαγη που παρατηρησα ειναι η αλλαγη στο μενου των ρυθμισεων που πια ειναι κατα ομαδες και οχι ολες οι ρυθμισεις χυμα

 

Την πέρασα και γω πριν λίγο αλλά οι ρυθμίσεις δεν αλλάξαν... Επίσης δεν έχω ούτε το καινούργιο βελάκι που σε πάει στη λίστα των εφαρμογών. Μήπως θέλει κανα hard reset? Αν και hard reset με developer preview δεν είναι πάντα η καλύτερη ιδέα:)

 

Ακόμα σε Beta είναι εε? Γιατί κάνω ενημέρωση από τις ρυθμίσεις και δεν βρίσκει τίποτα.

Τελικά το 930 θα τα πάρει ποτέ τα 10? γιατί δεν βγαίνει η preview?

 

Με developer preview δεν τη βλέπει. Πρέπει να εγγραφείς στο windows insider και μέσα από την αντίστοιχη εφαρμογή θα τη βρει.

Τα 10 επισήμως δεν τα έχει πάρει κανένας. Αυτό θα γίνει αργότερα.

Την technical preview 10 δεν την πήρε ακόμα το lumia 930 εξαιτίας κάποιου bug λέει η microsoft.

 

EDIT: Τελικά τώρα παρατήρησα ότι μου κατέβασε το:

Έκδοση ΛΣ: 8.10.14219.341

Αυτό δεν είναι αυτό που αναφέρουν στο windows phone central και το περίεργο είναι πως μου λέει ότι αυτό είναι το τελευταίο firmware (στις ενημερώσεις)...

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την καινούργια update (ανεπίσημη) και οι εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές. Πιο ωραίο μενού ρυθμίσεων, πιο τακτοποιημένο και λειτουργικό. Οι εφαρμογές ανοίγουν ακόμα πιο γρήγορα (ειδικά το messenger). Απο μπαταρία δεν ξέρω. με μέση χρήση έβγαζα μιαμιση μέρα, θα το κοιτάξω αυτή την εβδομάδα κια θα δώ τι παίζει.

 

Μια ερώτηση μόνο. Έκανα απεγκατάσταση το windows insider, και ξε-τίκαρα την επιλογή για αυτόματη εγκατάσταση των ενημερώσεων, παρά μόνο να με ενημερώνει όταν υπάρχουν. Είναι αρκετό ώστε να μη μπούνε τα windows 10 αυτόματα? Γιατί κάτι διάβαζα, ότι έχουν γίνει αλλαγές στη registry και θα πάρει την επόμενη build (όταν γίνει διαθέσιμη για το 930) όπως και να έχει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένα οδηγό "εύκολο" να περάσουμε κι εμείς το update 2 υπάρχει περίπτωση να γράψει κανένας;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένα οδηγό "εύκολο" να περάσουμε κι εμείς το update 2 υπάρχει περίπτωση να γράψει κανένας;

 

Εγκαθιστάς το Windows insider στη συσκευή σου. Το ανοίγεις. Κάνεις login με το Microsoft λογαριασμό σου. Ακολουθείς οδηγίες. Έτοιμος. Αν δεν τα καταφέρεις σημαίνει πρέπει να εγγραφείς ως insider πρώτα στο site της Microsoft και να δοκιμάσεις ξανά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Ρώτησα και πιο πίσω..εδώ και λίγες μέρες όταν κάνω περιήγηση στον explorer μου πετάει κάποια περίεργα sites κάτι antivirus για android και άλλα..Έκανα hard reset διαγραφή ιστορικού αρκετές φορές, αλλά τίποτα..Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Ρώτησα και πιο πίσω..εδώ και λίγες μέρες όταν κάνω περιήγηση στον explorer μου πετάει κάποια περίεργα sites κάτι antivirus για android και άλλα..Έκανα hard reset διαγραφή ιστορικού αρκετές φορές, αλλά τίποτα..Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

 

Υπάρχουν sites που πετάνε διαφημίσεις και spams. Προφανώς αυτά επισκέπτεσαι. Πλέον πολλά sites έχουν spams ακόμα και αν δεν το περίμενες. Επίσης το γεγονός ότι το spam μιλάει για Android δε σημαίνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΊΠΟΤΑ. Είναι τόσο κακογραμμενα που δεν έχουν τη δυνατότητα να ξεχωρίζουν από τι πλατφόρμα μπήκες (Windows Phone, Android, ios κλπ) . Και εφόσον το Android έχει τεράστιο μερίδιο αγοράς 87% γράφουν αυτή τη μπούρδα και λογικά θα πέσουν μέσα :-P

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν πετάει τίποτα όμως, και αναρωτιέμαι κ εγώ για πιο λόγο στο παιδί επάνω πετάει διαφημίσεις και ειδικά στο Myphone αν θυμάμαι καλά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το Cortana μπορουμε να το βάλουμε απο τώρα η πρεπει να βαλω το DENIM version? να ξέρει κανεις ας μου πει στα γρηγορα

 

Δεν χρειάζεται denim (παρόλο που μάλλον την έχεις ήδη). Θέλει συγκεκριμένες ρυθμίσεις τοποθεσίας και γλώσσας. Πρέπει να τις βάλεις σε γλώσσα Ηνωμενων Πολιτειών και τις δύο, και ίσως μετά (αν δεν την εμφανίσει) να χρειαστεί και hard reset.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το Cortana μπορουμε να το βάλουμε απο τώρα η πρεπει να βαλω το DENIM version? να ξέρει κανεις ας μου πει στα γρηγορα

 

Η Cortana είναι διαθέσιμη από τη Cyan. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να γυρίσεις γλώσσα και περιοχή στα Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περάσω με Windows insider το update 2 αλλα δυστυχώς δεν κάνει τίποτα, το γιατί ακόμα δεν το κατάλαβα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

οκ το εβαλα το cortana αλάζοντας γλώσσα και περιοχή στα γερμανικά μιας και με βολευει καλητερα, αλαλ τωρα εχω ενα αλλο πρόβλημα, οταν κανει κληση βαζει παντα τον κοδικο για γερμανία μπροστα 0049 με αποτελεσμα φυσικα να μην γηνεται η κληση, αν βγαλω περιοχη γερμανια οπως πριν, επειδη γλωσσα το εχω ετσι και αλλίως γερμανικα και κανω ρεσταρτ δεν εχει το cortana.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...